Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 02. Maj 2024, 05:37:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ukrajinska autokefalna pravoslavna crkva  (Pročitano 13289 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
Проучи територијалну организацију православних цркава видим да немаш појма. Smile
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
Pa mislim i ove sadašnje su nekad nastale?
Izborile su se, takođe uz tadašnje rano negodovanje.

Zašto ne mogu i nove?

Naročito ako Carigratska kao tradicionalni autoritet to dozvoli?
« Poslednja izmena: 19. Dec 2018, 00:50:41 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Mada nije deo teme.. Slagvort, znam da se bosanska tesko moze klasifikovati, da su tacne veze sa bogumilima nepoznate. Mozda to jesu bili bogumili a mozda su izvrsili nekakav uticaj. Ne znamo mnogo o njihovoj teologiji jer je ono malo informacija sto je do nas stiglo zapisano od strane njihovih protivnika.

Sigurni smo ipak da su ih i katolici i pravoslavci smatrali za jeretike
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
Da, ali su i pravoslavna i katolička se međusobno smatrali jereticima.

Dušanov zakonik navodi "jeres latinsku", a papina pisma "šizmatike".

Po meni je to bilo neko normalno hrišćanstvo, ali politički nesvrstano.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Citajuci ono sto o njima pise, vise mi se svidjaju i od jednih i od drugih...  Al s druge strane ta iskrenost u veri i otklon od politike i institucija cine da lice malo na sektase :-)

Ili protestante nekakve
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
Bogumili da, neki hipici Smiley  al oni nisu striktno Bosanski fenomen, jer ih je bilo i u Srbiji, Makedoniji, Grčkoj.

Upravo je odbacivanje državnosti od strane hippy bogumila glavni uzrok njihovog proganjanja. Jer je kult kralja i cara izgrađen na religijskom legitimitetu. Vladar je bogom dan da vlada, ima sveca zaštitnika i sl. Ko misli suprotno, faktički širi jeres i ruši legitimitet i političku moć vladara.

Regularna crkva Bosanska je za razliku od toga bila kanonska i državotvorna ako sam dobro primjetio.
A vladari ko i danas, "slikali" se u prvim redovima u crkvi, da pokažu kako su dobri vjernici, da se u njihovoj državi sve sprovodi po evropskim standardima (koji su tada hrišćanski ideali a danas ljudska prava). Ko što su bili poluiskreni i polusposobni tada, takvi su i danas. Nit je hrišćanstvo bilo standardizovano, niti su danas pravni zakoni.  Smile
« Poslednja izmena: 19. Dec 2018, 16:45:59 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Bitno je da ima Patrijarha  Smile Smile Smile


Веровао или не, немају Патријарха, највиша титула поглавара нове, такозване аутокефалне цркве је Митрополит  Smile  Smile  Smile  Smile


Malo je to sira prica. Zasto bi uopste grcke crkve drzale politicki stranu rusima?
Oni ako iole uzimaju pravednost u obzir moraju razmisljati i o zeljama potrebama i dusama ukrajinskih pravoslavaca


Занимљиво је да су поглавари већине древних источних православних цркава етнички Грци, који не прихватају одлуку Васељенског Патријарха  Smile  Smile  Smile


Pa nema gazde. A nije stvar samo u direktnim priznanjima odmah. U crkvi stvari idu sporo jer rade za vecnost.
Ja poznajem ovde u srbiji vernike koji podrzavaju ukrajinsku patrijarsiju.


Коју Украјинску Патријаршију  Smile  Smile  Smile  Smile, она не постоји, чак ни одлуком Цариградског патријарха, нова црквена творевина за поглавара нема Патријарха, већ Митрополита  Smile  Smile  Smile


Kako hoces ali razmisli samo o tome koliko stanivnika ima ukrajina.
A koliko je pravoslavaca u albaniji a imaju autokefalnu crkvu.

Daj malo perspektive.


Украјинци су, иначе, за оне који нису обавештени, имали канонску цркву, која је била њихова помесна, којој још увек припада и коју признаје и поштује највећи број декларисаних верника по статистичким подацима у Украјини, као и највећи број храмова, а то је Кијевска митрополија, која ужива статус велика аутономије, која је у канонском јединству са РПЦ, и сада, после одлуке Цариградског патријарха, први пут се у новијој историји догађа апсурд, да у једној држави једна иста особа прихвата канонско деловање две помесне православне цркве чиме, у ствари, Цариградски Патријарх, изазива верски раскол и могуће сукобе између верника сукобљених православних цркава у Украјини, јер постоји опасност око физичких сукоба због покушаја отимања храмова Кијевске митрополије, то је шира перспектива о којој се пише Smile  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 19. Dec 2018, 18:44:28 od Odbojkaš »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
sve arhiepiskope naznacuje konstantinopolj...

ulje pravi konstantinopolj...

svece prima iskljucivo konstantinopolj...

koja samostalna crkva?
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Koliko je meni poznato ukrajinska crkva ima mnogo vise vernika a ruska vise parohija i poseduje vecinu hramova.
Al dzaba ti prazni hramovi.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Да, канонска Украјинска аутономна Кијевска митрополија, у јединству са РПЦ има највећи број декларисаних верника и храмова, и СВЕ Помесне православне цркве прихватају њен легитимитет  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile

И даље без одговора на питање о апсурду, који је изазвала одлука Цариградског Патријарха, какав је хаос у његовој глави када у једној држави делују две легалне и легитимне Православне цркве, које једна иста личност још увек признаје....Каква шизофреније  Smile  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 19. Dec 2018, 19:14:30 od Odbojkaš »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 02. Maj 2024, 05:37:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.