Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 08:05:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 418 419 421 422 ... 2459
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija svega!  (Pročitano 1291840 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
kosmologija recimo prakticno cela...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Pa jesi corav?

Ako ne vidis dobro, kupi teleskop
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
dobro to jeste
al ja to i ne smatram naukom uopšte,nije čak ni kvazinauka
kao i astronomija cela uopšte
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
It’s life, but not as we know it. The oldest fossil ever discovered on Earth shows that organisms were thriving 4.2 billion years ago, hundreds of millions of years earlier than previously thought.

The microscopic bacteria, which were smaller than the width of a human hair, were found in rock formations in Quebec, Canada, but would have lived in hot vents in the 140F (60C) oceans which covered the early planet.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
Problem sa tobom i sa drugim vernicima u biblijske bajke je sto za te price nema nikakvih dokaza, plus sto su te price toliko debilne da samo kompletno zakrzljali mozak moze da ih svari.

Najprostiji primer bi ti bio sledeci.

Imas u kuci nekoliko pacova. Sta ce da uradi pametan covek? Pa postavice zamke ili ce da pozove strucnjaka koji ce da pobije te pacove.

Sta ce da uradi debil? Uzece 2 tone dinamita i srusiti ceo kvart. Sta ima veze!

------------------------------------
Ako vam jos uvek nije jasna analogija, mislim znam da Teodoru nista nije jasno,

Nakotilo se tu sto sta bagre na planeti zemlji, pa posto je Jahve glup ko kurac, onda je resio da celu zemlju natapa 40 dana, sta ima veze, daj da pobijem sve na ovom svetu. Da ne pominjem da mu je za ceo univerzum trebalo 5-6 dana, da sjebendise planetu zemlju i napravi novu bi mu trebalo mozda 1 dan. Ali jok more.

Kompletan debil.

Pa onda nije tu kraj, nepogresivi Jahve, zvani retardirana sirovina i sadista, sjebe se nesto u proracunu pa cak ni ti sto su preziveli potop nisu bash najcistiji, jer jebiga ne mozemo bash sad u sitna crevca da gledamo i ti "najcistiji" ljudi sa Nojeve barke izrode citave civilizacije skotova i kretena i jos plus ni to ne bude dovoljno, nego Jahve u svojoj svojoj idiotariji kresne neku levu devojku koja je inace bila vec udata, mislim mogao je da bira ali jok mora bash ovu, i onda dobiju nekog lika Isusa koga taj isti gluperda Jahve zrtvuje zarad pranja od grehova i to grehova koje je sam on izmislio.

Mogao je samo da ih oprosti. Kratko i efektno. Dalje, Isus cak nije ni umro, tako da puj pike ne vazi, bio malo u komi par dana i opa ode taj na nebo. Sta je konkretna zrtva u celoj prici? Nema lesha.

Naravno, ne mislim da ce Teodor da shvati 2% od ovih recenica, mozak mu je kolabrirao vec kod prvih par reci.

Ima hiljade primera gde je vasa biblija kompletno besmislena knjiga koju mogu da svare samo najveci tupsoni koji ne uspevaju da shvate sta je tu tako cudno, ili ovi klasicni televangelisti koji trpaju milione u dzepove zaludjujuci narod.



Ovime samo DOKAZUJEŠ koliko nelogično i dječji razmišljaš.

Pitam te OZBILJNO:

"Misliš li da je apsolutno NEMOGUĆE da je neka daleko starija i naprednija RASA inteligentnih bića UMJETNO oplodila jednu djevicu prije 2000 godina, i to s razlogom, dakako(razlog je i danas vidljiv, haha, pa še kak)?  Smile
« Poslednja izmena: 27. Sep 2018, 18:25:01 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Hipoteticki je moguce da su vanzemaljci imali kontakt sa nama, ali je jos vise verovatno da nemogu da se pare.

Jedini razlog koji mi pada na pamet, a vec je obradjen u SF literaturi je da im vrsta odumire i da traze nacin da je produze.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
što mu odgovaraš kad on tebi neće ono za dokaz
pitaj ga opet
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
@Teodore sta za tebe znaci rec "dokaz" i daj nam primere iz realnog zivota  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
@Teodore sta za tebe znaci rec "dokaz" i daj nam primere iz realnog zivota  Smile

Dokaz je nešto što je ČINJENICA, istina, upravo tako i nikako drugačije.

Dokaz da recimo  nauka POJMA NEMA kako je svijet nastao, je  postavljanje osnovnih pitanja o samom postanku o kojima nauka BLAGE VEZE NEMA, haha, dapače.

Već sam ih puno postavio na ovoj temi pa neću ponavljati.

Dakle kada smo već kod DOKAZA, nauka nema nijedan dokaz da je svijet nastao Velikim praskom, a neke njene PRETPOSTAVKE glede toga ne mogu se uzeti kao sami dokazi za Boga miloga, to fizičari nikako da shvate.

Dokaz da nitko NE RAZUMIJE do kraja Bibliju je i taj što ju je toliko ljudi  proučavalo a još NEMA jedinstvenog stava prema njoj, očito je djelo neke daleko naprednije RASE bića nego što smo to mi ljudi, i tak dalje, možemo o dokazu cijeli dan ak treba, ali i ovo je dovoljno, seveda!  Smile


Hipoteticki je moguce da su vanzemaljci imali kontakt sa nama, ali je jos vise verovatno da nemogu da se pare.

Jedini razlog koji mi pada na pamet, a vec je obradjen u SF literaturi je da im vrsta odumire i da traze nacin da je produze.


A može biti da ne odumiru Vanzemaljci, nego samo ŽELE pokazati koliku Silu i MOć imaju nad čitaovm materijom, nad čitavim svemirom, e da!  Smile


« Poslednja izmena: 28. Sep 2018, 19:50:11 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
@Teodor
Mali kurs iz logike:

Citat
Dokaz da nitko NE RAZUMIJE do kraja Bibliju je i taj što ju je toliko ljudi  proučavalo a još NEMA jedinstvenog stava prema njoj, očito je djelo neke daleko naprednije RASE bića nego što smo to mi ljudi, i tak dalje, možemo o dokazu cijeli danak treba, ali i ovo je dovoljno, seveda!

1) Cinjenica je da biblija postoji.
2) Biblija je prevedena na mnoge jezike.
3) Bibliju tumace preko 1000 godina raznorazni poznavaoci materije.
4) Na osnovu tih tumacenja nastalo je preko 10.000 raznih denominacija.

--------------------------------------------------

Sad ide tvoj zakljucak, koji je naravno kompletno hipoteticki.

Drugi potpuno validan zakljucak je da je bibliju prepricavali razni ljudi koji su ziveli u to vreme i da su pored nekih prakticnih strvari koje su bile uputstva za suzivot i kako postupati u odredjenim situacijama, nalaze se i mitovi i legende koje su pokupljene iz prethodnih civilizacija kao i mastarije tih ljudi o tome kako nesto funkcionise ili kako je nastalo.

Vi religiozni ljudi ni jedan jedini dokaz nemate da su legende iz biblije tacne. Zapravo kompletno su pogresne.

Pored toga sto sam napisao analizu kako jedan mocni, glupi i sadisticki bog resava problem neposlusnog nakota.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 418 419 421 422 ... 2459
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 08:05:26
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.