Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 13 14 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ugovor o koncesiji za autoput Horgoš-Požega:Vlada tražila tajnost ugovora  (Pročitano 29514 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 109
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Ooo pa ti se bavis gramatikom lepo nema sta! Jos jedan dokoni srbijanac koji dokazuje svoju lojalnost! Da ti kazem pravo ja stvarno nemam zbog cega da se ljutim za razliku od tebe ja i jesam SRBIN iz Vojvodine i samo dokazuje da vi nas ni nesmatrate da pripadamo Srbiji! Problem oko koncesije je sporan jer mnoge sape su se spustile jer je tu ipak velika lova! A uglavnom u toj situaciji niko nikom nezeli da se zameri.

Obrni okreni to je samo tvoje misljenje uz kilo vojvodjanskih cvaraka.Ko si i sta si ovde nije bitno,jer mozes da se predstavljas i kao Srbin i kao Hrvat ili nesto trece.Poenta je cime te doje, a doje te da tebi licno moze da bude lepo samo ako je tebi lepo i mirna backa uz kilo i frtalj cvaraka.Jer da nije to u pitanju drugacije bi se izrazavao i pokazivao svoju rec.Bole vas ona stvar za Srbiju i to previse ceasto pokazujete,a sto i nebi kad zivimo u drzavi koja nije ni za k.....Bitno da se negde ulazu novci.Kako ono bese "di su nasi novci?".Bole ona stvar takve kao sto si ti za Srbiju,a samim tim za bilo kakvu ravnopravnost,solidarnost,postenje i td da ne nabrajam dalje neke pojmove koje ces tesko razumeti.
« Poslednja izmena: 26. Avg 2008, 00:04:04 od ficko011 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 476
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Nadjimi postenog Srbina! Nijemi jasno vasi su na vlasti i ako nisu vasi ce doci na vlast i opet ce sva lova Srbije otici vasima koje ste vi izabrali i vasi ce odlucivati sta ce se raditi a sta se nece raditi! Mislis da vasi nebi to uradili isto ko i ovi vasi! Od vasih nas Lale zabole glava!! Kada bi ti vasi i vasi manje drpisali i vise radili i kada bi se prvo oni drzali zakona i postenja onad bi Srbija bila takva kakvu svi sanjaju! Zato ce svaki veliki posao kao i ovaj fantomski autoput koji se gradi jos od tita biti problem za sve vase("koliki je moj deo")
IP sačuvana
social share
Tetis
Edit by ziledin: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
testis i ja mislim da je krajnje vreme da Vojvodjani uzmu stvar u svoje ruke. Bg zivi na racun Vojvodine. Ja sam poreklom iz Vojvodine i znam sta se desava u malim mestima i kako Bg drpise seljaka.
Da vidimo i taj auto put  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia 5610
testis i ja mislim da je krajnje vreme da Vojvodjani uzmu stvar u svoje ruke. Bg zivi na racun Vojvodine. Ja sam poreklom iz Vojvodine i znam sta se desava u malim mestima i kako Bg drpise seljaka.
Само Београдска општина Стари Град има пара ко четвртина Војводине. О каквој то пљачки причате?! Трућите без икаквих доказа и основа и дижете тензију без потребе. Не живе марсовци у Војводини него Срби као и у осталим деловима Србије.
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 109
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Nadjimi postenog Srbina! Nijemi jasno vasi su na vlasti i ako nisu vasi ce doci na vlast i opet ce sva lova Srbije otici vasima koje ste vi izabrali i vasi ce odlucivati sta ce se raditi a sta se nece raditi! Mislis da vasi nebi to uradili isto ko i ovi vasi! Od vasih nas Lale zabole glava!! Kada bi ti vasi i vasi manje drpisali i vise radili i kada bi se prvo oni drzali zakona i postenja onad bi Srbija bila takva kakvu svi sanjaju! Zato ce svaki veliki posao kao i ovaj fantomski autoput koji se gradi jos od tita biti problem za sve vase("koliki je moj deo")

