Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:40:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 162
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Snovi – analiza i tumačenje  (Pročitano 353860 puta)
02. Maj 2008, 19:19:33
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Snovi – analiza i tumačenje

Pomoći ćemo vam otkriti kako tumačiti snove

Što znače naši snovi? Svatko može naučiti tumačiti snove. Ne trebaju vam posebne duhovne moći ili tečajevi. Tumačenje snova nije teško i neće vam oduzimati mnogo vremena, pogotovo dok se izvježbate.

S kakvim snovima se susrećete?

Da bi interpretirali snove, trebate odrediti s kakvom vrstom snova se susrećete. Snovi se mogu svrstati u dvije kategorije, oni koji nastaju iz vašeg fizičkog tijela i uma i oni koji dolaze od vaših duhovnih učitelja ili savjetnika. Oni imaju različite svrhe i bitno je da prepoznate što te razlike znače vama i kako snovi i java međusobno utječu jedno na drugo.



Dvije glavne kategorije

Snovi koji nastaju iz vašeg fizičkog tijela odnose se na vaše funkcioniranje i opstanak u fizičkom svijetu. Oni se odnose na vaše fizičko i psihičko zdravlje. Ovi su snovi poput vašeg managera i domara koji se trude održavati vaše tijelo i um u dobrom stanju.

Pored njih postoje oni snovi koji imaju mistično i posebno značenje, a odnose se na vaš duhovni razvoj i napredak. Oni trenutno stvaraju znanje i pružaju informacije koje su izvan vaših spoznaja i nisu posljedica intelektualnog ili logičnog razmišljanja.

Zašto dobivamo informacije u snu?

Kad spavate, spava i vaš fizički dio tijela. Pet čula (miris, okus, opip, vid, sluh) i vaš ego privremeno obustavljaju svoje aktivnosti. Spavanje dopušta vašem šestom čulu koje imate da privremeno preuzme kontrolu bez previše ometanja. To je period kad i fizičko tijelo i vaš duh mogu istovremeno raditi na vašem održavanju kako bi se posložili dijelovi vašeg života. Ironično je da je ovo stanje bića koje mediji godinama pokušavaju postići, a svatko od nas dođe do toga svaki put kad zaspi.
Svaka kategorija snova ima nekoliko podvrsta:

Snovi fizičkog tijela :

    * Hrana
    * Zdravlje
    * Psihološki snovi

Snovi iz duhovnog svijeta :

    * Prekognitivni snovi i budućnost
    * Nove informacije ili znanja
    * Posjet duše pokojnika ili duhovnog savjetnika.

Snovi fizičkog tijela


Hrana: Jeste li ikad primjetili da kad legnete nakon ručka, sanjate čudne i otkačene prizore. Isto se može desiti i navečer, jer hrana može potaknuti pojavu čudnih snova. Dopadaju li vam se ovakvi psihodelični izleti, zapamtite što ste jeli prije nego ste legli i ponovite proces. S druge strane, ako vas ne zanimaju takvi snovi, zapamtite što ste jeli i izbjegavajte takvu kombinaciju ubuduće. Hrana je jedan od generatora snova koje se ne isplati interpretirati.

Zdravlje: Vaša podsvijest zna mnogo više o vama nego vi sami, ili vas ni nije previše briga za to. Često će vam dati do znanja nešto o vašem načinu života, kako bi vam savjetovala što trebate raditi. U snovima pokušava doprijeti do vas, ponekad na lijepi način, a ponekad na ne tako lijepi način.

Psihologija: Stresne veze i društvene situacije mogu nas iznervirati, ali naša podsvijest intervenira kako bi nam pomogla.

Snovi iz duhovnog svijeta

Posebni posjeti, poduke, instrukcije i vođenje koje primamo su ponekad (ali ne uvijek) isprepleteni sa ovim zemaljskim snovima koje generira vaše tijelo. Oni su prikriveni i zamaskirani jer ne bi trebali znati od kud vam dolazi ta informacija. To je kao neka tajna. Navodi vas se da mislite da ste sami vlastitim snovima došli do tih jedinstvenih misli i ideja. Loša je vijest da se ovi snovi pojavljuju znatno rjeđe od običnih zemaljskih snova. Ali dobra je vijest da kad ih sanjate imate osjećaj da se dogodilo nešto posebno. Čak i ako ne možete dokučiti što to znači, postoji dublja svrha ili poruka tog sna. Kad se doživi takav san, često postaje značajan u životima ljudi, te ostavlja trajan i nezaboravan dojam dodira drugog svijeta, što ostaje usađen duboko u podsvijesti.

Kako interpretirati snove?

Vaši su snovi puni simbola i alegorija. Priče koje sanjate mogu imati sasvim drugačije značenje od same priče. Kad odlučite sami naučiti interpretirati snove morate odkodirati san, trebate ga razdvojiti na dijelove i otkriti značenje svakog tog dijela. Svaki dio sadrži komadić slike. Snovi su poput kolaža, sačinjeni od malih dijelova životnog iskustva koji su simbolično pospremljeni u vašem umu.

Jednostavno korištenje sanjarice vas može zavarati, jer te interpretacije imaju neku vrijednost osobi koja je napravila listu, a ona je možda djelomično njeno iskustvo. Tuđa iskustva ne moraju imati iste simbole poput onih koje je vaš um stvorio. Zato je najbolje da razvijete vlastiti sustav interpretacije za simbole koji su određeni vašim životnim iskustvom.

Razdijeli i analiziraj

Veće dijelove je lakše savladati ako ih razdijelite na manje dijelove. Ova se strategija koristi kod interpretacije snova – razdijeli, pa analiziraj!

