Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:05:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 85
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta je Ateizam???  (Pročitano 143430 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ja zastupam stav da naš um koji kreira sudove o Bogu uzima za sadržaj rezultate čula. Reći da neko "zna" kako Bog postoji samim tim može da se dovede u pitanje. Meni sve te ateističke fraze izgledaju samo kao obični površni utisci varljive stvarnosti.

Nevezano za to. Priroda je u savršenom skladu. Ostaće pitanja ko je dabrove naučio da grade brane, kako pčele bez ikakvog učenja znaju odmah kako i šta treba da rade, znaju da grade savšreno saće koje maksimalno iskorištava prostor itd. Ja bih rekao da za to mora da postoji kreacionistički um. Mnogo je bilo rasprava na ovu temu, na ovom forumu. Valja spomenuti i apsurdnost slučajnosti.. Možeš milijardama godina da bacaš građevinski materijal na jedno mjesto - ali nikada nećeš dobiti kuću.... Dobićeš je samo kada iskoristiš svoj um i pravilno posložiš sve stvari na svoja mjesta.
   
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Ignorance is blessing

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 38
Zastava Novi Pazar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia N73
Ja zastupam stav da naš um koji kreira sudove o Bogu uzima za sadržaj rezultate čula. Reći da neko "zna" kako Bog postoji samim tim može da se dovede u pitanje. Meni sve te ateističke fraze izgledaju samo kao obični površni utisci varljive stvarnosti.

Nevezano za to. Priroda je u savršenom skladu. Ostaće pitanja ko je dabrove naučio da grade brane, kako pčele bez ikakvog učenja znaju odmah kako i šta treba da rade, znaju da grade savšreno saće koje maksimalno iskorištava prostor itd. Ja bih rekao da za to mora da postoji kreacionistički um. Mnogo je bilo rasprava na ovu temu, na ovom forumu. Valja spomenuti i apsurdnost slučajnosti.. Možeš milijardama godina da bacaš građevinski materijal na jedno mjesto - ali nikada nećeš dobiti kuću.... Dobićeš je samo kada iskoristiš svoj um i pravilno posložiš sve stvari na svoja mjesta.
   


Slucajnost - da.
Genetika - mozda malo o tome treba razmisliti?  Smile

Sasvim slucajno, studirao sam medicinu, i imao 10 iz genetike. Oblast koja je neistrazena, koja tek dolazi ka vaznim saznanjima, i koja tako divno ide u prilog ateizmu. Sada studiram informatiku. Afinitet mozda, ali te dve oblasti mi prosto izbistruju um Smiley svaka sumnja otklonjena.
IP sačuvana
social share
Isto i skoro isto nije isto. To je skoro isto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
gde sam ja to uvredio Ateistu,za razlikju od vas koji na svakom koraku vređate Božije principe i vernike,nazivajući ih luđacima i sl.


"Psihoze su dusevna oboljenja gde je izmenjen odnos sa realnoscu. Shizofrena psihoza je tesko progredijentno dusevno oboljenje gde dolazi do posebnih oblika otudjenja licnosti od realnosti i do rascepa licnosti (shizos – rascep, vrenos – dusa)." Definicije. Smile


ideš,pa ovome forumu treba par tako dobro obrađenih psihologa,svaka čast na proceni čoveka kojeg nikada nisi ni video u životu,a ni ti nisi onakav ateista kakvim sam te zamišljao. Smile
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Ignorance is blessing

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 38
Zastava Novi Pazar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia N73
gde sam ja to uvredio Ateistu,za razlikju od vas koji na svakom koraku vređate Božije principe i vernike,nazivajući ih luđacima i sl.


"Psihoze su dusevna oboljenja gde je izmenjen odnos sa realnoscu. Shizofrena psihoza je tesko progredijentno dusevno oboljenje gde dolazi do posebnih oblika otudjenja licnosti od realnosti i do rascepa licnosti (shizos – rascep, vrenos – dusa)." Definicije. Smile


ideš,pa ovome forumu treba par tako dobro obrađenih psihologa,svaka čast na proceni čoveka kojeg nikada nisi ni video u životu,a ni ti nisi onakav ateista kakvim sam te zamišljao. Smile

Igore, nikakva subjektivna ocena nije recena u ovome gore. Jednostavno si pomenuo ludilo, pa sam ti naveo definicije. A definicije, de facto, nisam JA pisao.
IP sačuvana
social share
Isto i skoro isto nije isto. To je skoro isto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
gde sam ja to uvredio Ateistu,za razlikju od vas koji na svakom koraku vređate Božije principe i vernike,nazivajući ih luđacima i sl.


