Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: STOP! policijskoj brutalnosti  (Pročitano 56328 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
ta tema je u navijackom forumu... ovde nisu spomenuti nikakvi navijaci... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


PartizanForever!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3497
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
SonyEricsson 
Policijska Brutalnost je izrazena i na navijacima...zasto ne bi pomenuo.... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
Pa zato što već postoji kao zasebna tema u navijačkom dijelu.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


PartizanForever!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3497
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
SonyEricsson 
Izvinjavam se.....
pogresio sam  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
Slađana Maksimović (17) iz Stragara preminula posle osmomesečne kome
Pijani policajac usmrtio devojku


Na Slađanu i njenu stariju sestru Ivanu koje je drugarica vozila "ladom" za rodne Stragare 24. jula prošle godine, naleteo je BMV kojim je upravljao pijani policajac Dragan R. (32). On je posle disciplinskog postupka vraćen na posao, ali je raspoređen na niže radno mesto. Protiv njega je podneta krivična prijava zbog izazivanja saobraćajne nesreće, a postupak je u toku

KRAGUJEVAC- Sedamnaestogodišnja Slađana Maksimović iz Stragara preminula je 28. marta, posle osmomesečne duboke kome u koju je zapala nakon saobraćajne nesreće koju je izazvao pijani policajac Dragan R. (32). Slađanu i njenu stariju sestru Ivanu kobne večeri, 24. jula prošle godine, drugarica je vozila "ladom" za rodne Stragare. Vraćale su se sa svadbe njihove zajedničke prijateljice. U selu Lužnice, na pravom putu, oko ponoći, na njih je naleteo BMV italijanskih tablica koji je vozio Dragan R.

Prema zvaničnom izveštaju policije, on je, usled neprilagođene brzine i pod dejstvom alkohola, prešao na levu stranu puta i udario u automobil u kome su bile devojke. "Lada" je sletela sa puta, a BMV se sudario sa "askonom" i takođe sleteo sa puta i prevrnuo na krov, ali su Dragan R. i njegov suvozač uspeli da izađu pre nego što se auto zapalio i potpuno izgoreo. Slađana je bila teško povređena, a sestra i drugarica lakše. "Ispuzala sam četvoronoške iz kola do puta i počela da dozivam pomoć. Videla sam da je Slađa teško povređena", priča Ivana (20).

Pokazuje nam slike svoje sestrice dok je bila u bolnici. Kaže da tokom dugih osam meseci nije gubila nadu da će se Slađa probuditi iz kome. Još uvek ne veruje da je više nema. "Sećam se da sam u trenutku kad sam na rukama i nogama stigla do puta prvo ugledala policijske pantalone. Rekla sam tom čoveku da izbavi Slađu iz kola, a on mi kaže da to nije njegov posao.... Ivana ostaje bez reči. Otac Zoran nastavlja:"Sreća da je tuda prošao autobus banjalučke registracije. Tu se našao neki lekar, ginekolog, koji je mom detetu ukazao prvu pomoć. Kažu da je bila svesna, na nogama, ali je minut kasnije pala. Nije više ustala".

Zoran je očajan. Kaže da tugu iz srca nikada neće moći da odagna.
-Taj policajac je pijančio po Stragarima sa drugovima. Kasnije sam čuo da su se pijani, sa još jednom ekipom, trkali na putu ka Kragujevcu. Priča se i da su taj BMV sami upalili kad se prevrnuo, da unište dokaze. Imao sam podatak da je imao više od dva promila alkohola u krvi. Sada se pominje manje od jednog. Još su ga povrh svega za manje od mesec dana vratili na posao. Da brine o bezbednosti građana. Ali nisam ja taj koji će da mu sudi. Postoji sud i zakon, a ja samo tražim da mu bude presuđeno po zasluzi, da bude kažnjen za ono što je uradio, kaže Zoran.

Slađana je u udesu zadobila teške povrede: nagnječenje mozga, prelom lobanje, obostrane izlive krvi u lobanjskoj šupljini i prelome grudnih pršljenova.
- Imala je nekoliko operacija, lekari i osoblje koji rade na odeljenju Intenzivne nege Kliničkog centra u Kragujevcu, učinili su sve. Zaista su vodili brigu o njoj, uvek je bila čista i umivena. Izgleda da joj nije bilo spasa. Najpre su otkazala creva, a onda i pluća. Ko zna kakve je muke jadna trpela, skoro bez glasa priča majka Mirjana.

Slađana je sahranjena na seoskom groblju u Stragarima, u prisustvu više od 1.300 ljudi, među kojima su bili i njeni drugovi i drugarice iz osnovne i srednje Ekonomske škole u Kragujevcu. Bila je odličan đak, u osnovnoj školi đak generacije. Trenirala je fudbal. Nema onog ko je nije voleo.

Dragan R. posle disciplinskog postupka vraćen je na posao, ali je raspoređen na niže radno mesto. Protiv njega je podneta krivična prijava zbog izazivanja saobraćajne nesreće, a postupak je u toku. Roditelji pokojne devojčice kažu da veruju institucijama ove države i da će postupak biti u skladu sa zakonom.


Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
Opet krivac naravno drzava Smile
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


PartizanForever!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3497
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
SonyEricsson 
Takvih slucajeva ima..... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Tuča u zgradi SO Zvezdara
Načelnik policije polomio čoveku nos

BEOGRAD - Protiv potpukovnika Desimira Miketića (39), načelnika Odeljenja za posebne akcije u Službi za borbu protiv organizovanog kriminala MUP Srbije, podneta je krivična prijava jer je Beograđaninu Aleksandru Reliću (37) u tuči polomio nos i mali prst desne ruke.


Do tuče je došlo u utorak pre podne u hodniku zgrade opštine Zvezdara. Potpukovnik Miketić čekao je u redu ispred jedne kancelarije kada se u hodniku pojavio Relić sa majkom Milankom i odmah, preko reda, ušao u kancelariju. Nastalo je negodovanje prisutnih, zbog čega je potpukovnik Miketić skrenuo pažnju Reliću da nije u redu što tako ulazi.

- Relić se tada potpukovniku Miketiću uneo u lice. Rekao mu je: „Šta je bilo?“ Miketić nije odgovorio. Okrenuo se njegovoj majci i rekao joj: „Gospođo, obraćam vam se kao majci, a vi me kao majka nikada ne biste učili da se ovako bahato ponašam.“ Na to je Relić počeo da viče. Rukom je uhvatio Miketića za vrat, ali je Miketić uspeo da se odbrani, nakon čega je na njega skočila i Relićeva majka Milanka. I ona je zgrabila Miketića za vrat. Nastalo je rvanje, u kome je Miketić Reliću polomio nos, ali i prst desne ruke - pričaju za „Blic“ svedoci tuče.

Relićeva majka Milanka u izjavi za „Blic“, međutim, negira da je njen sin isprovocirao i prvi napao Miketića, kao i da su ušli preko reda, jer je službenica, koja se vratila sa pauze, prozvala broj 807, koji su oni dobili dan ranije.

- Lepo obučeni mladić, sa kravatom, počeo je da viče kako nisam dobro vaspitala sina, jer ulazi preko reda. Moj sin se nekoliko puta izvinio i rekao da, ako treba, nećemo ni ući. Na kraju je pitao: „Šta ti imaš sa mojom majkom kada sam ti se pet puta izvinio?“ Taj mladić ga je onda pesnicom udario posred nosa i Aleksandar je pao. Nastavio je da ga udara, a moj sin, krvav, pokušao je da se odbrani. Nisam mogla da gledam kako mi tuku dete i pokušala sam da ga odbranim. Nastalo je komešanje, a onda se nije znalo ko je koga udarao - priča Milanka.

Obezbeđenje je razdvojilo sukobljene, a povređeni su prebačeni u Urgentni centar gde im je ukazana pomoć. Miketić je lakše povređen, dok je kod Relića konstatovan prelom prsta.


Izvor: Blic \ T. M. S. - A. Ž. A.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Panduri umeju da budu pravi sljam, ali ovde se "miksuju grendmaderz end frogz".

Ovde je, naime neki revoltirani cekalac u redu -- koji je slucajno  bio i pandur -- protestovao zbog toga sto neko preko reda ulazi, a na kraju je doslo do tuce.

Ja bih se prvi pobunio sto neko ulazi preko reda, mada ne verujem da bih dosao u situaciju da mu bas slomim nos, narocito ako je cena za to i da samom sebi slomim prst.

Ali ovaj revoltirani gradjanin to nije radio kao policajac. Cak nije ni upotrebio sluzbeno oruzje (na koje verovatnbo ima prava i u civlu posto radi u nekom spijunskom odeljenju).

U svakom slucaju, ovo je dovoljan razlog da Opstina pod hitno uvede automate koji izbacuju brojeve i da na salter (a ne u nekakvu kancelariju) mozes samo ako imas broj koji se u tom trenutku usluzuje. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Policajaci na disciplinskom  zbog tuče s navijačima

NIŠ - Protiv sedmorice policajaca, pripadnika niškog SUP-a, pokrenut je disciplinski postupak zbog prekoračenja upotrebe sredstava prinude nakon utakmice Radnički - Crvena zvezda 12. aprila, saopštio je Tihomir Gigov, pomoćnik načelnika SUP-a Niš. "Među onima protiv kojih je u toku disciplinski postupak su i dvojica starešina. Šestorica policajaca su privremeno udaljeni sa posla do okončanja disciplinskog postupka", rekao je Gigov. On je odbio da saopšti imena suspendovanih policajaca, već je najavljeno da će javnosti biti saopšten njihov identitet nakon okončanja postupka.

Gigov je naglasio da je intervencija policije bila opravdana jer su navijači Crvene zvezde gađali policajce raznim predmetima, ali je priznao da je u odnosu na Miloša Z. (20) iz Zrenjanina došlo do prekoračenja službenih ovlašćenja. Dan nakon utakmice niška policija se povodom ovih događaja oglasila saopštenjem u kojem se navodi da je privedeno 12 navijača Crvene zvezde od kojih su protiv trojice podnete krivične prijave, zbog ometanja službenog lica u vršenju službene dužnosti, dok su protiv devetorice podnete prekršajne prijave zbog narušavanja javnog reda i mira. Takođe, navedeno je da su u sukobima sa navijačima povređena petorica policajaca. Međutim, "Delije" su medijima dostavile video-zapis iz kojeg se vidi kako grupa policajaca tuče palicama jednog od navijača, nakon čega je policija pokrenula istragu o ovim događajima.


Izvor: Glas Javnosti \ D. K.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.