Evo nekih osnovnih dijelova u većini snova:

Vi  - ili ste izravno upleteni ili se promatrate
Druge osobe – svaka je posebna
Scena – može ih biti više
Radnja – može ih biti više
Objekt – može se raditi o nekoj temi ili predmetu
Konačni rezultat -  nisu prisutni u svim snovima.

Tehnika tumačenja:


Svaki dio sna izdvojite od ostatka. Na posebnom komadu papira zapišite svoja zapažanja. Sa svakim dijelom učinite sljedeće: prisjetite se kakve osjećaje taj dio budi u vama, koja sjećanja, na koga ili na što vas to podsjeća. Zapišite sve čega se sjetite. Ograničite analizu na svaki posebni dio, a ne na ulogu koju je igrao u vašem snu.

Nakon što ste ovako obradili svaki dio sna, razmislite što se sada dešava u vašem životu. Sad ste spremni sve spojiti. Vi ste jedini koji imate sve potrebne informacije za konačno tumačenje. Sve je pohranjeno u ladicama sjećanja u vašem umu.

Izvor: Žena
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ајде да ми протумачите сан:

Налазим се на малом сеоском гробљу. Гробље је на мјесту гдје се на јави налази основна школа. Близу школе  је кућа моје покојне баке; у сну је близу гробља.

Гробље је православно, доста има народа на њему. Ту је (на гробљу) и католичка катедрала али уопште не личи на њу, већ на кулу какве тврђаве. Е идем ја ка бакиној кући са гробља кад примјетих да је сав тротоар ископан свјежим гробовима. Земља предвиђена за гробље је сва испуњена па пошто нису имали гдје копати копали су крај пута.

Идем ја тако путем а све гроб до гроба, све свјежа земља! А ја нешто мислим: завршиће се већ једном ово , мора бити негдје караја, нису могли у недоглед овако. Али преварио сам се!! Пошто је гробље релативно близу бакине куће видим ја гробове и испред њене куће. "Јесте да није сјајно", мислим, "ал срећа да се на овом свршило." Но преварих се: Пуно двориште гробова, тек ископаних. Нема  гдје стопа стати колико су збијени. Размишљам,  како је могуће ?  У другим кућама људи нису дали да се то чини, али овде не живи нико, кућа је  пуста и то је била идеална шанса да силни гробови нађу мјесто. Није имао ко да брани. Гледам сав тај ужас: чак су и улазна кућна врата скинули, јер крст забоден у гроб није могао од врата да се постави на право мјесто!!

     




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


mine is the vengeance says the lord - Eric Cartman

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 135
Zastava New Karlovci
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia n2310
Baca, seksualan apstinencija. Toliko rupa a praznih...  Smile
IP sačuvana
social share
to live is to die
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
Ja sam skoro sanjala da mi lekari saopštvaju da imam rak pluća pljuc pljuc pljuc i drugi san-da u nekom kafiću upada žena-terorista i aktivira bombu. Ja uspevam da pobegnem a moj dečko ostaje unutra i ne znam šta se dešava sa njim. Inače, nikada ne pamtim snove osim kada me ovako neki prestravi ... Smiley 1
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


mine is the vengeance says the lord - Eric Cartman

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 135
Zastava New Karlovci
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia n2310
Prestani da pusis.... Smanji gledanje holivudskih akcija... Raskini s deckom....-> Manje ces se osecati krivom ako se nesto desi pljuc pljuc .....
IP sačuvana
social share
to live is to die
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Hell, jel ti pravo tumačiš il se zezaš ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Nekad sam se bavila tumačenjem snova. Kao što u uvodnom tekstu piše da bi se san tumačio neophodno je dobro poznavanje sanjača, njegovog procesa mišljenja, asocijacija, trenutnih doživljaja i razmišljanja.

Recimo groblje može biti znak da se neka etapa u životu završava i da se za sobom ostavlja sve, pokopava prošlost. A može Da bude povezano i sa strahom od smrti nekoga, ili sa snažnim utiskom.

Znači prvo bi trebalo da znamo kakvi su tvoji osećaji dok sanjaš. Da li se bojiš, groziš, nerviraš. Da li ste možda u ostavini oko bakine imovine ili nešto tako.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows 2000
Browser
Opera 9.25
mob
SonyEricsson w350
ja sam svoje snove oduvek sama tumacila... ne znam kako,ali sebi stvorim neku logiku u glavi,i po toj logici se upravljam dok analiziram snove... i ta moja logika se poklapa sa ovom logikom napisanom gore u textu... deo po deo,svaki deo sto detaljnije.... 
« Poslednja izmena: 05. Maj 2008, 02:23:42 od c@ther!nee »
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Ha, vidiš, ja sam sama sebe blokirala u pamćenju snova kad sam počela da se bavim njihovom analizom. Ni do danas nisam počela ponovo da pamtim snove.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Sony xperia
Sta bi ste rekli za ovaj san ??

Covek lezi i sanja sebe kako na ledjima spava. Oseca zlo, koncentrisano i savrseno zlo. Pogleda na dole, vidi svoje noge. Zna da ih nesto hvata, zna da je to ono zlo, ali ne vidi nista. To nesto ga hvata za noge, trese, covek leluja u krevetu kao Supermenov plast. Govori naglas, cuvajte mi decu, cuvajte mi decu, ... tako 4-5 puta. A onda najednom se prodere, naravno u snu, Jehova. Sve prestaje, ima osecaj kao da je prepoznao nevidljivog. Tog istog momemta se budi, uz strasnu mucninu u stomaku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 162
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:40:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.123 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.