Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 235
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Saveti za kupovinu racunara~ komponenti~ pitanja~ predlozi Vol. 2  (Pročitano 578660 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
LG Nexus 4
ako se vec uzima tablet te varijante, i android, mislim da vredi sacekati, ustekati koju paru i kupiti Nexus 7.

Definitivno svi pricaju da je najbolje resenje kada je android tablet u pitanju.
Naravno govorimo o 7".

U koliko pricamo o ceni od 200-250e, a ovaj prestigion je ispod, a veca dijegonala, lako se dodje do zakljucka.

Ne kazem da je ovaj los, ali ... Takodje zavisi i upotreba, a ne vidim zasto bi iko koristio tablet kao fon? Super je koji ide sa sim, zbog neta, ali prica  Smile

Odluci sta ti treba ... sistem, brzina, grafika, ili dijegonala, da li ces vise da citas knjige, ili da se zabavljas, koliko ti prostora treba itd.

edit: au pa sad vidim da se radi o drugom modelu, mislio sam da je jedan perstigion koji se cesto pominje. Definitivno nexus 7, po cenu cekanja mesec, dva i jos 2-3 crvene.

Inace Nexus 7 je proizvodio asus, a potpisao google, i prvi je uredjaj sa Jelly bean androidom, ako izuzemo to da je prvi, posto je nebitno ko je vec sam sistem, ovaj prestigion dolazi sa prastarim gingerbreadom, a pitanje da li ce i ICS dobiti, treba proveriti?

http://www.google.com/nexus/#/7

e sad, po cenu da do nove ne uzmes, cekaj nexus. Tek sad uporedio spec, rezolucija i gorila glass je dovoljan vec faktor da ne razmisljas.

zatim poredimo coretex a8, pa to ima i BMORN od 12k (treba ga razmotriti ako ti ne treba jaci tablet, recimo ja bi ga uzeo cisto iz zajebancije, a ide 2 god garancija).
rezolucija 800x480, protiv 1280x800 HD
duplo vise rama
jaca baterija (plus manja potrosnja)
340vs460 grama
8 gb vs 4b (a ima i 16gb verzija)

znaci opravdano bi bilo da je mnogo skuplji od ovog prestigio, nznm odakle njemu tolika cena. Sem ako distribudetri kod nas ne lupe cenu za nexus vecu nego svuda u svetu, dosta.

Razmisli dobro pri kupovini, a vidi ovaj model.
http://www.bcgroup-online.com/proizvodi/TABLET-PC/BMORN-v16-16903/

ne poznat, kinez, ali legalno sve, garancija, gotovo iste specifikacije kao prestigio.

pa ovaj bmorn ima i ICS hahah Smile
« Poslednja izmena: 15. Sep 2012, 02:13:05 od Fman »
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2469
Zastava Nova Pazova
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Samsung Galaxy S3
Imali smo par reklamacija za black wd od 1TB, tako da bih ti preporučio da ga preskočiš ako si u mogućnosti Wink
Ako ti treba isključivo i samo za storage, uzmeš green varijantu, zato što je jeftinija. Jeste da je sporija, ali ako služi za download, gledanje filmova ili tako nešto, nemaš potrebe za nečim bržim. Ako će ti služiti da instaliraš windows na njemu, green preskoči jer oni uglavnom rade na 5400 rpm što ti je u 2012 godini smešno sporo.
Recimo da je idealna varijanta neki ssd od 120 gb za sistem, instalacije i ostalo, a neki green za storage Wink

Uzeo sam nedavno Vertex 3 120 GB.
Znaci ne valja black?  Smile
A tih 5 godina garancije je zvucalo tako ohrabrujuce  Smile
Ja sam misljenja da je green skart, a treba mi za storage. Oduvek sam bio pristalica Barracuda, ali mi se cini da Seagate sve vise i vise brlja, i da im je mehanika na diskovima postala katastrofa. Samsunga vise nema i bas sam u rebusu.
Ako kazes da je green ok i da nema mnogo reklamacija, verovatno cu onda njega... Pojma nemam   Smile
To ti je fabrička garancija na proizvod, i u srbiji teško ostvariva, iz ličnog iskustva ti pričam Wink
Zbog čega je green škart ? zbog 5400 rpm ? Pa baš zbog toga je bolji, zato što se sporije vrti i jednostavno će trajati duže od black-a, to potpisujem Wink
Nismo imali reklamacija niti na siGEJt Smile niti na Samsung Wink
Uzmeš lepo <*a href="http://www.winwin.rs/hard-disk-hdd-sata3-5400-2tb-wd-caviar-green-wd20earx-64mb-2-godine.html">ovo<*/a> i miran si Smiley
« Poslednja izmena: 15. Sep 2012, 10:00:12 od Velja_Slash »
IP sačuvana
social share




Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ушло у крв и довиђења.... ФКЦЗ &lt;3

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 13239
Zastava Београд
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Alcatel One Touch Idol X
@Fman

