Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:11:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 419 420 422 423 ... 2459
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija svega!  (Pročitano 1291756 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
@Teodor
Mali kurs iz logike:

Citat
Dokaz da nitko NE RAZUMIJE do kraja Bibliju je i taj što ju je toliko ljudi  proučavalo a još NEMA jedinstvenog stava prema njoj, očito je djelo neke daleko naprednije RASE bića nego što smo to mi ljudi, i tak dalje, možemo o dokazu cijeli danak treba, ali i ovo je dovoljno, seveda!

1) Cinjenica je da biblija postoji.
2) Biblija je prevedena na mnoge jezike.
3) Bibliju tumace preko 1000 godina raznorazni poznavaoci materije.
4) Na osnovu tih tumacenja nastalo je preko 10.000 raznih denominacija.

--------------------------------------------------

Sad ide tvoj zakljucak, koji je naravno kompletno hipoteticki.

Drugi potpuno validan zakljucak je da je bibliju prepricavali razni ljudi koji su ziveli u to vreme i da su pored nekih prakticnih strvari koje su bile uputstva za suzivot i kako postupati u odredjenim situacijama, nalaze se i mitovi i legende koje su pokupljene iz prethodnih civilizacija kao i mastarije tih ljudi o tome kako nesto funkcionise ili kako je nastalo.

Vi religiozni ljudi ni jedan jedini dokaz nemate da su legende iz biblije tacne. Zapravo kompletno su pogresne.

Pored toga sto sam napisao analizu kako jedan mocni, glupi i sadisticki bog resava problem neposlusnog nakota.





U krivu si, Bibliju  nitko NE RAZUMIJE to kraja u tome je problem, da je bilo tko razumije ZNAO bi tko je Bog i tko je Stvoritelj svemira, ali nitko na Zemlji pojma nema o tome, e da (osim mene, ZA SADA).

Ali velim, NAUČITI ću svakoga svoju metafiziku tko to bude htio, jer jedino na taj način MOŽEMO doći do najvećih tajni samih Bogova koji su stvorili i Zemlju i nas ljude, i uopće se ne zajebavam, ozbiljno.

A tko to ne želi MOŽE ostati na onom stupnju razvoja da smo od majmuna nastali, ak to nekoga veseli, mada to nije istina, ok, nema problema, ali žalosno je u to VJEROVATI kada smo mi ljudi POTOMCI samih Bogova, koji su toliko puni ZNANJA da MOGU I ZNAJU ovaj naš veličanstveni svemir napraviti, od čestica do najvećih galaksija, svaka im čast, a mogu to i nas ljude NAUČITI, o je, nema tu nekakvih pravih čuda, dapače.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Dakle, logican zakljucak je da je biblija delo jevrejske maste plus prakticnih i priprostih uputstava za zivot kada se analiziraju pasusi, bez religioznog zanosa nego upotrebom hladne i kriticke glave.

Ti nemas ni jedan jedini dokaz da su mitovi i legende iz biblije tacne.
« Poslednja izmena: 28. Sep 2018, 20:15:23 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
svaka im čast HAHAHA
o je AHAHAHAAHAHA
volim te najviše na svetu
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
@teo

Citanje knjiga niti razumevanje istih nije put ka istini. Eksperimenti jesu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
Dakle, logican zakljucak je da je biblija delo jevrejske maste plus prakticnih i priprostih uputstava za zivot kada se analiziraju pasusi, bez religioznog zanosa nego upotrebom hladne i kriticke glave.

Ti nemas ni jedan jedini dokaz da su mitovi i legende iz biblije tacne.

Zaboravljaš da se u Bilbiji Židovima javlja UVIJEK sam Jahve.

Tko je Jahve po Bibliji, je li barem to znaš?

Samo pitam, da znam razumiješ li ti to uopće ili ne.  Smile



@teo

Citanje knjiga niti razumevanje istih nije put ka istini. Eksperimenti jesu.

Samo se i ti dalje IGRAJ s eksperimentima, tako NIKADA NEĆEŠ saznati kako je naš svijet nastao, ozbiljno ti kažem.

Ko da mala djeca koja se igraju igračkama nauče tablicu množenja, s igračkama sigurno ne, dapače.

Teba sjesti i UČITI zbrajati, oduzimati, množiti, dijeliti, nema druge.

