Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 08:10:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Smisao zivota  (Pročitano 25283 puta)
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
Kakve veze sad ima jeli se neko rodio bez ruke? Nisam ja rekao da je PHI smisao zivota, nego je PREVELIKA "slucajnost" da se kod SVAKOG covjeka javlja taj broj...

pa ajde reci sta je smisao...to je tema

kombinezon: a razlika je u..?
Pa nepravilno je reci "Poslije smrti..." Smile Smile
vidis ti sam kazes da verujes da to "posle smrti" postoji tako da samim tim nije nepravilno,a to sam zato i rekao.
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Aum Namah Shivaya

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 278
Zastava Nikšić
mob
Apple iPod Touch
OK, Poslije smrti.. A reci mi kad znas, sta se desava za vrijeme smrti??
IP sačuvana
social share
Peace, Love, Unity, Respect
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
pa umiranje Smile
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Aum Namah Shivaya

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 278
Zastava Nikšić
mob
Apple iPod Touch
ccc
I poslije toga NISTA? Ja vas ateiste nikad necu razumjeti. Za sta si onda zivio?
IP sačuvana
social share
Peace, Love, Unity, Respect
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
eh kad bih znao...to se i ja pitam,zato sam i otvorio temu.

nego aj ti lepo reci zasto ti zivis,zbog zasluzenog zagrobnog ispunjenja koje te ceka ako ispravno prozivis zivot?
kako onda mozes da budes slobodan?
ili vise volis kada ti neko govori sat da radis i kada uvek imas nekog ko gleda na tebe...da li se osecas bezbedniji,da li ocekujes pomoc ili sve prihvatas kao cenu koja se mora platiti da bi posle dugo vremena uzivao u blagostanju...
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Accedo nemini. Non nova, sed nove.

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 601
stvarno ne znam odgovor na pitanje koji je smisao zivota.mozda ga nikad i necu znati,ali u ''zivot'' posle smrti verujem...ne mora znaciti da nas ceka sve ''lepo'' ako  smo bili fini i dobri,niti da nas ceka lose..to uostalom niko ne zna...ali nesto posle postoji,mozda je bolje,mozda losije,ko zna...


sloboda je opet sasvim druga tema.ali verujem da ne postoji nesto tako kao sto je apsolutna sloboda.uvek postoje neki principi i neka pravila po kojima zivis.poenta je u tome da je na tebi da izaberes pravila..cak i ako izaberes da ne zivis po pravilima,to samo znaci da je zakon po kom ti zivis ustvari anti-zakon ,i time ti opet ogranicavas svoju slobodu...i tako se vrtis u zacaranom krugu........

mozes birati kako ces ziveti,i u cega/koga ces verovati..ali,ako ne verujes ni u sta,to ustvari znaci da za tebe zivot nema apsolutno nikakvu svrhu...pa cemu onda ziiveti uopste?.....  Smile  al neka svrha mora postojati,cim smo tu..jer,da je nema,mi ne bi ni postojali,zar ne?
IP sačuvana
social share
Neki su to rekli mnogo bolje...:

*And still I stand this very day,
With a burning wish to fly away...*

*Na tvome licu,praznuje veliko nista...*

i naravno....*Ne daj se Ines, ne daj se godinama!!!!*
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Aum Namah Shivaya

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 278
Zastava Nikšić
mob
Apple iPod Touch
dreamy child, upravo to govorim Smiley Smiley


kombinezon: nego aj ti lepo reci zasto ti zivis,zbog zasluzenog zagrobnog ispunjenja koje te ceka ako ispravno prozivis zivot?
kako onda mozes da budes slobodan?

Pa mislim da zivot ne moze 'ispravno' da se prozivi... Ne postujem previse religijske obicaje (izuzev Bozica, slave, Vaskrsa..) i niko mi ne govori sta da radim (jedino roditelji ponekad Smiley). Tako da zivim zivot potpuno 'slobodno', ali znam da nesto poslije postoji, ne vjerujem da su to Raj ili Pakao, ali necega ima sigurno....
IP sačuvana
social share
Peace, Love, Unity, Respect
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
ma razumem ja da vi previse volite sebe i da ne mozete ni da zamislite taj trenutak kada vise necete postojeti...."mislim kako sad mene da nema,ma nije moguce...mora da cu se pretvoriti u neku energiju,u pticu,u andjela,u budu"...ma nije nego:)

tesko je ,a za neke i nemoguce da shvate da koliko god to zeleli nece moci da ostanu uz one koje vole i to je glavni razog zbog kojeg ljudi veruju da nece prestati da postoje.
to i egoizam.


mozes birati kako ces ziveti,i u cega/koga ces verovati..ali,ako ne verujes ni u sta,to ustvari znaci da za tebe zivot nema apsolutno nikakvu svrhu...pa cemu onda ziiveti uopste?..... Smile al neka svrha mora postojati,cim smo tu..jer,da je nema,mi ne bi ni postojali,zar ne?

e ovo je pitanje(tema)...ja ne znam odgovor...osim ako mi ni ne postojimo:)
mada ne vidim zasto bas moras u nesto da verujes i zasto ako u nesto verujes to znaci da zivot ima svrhu.
koja je onda svrha...el to zavisi od toga u sta verujes..daj da narucim neki prospekt pa da izaberem najpovoljniju stvar za verovati:)
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Ne postojati?? Kako mislis ne postojati?? Energija i materija se u ovom univerzumu (koji, naravno, ima pocetak i kraj, ali je to sa stanovista kratkotrajnog ljudskog zivota irelevantno) neprestano preplicu. Nema nepostojanja.
 
Cak ni nibhana (nirvana) nije nepostojanje, nego savrsena ekstaza nistavila, ali Nista = Sve, odnosno Praznina = Punina.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
ma da...razlozicemo se mi u minerale koji ce onda da dospeju u koren biljke koje ce posle da pojedu zivotinje pa kroz njihov digestivni trak cemo onda izaci napolje pa kad isparimo oticicemo na nebo i padacemo u obliku kise.

ali da li cemo i dalje da postojimo...ako je to postojenje onda hocemo.
ako kad zakoljes svinju i napravis slaninu od nje napravis slaninu ona i dalje postoji (jer slanina je tu)...onda cemo i mi.
da li je covek samo nekakav skup materije i energije koji moze da postoji u istom smislu i kada je razlozen na delove???
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 08:10:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.