Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 05. Jun 2024, 01:46:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 76 77 79 80 ... 85
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta je Ateizam???  (Pročitano 145324 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 47154
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
У реду. Нећу ти више ништа рећи. Можеш да измишљаш и да је чланарина 1000 евра што се мене тиче. Шта ме брига.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
У реду. Нећу ти више ништа рећи. Можеш да измишљаш и да је чланарина 1000 евра што се мене тиче. Шта ме брига.
Nista to nije u redu, ti i dalje pricas neistinu da ja izmisljam. Kao sto rekoh, ja ne znam odakle si ti, u Novom Sadu
ljudi placaju clanarinu koja iznosi 1000, 2000, 3000 dinara godisnje.
Evo izvoda iz novina, a ti ces morati da nekog drugog nazivas lazovom.

Cenovnik svešteničkih usluga

 Na ulazu u hram Roždestva presvete Bogorodice u Zemunu su istaknute takse za parohijske usluge sveštenika. U crkvi  parohijani za krštenje plaćaju taksu od 650 dinara, za venčanje 850, a za parastos 400 dinara. Ko nije parohijan ove crkve platiće krštenje 2.750 dinara, venčanje 4.000 dinara, parastos 2.500 dinara. Tu je i napomena da "niko nema pravo da traži dodatnu sumu novca, osim ako neko želi posebno da nagradi sveštenika ili crkvenjaka. Za svako traženje dodatnog novca, uputiti pismenu žalbu starešini hrama“.


Godišnji parohijal

 
SPC je u pojedinim eparhijama uvela i formalno članstvo - godišnji prilog vernika lokalnoj crkvi tzv. parohijal, kojim se sprečava simonija - potraživanje određene (neprilične) sume novca za usluge sveštenosluženja. Parohijal je uspešno zaživeo u sve tri eparhije SPC u Vojvodini (iznosi oko 1.000 dinara) i u većini eparhija u rasejanju. Vernici SPC u Njujorku za ovu vrstu članarine godišnje izdvajaju 100 dolara, u Nemačkoj 10-30 evra, u Švajcarskoj 20-30 franaka, a u Italiji prema materijalnim mogućnostima.

« Poslednja izmena: 21. Jun 2010, 14:29:45 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia ????
  ti sada drsko pokusavas da kazes kako sam ja lazov koji ovde izmislja nesto

U ovakvim situacijama se ja obicno javno zapitam za tvoje mentalno zdravlje a ti krenes da kukas kako ja vredjam po forumu... Sta je, ako se neko ne slaze sa tobom, ne sme da kaze nista o tome jer ces odmah da krenes da placipickujes po forumu i da baljezgas dalje???!!!

ako hoces, mozemo i drugacije:

Parohijal je uspešno zaživeo u sve tri eparhije SPC u Vojvodini (iznosi oko 1.000 dinara)
Nisi lazov, nego si extremno &$%# ako zaista verujes u ono sto novine pisu! Poznajem Nikanora banatskog i ovo sto si rekao nema veze sa istinom. Argument pobijen. Nastavi da lupetas. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Sony xperia
Ajmo polako, ....  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia ????
@lightsoft

sorry Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
  ti sada drsko pokusavas da kazes kako sam ja lazov koji ovde izmislja nesto

U ovakvim situacijama se ja obicno javno zapitam za tvoje mentalno zdravlje a ti krenes da kukas kako ja vredjam po forumu... Sta je, ako se neko ne slaze sa tobom, ne sme da kaze nista o tome jer ces odmah da krenes da placipickujes po forumu i da baljezgas dalje???!!!

ako hoces, mozemo i drugacije:

Parohijal je uspešno zaživeo u sve tri eparhije SPC u Vojvodini (iznosi oko 1.000 dinara)
Nisi lazov, nego si extremno &$%# ako zaista verujes u ono sto novine pisu! Poznajem Nikanora banatskog i ovo sto si rekao nema veze sa istinom. Argument pobijen. Nastavi da lupetas. Smile
Sto se mene tice moderatori i forum mogu da podrzavaju ovakvu komunikaciju, moje je da o tome kazem svoje misljenje.
Zivim u Novom Sadu gde SPC naplacuje clanarinu i nemam potrebe da citam o tome u novinama, naveo sam clanak zato sto je Magic rekao da izmisljam.

Ne shvatam zbog cega se Balddick toliko uzbudjuje, nadam se da nece doziveti srcani udar.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia ????

Zivim u Novom Sadu gde SPC naplacuje clanarinu i nemam potrebe da citam o tome u novinama, naveo sam clanak zato sto je Magic rekao da izmisljam.
problem je u tome sto si ti izneo to kao nesto u sta si 100% ubedjen... Takvim stvarima mogu da se bave ne popovi, nego "Pope", po malim mestima gde pastva ne zna sta ce da mu se desi ako neko ne daj boze javi Patrijarsiji. Ma koliki neko olos bio, cisto sumnjam da bi smeli tako da se ponasaju u jednom dosta velikom gradu, pa najebali bi...

