Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 10. Jun 2024, 23:47:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Smisao zivota  (Pročitano 25370 puta)
Hronicar svakodnevice


Accedo nemini. Non nova, sed nove.

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 601
to mozda nema tebi smisla sada,mozda nece imati ni sledecih 10 god, ali jednog dana cak i ti ces videti da se apsolutno sve desava s razlogom.znam da je glupo da mesam filozofiju sad u ovo, ali ja se stvarno slazem s onim lajbnicovim da nema zla.sve je to zbog necega dobro....znam da zvuci idiotski svrstavati genocide, silovanja, inceste i ostale idiotizme u ''dobro'',ali ja zaista verujem u to.
iskreno, u zivotu sam kroz takva go*na prosla, i takve bedake prozivela(i prezivela, zahvaljujuci mojoj mami), i na kraju sve je to doslo na svoje(tj. jos uvek dolazi..) zato sto sam zivela po nekim svojim ''principima Dobra'' i trudila se sto sam vise mogla..nije neki sedi deda na 7 nebu ucinio da sve izadje na dobro, vec ti principi i ta vera.jer da nije bilo te vere ja sad ne bi bila tu gde jesam...hocu da ti kazem da ce sve to jednog dana dobiti smisao, ali ti ces ga videti samo ako budes zeleo da ga vidis,a ako ne budes verovao da ima smisla sigurno ga neces ni videti, prosto zato sto neces ni gledati.....
            uglavnom, poenta moje vere je prosto u tome sto mislim da mora postojati neko ''bice''(u nedostatku bolje reci, moram upotrebiti ovu) koje je ovaj svet tako savrseno nesavrseno uredilo...prosto, nije to sve tako samo od sebe slucajno doslo..
    ne slazem se bas sa AP, ali svako ima svoj nacin gledanja na to..ja iskreno ne verujem da se Bog i dusa mogu svesti na neke brojeve, grame i sl. ali to je opet moje glediste...uostalom sve je moguce-samo neke stvari vise, neke manje 


 P.S. nemoj uvek verovati u nesto sto cela planeta kaze...do nedavno je cela planeta verovala da je 1. covek bio beo, pre su verovali da je planeta ploca tako da...SVAKA teorija je nesigurna..
IP sačuvana
social share
Neki su to rekli mnogo bolje...:

*And still I stand this very day,
With a burning wish to fly away...*

*Na tvome licu,praznuje veliko nista...*

i naravno....*Ne daj se Ines, ne daj se godinama!!!!*
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
Znaci sve se desava sa razlogom...samo sto ti ne znas s kojim razlogom.. Smile
Ajde smisli razlog za silovanje i objasni mi sta i kome to dobro donosi.
Nemoguce je da verujes u ono sto si napisala...verovatno se nisi dobro izrazila.
Sigurno da neke stvari imaju svoju svrhu,ali pomiri se sa tim da postoje i one koje nemaju svoju namenu...koje su tu radi sebe same.
Tako i postoje stvari koje se jednostavno desavaju...bez razloga,jednostavno se dogode i promene ti zivot...i one nemaju nikakav razlog ili prenesenu poruku.
Zasto je covek udario glavom u konstrukciju i ostao invalid,zasto?Sta je tu dobro?
Ja gledam i pokusavam da nadjem smisao ali ne vredi...mozda ti vidis nesto sto meni promice...?
Prvi covek nije bio beo??? Smile
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Accedo nemini. Non nova, sed nove.

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 601
ne vidim ja apsolutno nista sto tebi promice, al stvarno verujem da bas sve ima svoj smisao...to sam ,eto skontala najvise po uredjenju svemira..sto vise sam saznavala o tom haosu, skontala sam koliko je to ustvari savrseno uredjeno-sve ima svoju svrhu,tj.uzrok i posledicu...koji opet vode do nekog drugog uzroka ili posledice..itd...zvuci okrutno,tebi mozda i idiotski,al ja verujem da neko ili nesto vidi tacnu svrhu svega toga.mozda u to verujem prosto zato sto ne verujem da bi to nesto sto je stvorilo nas i citav univerzum dozvolilo da se nesto takvo kao sto je silovanje dogadja eto tako..slucajno..

da,prvi covek je bio crn, posto je prvi covek iz Afrike,a tek je kasnije presao u Evropu i ''pobeleo'' tj.,izgubio pigment,jer mu vise nije bila potrebna tolika zastita od sunca.. to se saznalo tek nedavno i pobilo je apsolutno sve prethodne teorije o postanku ljudi..nisi jedini sokiran..  Smile
IP sačuvana
social share
Neki su to rekli mnogo bolje...:

