Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 05. Jun 2024, 07:41:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 77 78 80 81 ... 85
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta je Ateizam???  (Pročitano 145326 puta)
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Apple 
 Iz mog licnog iskustva
Godisnja clanarina za Srbe koji su clanovi parohije u Engleskoj je £ 160 evra ,
Dobrovoljni prilozi u crkvi su izmedju £20 i £5000 funti i na kraju svake sluzbe se cita na glas ko je koliko dao .
Znam da bi prilozi za crkvu trebalo da budu anonimni ali to ovde nije slucaj ,
Crkva je ustanova koja ima ozbiljne troskove i kao svaki biznis ima ogromne izdatke,
ukoliko se biznis ne vodi dobro on propada.
Crkva ne bi mogla da prezivi ukoliko samo racunate na onu sicu sto se stavlja u crkvi po slikama ikona svetaca ,
to jeste anonimno i dobra volja, ko koliko moze u datom trenutku ili sta mu se nadje u dzepu.
A dobrovoljni prilozi za secenje slavskog kolaca su izmedju vas i popa ,
po pravilu i obicaju on prvo tri puta odbija pre nego sto ih uzme.
Popovi nisu bili zadovoljni sa nasom odlukom za kremiranje nase bake bez obzira sto je to bila njena zelja,
tako da su u pocetku odbili sluzbu dok nam je Engleska protestantska crkva rekla da oni nemaju problema sa tim i da ce uraditi sluzbu drage volje ukoliko pravoslavna odbije.
Na kraju Srpska pravoslavna crkva je uradila sluzbu i ocitala opelo Pre kremacije u Londonu
a dve nedelje kasnije u Srbiji  su uradili isto ali iznad Urne koja je polozena i zakopana u porodicni grob .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia ????
O cemu ti pricas ?!? Zelis da kazes da ljudi za odredjenu svotu novca ( u dzep patrijarha ) mogu da
imaju opelo ako su kremirani ???

Ne, ne treba nista da se plati, to moras vec jednom da shvatis... Da budem iskren, nisam tacno siguran koji su razlozi potrebni da bi dobio blagoslov za kremaciju, znam samo da je jedan od njih ako, npr, rodbina pokojnika nema para za klasicnu sahranu, onda ima pravo na to.

Batali svadju, neke stvari se jednostavno ne mogu dokazati...

...e da,
Citat
Samoubistvo je najteži greh.
Ovo jeste istina i samoubici ne sme da se drzi opelo, a upravo je to uradio raspop Miras Dedeic (samozvani mitropolit Mihailo, poglavar Udruzenja gradjana CPC Smile), kad je odrzao opelo Filipu Kapisodi sa jos cetvoricom mitropolita iste grupe. On je time sebe anatemisao iz Hriscanstva (mislim da su bukvalno sve hriscanske crkve protiv) za vjek vjekova, tako da, ako Milo i odluci da ozvanici CPC kao religiju, to ce biti sprdnja i otvorena uvreda svim Hriscanskim zajednicama...


Godisnja clanarina za Srbe koji su clanovi parohije u Engleskoj je £ 160 evra ,
Dobrovoljni prilozi u crkvi su izmedju £20 i £5000 funti i na kraju svake sluzbe se cita na glas ko je koliko dao .


za to bi im trebalo jebati mater... Crkvi treba da se daju pare u vidu priloga, a ne to da bude obaveza!
A ovo sto se cita ko je koliko dao je za 2-3 kostoloma po liturgiji, posle citanja Smile .

p.s. Moje saucesce za baku.
« Poslednja izmena: 22. Jun 2010, 21:13:33 od S Baldrick »
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Sony xperia
@S Baldrick
Gresis. Zaista gresis. U Nisu se pre neku god za vencanje naplacivalo 50e, kum je isto toliko placao. Krstenje, isto otac i kum, mislim po 25 ili 50e. Ja imam 2 deteta, za oba naplaceno. Na ko zna koliko krstenja i svadbi sam bio, naplacivano. Desavalo se da pop nece na groblju da opeva, ako mu ne plate, pa su ljudi medjusobno sakupljali. Osvecivanje slavskog kolaca, nema sanse bez kinte. Da samo otvori usta naplacuje.
Pre koju god je bila i frka, kao Irinej, danasnji patrijarh, to nije znao. Navodno nema cenovnika. A on licno je naplacivao. Bio sam prisutan tada.
Tako da o nekim stvarima ... Na brzinu sto nadjoh:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2006&mm=05&dd=12&nav_id=197497&nav_category=12

« Poslednja izmena: 22. Jun 2010, 21:27:46 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia ????
au jebote...