Citat
Ne shvatam zbog cega se Balddick toliko uzbudjuje, nadam se da nece doziveti srcani udar.

ne sekiraj se ti za "Balddicka", preziveo je on stosta, u sv sl hvala na brizi Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: S Baldrick
problem je u tome sto si ti izneo to kao nesto u sta si 100% ubedjen... Takvim stvarima mogu da se bave ne popovi, nego "Pope", po malim mestima gde pastva ne zna sta ce da mu se desi ako neko ne daj boze javi Patrijarsiji. Ma koliki neko olos bio, cisto sumnjam da bi smeli tako da se ponasaju u jednom dosta velikom gradu, pa najebali bi...
Nema nikakvog problema, a verovatno samo ti znas kako je to sto sam rekao nesto u cega sam ja "ubedjen".
Znam ljude koji su mi rekli da placaju clanarinu i jedan covek mi je cak rekao da je placao clanarinu sve dok nije saznao da SPC ne zeli da sahranjuje one koji zele da budu kremirani, tako da je prestao.
Nikako mi nije jasno da u svetlu svih ovih razotkrivanja krupnih kriminalaca u SPC neko moze da sumnja da
90% ostalih pljackaju na sitno.
Citat
ne sekiraj se ti za "Balddicka", preziveo je on stosta, u sv sl hvala na brizi Smile
Ne sekiram se samo se nadam da moji postovi ne prouzrokuju neciju smrt, posto vidim da se ti toliko
iznerviras da nemozes da se kontrolises.
Zar nije najbolja solucija da ne citas istinu koju govorim posto te ona izludjuje ?

Kad vidim da "hriscanske bajke" zelis da proturas kao stvarnost, ja cu replikovati, a ti jednostavno ignorisi te postove i opusti se u komunikaciji sa ostalim vernicima koji obozavaju da sa tobom komuniciraju.

Zar to nije najbolja solucija ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia ????
SPC ne zeli da sahranjuje one koji zele da budu kremirani
Nije tacno. Cista glupost. Pre 6 meseci sam bio na kremaciji, jedino sto ti za to treba Patrijarhova dozvola, a to se dobija mnogo lakse nego sto deluje.

Citat
Ne sekiram se samo se nadam da moji postovi ne prouzrokuju neciju smrt, posto vidim da se ti toliko
iznerviras da nemozes da se kontrolises.

Mnogo sebe uzimas za ozbiljno Smile

Citat
Zar nije najbolja solucija da ne citas istinu koju govorim posto te ona izludjuje ?

Jadan ti ako zaista smatras da je to istina...
« Poslednja izmena: 22. Jun 2010, 17:31:51 od S Baldrick »
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: S Baldrick
Nije tacno. Cista glupost. Pre 6 meseci sam bio na kremaciji, jedino sto ti za to treba Patrijarhova dozvola, a to se dobija mnogo lakse nego sto deluje.
S druge strane, nastojatelj manastira Liplje iguman Stefan upozorava da se SPC protivi kremiranju i naglašava da osoba, koja pristane na kremiranje ne veruje u vaskrsenje i u život večni. „Nemamo blagoslov da služimo opelo ljudima, koji pristanu na kremiranje. Pravi hrišćanin nije gospodar svoga tela, pošto nije ni njegov tvorac. Čuo sam da je legendarni glumac Bata Stojković kremiran i bilo mi je žao zbog toga“, kaže iguman. I lipljanski nastojatelj zna da u gradskim sredinama nema dovoljno grobnih mesta, ali kaže da taj problem treba dručije rešavati, a ne kremiranjem.
( Blic online )
 
Protođakon Ljubomir Ranković o crkvenim tarifama i opelima
Nad urnom ne može biti opela
Pomen moguć samo pre kremiranja nad telom pokojnika. Samoubistvo je najteži greh. Nad nekrštenima se ne može obaviti nijedan crkveni obred.

BEOGRAD - Srpska pravoslavna crkva je protiv kremiranja ljudi, opelo se ne može obaviti nad samoubicama ili nekrštenima, a sveštenici ne rade po tarifama - ovo je, u najkraćem, objašnjenje pojedinih nedoumica koje vernici SPC i drugi ljudi postavljaju sveštenicima i drugim crkvenim velikodostojnicima.

( Glas javnosti online )

O cemu ti pricas ?!? Zelis da kazes da ljudi za odredjenu svotu novca ( u dzep patrijarha ) mogu da
imaju opelo ako su kremirani ???

Citat
Mnogo sebe uzimas za ozbiljno Smile
Naprotiv krajnje sam neozbiljan i niko nije ozbiljan, sta je ozbiljno je situacija u kojoj ti kada procitas ono sto ja napisem pocnes da urlas i divljas po forumu.

Citat
Jadan ti ako zaista smatras da je to istina...
Jadan je onaj koji tvrdi da neko laze a za to nema nikakvih dokaza.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 76 77 79 80 ... 85
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 05. Jun 2024, 01:46:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.05 sec za 13 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.