Tako je i sa samim postankom svijeta, treba učiti METAFIZIKU, inače nikada nećeš postići VIŠI nivo svijesti, a niti onda doći do UNIVERZALNE ISTINE o svima nama, to te moram upozoriti, da ne kažeš kako ti to nitko nikada nije rekao, jeste, ali da li si ti to  poslušao je druga priča, na tvoju štetu, meni je svejedno, ali vjerovati u majmunske potomke kraj živih pametnih Bogova je TRAGEDIJA, zares!

Moje je da sve ljude na to upozorim, što ću USKORO i učiniti, pa še kak!  Smile



Nas ljude je napravio JAHVE, najstarija Vanzemaljska Sila koja postoji u našem prostor-vremenu, isto stara KAO i SAMO naše prostor-vrijeme, dakle BILIJUNE I BILIJUNE ZEMALJSKIH DOSLOVNIH GODINA.

Svemir nije star samo milijarde zemaljskih godina kako to nauka samo PRETPOSTAVLJA, nego najmanje oko 700 bilijuna doslovnih zemaljskih godina, u je!

To znači i da je naš Sunčev sustav mnogo STARIJI nego se to pretpostavlja.

A biblijski dani stvaranja, svaki dakle, trajao je negdje stotinu bilijuna godina (u Bibliji se to navodi kao "tisuću godina kao jedan dan i jedan dan kao tisuću godina).

A nema na čemu, ZATO sam i tu da dam  neke podatke o postanku do koje nauka NE MOŽE doći nikada, ni tada!  Smile
« Poslednja izmena: 28. Sep 2018, 20:45:30 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
Citat
Citanje knjiga niti razumevanje istih nije put ka istini. Eksperimenti jesu.
zavisi šta podrazumevaš pod ''istinom'', istina o čemu itd
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
@teo

Nemam ja nista protiv da ti citas bilo koje bajke i legende. Ono sto je vazno je da ti prihvatish da su to bajke.

Vec sam ti napisao 20 puta i pitao sam te isto toliko kako ces napraviti razliku izmedju stvari koje postoje i stvari koje ne postoje u realnom svetu?

Daj jedan jedini dokaz da je jahve kreirao ljude...

Tekst iz biblije nije dokaz!
« Poslednja izmena: 28. Sep 2018, 20:55:08 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Takodje ne vidim da je oplodnja ljudske zene neki vid super moci, vise je to deo slabosti. Sem toga taj detalj je prisutan kod vecine mitoloskih tekstova iz proslosti. Pa sam Zevs je jebao sta je hteo.
« Poslednja izmena: 28. Sep 2018, 21:12:39 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
@teo

Nemam ja nista protiv da ti citas bilo koje bajke i legende. Ono sto je vazno je da ti prihvatish da su to bajke.

Vec sam ti napisao 20 puta i pitao sam te isto toliko kako ces napraviti razliku izmedju stvari koje postoje i stvari koje ne postoje u realnom svetu?

Daj jedan jedini dokaz da je jahve kreirao ljude...

Tekst iz biblije nije dokaz!

Opet ko dijete razmišljaš.

Imaš DOKAZ da je Biblija laž i bajka?

ZAŠTO onda to tvrdiš?

Ne vidiš da jedno govoriš a sasvim drugo radiš.

Pošto dokaza nemaš, nemaš što tvrditi, možeš to misliti, to ti nitko ne brani, ali tvrditi nešto NAPAMET, tako  inteligentna bića ne rade, dapače!  Smile


Takodje ne vidim da je oplodnja ljudske zene neki vid super moci, vise je to deo slabosti. Sem toga taj detalj je prisutan kod vecine mitoloskih tekstova iz proslosti. Pa sam Zevs je jebao sta je hteo.

Pa nije u tome problem, nego da je već prije 2000 godina postajala daleko NAPREDNIJA Vanzemaljska Sila, koja je već tada IMALA tehnlogiju za to napraviti, i ne samo to dakako. O je!  Smile

« Poslednja izmena: 28. Sep 2018, 21:21:29 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Daj jedan jedini dokaz da je jahve kreirao ljude...

Tekst iz biblije nije dokaz!

Daj dokaz da je jahve oplodio neku devojku...

P.S.
Meni ne mozes te jeftine trikove da prodajes.

Lepo sam te pitao nesto, nemoj da se izvlacish postavljajuci kontra pitanja!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 419 420 422 423 ... 2459
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:11:06
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.