Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:47:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 728 729 731 732 ... 930
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpsko-hrvatski i hrvatsko-srpski odnosi!  (Pročitano 1017429 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ni kraljevina shs isprva nije priznavana. A to da li je Srbija bila velikodusna ili ne je tvoja procena koja nema veze sa konkretnim istorijskim procesom. Pitanje je ko je od aktera tog procesa Imao takvo misljenje I kako je to uticalo na postovanje dogovora ili medjusobno ucenjivanje pri sklapanju dogovora u ujedinjenju
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Pa, naravno da nije, ja i pišem da je međunarodno priznata isključivo Kraljevina Srbija.... Srbija priznaje državu SHS, koja je samu sebe proglasila, ali u isto vreme, podsećam da priznaje odluke nekih oblasti te države o odvojenom prisajedinjenju Kraljevini Srbiji, na primer Srema, Baranje, Bačke, mimo odluka samozvane Države SHS, čak su i neke oblasti iz BiH, mimo takozvane države SHS odlučile da se prisajedine neposredno Srbiji...., što je neko svedočanstvo o odnosima političkih snaga unutar te takozvane države SHS, koji jedni drugima ne veruju...., koliko su međusobno jedni prema drugima iskreni...., pošto značajan deo stanovništva te samozvane države, uglavnom Srbi, više žele da žive kao deo Srbije i naklonjeni su, očigledno unitarnom rešenju, i doživljavaju srpsku vojsku kao oslobodilačku...., žele da se reši pitanja njihovog ujedinjenja/prisajedinjenja mimo odluka te samozvane države Slovenaca, Hrvata i Srba....    

p.s: Za one koji možda nisu baš upućeni, kako se ne bi zbunjivali, poenta je i kao fora da su se ujedinile Kraljevina Srbija i nekakva samoproklamovana tvorevina, Država Slovenaca, Hrvata i Srba, koja se samoproglasila, a koju niko ne priznaje, izuzimajući Srbiju, koja ne postoji kao subjekat međunarodnog prava ( Država SHS) jer granice nisu ni određene ni definisane, mirovni ugovori nisu ni zaključeni, koju niko ne zarezuje ni 5% i u tom smislu se može kao legitimno nametnuti čak pitanje da li je jugoslovenske teritorije Crno-žute monarhije Srbija osvojila ili oslobodila, pošto verujem da postoji veliki deo stanovništva koji nostalgično žali zbog poraza AU monarhije i prezire Srbiju (uglavnom Hrvati), za koju osećaju da je njihov tlačitelj.... 
« Poslednja izmena: 13. Avg 2018, 14:07:48 od Odbojkaš »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
Srbija je unakažena u PSR, nad Srbima je izvršen jeziv genocid  od kog ni danas ne mogu da se oporave kao ni od onih u DSR i 90ih.

Srbe su ubijali i neprijatelji i saveznici sa Zapada.

Tako da sem te konstatacije danas zaista ništa drugo nije preterano bitno sem dokonim povjesničarima.