Pa ovi nasi su vise vasi,sta oni znaju dalje od nosa.Znaju "a gde sam ja tu" i znaju kad im se odozgo kaze ovo ce da se gradi ,a ovo nece.Razlike nema izmedju seljaka iz Sakula i seljaka iz Arandjelovca.Samo ima nekih iz Vojvodine koji su toliko glasni kad cine dobrocinstvo za Vojvodinu a za drugo ih nikad nije ni bilo briga.Neki dusebriznici sa teritorije Vojvodine falsiraju i dobro unovcuju svoju dusebriznost,kao onaj nepokretni krmak nepoznatog i sizofrenog porekla.Zar bi obicnim ljudima smetalo da Vojvodina bude zitnica Evrope, a Sumadija mala Svajcarska? Imamo previse krmputa koje na neslozi hvataju svoj car.Jebiga! Sta reci ...
« Poslednja izmena: 26. Avg 2008, 00:39:46 od ficko011 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 476
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Ma kroz istoriju je opste poznato da Srbi iz Vojvodine su uvek gundjali i radili! Nama ce jedino uspeti,mislim na celu Srbiju ako se nadje neki gazda koji ce se drzati slova zakona! Koji nece prezati da posalje na robiju i svog ministra ni generala policije niti obicnog opstinskog pisara! Pa kada tako bude neko radio ni obican narod nebi ni sljivu ukrao! Ali uglavnom obicnom narodu dele kazne,iskljucuju struju,ili efenduju imovinu.Dok oni svi iz vlasti i opozicije kada ih uhvati saobracajac da prolaze kroz crveno prete otkazom! E ondacemo mi imati taj autoput! Pa da se odreknu svojih polovina ministarskih od kada su na politickim funkcijama vec bi imali dovoljno tucanika za celi autoput! Ma ni Beogradjanima nije lako izgradeim neku velelepnu gradjevinu zamazu im oci i onda dopuste da im se sva droga iz siptarije slije u skole! Jos jedan dokaz kakav smo mi narod!
IP sačuvana
social share
Tetis
Edit by ziledin: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 109
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Ma kroz istoriju je opste poznato da Srbi iz Vojvodine su uvek gundjali i radili! Nama ce jedino uspeti,mislim na celu Srbiju ako se nadje neki gazda koji ce se drzati slova zakona! Koji nece prezati da posalje na robiju i svog ministra ni generala policije niti obicnog opstinskog pisara! Pa kada tako bude neko radio ni obican narod nebi ni sljivu ukrao! Ali uglavnom obicnom narodu dele kazne,iskljucuju struju,ili efenduju imovinu.Dok oni svi iz vlasti i opozicije kada ih uhvati saobracajac da prolaze kroz crveno prete otkazom! E ondacemo mi imati taj autoput! Pa da se odreknu svojih polovina ministarskih od kada su na politickim funkcijama vec bi imali dovoljno tucanika za celi autoput! Ma ni Beogradjanima nije lako izgradeim neku velelepnu gradjevinu zamazu im oci i onda dopuste da im se sva droga iz siptarije slije u skole! Jos jedan dokaz kakav smo mi narod!

U Beogradu su troskovi zivota toliki da obicni ljudi uskoro nece ni kablovsku televiziju da gledaju.Cesce strani turista popije kafu u centru grada nego ljudi koje ja znam.Meni koji sam rodjen u Beogradu pa mi se Beograd popeo na k.... od uticaja raznorodnih prevaranata,blefera,karijerista i sljama.
« Poslednja izmena: 26. Avg 2008, 00:49:00 od ficko011 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 476
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Krmaca ima 12 sisa ali kod nas u Srbiji 5000 prasica i svi bi na sisu eto gde ode autoput! Kad se bude zavrsilo sa dogovorima za auto put pojavice se nove tubo-folk pevaljke u gomilama i neke nove voditeljke! To su njihove devojke i svalerke a po koje rodjake! Svima lepo i vlasti i opoziciji! I tako svaki put a u medju vremenu ustase(koji se jos uvek plase nas) i siptari ce sve vise da nam duvaju u vrat! A umalo da zaboravim vasington sve rezira! Dok cemo mi ko telad da gledamo u TV dok nam bale cure u sisetine te istih pevaljki i voditeljki i bicenas bas briga nek je samo pesme i sisa! Uf nemate pojma koliko bih voleo da gresim!
IP sačuvana
social share
Tetis
Edit by ziledin: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Šta se krije iza najavljenog sporazumnog raskida ugovora sa koncesionarom za autoput Horgoš - Požega
Umesto penala novi posao za Alpinu

