Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
- Pre postavljanja pitanja, pročitajte "Najčešća pitanja korisnika" i ConQUIZtador Help!
- Prijave nedoličnog ponašanja igrača možete obavljati na način opisan ovde. Samo i jedino tako.
- Pregledajte forum, pročitajte top teme i tek nakon toga, ukoliko ne pronađete traženo - otvorite novu temu.
- Pročitajte pravilnik foruma, jer svaka kuća ima kućni red, a grubi prekršaji se ne tolerišu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 213
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tema za postavljače pitanja - Novi pocetak  (Pročitano 300621 puta)
12. Mar 2011, 21:45:13
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Evo instrukcija sa pocetka stare teme:

Pre toga zamolio bih sve igrače da pri slanju pitanja obrate pažnju na sledeće:

1.   Koristite latinično pismo sa YU slovima (č, ć , ž, š, đ),
2.   Koristite znakove interpunkcije,
3.   Nemojte pitanje pisati samo velikim ili samo malim slovima,
4.   Obratite pažnju na pravopis,
5.   Nemojte slati pitanje u kome je odgovor ceo pozitivan broj ili nula kao pitanje sa četiri odgovora,
6.   Ako je odgovor negativan broj, onda pitanje pošaljite kao pitanje sa četiri odgovora,
7.   Poželjno je poslati izvor, pogotovo za pitanja iz oblasti koja nisu opšte poznata,
8.   Nemojte slati pitanja gde je odgovor broj, ako taj broj ima 5 i vise cifara (npr. 13472528),
9.   Ako su u ponuđenim odgovorima npr. četiri strana glumca, napišite sva četiri imena ili u originalu, ili na srpskom. Nemojte neke pisati u originalu, a neke ne. Npr. nemojte slati ovako:

Ko igra glavnu ulogu u filmu ’’Umri muški’’?
- Bruce Willis
- Džoni Dep
- Brad Pitt
- Arnold Švarceneger

Naravno, ovo ne važi samo za glumce, već za sva pitanja takvog tipa. Smile
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Takodje bih dodao:

1. Nemojte slati previse pitanja o jednoj stvari odjednom. Napravite selekciju najvaznijih, karakteristicnih, najzanimljivih.

2. Nemojte slati godinu rodjenja, godinu, smrti, godinu zavrsetka skole, godinu, vencanja, omiljeno jelo, broj leukocita odredjenje, relativno nepoznate, osobe i sl. Bavite se onima koji su zaista bitni, oni manje bitni ako se i pojavljuju to ne sme biti previse u detalje. Ako pisete o nekome ko nije opstepoznat, u pitanju navedite vise informacija o njemu, umesto "Kada je rodjen Pera Peric?", napisite "Kada je rodjen poznati pijanista Pera Peric, dobitnik Paunove nagrade?" npr.

3. Ako su u pitanju sportski klubovi, slozicete se da nije opsta kultura znati sve zive i mrtve podatke o nekom nebitnom petoligaskom timu iz bilo koje zemlje. Bavite se klubovima koji su prvoligasi u ozbiljnim ligama, klubovima koji imaju tradiciju i slicno.

4. Nemojte slati lokalna pitanja, a pogotovo ne pitanja o lokalnim alkosima, kao sto je bilo pitanje - Koje je omiljeno pice tamo nekog alkosa iz ne znam odakle  Smiley 1 Lokalci, kako im i samo ime kaze, treba da ostanu lokalno poznati.

5. Nemojte slati promenljiva pitanja, tj. U kom klubu igra neko, koji broj nosi i sl. Takvih pitanja vec ima dosta i nije bas lako za azuriranje. Dodatan broj bi jos zakomplikovao situaciju. Ovakva pitanja imaju smisla samo za zaista istaknute igrace koji su ostavili poseban trag u nekom klubu a nisu menjali broj, i opet ih treba napisati tako da ne moraju da se aktualizuju, jer nemoguce je aktualizovati svako pitanje na vreme.