Na nama je da dođemo do zaključaka šta nam je daje činiti.
« Poslednja izmena: 13. Avg 2018, 13:19:04 od Hipomen »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
A Ja ti kazem odbojkas da je Srbija na recima pristupila ujedinjenju sa susednom drzavom kao sa jednakim partnerom a zatim je deo politicke elite tretirao hrvate kao protivnike i izigrao ih pri ustanovljavanju drzave ustavom. Kralju je u isto vreme bilo vazno samo da odrzi i poveca svoju moc pa je podsticao politicare na sukobe i na kraju kad su stvari eskalirale, uveo diktaturu
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Mnogi su na rečima pristupili Srbiji tobože kao njihovim oslobodiocima, isključivo iz ličnih interesa kako bi se sačuvali od teritorijalnog komadanja, a intimno sanjali i želeli propast te države i Srbiju tretirali kao okupatora, čak to verbalno izjavljivali, a najvažnija pitanja uređenja uopšte nisu bila rešena Niškom ni Krfskom deklaracijom....A, prvi put u nazivu države istaknuto hrvatsko ime  Smile  Smile  Smile  Smile, u toj državi - Kraljevini SHS su uživali prava koja nikada nisu imali u AU monarhiji, nisu ni bili tlačeni (Hrvati)...., tako da su za mene njihova prava bila veća nego ikada dotada, bilo bi sumanuto da im se omoguće veća, a koja to veća prava, zašto bi im u toj državi - Kraljevini SHS/Jugoslaviji, koju je stvorila srpska vojska protiv koje su se mnogi borili u Prvom svetskom ratu kao nagradu neko još omogućio veća prava, hej, ljudi, pa, mnogi vojnici koji su se borili na strani Crno-žute monarhije su imali mogućnost i čak su vojnički napredovali u karijeri za čin više, i opet su se, 1941 godine, uprkos tome, masovno odazvali i pristupali Ustašama i domobranima  Smile  Smile  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 13. Avg 2018, 14:22:23 od Odbojkaš »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ti znaci ne shvatas sta govorim...
Eh tuzna sudbino
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ako su Srbi znali da im hrvati rade o glavi, OK sto su ih zajebali oko ujedinjenja i ustava ali zasto su ih onda za javnost tretirali kao bracu sa kojom se ujedinjuju.
A ako Srbi nisu znali da im hrvati rade o glavi, pa su ih zato javno tretirali kao bracu sa kojom se ujedinjuju, zasto su ih onda Srbi posle zajebali kad se drzava pravila?
« Poslednja izmena: 13. Avg 2018, 15:11:46 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
Kao što rekoh, da se sapliću o neoborive argumante mrzeli bi verovatno još i jače.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
za @dabishu: Unutar te takozvane države SHS politički predstavnici su se baš sukobljavali, čak je mnogi nisu ni prihvatali, ignorisali su njene odluke, želeli da se neposredno prisajedine Srbiji, da budu deo Srbije, na primer mimo organa samozvane Države SHS odluku o prisajedinjenju Srbiji su izglasali predstavnici Bačke, Baranje, Srema, polovine oblasti BiH......

Ne smatram da su Srbi oko bilo čega zajebali Hrvate, čak naprotiv, omogućili su im politička prava i lične slobode koje nisu uživali i o kojima nisu ni mogli da sanjaju u Crno-žutoj monarhiji....


A, zašto su ono vreme srpski i hrvatski političari jedno izjavljivali, drugo mislili a treće radili, odgovor je zato što su političari, političari to rade i danas! Kada su to političari iskreni?


za @Aneu, za tvrdnju koju ste napisali za granice Banovina moji profesori studentima ne bi dozvolili ni da izađu na kolokvijum  Smile  Smile  Smile
  

Veze te granice Banovina nisu imale sa potonjim crtanjem i avnojevskim određivanjem granica jugoslovenskih republika......, zapanjuje me ta tvrdnja, ja sam, iskreno, njom čak i šokiran  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile


Vardarska Banovina obuhvatala, na primer:  deo Kosova, Leskovac, Vranje.....


U sastavu Drinske Banovine su, između ostalih, bili gradovi Šabac, Valjevo, Čačak, Užice.....


U Dunavskoj Banovini su, na primer, gradovi Požarevac, Smederevo, Kragujevac.....


U Zetskoj Banovini su oblast Metohije, znatan deo Hercegovine, Dubrovnik, ostrva Mljet i Korčula, poluostrvo Pelješac....


U Primorskoj Banovini su, na primer, ostrva Vis, Hvar, Brač, gradovi Šibenik, Split, deo Hercegovine.....


I, šta ste napisali, otprilike Josip Broz Tito nije imao odlučujući uticaj na određivanje avnojevskih granica, zar je i za njih odgovoran, kako prizilazi iz vaše poruke, kralj Aleksandar Karađorđević pošto su, kao manje-više, avnojevske granice ličile na teritorijalnu podelu Kraljevine SHS na banovine? Pa, veći diktator, sa kojim ne može ni da se poredi kralj Aleksandar Karađorđević, je bio Tito, on je imao mnogo veću vlast u rukama nego što je ikada imao kralj Aleksandar, imao je političku diktaturu, samo jednu stranku, komunističku, zabranio rad političkih stranaka.....  Smile  Smile  Smile  Smile Može da se napiše da je jedino Slovenija odgovarala, manje-više, granicama Dravske Banovine, sve ostalo je bilo drastično različito  Smile  Smile  Smile  Smile Uostalom, svi se u to možete uveriti kada pogledate granice Banovina  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 13. Avg 2018, 23:52:52 od Odbojkaš »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Odbojkas, to govoris zato sto ne znas sta je uradjeno kad je donosen ustav zvani vidovdanski
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 728 729 731 732 ... 930
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:47:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.