Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 18 19 21 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbi i Hrvati - zašto se ne podnosimo?  (Pročitano 20993 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Isterivanju pravde nema kraja.Niko nikome ovde ništa ne može da dokaže. To je jednostavno tako. Zato smo se i rasturili.Mi ,Srbi, imamo svoju istinu, oni opet svoju,njihov junak nama je zločinac i obratno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
NE. . .Srbi su imali drzavu davno pre turaka. od 1166,a priznatu od 1217....hrvati ne..bilo ih je daleko manje,i uvek su bili vazali...sto se mrznje tice...ja prvi gledam hrt(pre svega prenose utakmica,politicke emisije,posebno vezane za srbiju..posecujem hr forume pa i na ovom forumu najvise obracam paznju na postove rvata),da vidim i nesrpska misljena...i onda se zadesi majmiun Tarik,koga sam inace ranije gotivio,sa njegovim kajmakom(skroz banalna stvar) ili sl....i znaci digne mi se kosa na glavi Smile


Pa i Hrvati su imali državu davno prije Turaka... "Bilo ih je daleko manje" - otkud ti to znaš? Vidio si neki popis stanovništva iz 11. stoljeća?

Mislim, ovakvi komentari su offtopic, a i već tisuću puta prežvakani...

Stvarno nema potrebe ni smisla...

A Tarik je glup... šta si se njega uhvatio?
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Taj Tarik je više ovde nego u Zagrebu.,snimljen za list Kurir kako uživa u srpskim specijalitetima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
Ma ljudi moji... evo sad će ispast da ja ovde glumim moderatora... ali stvarno ne vidim kakve veze jebeni Tarik Filipović ima sa ovom temom...

Majke mi, nije mi jasno...
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 148
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Hrvati su stigli u današnju Hrvatsku i Bosnu u 7. stoljeću. Prvi autohtoni hrvatski vladar kojeg je priznao papa bio je knez Branimir, koga je papa Ivan VIII. nazvao dux Chroatorum 879. godine.

Prvi kralj Hrvatske, Tomislav iz loze Trpimirovića, okrunjen je 925. godine.

Tomislav, rex Chroatorum, ujedinio je Posavsku i Primorsku Hrvatsku i stvorio državu znatne veličine. Srednjovjekovno hrvatsko kraljevstvo doseglo je vrhunac pod kraljem Petrom Krešimirom IV. (1058-1074.). Kad je glavna autohtona kraljevska loza presahnula krajem 11. stoljeća, Hrvati su priznali ugarskog vladara Kolomana kao zajedničkog kralja Hrvatske i Ugarske u nagodbi od 1102. godine (tzv. Pacta Conventa).
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
A on čak nije ni Hrvat, već Srbin muslimanske veroispovesti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 11340
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
moj odgovor jeste bio nepotpun,ali srba jeste bilo daleko vise,,a sto se tice popisa stanovnistva,zao mi je..nije mi trnutno tu knjiga iz nacionalne istorije(gde se inace radi i srednjovekovna hrvatska,i hrvatsko ugarska nagodba-u okviru koje ima i jedan popis stanovnistva...ma slucajno za tarika-rekoh banalan proimer...e  a jel se u hr uci dusanov zakonik,nemanjici i sl.??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 148
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa i Tesla je porijeklom Rumunj. U Srbiji ne postiji nijedan Tesla, ali zato u Rumunjskoj postoji puno prezimena Teslu ..
 

Hrvata ima nešto manje najviše zbog ratovanja protiv Turaka, dok su Srbi istovremeno svoje mlade odvodili turskim vladarima na probni rad i puštanje u pogon.. Zato vi i danas imate tolike sličnosti s vašim krvnim rođacima..  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
moj odgovor jeste bio nepotpun,ali srba jeste bilo daleko vise,,a sto se tice popisa stanovnistva,zao mi je..nije mi trnutno tu knjiga iz nacionalne istorije(gde se inace radi i srednjovekovna hrvatska,i hrvatsko ugarska nagodba-u okviru koje ima i jedan popis stanovnistva...ma slucajno za tarika-rekoh banalan proimer...e  a jel se u hr uci dusanov zakonik,nemanjici i sl.??

