Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta sve utice na cenu nekretnine - stana  (Pročitano 6804 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
jel ima neko iskustva sa tuzbom investitora ?

ma kod nas nikako, ali cilj je strazbur. naleteh negde da je zena iz hrvatske dobila 15.000 eur. zbog buke.

tu postoje u stvari dva pitanja: kako sudstvo resava te slucajeve? (brzo ili sporo, usvaja predloge tuzioca ili ne, dosudjuje adekvatnu odstetu ili ne...) i drugo pitanje kakva je to odsteta za buku?

prvi odgovor zavisi od dosta faktora, ali ono sto ne treba svakako zanemariti je da takvih tuzbi ima puno. Beogradski sudovi su zatrpani takvim tuzbama i to utice i na brzinu njihovog resavanja i sve ostalo. Bolje uspevaju sa tuzbama oni koji se udruze, ali prakticno gledano uvek je bolje da se dogovore sa investitorom da otkloni probleme i da se u zamenu povuce tuzba. najveci problem su investitori koji nemaju novca pa i ako uspes sa tuzbom, ne mozes posle to da naplatis.

a ja mislim da je 15000 evra zapravo cifra sa kojom mozes da finansiras radove koji ce da izoluju stan od buke.

 
Ovde je kao dobra izolacija, kvalitetni krovni prozori, garancija 2 godine... Slazem se da je za porodicu to los stan, ali za studenete ili djake moze biti prihvatljivo resenje!

pronadji nekog arhitektu, gradjevinca itd. u kojeg imas poverenja i povedi ga sa sobom, to ti je najbolje resenje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Citat
i drugo pitanje kakva je to odsteta za buku?

buka od radova na zgradi pre svega od hilti busilice, mesalice na vrhu zgrade i cekica, dovikivanja majstora na skeli, svakodnevno krsenje kucnog reda i mira, ... jednostavno decibeli.

Citat
prakticno gledano uvek je bolje da se dogovore sa investitorom da otkloni probleme
nece da se dogovara. kaze ima sve dozvole. ja pitah jednog advokata a on kaze "sve je to ne legalno, to predsednik opstine i njegova mafija rade". a predsednik kucnog saveta krije ugovor ko zmija noge. vidim samo da kucni savet odjednom renovira stanove, stavlja pvc stolariju, blindirana vrata... iako nema pas za sta da ih ujede.

Citat
a ja mislim da je 15000 evra zapravo cifra sa kojom mozes da finansiras radove koji ce da izoluju stan od buke.

buka je od radova na takozvanoj adaptaciji zgrade iako je u pitanju nadzidjivanje.
 
---

da li neko pouzdano zna koliko potpisa stanara treba za dozvolu da bi se zgrada nadzidjivala ?
jedan advokat kaze 50%+1, drugi kaze 100%   ?
ovaj sto kaze 100%, kaze za 50%+1  da je to ako neko prosiruje ili pokriva deo zajednickog prostora. a 100% je za nadzidjivanje.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
da li neko pouzdano zna koliko potpisa stanara treba za dozvolu da bi se zgrada nadzidjivala ?
jedan advokat kaze 50%+1, drugi kaze 100%   ?
ovaj sto kaze 100%, kaze za 50%+1  da je to ako neko prosiruje ili pokriva deo zajednickog prostora. a 100% je za nadzidjivanje.

100%, jer dogradnja utice na kvalitet stanovanja svih vlasnika, ujedno su tu rizici od greski u statici, proracuna... Ukoliko se nadzida jos jedan sprat a statika zgrade zakaze, jednako su svi ugrozeni.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
u nas kraj nije ni dolazila ta staticka komisija ili kako se vec zove.
sta ako je u ugovoru napisano da je adaptacija, a nadzidano je jos tri (3) sprata ?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Onda znaš da je investitor neka teška mafija s kojom se nije zajebavati
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
ja da se plasim vrabaca ne bi sejao psenicu.  Smile
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Citat
nece da se dogovara. kaze ima sve dozvole. ja pitah jednog advokata a on kaze "sve je to ne legalno, to predsednik opstine i njegova mafija rade". a predsednik kucnog saveta krije ugovor ko zmija noge. vidim samo da kucni savet odjednom renovira stanove, stavlja pvc stolariju, blindirana vrata... iako nema pas za sta da ih ujede.

opet sakrivanje ugovora  Smile taj slucaj je imao i collruner
pa lepo njega mozete da prijavite ili tuzite za krivicno delo zloupotrebe poverenja i to je to.


