Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 22:26:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Smisao zivota  (Pročitano 25270 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
šta , život ili potraga za smislom života Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1
Smisao zivota?

Od odgovora na ovo pitanje (nemati odgovor je takodje odgovor) zavisi celokupan covekov zivot!
Vazno je napomenuti da postoji smisao nasih zivota, i ono sta MI vidimo kao smisao svog zivota. (Ovo se uopste ne mora poklapati, cak se i retko to desava.)

Pitanje smisla zivota je na najneposredniji nacin povezano sa pitanjem: "KO SAM JA?"
A od velicine pojma o sebi zavisi i velicina ideala jednog coveka, velicina misli i osecanja, pa i delanja.

Ako covek shvati sebe kao proizvod slucajno zatalasane materije, kao besvesnu i besciljnu igru elemenata, kao cesticu kosmicke prasine izgubljene u neshvatljivom prostranstvu - tada ce imati jednu sliku o sebi! Dakle, ako je njegovo stvaranje besciljnja slucajnost, onda je i njegovo postojanje besciljno tj. uzaludno, nebitno, trivijalno, nepotrebno, statisticka greska... Usudjujem se da tvrdim da je ovo lako dokazivo (pod uslovom da su premise istinite). Jer smisao stvari ili bica, ako ne ostane da postoji i posle njih, znaci da nije postojao ni dok oni postoje. Ovo pokazuje da mi sami sebi ne mozemo sustinski dati smisao ako on vec ne postoji izvan nas, ma koliko se mi trudili! Ovo zapazanje je jako bitno!

Medjutim, ako covek shvati svoje bice kao rezultat jedne umetnicke celishodnosti i tvoracke mudrosti opstevasionske, on ce tad o sebi imati najvisi pojam, podredjen jedino pojmu Boga.

(Zapazite da kad covek ima nizak pojam o sebi on je prakticno uslovljen svim stvarima, pa i drugim bicima - dakle u nekom smislu podredjen svemu. A u slucaju da ima najvisi pojam o sebi, on biva podredjen samo Bogu. Ovo mu dodje kao neko oslobadjanje!)

I sada sledi i odgovor na pitanje o smislu zivota!
Posto sam postavio dve krajnje tacke na ovoj svojevrsnoj lestvici (u smislu najviseg i najnizeg pojma o sebi), odavde sledi da - U ZAVISNOSTI OD TOGA KAKO VIDI SEBE, COVEK SEBI USVAJA SMISAO ZIVOTA!

Punoca zivljenja nastupa tek kada se ono sto mi vidimo kao smisao svog zivota poklopi sa nasim stvarnim smislom! ZATO TRAZITE SEBE!!!

P.S. Svaki covek ne moze se posvetiti filosofiji, ali je zrno filosofije neophodno svakom ljudskom zivotu - kao so jelu!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
A ako covek vidi sebe kao proizvod genetskog nasledja svojih predaka,koje je zbir pazljivo prirodno selektiranih komponenti koje su se stalno usavrsavale visevekovnom evolucijom i kulturnom bastinom.
To ne znaci da mi sebe vidimo kao umetnicko delo nekakvog boga,a takodje iskljucuje mogucnost da sebe vidimo kao gomilu slucajno zatalasnih cesica i kao statisticku gresku.

I sada kada se uzme sinteza izmedju najvise i najnize tacke dozivljavanja sebe mi bi trebalo sebi da usvojimo smisao zivota(posto ga sami sebi ne mozemo dati,a usvajanje nije potpuno ista svar)
Znaci a treba da usvojim da je smisao mog zivota u tome da ga posvetim pronalazenju partnera koji ce mojim potomcima obezbediti sto bolje genetsko nasledje.
E pa posto je meni radje da tragam za nekim smislom koji mi izgleda verovatniji,ja cu to i da uradim i kad ga pronadjem javicu. Smile
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


espresso, aspirin i red bull

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7219
Zastava bgd
mob
Samsung s3
Da skratimo pricu: hedonizam
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Aum Namah Shivaya

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 278
Zastava Nikšić
mob
Apple iPod Touch
Zivot ima smisla to je sigurno... Ne zivimo mi samo zbog produzenja vrste, nesto poslije postoji. (Ne vjerujem u reinkarnaciju, jer bas onda zivot ne bi imao smisla. Samo ponovno radjanje do vjecnosti.)

kombinezon: To ne znaci da mi sebe vidimo kao umetnicko delo nekakvog boga
Naravno da smo umjetnicko djelo Boga. Smiley
Uzmite primjer Bozanske Proporcije. Izmjerite duzinu ruke od ramena pa do vrha pristiju i podijelite sa duzinom od lakta pa do vrha prstiju, dobicete broj PHI (1.618). Vise o broju PHI imate na http://goldennumber.net/

Znaci, smisao postoji to je sigurno, ali ga niko od nas nece znati za vrijeme zivota. Smiley
IP sačuvana
social share
Peace, Love, Unity, Respect
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
u jee bas je dokaz da nas je bog pravio...hehe aj da se kladimo da ne mozes da dobijes PHI broj kod svakog coveka.

i bas fino sto cemo saznati posle smti u cemu je smisao zivota....onda bi trebalo da za vreme zivota znamo u cemu je smisao smrti
jedino ako je smisao smrti da saznamo koji je smisao zivota
ali ako za zivota znamo smisao smrti onda ne moramo uopste da tragamo za smislom zivota jer ce nam se ionako samo kazti.

IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Accedo nemini. Non nova, sed nove.

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 601
mislim da nema smisla raspravljeti o smislu zivota.za svakog je on drugaciji.neko ga je nasao,a neko nema pojma...mada,verujem da onaj ko je ubedjen da zna smisao zivota ustvari nema pojma sta je zivot... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Neki su to rekli mnogo bolje...:

*And still I stand this very day,
With a burning wish to fly away...*

*Na tvome licu,praznuje veliko nista...*

i naravno....*Ne daj se Ines, ne daj se godinama!!!!*
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Aum Namah Shivaya

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 278
Zastava Nikšić
mob
Apple iPod Touch
Neces smisao zivota znati poslije smrti nego poslije zivota.
Sto se tice Bozanske Proporcije, kod svih ljudi ces dobit broj PHI, kad podijelis ne samo ruku, nego nogu, prste, lice itd.
http://goldennumber.net/ . Leonardo Da Vinci je izucavao Bozansku Proporciju, pogledaj njegovu "Skicu po Vitruviju".
IP sačuvana
social share
Peace, Love, Unity, Respect
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
Neces smisao zivota znati poslije smrti nego poslije zivota.
a razlika je u..?

a sta sa onim ko se rodi bez ruku,a...to se bog malo zeza,ili dao detetu da vezba Smile
cak i da dobijas nekakav broj...zasto je to bitno za smisao zivota?
sta bi uopste trebalo taj broj da dokazuje?
i ko garantuje da cemo smisao da saznamo i posle zivota?
a narocito ka kaze da ce nas tada biti (briga) za to?
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Aum Namah Shivaya

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 278
Zastava Nikšić
mob
Apple iPod Touch
Kakve veze sad ima jeli se neko rodio bez ruke? Nisam ja rekao da je PHI smisao zivota, nego je PREVELIKA "slucajnost" da se kod SVAKOG covjeka javlja taj broj...

kombinezon: a razlika je u..?
Pa nepravilno je reci "Poslije smrti..." Smile Smile
IP sačuvana
social share
Peace, Love, Unity, Respect
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 22:26:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.