Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpski đaci uče ruski zbog izgradnje Južnog toka  (Pročitano 9231 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Nisu oni somine... oni samo smatraju da "govori spanski da te ceo svet razume" ili "govori francuski da te ceo sve razume" ili "govori ruski da te ceo svet razume"...

To je svojevrsna vrsta kompleksa...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
Хкј,

у праву си за енглески. Постао је оно што је некада био латински.

Анеа,

Није код латиноса само комплекс, већ и инат. Ипак их гледају као другоразредне. А оно јес, има и курчења.
« Poslednja izmena: 18. Jan 2013, 13:08:37 od panini »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Nisu oni somine... oni samo smatraju da "govori spanski da te ceo svet razume" ili "govori francuski da te ceo sve razume" ili "govori ruski da te ceo svet razume"...

To je svojevrsna vrsta kompleksa...  Smile

Skoro sam gledala neku detektivsku emisiju i onako usput su spomenuli da Latinosi zive generacijaa u SAD i ne znaju engleski jezik. Zavrse skole, zaposle se i nikada ne progovore engleski.
Sramota je sta su AMerikanci dopustili.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Chrome 24.0.1312.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Ajd latinosi...

Najogri su po tom pitanju Kinezi... Njih su jos krajem 19. veka uvozili kako bi gradili zeleznicku prugu od istocne do zapadne obale... Mislim, Kinezi su prakticno stvorili Ameriku kakva je danas...
I pored toga... mnogi zive generacijama u SAD i odbijaju da govore engleski... tj. tek su novije generacije pocele da teze "amerikanizaciji"... Ali, to su i dalje zatvorene zajednice...

Mada, SAD su imale svoje frik momente posle Perl Harbura kada su pravili konc-logore za sve azijate... bez obzira da li su bili Kinezi, Vijetnamci, Korejanci ili upravo Japanci...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Zapravo....Kinezi su uspeli da odrze svoju tradiciju i da stvore China town, ali mislim da su zbog trgovine naucili ili barem umeju da se sporazumeju, naucili engleski. Vrlo bi me cudilo da nisu jer njima je trade sve.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Много ријечи, наравно, и код нас и код њих звучи исто, али имају скроз другачије значење. Застава у нашем знамо шта је, у руском застава стоји за караулy.  Smile

To su homonimi. Ako Rusu kažeš npr. "kuća", gledaće te belo jer to na njihovom jeziku znači nešto potpuno drugo. Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Citat
^Mada... Možda su i oni,kao njihovi ''rođaci'' u Španiji,prosto operisani od jezika.U Španiji sam,pošto sam skapirao da su somine za engleski,pokušao da uz malo reči što znam od ranije,i italijanski koji pričam,sklopim prostu rečenicu ''gde je to i to'',i triput su me gledali ko telad.
Razlika je bila u tome što nije ''donde puevo ćerkare'',nego ''donde puero muškare''... Big fuckin difference...

Iako postoje slicnosti, na "suvo" sporazumevanje tesko, drugar Spanac je pokusao sa Talijanima u Italiji da se sporazume sa Spanskim dodavsi neki talijanski akcent ali dzabe, jedva nesto posle ruku i nogu  Smile


Skoro sam gledala neku detektivsku emisiju i onako usput su spomenuli da Latinosi zive generacijaa u SAD i ne znaju engleski jezik. Zavrse skole, zaposle se i nikada ne progovore engleski.
Sramota je sta su AMerikanci dopustili.

Ajoj, kad ne znaju jezik (ipak ga nauce al nece da govore, pogotovo ako su u grupi) znaci da zavrse neku obaveznu geto skolu sa kojom mogu da se zaposle u McDonaldu ili da prodaju nachose i takose, za neku dobru profesiju ipak treba znanje Engleskog. Sa druge strane, ko i svugde, oni koji oce da psotignu nesto i da izidju iz geta, ti se asimiliraju kao i decu jer zele da postanu visa klasa i da se oslobode imidza. Druga stvar je sto su jos u osamdesetim Latinosi koji su hteli nesto da postignu, cak menjali ime da zvuci Engleski pa je Jose postajao John

Citat
Zapravo,španski je taj koji će biti glavni u Americi.Na Floridi sam video nekoliko televizija na španskom,a kolko sam čuo,mnogi Latinosi tamo,posebno u Majamiju čak odbijaju da pričaju engleski.Što je malo jajarski,kad čovek razmisli,ali šta ćes... Koriste to što Amerika,po ustavu,nema zvaničan jezik.

Zavisi gde, Kalifornija i Florida sigurno, tamo je vec sve dvojezicno a Ameri uzimaju meksicke dadilje koje su jeftine plus deca nauce jezik, inace, toponimi u Kaliforniji ionako sve na Spanskom. Samo sto ce tesko da izidje iz senke jezika nize klase posto se i dalje studira iskljucivo na Engleskom tako da Meksikanac iz druge ili koje generacije mora da zna perfekt Engleski

Zapravo....Kinezi su uspeli da odrze svoju tradiciju i da stvore China town, ali mislim da su zbog trgovine naucili ili barem umeju da se sporazumeju, naucili engleski. Vrlo bi me cudilo da nisu jer njima je trade sve.

Citao sam da je od Polanskog film "China Town" zabranjen u Kini kako Kinezi ne bi videli kako u Americi postoji China Town i kineska zajednica  Smile
« Poslednja izmena: 18. Jan 2013, 13:33:06 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Chrome 24.0.1312.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Meni je bilo zanimljivo da cujem da je npr. Hjuston totalno tex-mex... Znaci, na ulici mozes da sretnes ili crnca ili Latinosa, ali belce moras da trazis lampom...

Toliko o "lonely star white supermacy" drzavi... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Pa da, i pricalo se ovima iz geta i njihoovim "Andjeli osvetnici" bandama i "Ostrim bodezima"  Smile
Ono sto je meni zanimljivo je to da u Americi lako mozes da se odvojis od takve gamadi, i gde mozes da odes i da zivis normalnih zivotom bez zlocina i provala (ne u tolikoj meri) , to su ta njihova suburbia. Dok sam za Moskvu cula da je jedno od najopasnijih mesta za zivot. Oni nemaju predgradja samo selendre gde iovakko nece niko da zivi.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Chrome 24.0.1312.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Sem nasih ljudi koji su decenijama iznajmljivali stanove u Hell's kitchen jer je tamo cena stanova najniza... a u samom si "centru"
Awww... samo crnacke bande i ludi Jugosi.... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.