Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Televizije puštaju reklame tri puta jače nego što je propisano  (Pročitano 5016 puta)
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
LG Nexus 5
Svaki put kad sam ko klinja gledao TV, pogotovo Simpsonove kad su krenuli da se emituju, a krenu reklame čuo bi "Smo ti rekli da smanjiš taj prokleti TV ti prokleta prokletinjo mala ko te prokleto napravio!"



Znamo cvijo. Onda su, da bi ti se osvetili,  zaklali kozu koju si voleo. Pricao si to vec.  Smile



SVE TELEVIZIJE UPOZORENE DA NE EMITUJU PREGLASNE REKLAME





BEOGRAD - U vreme reklamnih blokova, na svim televizijama sa nacionalnom pokrivenošću, jačina zvuka drastično se povećava u odnosu na prethodni program, a emitere koji ne koriguju ta odstupanja očekuju kazne, poručuju iz Republičke agencije za telekomunikacije (RATEL).

RATEL je obavio merenje jačine zvuka u reklamama na osnovu zahteva Republičke radiodifuzne agencije i primedbi građana da se zvuk u reklamnom bloku drastično povećava, rečeno je u RATEL-u.

Prema merenjma, najveća odstupanja imaju komercijalne televizije, kao što su Pink, Prva, Avala i Hepi, a nešto manje prekoračenje zabeleženo je u programu Javnog servisa.

Maksimalna dozvoljena jačina tona u signalu analogne televizije je 50 kiloherca i to je jedan od tehničkih uslova koji stoji u dozvoli za emitovanje, ali emiteri to ne poštuju, pa su prilikom kontrole izmerene jačine dostizale 70, pa čik i više od 100 kiloherca, objasnili su u RATEL-u.

Emiteri su dobili upozorenje da koriguju jačinu zvuka, a onima koji to ne učine do sledeće kontrole slede prekršajne prijave i kazne koje predviđa Zakon o elektronskim komunikacijama, dodaju u RATEL-u.

RATEL očekuje da će svi emiteri korigovati jačinu zvuka i da do kažnjavanja neće doći, jer, kako navode u toj agenciji, televizije mogu da podese jačinu zvuka u okviru dozvoljenih granica, bez obzira na to kakva je reklama i sadržaj koji dobijaju za emitovanje.

Oscilacije u visini zvuka u reklama primetila je i RRA, pa je podnela zahtev RATEL-u da to proveri, rekao je portparol RRA Srboljub Bogdanović. On je dodao da je u RRA stizao veliki broj prijava i primedbi građana koje su "iritirale" oscilacije u jačini zvuka između reklama i informativnih, zabavnih i drugih televizijskih sadržaja.

Izvor: Kurir

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Dobijaju pare od toga sto emituju reklame, a bonus za trikove rqazne pri emitovanju. Nismo mi sposobno drustvo da se sa takvim sitnicama izborimo. Mnogo ozbiljnije stvari se ne sancionisu, ne decibeli nas sada kao nerviraju.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 7.0a2
mob
Nokia C5-00
Ја се тако понекад сетим оне уредбе о макс. 12 минута реклама у сваком сату... А онда мало погледам ТВ и видим поштује се то све у шеснаес'...
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Verovatno se ubacuju i fragmenti, frejmovi koji rokaju podsvest. Mi smo prljav narod, prljava drzava. Sto bi bio cist program?
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
Pa tu se dere ogromna lova i svugde su reklame glasnije od redovnog programa. Svaki video-materijal pred emitovanje ide na -16 db, navodno da bi ovi mogli da imaju "headroom", ali reklame ide do 0 db sa tonom. Tu ne pomaze nista osim daljinskog
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Znamo cvijo. Onda su, da bi ti se osvetili,  zaklali kozu koju si voleo. Pricao si to vec.  Smile
Moj pas je od skora nestao. Moj drugar je umro sa 17 godina. Jednom su mi za rođendan deca pokrala tonu lego kockica. Ne puštaju više Branka Kockicu na TV. Majka mi je invalid. Moj lerdi se ne javlja na telefon  Smile