6. Ako vam je pitanje odbijeno, to ne znaci da vas administrator mrzi, vec pitanje nije za ovakav kviz, tako da ne treba od toga praviti dramu. Ako zaista smatrate da je pitanje na mestu, ovde to trebate podeliti sa nama na miran, primeren i civilozovan nacin, bez napada na bilo koga, vredjanja ili provociranja. Narocito bez referenci ka tudjim pitanjima ili onima koje su u bazi.

Edit by SF: Malo prosirih...
« Poslednja izmena: 12. Mar 2011, 22:33:43 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
U narednom periodu uz pomoc Vanje (vanjagenije) planiramo da rascistimo postojeca pitanja na cekanju obzirom da vec neko vreme postoji odredjena kolicina koju ne mozemo ni preskociti a ni zaobici, i koja cini da iako se trudimo da radimo dan-za-dan izazivaju kasnjenje od nekoliko meseci.

Ni vi nam ne pomazete time sto fakticki ignorisete nasu sugestiju koja kaze:

Citat
Zbog velikog broja pitanja na cekanju, molimo vas da saljete nova samo ako ste zaista sigurni da su dobra i ako verujete da ce bitno unaprediti igru:

Trenutno se na verifikaciju pitanja ceka i do pet meseci, sto je jako dugo, a to je posledica jako velikog broja pitanja dnevno koja moramo pregledati, a vrlo mali deo su stvarno lepa i unapredjuju igru. Zato obavezno prilikom slanja novih pitanja postujte ispod navedena pravila!

Prilikom slanja pitanja:

Standard koji želimo poštovati je pravilan pravopis, pravilna upotreba velikih i malih slova srpske latinice, ekavica i pravilna upotreba tzv. Yu slova, tj: CcCcŠšĐdŽž

Vazno: Uz svako pitanje, radi lakseg i brzeg odobravanja navedite izvor u polju Napomena!

Ovu temu koristite za sugestije i komentare, ali vas molimo da je ne koristite za besciljne visesatne rasprave o tome da li nesto treba ili ne treba da se nadje u igri. Onog trenutka kada se misljenje onoga ko je pregledao pitanje ovde potvrdi, to pitanje vise nije za diskusiju...

Potrudite se da budete konstruktivni!

Nakon rasciscavanja zaostalih pitanja precicemo i na rasciscavanje postojece baze, tj sredjivanje, kvalitetnije formulisanje pitanja, izbacivanje onih koja su zaista suvisna preko svih granica i slicno. Najbolje cete nam pomoci time sto nas necete zatrpavati takvim, novim pitanjima.
« Poslednja izmena: 12. Mar 2011, 22:37:28 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2959
Zastava Pancevo
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC Wildfire S
Sve smo razjasnili. Smiley Bitno da se napreduje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 10.0.648.133
mob
Qtek 666
Razmislite o pitanjima u vezi sa svim nagradama, narocito Zmajevim, mada ni ostale u knjizevnosti nisu srecno formulisane kao pitanja. Najcesce imamo 4 pisca koja su stvarala u isto vreme, dakle, odgovor mozes da znas samo ako imas puskice. Zmajeva je, po mom misljenju, potpuno suvisna.
« Poslednja izmena: 13. Mar 2011, 09:25:49 od apstrahovana »
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.133
Razmislite o pitanjima u vezi sa svim nagradama, narocito Zmajevim, mada ni ostale u knjizevnosti nisu srecno formulisane kao pitanja. Najcesce imamo 4 pisca koja su stvarala u isto vreme, dakle, odgovor mozes da znas samo ako imas puskice. Zmajeva je, po mom misljenju, potpuno suvisna.
Ko zna da li su ta pitanja i ostala u igri. Ne pamtim kada mi je zadnji put palo neko ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 10.0.648.133
mob
Qtek 666
Ja upravo naleteh na jednog Zmaja, zato sam i stavila post. Smile
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Mir i ljubav!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 71
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.133
Prvo, želim da se izvinim svim igračima conquiztadora zbog svog neprimerenog ponašanja na chatu prekjuče. To se više nikako neće ponoviti.