*And still I stand this very day,
With a burning wish to fly away...*

*Na tvome licu,praznuje veliko nista...*

i naravno....*Ne daj se Ines, ne daj se godinama!!!!*
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
a da kad malo bolje razmislim...de ces belog majmuna Smiley
Znaci po tebi smo svi samo zupcanici nekakvog mehanizma koji radi po tacno zacrtanom planu i neka svrhe naprezati mozak da bi otkrio nesto novo kada ces to ionako otkriti ako je tako zamisljeno...hmm zanimljivo.
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
snajalice/dreamy:

Na osnovu cega zakljucujes da je to "neko"/"nesto" koji/koje vidi specifican identitet izvan tebe same odnosno izvan kosmosa kao celine?

Zasto bi "bog", "vanzemaljci", "covek" itd. videli ista vise nego najsitniji foton? Drugim recima: otkud znas da foton koji je po starosti jednak kosmosu nema pamcenje citave povesti univerzuma?

Da li bi se usudila da to tvrdis samo zato sto ti (ili da kazem: "ljudska vrsta") ne mozes (ne moze) da razume(s) ono sto ti (im) foton "govori"?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Accedo nemini. Non nova, sed nove.

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 601
@kombinezon
ne znam gde si uspeo skontati da ja to tvrdim,kad ja upravo i pokusavam reci da sve ima svoju svrhu...pa tako i trud i rad i otkrivanje novog ima svoju svrhu... nije to niko ''zacrtao'' ili ucrtao,prosto to ima svoju svrhu,a neko/nesto moze videti tu svrhu-
kao sto npr. ja vidim svrhu kompjutera i razumem je bar malo,a moja drugarica ne vidi,tako isto verujem da postoji nesto sto vidi svrhu mog celokupnog zivota-verujem da nas je to i stvorilo.. medjutim,posto ja ne vidim svrhu ove raspsave,moracu da se iskljucim iz nje.mislim da je svako rekao svoje misljenje i to je za ovu temu i dovoljono..

@tralalalala
totalno se slazem s tobom da je moguce da jedan foton mozda bolje vidi svrhu univerzuma nego ja.ali ja taj foton ne razumem..bas to i govorim -da sigurno postoji nesto sto vidi moju svrhu bolje od mene..prosto verujem da u citavom univerzumu postoji nesto ''mudrije'' od ljudi
IP sačuvana
social share
Neki su to rekli mnogo bolje...:

*And still I stand this very day,
With a burning wish to fly away...*

*Na tvome licu,praznuje veliko nista...*

i naravno....*Ne daj se Ines, ne daj se godinama!!!!*
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
ja sam trebao odavno da prestanem sa ubedjivanjem...jer nije ni bitno...svako je rekao svoje,niko nista nije dokazao.
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Problem je što ste krenuli u krivom smjeru. Niste raspravljali o smislu života nego o smislu određenih trenutaka u životu. Tako do smisla života niste i svi zajedno ne možemo doći shvaćajući smisao svakog događaja. Primjer je za to spomenuto silovanje. Pitajući se, razmišljajući i raspravljajući o smislu silovanja ne možemo doći do smisla života, jer mislim da shvaćanje smisla života nije jednako zbroju shvaćanja smisla svakog pojedinog trenutka i događaja. Komplicirano rečeno, ali sam htio naglasiti da jednostavnom matematikom nećemo doći do konačnog rješenja - smisla života. Pristup rješavanju, ako ga je moguće uopće riješiti, smisla života treba biti izravan. Treba pitati koji je smisao života? I od tud krenuti. Pitanja tipa: zašto se događa ovo i ovo samo nas odmiču od pravog pitanja, a i mislim da nas odgovoru neće dovesti.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Ah, da, sad ce semenistarac koni

da celomudreno odredi sta je "pravi" i "krivi" smer

za ljude koji se gade njegove pateticne monoteisticke dogme,



on -- naime -- najbolje zna sta je ispravno,

posto ima intiman odnos sa svojim "bozanstvom"

(doduse, bez oralnog seksa).

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Accedo nemini. Non nova, sed nove.

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 601
oho-ho..ovo se gadno zaukalo..     I like this..  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Neki su to rekli mnogo bolje...:

*And still I stand this very day,
With a burning wish to fly away...*

*Na tvome licu,praznuje veliko nista...*

i naravno....*Ne daj se Ines, ne daj se godinama!!!!*
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 10. Jun 2024, 23:47:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 14 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.