Vidim da me ti slušaš pažljivo, znači nekom je stalo do mene. Aj dođi da te zagrlim.
« Poslednja izmena: 24. Jul 2011, 11:41:50 od CvijaFaQ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.00
mob
Samsung SGH-E630
Meni je to iznenadno gruvanje obično prilično glupavog i iritantnog džingla sa obaveznim logom Telenora, VIP-a ili Telekoma koji označava još jedan blok silovanja mozga još glupavijim i iritantnijim reklamama obično samo znak da je prokletinja predugo upaljena i najčešće rezultira u gašenju istog.
"PRIČAJ, PRIČAJ, PRIČAJ...!!!"  Smile
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
LG Frizider
Malo su umiksovali kiloherce i megaherce a tu su negde i tesle, bajti i kilokubnipitoni al svejedno tv pink sa reklamama nek je govna Smile eto nisam ni razmisljao sta tu ima lose bitno da se meni sve poklopilo Smile

Ne znam kako su merili, i kako se to meri, svakako da izlaznost zvuka varira i to debelo. E sad znam kod recimo mp3 pesama da postoji varijacija u odnosu kako je kodiran zvuk pa se cuje jace ili slabije na plejeru pri istoj skali zvuka. Jasno da frekvencija ima veze sa kvalitetom zvuka a ne sa cujnoscu al kakvu izlaznost su merili i pri kojoj skali jacine to vec ne znam......ne verujem da su ocitali 167 decibela pri nekom ne znam kakvom optimum podesavanju jacine zvuka?

I kako je novinar povezao to sa hercima, znaci negde herca ima i to u ratel obavestenju a kakav je i gde to je sad na tebi da nam povezes Smile
Izvini nisam video ovo. Bas bih voleo da vidim to njihovo obavestenje. Ako ima neki link, rado bih pogledao.

Zvucnik na TV-u ne moze da izvuce toliko herca. Pa da ga jebes od jutra do sutra. Smiley U hi fi tehnici je opste poznato i tezi se tome da zvucna kutija izvuce do 20KHz-a. Da ne pricamo sada o raznim izoblicenjima, kako harmonijskim, intermodulacionim itd.

Kada su izasli mosfet tranzistori snage, hvalili su ih kako ce zameniti elektronske cevi. Jer kao po slicnom principu rade. Ljudi pravili pojacavace i dosta im se desavalo da visokotonci crkavaju. Razlog je bio sto je izlazni stepen ulazio u samooscilovanje na frekfencama i od 100KHz, sto je razaralo zvucnike.

Jednostavno receno, sve sta je ispod 20Hz se smatra infrazvukom. Sve sta je iznad 20KHz se smatra ultrazvukom. Macke i psi cuju do oko 30-35KHz, slepi misevi koriste jos visu frekfencu.

U samoj formuli za jacinu koja glasi I=P/S, gde je P snaga koja se prenosi zvucnim talasom i S je povrsina okomita u odnosu na putanju talasa, nema jedinice za frekfencu. Frekfenca je broj oscilacija, titraja u jedinici vremena.

To je nepobitno.

Kazem, ako ima neki link, rado bih procitao izvestaj.

Znaci ti meni hoces da kazes da su nasi programi stelovani za slepe macke i miseve i coveciju ribicu? Smile

Jebemliga, novinari jesu generalno prolicno povrsni kada je rec o tehnickim stvarima, al cuti bar jos ne prikazuju cenu secera u megavatima i pune kokakole na hektar Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
mob
Sony xperia
Ne da hocu tako reci, vec nas ovi sto o tme pisu ili ko im govori da tako pisu, cine mackama, misevima ... a pre bih rekao, budalama. Ako ljudi ne znaju o tim stvarima, ne znaci da ih treba pogresno informisati.

Nego, jbg. Sto kazes dobro i secer da nam ne prodaju na megavate. nego sta ako i to pocnu ?  Smile Bice daj mi tri megavata secera po Tesla jedinici povrsine celzijusovog obima dzezve. Smiley



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.122
Verovatno se ubacuju i fragmenti, frejmovi koji rokaju podsvest. Mi smo prljav narod, prljava drzava. Sto bi bio cist program?

Ma reklama je po definiciji necista.

 Nagovara te da kupis nesto sto ti i ne treba i u to stavlja pozitivne asocijacije - zensku sisu, slatke zivotinje, sitnu djecu..

Ili moje omiljeno - da si seljak ako ne koristis neki proizvod.
 Ili da djevojcicu muskarci ne primjecuju ako ima cibuljicu, da nece da stanu u njen red zato sto nema  shaumu.
« Poslednja izmena: 26. Jul 2011, 20:15:00 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.