Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:05:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 727 728 730 731 ... 930
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpsko-hrvatski i hrvatsko-srpski odnosi!  (Pročitano 1027922 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Ovo za osvajanje/oslobađanje  Smile  Smile  Smile Da li ste na ovu poruku mislili:

Ми смо се, што морам да те подсетим @RavenDark, исто тако, под притиском морали и повући са неких територија које смо већ били заузели и освојили, а у поруци коју је покренула @Anea, одговор на моје реторичко питање зашто је укинут статус конститутивног народа за Србе у Хрватској је гласио да то питам краља Александра  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile А, ја питам сада, а зашто да се, по истм принципу, одговор на то питање не затражи и од Јосипа Броза Тита, пошто је резоновање исто или слично....  Smile  Smile  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 13. Avg 2018, 12:43:05 od Odbojkaš »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ubio me Bog, ako sam razumeo šta ste mi želeli prebaciti, koji mi, ja rođen 1982 godine?  Smile  Smile  Smile  Smile

Ja sam upravo i napisao da je osoba koja je na 719 stranici teme objavila kartu, verovatno kartu negde izvadila sa interneta, koja veze sa činjenicama nema i čak argumentovao izvorom....  Smile  Smile  Smile  Smile

I, šta pišete, Josip Broz Tito nije imao odlučujući uticaj pri crtanju granica jugoslovenskih republika Smile  Smile  Smile  Smile

Ja znam sta pisem, ti ignorises da je Jugoslavija de facto podeljenja na republike tokom sestojanuarske diktature, iako je de jure ostala unitarna drzava...  Sve posle toga je lagano sagorevanje...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Kako je Jugoslavija podeljena na republike tokom šestojanuarske diktature, kada su granice Banovina bile drastično različite od potonjih, kasnijih granica republika, koje cu nacrtane i određene posle Drugog svetskog rata? I, to su granice bile drastično različite  Smile  Smile  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 13. Avg 2018, 12:47:32 od Odbojkaš »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Covece, sigurno razumes razliku izmedju osvojiti I isloboditi. Yugoslavia nije nastala prosirenjem Srbije nego ujedinjenjem sa susednom drzavom.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
Ljude koji su ucveljeni samim postojanjem Srbije nije moguće ubediti da u njoj postoji i nešto što valja (a nisu oni).

Čak i kad bi se na svakom koraku saplitali o neoborive kontraarumente njihovim autošovinističkim mantrama i dalje bi verovali da Srbija ne treba da postoji. Istu histeriju uzgajaju i prema Rusiji.

Mržnju ne treba potcenjivati.

Što reče ratna zločinka...



Covece, sigurno razumes razliku izmedju osvojiti I isloboditi. Yugoslavia nije nastala prosirenjem Srbije nego ujedinjenjem sa susednom drzavom.

Koja pre toga nije postojala.
« Poslednja izmena: 13. Avg 2018, 12:56:26 od Hipomen »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
@dabisha, nisi razumeo kontekst poruke, ako ćemo da pišemo istinu i terminologiju, Srbija jeste osvojila teritorije, pošto ta država na koju aludiraš, Država Slovenaca, Hrvata i Srba se samoproglasila i nju niko nije priznavao od značajnih evropskih činilaca u ono vreme, postoji kao priznata samo Kraljevina Srbija ...., Država SHS ne predstavlja ništa, nije ni postojala kao prihvaćeni subjekat od bilo koga, izuzev Srbije, zar ne?

A, na osvajanja takozvanog jugoslovenskog prostora nisam čak ni mislio kada sam napisao odgovor na poruku @RavenDarku, nego na povlačenje dela vojnih snaga Kraljevine Srbije sa osvojenih teritorija potonjih država Mađarske i Austrije, čiji deo teritorija je bio, sve do zaključivanja mirovnih ugovora pod vojnom kontrolom, u jednom periodu Kraljevine Srbije/ SHS...., sa kojih se morala povući pod pritiskom zapadnih saveznika do rešenja pitanja granica...   
« Poslednja izmena: 13. Avg 2018, 13:02:57 od Odbojkaš »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
PA ako je Srbija priznavala, kao sto ispravno kazes da jeste, onda je to ono sto je bitno za njihov odnos. Kada se Srbija odrekla svoje drzavnosti sklopila je dogovor sa susednom drzavom o osnivanju nove drzave.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
To što je priznaje samo Srbija, znači samo da je Srbija isuviše velikodušna, što potvrđuje moju tvrdnju da je kralj Aleksandar zapravo bio baš blagonaklon, što mu ja zameram..., i nisu baš politička pitanja uređenja buduće države rešena Niškom ni Krfskom deklaracijom, ali me šokira tvrdnja da su granice republika, takoreći, otprilike grubo predodređene podelom na Banovine, što sa istinom nema veze, jer su tolike razlike da bi se za ovu tvrdnju obaralo na ispitu  Smile  Smile  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 13. Avg 2018, 13:12:17 od Odbojkaš »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
Država SHS ne predstavlja ništa

Srbija je pogrešila pristavši na diktat Francuske i Engleske u pristupanju SHS. Toj nakaznoj tvorevini suprotstavljalo se onda mnogo umnih ljudi ali je ovde Zapad vazda vodio kadrovsku politiku.

Zato smo načisto rastureni a nad nama i dalje vladaju alavi glupaci.

Srbija odrekla svoje drzavnosti sklopila je dogovor sa susednom drzavom o osnivanju nove drzave.

Kao što rekoh, susedne države na koje aludiraš onda nisu postojale. Tako da pišeš gluposti.
« Poslednja izmena: 13. Avg 2018, 13:12:55 od Hipomen »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
Можда нисам упућен али какве конкретно везе има да ли је Србија освојила или се ујединила...мислим на даљи ток догађаја...ако је освојила има право ово али пошто се ујединила произилази право и слично? Smile
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 727 728 730 731 ... 930
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:05:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.