Drugo, želim da apelujem na sve koji šalju pitanja da obrate pažnju pogotovu na sledeće dve stvari: na navođenje izvora i na gramatiku. To već piše u pravilima, ali mi se čini da to malo ko čita, jer velika većina pitanja ili nemaju naveden adekvatan izvor ili su jezički neispravna, i to oduzima dosta vremena da se proveri i da se ispravi.

Kada kažem da se navede izvor, to znači da se napiše tačna web adresa gde se nalazi potvrda, tako da ja mogu da kliknem i da proverim. Nemojte pisati "izvor: Wikipedia", jer ja nemam vremena da češljam celu Wikipediju da bih pronašao odgovor na vaše pitanje. Dajte tačnu web adresu gde se to nalazi. Takođe nemojte pisati "izvor: emisija na N. Geographic kanalu u sredu uveče" jer je takav izvor nemoguće proveriti, a smisao navođenja izvora je da u slučaju nedoumice može da se proveri. Možete navesti kao izvor neku knjigu, ali samo ako prvo proverite i budete sigurni da to nema nigde na web-u. Ako navodite knjigu napišite tačan naziv, pisca, izdavača i godinu izdanja. Šta meni vredi ako napišete "izvor: knjiga iz geografije"! Ja ne znam koja je to knjiga iz geografije i ne mogu da proverim.

Što se tiče pravopisa i gramatike, tu obratite pažnju na sledeće stvari:
Sve mora da bude napisano na srpskom. Lična imena ljudi mogu da budu napisana u originalu (npr. Keanu Reeves), ali imena filmova, gradova, isl. napišite na srpskom. Nemojte pisati "Ko glumi u filmu Little Buddha", nego "Ko glumi u filmu Mali Buda", jer je ovo srpski kviz i nije dužan svaki igrač da zna sve strane jezike.
Koristite č, ć, ž, š i đ. Znake navoda napišite kao znake navoda, a ne kao dva apostrofa. Posle tačke i zareza napišite razmak, a pre upitnika ne treba razmak.

Ako bi svi poštovali ova pravila, pregledanje pitanja bi išlo mnogo brže i ne bi se čekalo po nekolika meseca na njega. Molim vas da u budućnosti obratite pažnju na ove stvari, jer je to u našem zajedničkom interesu.

Hvala.
IP sačuvana
social share
[Jebo kruške, daj burek]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.45
Pa ja ti kazem prijatelju da ne mozes onako da se ponasas, da glumis serifa i vredjas sve na kvizu.  Zalosno je sto su tebe stavili da radis ovaj posao kad ni osnovnu kulturu ponasanja nemas.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 206
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.133
Sve mora da bude napisano na srpskom. Lična imena ljudi mogu da budu napisana u originalu (npr. Keanu Reeves), ali imena filmova, gradova, isl. napišite na srpskom. Nemojte pisati "Ko glumi u filmu Little Buddha", nego "Ko glumi u filmu Mali Buda", jer je ovo srpski kviz i nije dužan svaki igrač da zna sve strane jezike.

ovo je plemenita ideja, samo moze biti izuzetno problematicno doci do distributerskih naziva za sve filmove (pogotovo za starije) a direktan prevod naziva moze biti krajnje zbunjujuci

npr cuvena komedija Haurda Houksa prikazivana milion puta na rts-u (doduse ne u poslednjih 10 godina) pod nazivom "Silom dadilja" dok je originalni naziv "Bringing up baby"  -  http://www.imdb.com/title/tt0029947/
Ako bi se stavilo "Podizanje bebe" ili tako nesto ne znam koliko bi bilo jasno na koji film se misli.

Secam se da sam jednom u Milioneru gledao lika koji je pukao na pitanju "gde ne glumi Met Dejmon" jer nije znao da je film "Ocean's eleven" distribuiran pod retardiranim nazivom "Igraj svoju igru"


Ja ipak predlazem da se koriste originalni nazivi (ako su na engleskom naravno) ili ponajbolje da se stavljaju i prevedeni i originalni naziv, recimo - Osmi Putnik (Alien, 1979)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 213
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.