Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:44:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 42 43 45 46 ... 2459
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija svega!  (Pročitano 1291306 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
@abenaz

Ti si procitao naucne studije o fizickim karakteristikama svemira i uporedio ih sa cime, da bi mogao da izjavish to sto si izjavio?





Nikakva naučna studija ne objašnjava kako je zbilja svemir nastao niti približno, sve su to pretpostavke bez dokaza.

Zapravo je nauka danas postala religija.

Je li vidio tko Veliki prasak? Nije, ali se "vjeruje" u njega.

Je li vidio tko ili objasnio kako zbilja nešto nastaje iz Velikoga praska? Nije, ali se "vjeruje" u to.


Trla baba lan da joj prođe dan, hvala,"takva nauka" koja na ništa ne odgovara me ne zanima, mene zanimaju konkretni odgovori na najveća pitanja o postanku svijeta, kontaš? Nadam se, zato ili neka se odgovori na njih ili neka se prizna da nauka to ne zna, eto to bi bilo pošteno.  Smile




Nitko na forumu ne zna kako zbilja nastaju prostor i vrijeme?

Samo pitam.

 Smile
« Poslednja izmena: 23. Avg 2017, 22:00:01 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Dakle, prvo mi daj protivteze na moje odgovore pa cu ja da nastavim.

Nastanak univerzuma trenutno nema objasnjenja. Nauka moze da prouci ono sto se desilo delic sekunde 10-34 ako se nevaram posle trenutka t0.

U tom trenutku nastaje vreme, a prostor postoji oduvek.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Naravno da niko nije video big-beng, ono sto su naucnici videli - evo ti na hrvatskom:

>> Satelit COBE (Cosmic Background Explorer Satellite) lansiran je u studenom 1989. godine u svrhu izrade mikrovalne mape neba - mape pozadinskog zračenja. Godine 1992. objavljeni su prvi rezultati. Otkriveno je da spektar pozadinskog zračenja savršeno odgovara spektru crnog tijela pri temperaturi od 2.735 K. Također su otkrivena i teorijom predviđene vrlo male fluktuacije (odstupanje od prosjeka) temperature (1/100 000) koja ukazuju na začetke današnje strukture svemira. Ovako male fluktuacije su ujedno i dokaz kozmološkog principa - koji kaže da je svemir jednak u svim svim smjerovima. Ove fluktuacije su poznate pod nazivom "valovi na rubu svemira" ("ripples at the edge of the universe"). Fluktuacije temperature protumačene su kao razlike u gustoći materije u tom razdoblju, što je uzrokom današnje strukture svemira.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Ti ne razumes sta znaci rec postojati. Ne postoji Apsolutno Nista. Nista nema nikakve karakteristike, ne zauzima prostor, nema nikakav sadrzaj, pa prema tome ne-postoji. Postoje samo elementi sacinjeni od energije ili od materije, sa izuzetkom vremena, koje je posledica kretanja i prostor u kome se postojanje odvija.

--------------------------------------------------------------------------------
Ne postoje naucne - dogme. Ti isto kao i jos jedan lik, upotrebljavas reci proizvoljno i po sopstvenim pravilima.

Dogma je rec koja oznacava crkvena ucenja koja se ne proveravaju da li su istinita. Za razliku od naucnih teorija koje su toliko na udaru drugih hiljade naucnika koji jedva cekaju da pronadju rupu u toj teoriji pa da se njihovo ime pojavi u hali velikana.

Naravno pojma nemas kako je tekao razvoj nauke i koji su to naucne discipline kojima se proverava istinitost neke tvrdnje (hipoteze).





« Poslednja izmena: 23. Avg 2017, 22:10:40 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
Dakle, prvo mi daj protivteze na moje odgovore pa cu ja da nastavim.

Nastanak univerzuma trenutno nema objasnjenja. Nauka moze da prouci ono sto se desilo delic sekunde 10-34 ako se nevaram posle trenutka t0.

U tom trenutku nastaje vreme, a prostor postoji oduvek.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Naravno da niko nije video big-beng, ono sto su naucnici videli - evo ti na hrvatskom:

>> Satelit COBE (Cosmic Background Explorer Satellite) lansiran je u studenom 1989. godine u svrhu izrade mikrovalne mape neba - mape pozadinskog zračenja. Godine 1992. objavljeni su prvi rezultati. Otkriveno je da spektar pozadinskog zračenja savršeno odgovara spektru crnog tijela pri temperaturi od 2.735 K. Također su otkrivena i teorijom predviđene vrlo male fluktuacije (odstupanje od prosjeka) temperature (1/100 000) koja ukazuju na začetke današnje strukture svemira. Ovako male fluktuacije su ujedno i dokaz kozmološkog principa - koji kaže da je svemir jednak u svim svim smjerovima. Ove fluktuacije su poznate pod nazivom "valovi na rubu svemira" ("ripples at the edge of the universe"). Fluktuacije temperature protumačene su kao razlike u gustoći materije u tom razdoblju, što je uzrokom današnje strukture svemira.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Ti ne razumes sta znaci rec postojati. Ne postoji Apsolutno Nista. Nista nema nikakve karakteristike, ne zauzima prostor, nema nikakav sadrzaj, pa prema tome ne-postoji. Postoje samo elementi sacinjeni od energije ili od materije, sa izuzetkom vremena, koje je posledica kretanja i prostor u kome se postojanje odvija.





Dragi moj kvantne fluktuacije ništa ne objašnjavaju o postanku svemira, kratko i jasno.

I Apsolutno Ništa ne mora imati ni prostor ni vrijeme da bi postojalo zato i jeste Apsolutno Ništa, čak i u prostornom i vremenskom smislu.