Beograd - Javno preduzeće Putevi Srbije formiralo je ekspertski tim od devet stručnjaka iz oblasti projektovanja, finansija i prava, koji bi trebalo da pripremi dokumentaciju neophodnu za izgradnju druge trake autoputa od Horgoša do Novog Sada, a realizacija tog posla najverovatnije će biti poverena konzorcijumu Alpina - Pora (spekuliše se da je to deo sporazuma o dogovornom raskidu koncesionog ugovora). Stiče se utisak da će time pregovori sa konzorcijumom, koji je trebalo da dobije koncesiju na 25 godina za izgradnju nezavršene deonice od mađarske granice do Novog Sada kao i za izgradnju autoputa od Beograda do Požege, dobiti epilog. Ta mogućnost nagoveštena je pre nekoliko dana, kada se u javnosti pojavila informacija da će koncesioni ugovor biti sporazumno raskinut, ali da će Alpini biti poverena izgradnja deonice kroz Vojvodinu, kako bi se iskoristila projektna dokumentacija koju je Alpina već uradila.

Mnogo pitanja bez odgovora
- Očigledno je da je Alpina nagrađena za sporazumni raskid ugovora, tako što je bez javnog tendera došla do novog posla. Javnost ne zna koja je cena tog aranžmana, ali je sigurno da će u radove, kao podizvođači, biti uključene i domaće firme. Ne znamo, takođe, zašto je povučen takav potez, jer iz ugovora koji je zaključen sa konzorcijumom, ne proizilazi nijedna odredba zbog koje bi Srbija morala da se plaši arbitraže. Jedini zaključak koji se nameće jeste da je ili vlada menjala delove ugovora a da javnost o tome nije obaveštena, ili je neko sa koncesionarom ušao u odnose koji nisu transparentni - komentariše za Danas Milan R. Kovačević, konsultant za strana ulaganja.
Iako odluka o raskidu ugovora o prvoj posleratnoj koncesiji u Srbiji još nije doneta, gotovo je izvesno da će do kraja ove nedelje pregovori o uslovima sporazumnog raskida ugovora sa nesuđenim koncesionarom biti okončani. To podrazumeva da će Alpina dobiti novi ugovor, o izgradnji 68 kilometara duge trake od Horgoša do Novog Sada. Sporazum bi, posle toga, trebalo bi da se nađe pred Nacionalnim savetom za infrastrukturu, u kojem se nalaze i ministri koji su u ovim pregovorima učestvovali, tako da je malo verovatno da tu stepenicu sporazum neće proći. Takođe, saglasnost bi trebalo da da i Uprava za javne nabavke, koja će obrazložiti zbog čega je opravdan novi aranžman koji se Alpini poverava bez prethodnog raspisivanja javnog tendera. Konačnu reč daće Vlada Srbije, koja bi trebalo da odobri potpisivanje ugovora.

