Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li volite SONY PlayStation, i da li imate neki?
Volim, i imam PS1
22.9%  (11)
Volim, i imam PS2
10.4%  (5)
Volim, i imam PS3
14.6%  (7)
Volim, i imam PSP
4.2%  (2)
Volim, i imam dve ili više od gornjepomenutih.
20.8%  (10)
Ne volim konzole, igram se na PCu.
20.8%  (10)
Ne volim igre uopšte, i smatram da je to gubljenje vremena.
2.1%  (1)
Imam neku drugu konzolu
4.2%  (2)
Ukupno glasova: 48
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9 10 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: SONY PlayStation kroz vekove.  (Pročitano 85682 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46762
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46762
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


TO SREMAC

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 70
Zastava Sremska Mitrovica
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15
mob
SonyEricsson k610i
Pozdrav ljudi, nov sam u celoj ovoj prici, upravo sam kupio Sony playstation one...za neke smesne pare, a i kako bi se setio dobrih starih vremena kad sam ga ganjao po igraonicama....

Treba mi mala pomoc, gde bih mogao da skidam igrice za mog novog ljubimca.....
I da li taj sony moze da tera igrice za sony playstation 2

Hvala i pozdravljam vas...
« Poslednja izmena: 07. Maj 2013, 21:36:20 od borkesm »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46762
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46762
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Kako povezati PS4 kontroler na PS3:

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
« Poslednja izmena: 22. Okt 2013, 09:04:24 od MagicMaster »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46762
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46762
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 30.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Sony je zamalo "ubio" PlayStation konzolu


Iako danas broj prodatih primeraka premašuje sto miliona, popularna konzola PlayStation svojevremeno nije bila miljenica čelnika kompanije Sony, koji su je zamalo “ubili” pošto nisu verovali u njene potencijale.



Govoreći ove nedelje na konferenciji u Brajtonu, gde se obeležavaju dve decenije postojanja PlayStation konzole, izvršni direktor Sony Computer Entertainmenta Endrju Haus kazao je da tokom devedesetih nije bilo mnogo ljudi u kompaniji Sony koji su verovali u uspeh PlayStationa.

Haus je početkom devedesetih pristao da volontira za Sony kao član tima koji radi na tajnom projektu čiji je cilj bio izrada prve PlayStation konzole, tada poznate kao PSX, prenosi Dejli Telegraf.

“Veliki deo korporacije negativno je gledao na PlayStation”, otkrio je Haus u Brajtonu. “Moj tadašnji šef mi je rekao da sam idiot, i da je to na čemu radimo igračka. Još jedan nadređeni mi je rekao kako to nikada neće postatio ozbiljan deo Sony biznisa.”

Haus dodaje kako je u njemu tada proradio inat i da je još intenzivnije radio na konzoli koja je svetu predstavljena 1994. godine, unoseći pometnju na tadašnje tržište i postavaljajući nove standarde.

“Oni su na konzolu gledali kao na deo tržišta igračaka za decu, kao na nešto što bi trebalo da bude deo Sonyjeve ponude za klince”, naveo je Haus. “Na sreću, veoma mali deo nas strastvenih entuzijasta nije se složio sa njima, i videli smo veliki potencijal u oblasti igara.”

Haus objašnjava kako su tada svetom igara dominirali SEGA i Nintendo, ali uprkos tome što je PlayStation imao male šanse, njihova ideja je naišla na odličan prijem.



To je delimično potvrdio i Mark Serni, glavni dizajner tima koji je radio na konzoli PlayStation 4, i koji iza sebe ima 40 godina iskustva u svetu konzola i igara.

“Endi (Endrju Haus) govori o skepticizmu koji je postojao kod izdavača igara, jer taj skepticizam nisam primetio kod programera. Bilo je jasno da je PlayStation vredan komad tehnologije”, kazao je Serni.

Na talasu uspeha prve konzole, Sony je ubrzo počeo da radi i na PlayStation 2 konzoli, koja je postala najprodavanija konzola sa više od 155 miliona prodatih primeraka širom sveta.

“Veoma smo se trudili, naročito sa PlayStation 2, da damo legitimitet igrama i zabavi kao važnim medijima”, dodaje Haus. “Trudili smo se da razbijemo predrasude ljudi o tome da su igre samo za decu, ili da su konzole samo dečje igračke.”

Ipak, sa trećim izdanjem PlayStationa stigle su i prve ozbiljne kritike, kako na račun visokih cena, tako i od strane programera koji su tvrdili da je veoma teško kreirati programe za PlayStation 3. Uprkos tome, širom sveta prodato je više od 80 miliona PS3 primeraka.

Kada je aktuelna PS4 verzija konzole u pitanju, Haus navodi kako nije bio zadovoljan prvim dizajnom, pa je insistirao na doradi i poboljšanju određenih aspekata.

“Bili smo veoma jasni u nameri da ovu konzolu pravimo za gejmere, želeli smo ovom platformom da inspirišemo naše najlojalnije i najodanije igrače”, tvrdi on.

Da li ste vi jedan od zaljubljenika u PlayStation konzolu? Podelite u komentarima sa nama vaša iskustva iz “druženja” sa PS svetom.


Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46762
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 31.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Soni Plejstejšn slavi 20. rođendan!


U protekle dve decenije, u toku kojih su video igre prešle dugačak put od običnog hobija do ozbiljnog fenomena pop kulture, jedan brend ostaje simbol za kvalitet kada su konzole u pitanju: Soni Plejstejšn, koji slavi dvadeset godina postojanja.



"Nintendo" je privukao novu publiku svojim modelom "Wii" 2006. godine, kao i "Majkrosoft" svojim "X-box" konzolama, ali činjenica je da "Sonijev" proizvod "Plejstejšn" predstavlja glavnu silu u ogromnoj industriji video igara.

Ipak, "Plejstejšn" se nalazi u potpuno drugačijoj situaciji nego pre 20 godina. Tehnologija je napredovala, naročito u pogledu mobilnih telefona i tablet računara, pa se s pravom postavllja pitanje može li kultna konzola da pronađe svoje mesto na sve zgusnutijem tržištu.

Endrju Haus, predsednik ove kompanije, šef čitave "Plejstejšn" franšize, kaže da je pre 20 godina sve započelo kao "klimavi projekat, za koji niko nije znao kakva ga budućnost čeka", ali da su pravi potez napravili sa "Plejstejšnom 2", jer je to bio prelomni trenutak promene strategije i stvaranja pravog "mejnstrima zabave, umesto kvalitetne igračke za decu".

O najnovijem modelu "PS 4", najmodernijem i najnaprednijem do sada, kratko kaže: Za sada sve ide po planu."

Ukoliko bude postigao i deo uspeha svojih prethodnika, ne sumnjamo da za "Soni" i Endrjua Hjuza nema zime.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9 10 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.