Znam da ima gomila takvih slucajeva, i to je jako tuzno. I u SPC ima mnogo "nevernika", da se tako izrazim, ali takvima bi trebalo pokazati zube i zapretiti ako treba jer ima stoke koja se zaista osilila... Cudno mi je to za Vrsac, jer znam da je Nikanor nedavno rascinio svestenika koji je naplacivao opelo (moj prijatelj je video da nije hteo da drzi, zalio se eparhiji itd., poenta je da nije medijski propraceno pa da neko pretpostavi da je to uradio zbog publiciteta)... a mozda je i to bilo smisleno, s obzirom da je b92 objavio, a cini mi se da je on imao ranije sukobe s njima Smile

Takodje je zalosno sto sam u situaciji da se pohvalim time sto znam za jednog monaha koji nikad nije primio ni dinar (osim kad je prilog za manastir, jer to ne sme da odbije, nebitno da li je u manastiru opstezice ili idioritmija). Ima dobrih ljudi u Crkvi, ali je slicna situacija kao za pandure: postenih je 60%, stoke 40%, al govna uvek isplivaju... U Crkvi je veci procenat postenih, ali kad jedan "padne" zbog korumpiranosti ili slicno, to odmah odjekuje na sva zvona...
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Apple 
Ma svi se nasi ljudi drze tradicije bez obzira na ubedjenja ili to sto znaju bolje.

A i popovi su ljudi,
Evo ovaj jedan u Srbiji maznuo 100 hiljada evra, a jedan pretukao svalerku,
a jedan krao kristalne case iz robne kuce i to jednu po jednu,
Drugi u Australiji Pedofilija,a ovaj u Engleskoj spalio kola za osiguranje,
Na Hilendaru tuca izmedju popova iz razlicitih crkava za vreme smene ,
kazu da je u tuci cak i namestaj koriscen.
Toliko su nemarni upalise nam Hilendar ,
kazu bozija volja ,slucajno ma kavi ,
to je cist ljudski faktor i nemarnost.

Meni je samo zao sto ne postoji registar i sto im se ne zabrani dalja sluzba
nego im je dovoljno da se pokaju i nastave kao da nista nije bilo.

Sta je Ateizam ? Kako bih rekao a da ne koristim poznatu definiciju

Po meni je kad prestanes da verujes u milosrdno 
zbog toga jer kad te pogodi surova realnost zivota
vidis koliko su ljudi djubrad i koliko svet moze biti okrutan
« Poslednja izmena: 23. Jun 2010, 00:10:23 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
@S Baldrick
Gresis. Zaista gresis. U Nisu se pre neku god za vencanje naplacivalo 50e, kum je isto toliko placao. Krstenje, isto otac i kum, mislim po 25 ili 50e. Ja imam 2 deteta, za oba naplaceno. Na ko zna koliko krstenja i svadbi sam bio, naplacivano. Desavalo se da pop nece na groblju da opeva, ako mu ne plate, pa su ljudi medjusobno sakupljali. Osvecivanje slavskog kolaca, nema sanse bez kinte. Da samo otvori usta naplacuje.
Pre koju god je bila i frka, kao Irinej, danasnji patrijarh, to nije znao. Navodno nema cenovnika. A on licno je naplacivao. Bio sam prisutan tada.
Tako da o nekim stvarima ... Na brzinu sto nadjoh:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2006&mm=05&dd=12&nav_id=197497&nav_category=12



Izvinjavam se ako upadam ali ova stvar mi je doista malo manje jasna , naime u mojoj vjeri tj islamu institucija sveštenstva ne postoji , jeste ima hodža , ali svako može biti full musliman i da niti jedan hodža ne postoji , i svako može izvršiti sve vjerske obrede a da mu za to nije potreban hodža ( mada se u praksi stvar svodi otprilike onako kako si ti napisao u gornjem postu , samo zameni popa za hodžu ali evre obavezno ostavi) .

E sada pitam dali u pravoslavnom hrišćanstvo postoje obredi , sahrana , krštenje .... koje vjernik nemože nikako ( kad kažem nikako mislim da vjerski propis to nedozvoljava) sam da obavi ?
IP sačuvana
social share
Ovde će stajati vaša reklama za samo 10 KM !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Moze da obavi Secenje Slavskog Kolaca,
« Poslednja izmena: 23. Jun 2010, 11:06:21 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ateizam je stav o Bogu do koga čovek dolazi nakon razumnog razmišljanja  i razmatranja činjenica.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
Ateizam je stav o Bogu do koga čovek dolazi nakon razumnog razmišljanja  i razmatranja činjenica.
Ne postoji "otvoren konkurs" za stvaranje definicije za ateizam, on je odavno definisan.
Bog je termin za silu koja je stvorila sve sto je stvoreno i to nema nikakve veze sa Bogom/Bozanstvom u koje veruju religije, a ateizam je nedostatak tog religijskog verovanja. Svaka normalna osoba zna da je neka sila/volja iza stvaranja svega sto je stvoreno tako da svaka normalna osoba zna da Bog postoji ( kao nematerijalna sila/volja stvaranja )
Ateizam nema nikakav "stav o Bogu".
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 47154
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Sad ces jos reci da ateisti nisu normalne osobe posto kategoricno tvrde da nikakva sila ne stoji iza stvaranja svijeta, i da je sve nastalo kosmickom lutrijom.   Smile
« Poslednja izmena: 26. Jun 2010, 17:01:53 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 77 78 80 81 ... 85
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 05. Jun 2024, 07:41:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.