Генерално гледано, у потрагу за таблетом (како глупо звучи  Smile) сам кренуо због ортаковог рођендана, који је крајем октобра  Smile Што се те прилике тиче, размислићу и о овом "бморн"-у, а пошто и мени треба таблет, вреди чекати Нексус 7... Само је питање колику цену ће му одвалити домаћи дистрибутери.. Можда би било боље наручити га  Smile

Што се тиче овог "престиђо" модела, једино што ме евентуално кочи да га купим ортаку је цена, јер њему није толико битна подршка за ИЦС, јер се и не разуме претерано  Smile Контам да ће га користити за сурф, мало музике, евентуално неки филм...
IP sačuvana
social share
 
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!                                   �
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
LG Nexus 4
ako je tako, a ne pati od marke ili ti da ce pogresno shvatiti poklon, uzmi njemu bmorn, sta znam. Zavisi kome je sta bitno. Generalno uporedio sam u prosloj poruci prestigion i bmorn, i razlika po specifikacijama nije velika, ne znam kakva je u radu zaista.

Sto se tice neksusa 7, evo sta je asus rekao u srbiji.
Nexus 7 je vec stigao, bice dostupan za desetak dana, cena za 16gb model je oko 245€

Tako da kao sto se ocekivalo, cena je samo prebacena u evre. Ne znam da li je stigao 8gb model, on bi trebao tom logikom biti 200e.

Kad tad ce stici, ali ko zna kad je to Smiley

btw sad videh da si napisao bmorn za rodj, a ti da sacekas 7. Mrzelo me da menjam poruku.

Btw srecan taj ortak kad ce tablet da dobije za rodj Smiley

edit: nadjoh video o ovom bmornu
http://www.youtube.com/watch?v=XIZj_5lpM_Q

nista senzacionalno ali za te pare
« Poslednja izmena: 15. Sep 2012, 12:08:46 od Fman »
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ушло у крв и довиђења.... ФКЦЗ &lt;3

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 13239
Zastava Београд
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Alcatel One Touch Idol X
Видиш да сам кренуо месец дана раније да гледам таблете, док скупим кинту  Smile
Главне разлике између престиђа и овог бморн-а су ИЦС (на бморну), и 3г, на престиђу... Али он свакако неће таблет користити у те сврхе, већ мобилни телефон...  Smile
Ја чекам Нексус 7  Smile
IP sačuvana
social share
 
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!                                   �
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2469
Zastava Nova Pazova
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Samsung Galaxy S3
Ček sad polako, koči...jel može neksus da se koristi kao mob ?
IP sačuvana
social share




Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
LG Nexus 4
ne, zato postoji nexus telefon Smiley

http://www.google.com/nexus/#/7/features

Nexus7 nema podrsku za SIM, vec dolazi kao WIFI tablet.
Po meni malo nezgodno, za pokret, jer nema svuda wifi, inace ne kod njega samo, ali to resavam telefonom, wifi spot.
Sto se tice telefona, kao sto rekoh, ne vidim sto bi neko komunicirao preko toga, sem video poziva, skype ili sta god.
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 275
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
BlackBerry 
Treba mi pomoc strucnjaci. Koliko moze da se dobije za polovan Toshiba laptop, star 3 godine, Intel® Pentium® dual-core procesor T3400, radni takt : 2.16 GHz, 2GB ddr2, 160GB hard,

Ekran:veličina : 15.4"
tip : Toshiba TruBrite® WXGA TFT ekran velike svetline
interna rezolucija : 1.280 x 800

Grafička kartica:
proizvođač : Intel®, tip : Mobile Intel® GMA 4500M, itd, itd... Baterija losija.

Ili jednostavnije http://www.tehnomanija.rs/index.php?mod=catalog&op=product&product_id=22649
« Poslednja izmena: 15. Sep 2012, 15:25:41 od kuravdika »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2469
Zastava Nova Pazova
OS
Linux
Browser
Opera 12.00
mob
Samsung Galaxy S3
@ fman

koja je onda poenta vucaranja tolikog čuda ako ne moze da zameni mob? glupa igračka!

prodao sam jedan takav laptop skoro, u full stanju za 120 eur :-)
jel imas neke slike od njega, posto mi treba jos jedan takav :-) i naravno, koliko ga cenis ?
naravno, uzmi u obzir da moram i ja nesto da zaradim :-)
IP sačuvana
social share




Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 275
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
BlackBerry 
@ fman

koja je onda poenta vucaranja tolikog čuda ako ne moze da zameni mob? glupa igračka!

prodao sam jedan takav laptop skoro, u full stanju za 120 eur :-)
jel imas neke slike od njega, posto mi treba jos jedan takav :-) i naravno, koliko ga cenis ?
naravno, uzmi u obzir da moram i ja nesto da zaradim :-)

Al cu ja da se oparim ako tebi prodam da bi ga ti dalje udomio Smiley znaci 120e, ako nekog zajebem mozda bude i koji dinar vise Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 235
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.