Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 ... 115 116 118 119 ... 910
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Saveti za kupovinu racunara~ komponenti~ pitanja~ predlozi  (Pročitano 1242531 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Sony xperia
intel qquad core


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
A ti to hoces da pazaris?!?! Ma daj, pored takvih fantasticnih Intelovih chipsetova ti hoces nVidiju. Jedino ako insistiras na SLI-u, ali opet bolje da pazaris 4870X2. Sta znam. Reci sta trazis pa cu ti reci sta mislim.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Sony xperia
Sto brza i mocija masina za 3D rendering i video rendering.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG Nexus 4
Q6600 ili jace + X38 ? ili P45? ... a zar ati nije poznat po boljim performansama van igara .... i sto rece .... 4870X2 jede malu decu  Smile

ili cak X48 ?

http://www.itsvet.com/proizvod/gigabyte-ga-x48-ds5/comp_comp_mboard/16/1011 220e ... Wink
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 206
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Planiram da kupim hard disk Western Digital Caviar WD3200KS-AAKS 320gb 7k 16mb SATA300.  E sad, 2 pitanja: da li je ovaj disk dobra kupovina u tom cenovnom rangu, i koja verzija je bolja KS ili AAKS(kao deo konfiguracije 500+ kod vas je predstavljen KS?)?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Sony xperia
Jbm. li ga, izgleda da je to Nvidija ili Ati, u meni prevagnula navika. Zato i pitah, da i sebe opasuljim.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 63
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 6300
jel mozete da mi preporucite neku konfiguraciju do 450e,ali samo kuciste,bez monitora,zvucnika...?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol
Poruke 166
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Pozdrav svima, želim da menjam matičnu ploču a ne bih dirao ostale komponente, pa bih zamolio vas koji se dobro razumete u hardver za neke preporuke.
Sadašnja konfiguracija mi je sledeća :

CPU : Athlon x2 5200+ 2.7GHz AM2
MB : MSI K9N NEO V3
GPU: Gigabyte GeForce 8500GT 512/128
MEM: 2 x 1GB 800MHz Kingston
HDD's: Maxtor 160GB/16 SATAII, WD 160GB/16 ATA, WD 320GB/16 SATAII
DVD's: Pioneer DVR-111D ATA, Pioneer DVR-215D SATA
PS: Chieftec 450W

Od svega ovog bih menjao samo matičnu, a tek za par meseci i grafiku. Sadašnja ploča ima nekoliko mana :
1. Grafička kartica pokriva dva SATA priključka i jedan PCI slot
2. Svi konektori su blizu (SATA, IDE, interni USB i konektori za paljenje, reset, LED indikacije itd) pa se stvara masa kablova u kojoj niko ne može da se snađe.
3. Imam utisak da je ploča troma, spora, drugar ima isti CPU, memoriju i grafiku samo neku ASUS ploču i kod njega ta celina radi mnogo brže i nekako lakše bez obzira što on ima pretrpan komp
4. Od nove ploče bih samo tražio da je ATX formata ( znači sa tri reda rupa za priključivanje), ova sadašnja je neki skraćeni ATX sa dva reda rupa ali je malo "produžena", a pošto su svi priključci na kraju ploče ona se uvek savija kad želim nešto da prikopčam. Takođe bi bilo dobro da ima tri PCI slota koja su od PCIe x16 slota odvojena sa običnim PCIe slotovima, da mi grafika ne pokriva jedan PCI slot. Proizvođač ploče nije toliko bitan, ali bi bilo dobro da je reč o ASUS-u ili Gigabyte-u. Takođe, ne treba mi SLI.

Ako neko ima sličnu konfiguraciju i zadovoljan je svojom pločom, neka predloži, samo bih molio da ne dobijem odgovore tipa "idem na net, slušam muziku i gledam filmove, ploča mi je super", jer mi to neće pomoći mnogo.
Hvala unapred svima. Ako neko želi da zna još neku pojedinost, neka pita.