I nije istina da je vrijeme nastalo a prostor postoji oduvijek za Boga miloga, kako prostor postoji a ne postoji vrijeme kada postoji, daj malo logike u svoja razmišljanja.

To se događa zato što jednostavno kao ni nauka ni ti ne znaš kako zbilja nastaju prostor i vrijeme, ajde priznaj?

Ako priznaš probati ću ti objasniti kako zbilja prostor i vrijeme nastaju, ako ne, čekaj moja predavanja tamo ćeš to sigurno saznati.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
sta je to *apsolutno nista*?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Dakle, prvo mi daj protivteze na moje odgovore pa cu ja da nastavim.

Nastanak univerzuma trenutno nema objasnjenja. Nauka moze da prouci ono sto se desilo delic sekunde 10-34 ako se nevaram posle trenutka t0.

U tom trenutku nastaje vreme, a prostor postoji oduvek.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Naravno da niko nije video big-beng, ono sto su naucnici videli - evo ti na hrvatskom:

>> Satelit COBE (Cosmic Background Explorer Satellite) lansiran je u studenom 1989. godine u svrhu izrade mikrovalne mape neba - mape pozadinskog zračenja. Godine 1992. objavljeni su prvi rezultati. Otkriveno je da spektar pozadinskog zračenja savršeno odgovara spektru crnog tijela pri temperaturi od 2.735 K. Također su otkrivena i teorijom predviđene vrlo male fluktuacije (odstupanje od prosjeka) temperature (1/100 000) koja ukazuju na začetke današnje strukture svemira. Ovako male fluktuacije su ujedno i dokaz kozmološkog principa - koji kaže da je svemir jednak u svim svim smjerovima. Ove fluktuacije su poznate pod nazivom "valovi na rubu svemira" ("ripples at the edge of the universe"). Fluktuacije temperature protumačene su kao razlike u gustoći materije u tom razdoblju, što je uzrokom današnje strukture svemira.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Ti ne razumes sta znaci rec postojati. Ne postoji Apsolutno Nista. Nista nema nikakve karakteristike, ne zauzima prostor, nema nikakav sadrzaj, pa prema tome ne-postoji. Postoje samo elementi sacinjeni od energije ili od materije, sa izuzetkom vremena, koje je posledica kretanja i prostor u kome se postojanje odvija.





Dragi moj kvantne fluktuacije ništa ne objašnjavaju o postanku svemira, kratko i jasno.

I Apsolutno Ništa ne mora imati ni prostor ni vrijeme da bi postojalo zato i jeste Apsolutno Ništa, čak i u prostornom i vremenskom smislu.

I nije istina da je vrijeme nastalo a prostor postoji oduvijek za Boga miloga, kako prostor postoji a ne postoji vrijeme kada postoji, daj malo logike u svoja razmišljanja.

To se događa zato što jednostavno kao ni nauka ni ti ne znaš kako zbilja nastaju prostor i vrijeme, ajde priznaj?

Ako priznaš probati ću ti objasniti kako zbilja prostor i vrijeme nastaju, ako ne, čekaj moja predavanja tamo ćeš to sigurno saznati.  Smile




Da itekako objasnjavaju, samo ne svima.

I dalje se frljas sa recju Postojanje.

I time sto si stavio velika slova na pocetku tih reci koje nista ne znace, vidi umem to i ja : Veliki Srebrni Pokvareni Toster.

Kakve veze ima prostor sa vremenom. Lepo sam ti objasnio da bez kretanja nema vremena. Ako mislis da ima, dokazi mi kako je protekla jedna sekunda?

I jos jednom, prostor ne nastaje, prostor jeste. (postoji oduvek).

Nemam druga posla nego da idem na predavanja nekog lika koji cak nema ni doktorsku disertaciju iz fizike. Tvoja mambo-dzambo drndos mrdos "Ja sam baja koji je sve otkrio, a ne 10000 naucnika zajedno sa savremenim instrumentima" - time mozes da ubijas svoje vreme.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
I jos jednom, prostor ne nastaje, prostor jeste. (postoji oduvek).

ovo meni nije jasno
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Vrlo je jednostavno. Sve sto postoji, postoji u prostoru. Dakle zauzima neki prostor. Prostor mora postojati da bi nesto u njemu nastalo. I ako je bila samo jedna tacka iz koje je sve nastalo, cak i ta tacka, ispunjena vakumskim fluktacijama, koje su prouzrokovale inflaciju, i ona je morala da bude u necemu.

Jos nesto, sto se tice te metafizike, mambo-dzambo. Ukoliko ukinemo uzrok necijeg postojanja, nije nuzno da posledica takodje nestane. Nasi roditelji ce umreti kad tad, a mi cemo nastaviti da zivimo jos neko vreme.
« Poslednja izmena: 23. Avg 2017, 23:35:27 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Prostor mora postojati da bi nesto u njemu nastalo.
ja ne verujem da je ista nastalo. ali ako se svemir jelte siri, zasto to ne bi znacilo da prostor time nastaje da se prostor siri sa materijom? a ne da prostor prvobitno postoji.

nesto kao ono sa vremenom i time da je za vreme neophodno kretanje.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Pa u cemu je ta materija?

Jos jedna stvar chudi, a to je odake tamna energija dolazi i kako utice na sirenje prostora. Plus da se prostor siri ne kao naduvani balon, nego kao kocka koja uvecava istovremeno sve svoje 3 dimenzije, cak i ubrazava.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Pa u cemu je ta materija?

kako u cemu, pa u prostoru  Smile

sa sirenjem materije, siri se prostor... krivljenjem i skretanjem materije usled delovanja gravitacije, krivi se prostor ..

odosmo u metafiziku pobratime. nema tu eksperimenata koji ovo mogu da dotaknu  Smile
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 42 43 45 46 ... 2459
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:44:43
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.