Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:10:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 85
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta je Ateizam???  (Pročitano 143395 puta)
Clan u razvoju


Ignorance is blessing

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 38
Zastava Novi Pazar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia N73
 Smile Izvinjavam se moderatoru. Btw, definicije su iz oblasti psihijatrije, ne psihologije. Velika razlika.

Uzgred, nadam se da moderator shvata da su pomenute definicije stavljene kao replika na izlaganje doticnog korisnika, kao i da bi se mogle ozbiljno tumaciti i u ovoj temi, s obzirom da je tema opsirna, pipljiva a dotakli smo se pojma "normalnog i nenormalnog", sto je relativno, zavisno od perspektive individue. Smile
« Poslednja izmena: 17. Feb 2009, 23:07:17 od tronyx85 »
IP sačuvana
social share
Isto i skoro isto nije isto. To je skoro isto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Sony xperia
Ziv bio, sve je to meni jasno, veruj, ali da si na mome mestu ...  Smile  pa razgranicavati nesto od necega, ... pa ovo pa ono, .... i na kraju zeznes da obracas paznju jel' psihologija, psihijatrija, ili ko zna sta. A mora se, koliko toliko sa svim sa strane pripadajucim elementima, tema drzati u nekim okvirima.
To sto sam napisao, mislio sam da se ne ocenjuju, procenjuju, i iznose zakljuci o clanovima ponaosob. Inace izbeci "spoljne" faktore u okviru neke teme je nemoguce. Sam opis necega ponekad moze sardzati u sebi vise naucnih oblasti. To ne sporim, i to je ok. Ali ocena korisnika, to izbegavaj.

ziv bio, i dobro nam dosao.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 167
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Ateizam je faza koju sam prevazisao jos u detinjstvu.
IP sačuvana
social share
Please explain why your silence makes more noise than a thunder.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Ignorance is blessing

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 38
Zastava Novi Pazar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia N73
Ziv bio, sve je to meni jasno, veruj, ali da si na mome mestu ...  Smile  pa razgranicavati nesto od necega, ... pa ovo pa ono, .... i na kraju zeznes da obracas paznju jel' psihologija, psihijatrija, ili ko zna sta. A mora se, koliko toliko sa svim sa strane pripadajucim elementima, tema drzati u nekim okvirima.
To sto sam napisao, mislio sam da se ne ocenjuju, procenjuju, i iznose zakljuci o clanovima ponaosob. Inace izbeci "spoljne" faktore u okviru neke teme je nemoguce. Sam opis necega ponekad moze sardzati u sebi vise naucnih oblasti. To ne sporim, i to je ok. Ali ocena korisnika, to izbegavaj.

ziv bio, i dobro nam dosao.  Smile




Naravno, razumem i ja vas, nije lako.  Smile Medjutim, sto se tice "ocene korisnika", mozda zaista igleda tako, ali korisnik pripada grupaciji koja ima apsolutno ista ubedjenja (kao sti i ja pripadam grupaciji cija je ideja ista), te svaka replika upucena onom drugom moze se protumaciti kao individualna, ali zapravo se odnosi na celu tu grupu kojoj pripada.

Hvala na dobrodoslici.  Smile

Citat
Ateizam je faza koju sam prevazisao jos u detinjstvu!

Hvala na odgovoru na pitanje "Sta je ateizam???". Smile

« Poslednja izmena: 17. Feb 2009, 23:47:51 od tronyx85 »
IP sačuvana
social share
Isto i skoro isto nije isto. To je skoro isto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 167
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Egocentricnost. Ne postoji zato sto ga ne mogu videti.
IP sačuvana
social share
Please explain why your silence makes more noise than a thunder.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Ignorance is blessing

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 38
Zastava Novi Pazar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia N73
Egocentricnost. Ne postoji zato sto ga ne mogu videti.

 Smile Ne zato sto ga ne mogu videti...vec zato sto nije materijano i logicno. Bakterije takodje ne vidim, ali verujem da postoje. Vazduh takodje. Jednostavno, stvari moraju imati logicku podrsku.
IP sačuvana
social share
Isto i skoro isto nije isto. To je skoro isto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 167
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Kako za koga, ne moze se generalizovati. I mnogi filozofi i mislioci su logikom dosli do zakljucka da postoji Bog, mozda i dalje nisu bili vernici, ali ni ateisti. Kad covek pocne da sumnja i otvara um to je agnostik ili teist. A ateisti i ne verujem da postoje, samo veliki veliki skeptici.
IP sačuvana
social share
Please explain why your silence makes more noise than a thunder.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Ignorance is blessing

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 38
Zastava Novi Pazar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia N73
Kako za koga, ne moze se generalizovati. I mnogi filozofi i mislioci su logikom dosli do zakljucka da postoji Bog, mozda i dalje nisu bili vernici, ali ni ateisti. Kad covek pocne da sumnja i otvara um to je agnostik ili teist. A ateisti i ne verujem da postoje, samo veliki veliki skeptici.

Kada pocne da sumnj, to jeste agnostik. Ali ja ne sumnjam, ateisti znaju, sigurni su u svoja ubedjenja.

Citat
A ateisti i ne verujem da postoje, samo veliki veliki skeptici.

Kao ono - verujem u ateizam:)
IP sačuvana
social share
Isto i skoro isto nije isto. To je skoro isto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Kada pocne da sumnj, to jeste agnostik. Ali ja ne sumnjam, ateisti znaju, sigurni su u svoja ubedjenja.

Baš ističeš razliku između vjernika i ateista.

Ateisti su ubjeđeni da se sve može saznati, da je sve podložno gruboj, materijalnoj, na kraju kajeva nepravednoj stvarnosti. Oni tvrde da nema kraička stvarnosti koji nije dokazan ili neće biti.

Vjernici drže drugi koncept. Za njih važi pravilo: Ne možemo mi sve znati. Postoji i viša stvarnost koja je iznad nas. Nismo mi najpametniji u univerzumu, naš mozak kao fizički organ je ograničen.

Kako on može sve da spozna ako je obična voda i prašina ? 

Otkuda smo sigurni da postoji samo ono što nam naša fizička čula prikazuju? 

Pa ljudi, povucite dvije linije na papiru i doćićete do optičke varke. Samo pogledajte to... Ako nam čula ni dvije linije pravilno ne prezentuju - kako će nam prezentovati sliku i priliku Boga ? 

Fizički um bez čula ne može pravilno da se manifestuje!
« Poslednja izmena: 18. Feb 2009, 01:13:40 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Ignorance is blessing

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 38
Zastava Novi Pazar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia N73
JA ni ne kazem da sve znam...naprotiv. Tvrdnje cernika su da "On" sve zna... ja cak verujem da mozda i nismo najpametniji u univerzumu, mozda negde postoji i neki drugi oblik zivota, inteligentniji. To se ne kosi sa mojim uverenjima, niti ide u prilog religiji.

fizickim culima ne mozemo verovati, jer su kod svakoga razlicitog intenziteta i percepcija je razlicita. Uzima se ono sto je najzastupljenije. Zeleno je zeleno samo zato sto se kod vecine tako prelama svetlost u oku. Ali ne mozemo time nista spiritualno dokazati.
« Poslednja izmena: 18. Feb 2009, 01:19:32 od tronyx85 »
IP sačuvana
social share
Isto i skoro isto nije isto. To je skoro isto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 85
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:10:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.