Citat
buka od radova na zgradi pre svega od hilti busilice, mesalice na vrhu zgrade i cekica, dovikivanja majstora na skeli, svakodnevno krsenje kucnog reda i mira, ... jednostavno decibeli.

a ja sam mislio da je nesto drugo u pitanju - kvalitet zgrade.
postoji zakon o osnovama svojinsko pravnih odnosa koji propisuje da vlasnik nekretnine mora da spreci buku, a zakon o obligacionim odnosima regulise odstetu. medjutim, ono sto je ovde pitanje je kako je regulisana gradnja i podrazumeva se da kada gradis da mora da bude buke. zapravo: treba pronaci propis koji regulise kada, na koji nacin i kako se gradi zgrada.

recimo da li je toj gospodji dosudjena odsteta zato sto su ovi van propisanog vremena gradili zgradu pa su i tada stvarali buku ili su recimo mogli da koriste i sredstva koja prave mnogo manju buku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
u nas kraj nije ni dolazila ta staticka komisija ili kako se vec zove.
sta ako je u ugovoru napisano da je adaptacija, a nadzidano je jos tri (3) sprata ?

gle sada je mozda i jasno zasto se krije ugovor: bitno je sta pise u gradjevinskoj dozvoli a ne u ugovoru.
recimo on je mogao da dobije dozvoli za adaptaciju a nakon toga potpise ugovor o nadzidjivanju. bez obzira sto je to u skladu sa ugovorom, nije dobijena dozvola.

najkarace receno - sta pise u gradjevinskoj dozvoli? Smile

Citat
da li neko pouzdano zna koliko potpisa stanara treba za dozvolu da bi se zgrada nadzidjivala ?
jedan advokat kaze 50%+1, drugi kaze 100%   ?
ovaj sto kaze 100%, kaze za 50%+1  da je to ako neko prosiruje ili pokriva deo zajednickog prostora. a 100% je za nadzidjivanje.


Zakon:
Za izgradnju ili izvođenje radova na građevinskom zemljištu ili objektu koji je u
vlasništvu više lica, uz zahtev iz stava 1. ovog člana, prilaže se i overena saglasnost
tih lica, a ako se radovi izvode na pripajanju ili pretvaranju zajedničkih prostorija u
stan, odnosno poslovni prostor u stambenim zgradama, odnosno nadziđivanju
stambene zgrade, prilaže se i ugovor zaključen u skladu sa posebnim zakonom.


prema tome, potrebna je saglasnost svih lica.
« Poslednja izmena: 05. Okt 2010, 17:36:01 od maslinazelena »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Citat
recimo da li je toj gospodji dosudjena odsteta zato sto su ovi van propisanog vremena gradili zgradu pa su i tada stvarali buku ili su recimo mogli da koriste i sredstva koja prave mnogo manju buku.

ne mogu da nadjem gde sam slucajno naleteo na vest u vezi ove zene.
kod mene ima puno zgrada. jedna se "renovira" godinu dana. mogu da rade dve zgrade istovremeno. da ima 20 zgrada, to je 10 godina. a ima mnogo vise zgrada.

Citat
najkarace receno - sta pise u gradjevinskoj dozvoli?
nemam pojma. nigde nema da pise ko je izvodjac radova. pricao sam sa jednom opstinskom  komunalnom inspektorkom, ona mi rece "pa radovi su pri kraju, samo sto nisu zavrsili". odmah mi je bilo jasno da im ne moze nista jer  da bi bio "investitor" moras dooobrooo da podmitis predsednika opstine i njegovu "mafiju".


IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Citat
nemam pojma. nigde nema da pise ko je izvodjac radova. pricao sam sa jednom opstinskom  komunalnom inspektorkom, ona mi rece "pa radovi su pri kraju, samo sto nisu zavrsili". odmah mi je bilo jasno da im ne moze nista jer  da bi bio "investitor" moras dooobrooo da podmitis predsednika opstine i njegovu "mafiju".

naisao sam na pravilnik kako treba da izgleda ona tabla. nisam ga procitao ali pretpostavljam dve stvari: da na tabli mora da pise ko je izvodjac radova, a da postoji i kazna za to.
nije inspektorka u pravu, pa sta ako su pri kraju radovi? jel to znaci da pri kraju moze da se krsi zakon? ne moze!

a pored toga imate i pravo na uvid u gradjevinsku dozvolu to je javna isprava a zakonom nije propisano da je takva isprava tajna.

da i jos nesto, moguce je da ovaj krije od vas ugovor jer pod odredjenim uslovima stanari imaju pravo na naknadu pa je mozda sef saveta strpao sebi te pare u dzep!!!
« Poslednja izmena: 06. Okt 2010, 00:33:58 od maslinazelena »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.