"Psihoze su dusevna oboljenja gde je izmenjen odnos sa realnoscu. Shizofrena psihoza je tesko progredijentno dusevno oboljenje gde dolazi do posebnih oblika otudjenja licnosti od realnosti i do rascepa licnosti (shizos – rascep, vrenos – dusa)." Definicije. Smile


ideš,pa ovome forumu treba par tako dobro obrađenih psihologa,svaka čast na proceni čoveka kojeg nikada nisi ni video u životu,a ni ti nisi onakav ateista kakvim sam te zamišljao. Smile

Igore, nikakva subjektivna ocena nije recena u ovome gore. Jednostavno si pomenuo ludilo, pa sam ti naveo definicije. A definicije, de facto, nisam JA pisao.
Oprošteno ti je.
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Postojanje Boga

Dokaze za i protiv postojanja Boga su vekovima razvijali filozofi, teolozi i drugi mislioci. Najčešći dokazi za postojanje Boga su metafizički, empirijski, induktivni i subjektivni, dok su dokazi protiv postojanja Boga obično empirijski, deduktivni i induktivni.

Gledišta zastupljena u raspravi su ateizam (kao neverovanje u Boga i kao poricanje Božijeg postojanja), teizam (verovanje da Bog postoji) i agnosticizam (gledište da je nemoguće saznati postoji li Bog ili ne).

Rasprava o postojanju Boga povlači i mnoga druga filozofska pitanja. Osnovni problem je što ne postoji univerzalno prihvaćena definicija Boga.

Dokazi za Božiju egzistenciju

    *Kosmološki dokaz dokazuje da postoji "prvi uzrok" ili "prvi pokretač" svih stvari koje su uzrokovane ili pokrenute, a to je Bog.

    * Teleološki dokaz (grč. τέλος télos - cilj, svrha) se zasniva na tome da u prirodi postoji svrhovitost. Svrhovitost svemira nužno pretpostavlja inteligenciju koja postavlja svrhe, a to je Bog.

    * Nomološki dokaz (grč. νόμος nómos - zakon) navodi da je svet harmonijski uređena celina u kojoj sve stvari stoje u međusobnim odnosima, koji su normirani zakonima. Ta zakonitost nužno pretpostavlja um, koji je Bog.

    * Ontološki dokaz se temelji na tome da pojam Boga kao najsavršenijeg bića nužno uključuje i njegovo postojanje (božija esencija nužno uključuje i božiju egzistenciju). Ontološki dokaz ima više različitih formulacija: Anselmovu, Bonaventurinu, Dekartovu, Lajbnicovu, itd.

    * Idejni dokaz je dokaz iz nužnih i večnih istina. A večne i nužne istine mogu postojati samo u nekom misaonom biću koje je večno i nužno. A to biće je Bog.

    * Moralni dokaz navodi da postojanje objektivne moralnosti zavisi od postojanja najvišeg zakonodavca, a to je Bog.

    * Etnološki dokaz je dokaz opšteg uverenja ljudskog roda, koji navodi da su svi narodi imali pojam Boga.

wikipedia
« Poslednja izmena: 18. Feb 2009, 13:18:46 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Bosch ima centrifugu
što se mene tiče mene zabole što da li će neki Kinze verovati u Boga ili ne,mene zanima samo moj narod i moja religija,i želim da moj narod ide pravom stazom

A kako znas da Kinezi nisu tvoj narod?
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
što se mene tiče mene zabole što da li će neki Kinze verovati u Boga ili ne,mene zanima samo moj narod i moja religija,i želim da moj narod ide pravom stazom

A kako znas da Kinezi nisu tvoj narod?
zato što nisam 1.22 cm  Smile
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Nije ni Jao Ming, pa je Kinez. Inače i u Kini ima pravoslavaca. Gledao sam neki film o tome. Drugo kinezi su ljudi, tako da ti i ja nismo bolji od njih. U vreme kad je u Kini cvetala kultura, naši preci su bili najobičniji primitivci. Današnja Kina je komunistička zemlja, ali ne i ateistička, bar ne u potpunosti. Mislim da je čak više teista i agnostika.  Dosta su zastupljena drevna verovanja. Ima budista, konfučionista, taoista, kao i mlađih religija poput hrišćanstva i islama. I ako se partija borila protiv toga, ove religije su opstale.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
Hvala na kratkoj ali poučnoj lekciji o istoriji Kine....Master Markos the Black
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 85
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:05:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.