Ne. Ne uči se...

Po mom osobnom mišljenju - velika šteta...

Doduše, davno sam ja bio u školi... ali koliko mi je poznato, u udžbenicima iz povijesti na osnovnu i za srednju školu, povijest Srbije (Srba) obrađuje se zajedno sa ostalim povijesnim temama kao "opća povijest"... ne postoji posebna poglavlja o Srbiji i Srbima, već se to obrađuje paralalno sa pregledom europske povijesti...

Ponavljam - možda me netko mlađi demantira... iskreno govoreći, nisam davno vidio neku školsku knjigu, tako da ne mogu govorit sa 100% sigurnošću...

Ali opet kažem - po mom mišljenju to je malo glupasto... ne vidim zašto se povijesti Srbije i Srba ne bi posvetilo jedno posebno poglavlje... ne treba jednako opširno kao i nacionalna povijest, ali opet ne bi trebalo ni onako sažeto kao, npr. povijest Francuske i Francuza...


P.S. sumnjam da postoji popis stanovništva Srbije ili Hrvatske iz 11. stoljeća... u knjigama možeš pronać procjene...
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
zemunac ne budi naivan, pa ne vjeruješ ti u vještice, vilenjake, srbosjeke itd.itd.

mi jako dobro znamo koliko je koga poginulo i gdje, ne moraš nas ti prosvjećivati, uostalom o tome je već razglabano na drugim temama

samo me zanima kako to da ti i još neki drugi toliko slijepo vjerujete svojim "istoričarima" i svojim podatcima bez imalo konstruktivne sumnje pa makar bili toliko fantastični

1800 ljudi za jednu noć???? ako noć traje 8 sati to je skoro četiri čovjeka u minuti???
stvarno prebolesno, takvu glupost pas s maslom ne bi probavio

Izuzev hrvatskih ( čitaj proustaških ) povjesničara, revizionista, sva ozbiljna svetska istoriografija kao relevantnu brojku stradalih u Jasenovcu uzima 500-600 hiljada.
Posebno su zanimljivi nemački arhivi iz doba II svetskog rata. Npr. Glez fon Horstenau,
nemački poslanik u ZG, piše da je samo u prvih godinu i po dana NDH ( znači do kraja 1942.) u Jasenovcu i ostalim ustaškim logorima ubijeno oko 200 hiljada ljudi. A gde su
kojekakve "vražje" divizije koje su ubijale na licu mesta( po selima i gradovima). Takođe,
Herman Nojbaher, Hitlerov opunomoćenik za Balkan, piše krajem 1943. da ustanak na Balkanu protiv Rajha, izazivaju ustaše svojim divljanjem nad nezaštićenim civilima, uglavnom Srba, ali bilo je i Hrvata i ostalih koji su došli pod ustaški "srbosjek". Čak je i Vlatko Maček
bio interniran u Jasenovac.Nojbaher je Hitleru predlagao da se Pavelić uhapsi i da se
ukine NDH, kao država koja nije sposobna da funkcioniše na normalan način, koliko
je moguće u ratu "normalno" funkcionisati. Znam da vi mnogo volite Nemce ("Danke Deutchland"), pa onda proučite njihove arhive, biće vam veoma korisne.
Ponovo pišeš "MI", verovatno misleći na Hrvate u celini. Moram da te razočaram, nisu svi hrvati bili ustaše, bilo ih je mnogo na pravoj strani, pogotovo Istrana i Dalmatinaca.Ponavljam, u Blajburgu niko nije streljan zato što je Hrvat, već zato što je ustaša.
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 18 19 21 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.