- Način na koji je najavljeno da će biti raskinut ugovor sa Alpinom uz istovremenu ponudu da uđe u novi posao, otvara brojna pitanja, a najvažnije je zbog čega se Srbija plaši međunarodne arbitraže koja bi usledila posle raskida ugovora. Ako je tačno da je koncesionar tražio dodatne uslove, onda je situacija "čista", ali ako je Alpini neko nešto usmeno ili pismeno obećao tokom pregovora, pa sada tu situaciju treba izgladiti, onda bi javnost to trebalo da zna. Bilo bi, takođe, važno da se zna zbog čega su koncesionaru stalno činjeni ustupci, pri čemu su bitno promenjeni uslovi objavljeni na javnom međunarodnom tenderu, što je takođe blamaža za zemlju. Najzad, potrebno je da oni koji su pregovarali o sporazumnom raskidu ugovora sa Alpinom, objasne matematiku po kojoj smo mi u pravu kada smo odustali od tog posla zbog nerealnih zahteva izvođača, ali se i dobrovoljno odričemo depozita koji bi nam pripao ako bi međunarodna arbitraža odlučila u našu korist. Reč je o, inače, značajnim sredstvima, jer je prema podacima iz tendera, depozit za učešće iznosio 40 miliona evra (u svim kasnijim izjavama, političari koji su komentarisali tok pregovora pominjali su depozit od deset miliona evra, što je takođe neobjašnjivo). Tome treba dodati garancije od oko 300 miliona evra. Slažem se sa činjenicom da je koncesionar i do sada, iako nije ušao u posao, uložio veliki novac i u redu je da se ljudi nagode, ali se mora znati ko je odgovoran za ovakav ishod - kaže za Danas član Naprednog kluba Dragan M. Kostić, inače konsultant za poslovne rizike.

Da podsetimo, ugovor o koncesiji za izgradnju autoputa Horgoš-Požega potpisan je krajem marta prošle godine sa španskom kompanijom FSS, ali je Vlada ubrzo prihvatila da se kao nosilac posla pojavi austrijska Alpina u konzorcijumu sa Porom. Koncesija je data na 25 godina, što je podrazumevalo da Alpina u roku od pet godina završi deonice od Horgoša do Novog Sada kao i kompletne trake u dužini od 168 kilometara od Beograda do Požege. Alpina se, inače, u putnoj infrastrukturi Srbije pojavljuje na više mesta kao izvođač radova. Između ostalog, toj firmi je poverena i izgradnja mosta kod Beške, za koji je najpovoljnije uslove dao konzorcijum domaćih firmi sa Mostogradnjom na čelu, ali inostrane banke koje su kreditirale posao nisu prihvatile da se posao poveri srpskim firmama. Radovi još nisu počeli, jer Alpina više od devet meseci kasni za izradom glavnog projekta.

Izvor: Danas
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
otkaz „alpini“
Horgoš - Novi Sad na tenderu
Autor: B. S. | Foto:B. Vučković | 06.09.2008. - 06:01


Vlada Srbije će verovatno odbaciti predlog koncesionara, konzorcijuma „Alpina-Por“, o sporazumnom raskidu koncesionog ugovora za izgradnji autoputa Horgoš - Požega. Stručni tim Vlade je procenio da je predlog koncesionara o sporazumnom raskidu koncesionog ugovora, potpisanog krajem marta prošle godine, nepovoljan i štetan po Srbiju i predložio Vladi da ga odbaci.

Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković izjavio je juče da Vlada još vodi razgovore sa predstavnicima konzorcijuma „Alpina-Por“ i izrazio očekivanje da će sporazum biti postignut, i to vrlo brzo, ali nije isključio ni mogućnost da se ugovor o koncesiji raskine. Cvetković bi trebalo, prema informacijama agencije Beta, da obavesti koncesionara o proceni stručnog tima i odluči da se ne prihvati sporazumni raskid koncesionog ugovora.

Time bi Vlada Srbije okončala pregovore sa koncesionarom i ubrzano pripremala uslove za početak izgradnje deonice od Novog Sada do Horgoša.
Prema koncesionom ugovoru, postoje dva varijante raskida Prva je da se on sporazumno raskine, pri čemu bi koncesionaru ostalo 10 miliona evra koje je dao kao garanciju i Srbija bi mogla da već u toku ove godine da započne gradnju autoputa. Druga varijanta je da se sačeka da se raskine ugovor sa „Alpina-Porom“ 31. decembra i Srbiji ostaje 10 miliona evra garancija.
Koncesionar je, naime, tražio da ugovor bude raskinut uz obostranu saglasnost, ali da bez tendera gradi deonicu autoputa od Novog Sada do Horgoša. Cena za taj posao od 220 miliona evra, koju je predložio koncesionar, jeste, kako je procenio stručni tim, neopravdano uvećana, jer sve računice pokazuju da ti radovi ne bi trebalo da koštaju više od 150 miliona evra.
Pored toga, ocenjeno je da ugovor koji bi, prema predlogu koncesionara, bio sklopljen za izgradnju deonice od Novog Sada do Horgoša, ne bi bio u skladu sa međunarodnim standardom FIDiC, koji se primenjuje za takve ugovore.
Ekonomista Aleksandar Stevanović kaže za „Blic“ da ne bi trebalo da bude značajnih posledica po nas zbog neprihvatanja predloga koncesionara, jer je „Alpina“ tražila drastičnu izmenu uslova.
- Ipak, ne znam kakve su klauzule u tom ugovoru bile, jer je to bila strogo čuvana tajna. Ali, raskid je nužna posledica svega toga. Ako jedna strana traži suštinsku izmenu ugovora, naravno da imate pravo na raskid - objašnjava Stevanović.
I Milan Kovačević, konsultant za strana ulaganja, takođe se slaže da je ceo ugovor sa koncesionarom „Alpina-Por“ bio skriven od očiju javnosti, te tako ne možemo ni da znamo šta se sve može desiti posle odbijanja sporazumnog raskida.
- Ne znam zašto se država plaši raskida ugovora, to treba da kažu. Takođe, smatram da nije pametno rešenje da investitor za izgradnju autoputa budu „Putevi Srbije“, kao što je najavljivano, jer je to preduzeće u dugovima. To treba da radi jedno zasebno preduzeće - ističe Kovačević.
Potpredsednik Vlade Mlađan Dinkić će pripremiti akcioni plan za pripremu i izgradnju deonice autoputa Novi Sad - Horgoš i predstaviti ga Nacionalnom savetu za infrastrukturu, koji bi trebalo da se sastane iduće nedelje.
Biće predloženo da se ta deonica podeli na šest do osam delova i da za izgradnju svakog dela bude raspisan poseban tender, a da ugovor koji će se potpisivati sa izvođačima radova bude tipski, odnosno da se razlikuju samo po ugovorenoj ceni za radove.
Time bi se obezbedila jača konkurencija zainteresovanih izvođača, čime bi se oborila cena, ali i omogućilo domaćim izvođačima da konkurišu za dobijanje posla.

Hronologija dešavanja

30. mart 2007. Vlada Srbije potpisala je sa špansko-austrijskim konzorcijumom kompanija FCC i „Alpina“ ugovor o davanju koncesije za autoput Horgoš - Požega.

avgust 2007. Selektivno stavljanje na uvid javnosti ugovora o koncesiji za autoput

mart 2008. „Dojče banka“ i austrijska „Alpina“ razmatraju da odustanu od izgradnje autoputa zbog nestabilne političke situacije u Srbiji.

mart 2008. Realizacija koncesionog ugovora o gradnji autoputa Horgoš - Požega postala je krajnje neizvesna nakon što su koncesionari „Alpina“ i „Por“ zatražili nove ustupke. Oni su od Vlade Srbije zatražili da prihvati njihovu ponudu po kojoj bi bili u obavezi da daju bankarsku garanciju samo za prvu godinu gradnje.

april 2008. Evropska komisija dala je zeleno svetlo za ulazak austrijskih građevinarskih kompanija „Por“ i „Alpina“ u posao u Srbiji.

maj 2008. Projekat izgradnje autoputa Horgoš - Požega ponovo je pokrenut pošto su „Alpina“ i „Por“ dobili finansijsku podršku „Banke Austrija“.

jul 2008. Prve naznake raskida ugovora.

Izvor: Blic
« Poslednja izmena: 06. Sep 2008, 10:05:31 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 13 14 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.