Pre dva dana ste mi pomogli oko odluke za ploču, GA-MA790x-DS4. Danas treba da mi stigne ploča, pa imam još jedno pitanjce. Moram li da reinstaliram win, ili je dovoljno da deinstaliram nForce 560 drivere i da ubacim nove za AMD790? Kako bi to uticalo na rad windowsa? Pitam jer prvi put radim ovako nešto, a ako je moguće izbegao bih reistalaciju windowsa, jer koristim dosta softvera za posao, a taman sam sve sredio, uklopio, podesio...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Sto brza i mocija masina za 3D rendering i video rendering.
Nisi naveo cenu do koje bi isao ali pretpostavljam da nije problem cim si bio spreman da kupis tu plocu. Evo par osnovnih komponenti koje bi zadovoljile tvoje zahteve.
Maticna ploca: Idealno Asus P5QWS ili P5E64 WS Evolution (ova je bombonica), namenjena radnim stanicama, naravno tesko ces je naci ili kao alternativa moze Rampage Formula koja je gamerska, ali moze da posluzi.
Procesor: Intel Q9550 zbog visokog mnozioca pa overklok nece biti tezak.
Memorija: Ovde vazi pravilo sto vise, sto brze. Moja preporuka OCZ Technology 4GB 2x(2x1GB kit) DDR2 1200MHz Reaper HPC ili ako hoces 2x2GB kit onda Geil 4GB (2x2GB kit) DDR2 1066MHz Black Dragon Evo One.
Graficka: Za profesionalnu upotrebu neka iz Nvidijine Quadro serije ili ATI-eve FireGL, sta mozes da nadjes. Ako ne mozes da pronadjes nista, onda HD4670 ce biti i vise nego dovoljna.
HDD: Idealno 2xWD VelociRaptor 300GB (SATA2, 16MB, 10000rpm) - WD3000HLFS u RAID Stripe-u i jedan SATA II od 1TB kao storage.

Planiram da kupim hard disk Western Digital Caviar WD3200KS-AAKS 320gb 7k 16mb SATA300.  E sad, 2 pitanja: da li je ovaj disk dobra kupovina u tom cenovnom rangu, i koja verzija je bolja KS ili AAKS(kao deo konfiguracije 500+ kod vas je predstavljen KS?)?

Drzi se ovog AAKS. Dobra je kupovina.
jel mozete da mi preporucite neku konfiguraciju do 450e,ali samo kuciste,bez monitora,zvucnika...?
Namena?
Pozdrav svima, želim da menjam matičnu ploču a ne bih dirao ostale komponente, pa bih zamolio vas koji se dobro razumete u hardver za neke preporuke.
Sadašnja konfiguracija mi je sledeća :

CPU : Athlon x2 5200+ 2.7GHz AM2
MB : MSI K9N NEO V3
GPU: Gigabyte GeForce 8500GT 512/128
MEM: 2 x 1GB 800MHz Kingston
HDD's: Maxtor 160GB/16 SATAII, WD 160GB/16 ATA, WD 320GB/16 SATAII
DVD's: Pioneer DVR-111D ATA, Pioneer DVR-215D SATA
PS: Chieftec 450W

Od svega ovog bih menjao samo matičnu, a tek za par meseci i grafiku. Sadašnja ploča ima nekoliko mana :
1. Grafička kartica pokriva dva SATA priključka i jedan PCI slot
2. Svi konektori su blizu (SATA, IDE, interni USB i konektori za paljenje, reset, LED indikacije itd) pa se stvara masa kablova u kojoj niko ne može da se snađe.
3. Imam utisak da je ploča troma, spora, drugar ima isti CPU, memoriju i grafiku samo neku ASUS ploču i kod njega ta celina radi mnogo brže i nekako lakše bez obzira što on ima pretrpan komp
4. Od nove ploče bih samo tražio da je ATX formata ( znači sa tri reda rupa za priključivanje), ova sadašnja je neki skraćeni ATX sa dva reda rupa ali je malo "produžena", a pošto su svi priključci na kraju ploče ona se uvek savija kad želim nešto da prikopčam. Takođe bi bilo dobro da ima tri PCI slota koja su od PCIe x16 slota odvojena sa običnim PCIe slotovima, da mi grafika ne pokriva jedan PCI slot. Proizvođač ploče nije toliko bitan, ali bi bilo dobro da je reč o ASUS-u ili Gigabyte-u. Takođe, ne treba mi SLI.

Ako neko ima sličnu konfiguraciju i zadovoljan je svojom pločom, neka predloži, samo bih molio da ne dobijem odgovore tipa "idem na net, slušam muziku i gledam filmove, ploča mi je super", jer mi to neće pomoći mnogo.
Hvala unapred svima. Ako neko želi da zna još neku pojedinost, neka pita.

Pre dva dana ste mi pomogli oko odluke za ploču, GA-MA790x-DS4. Danas treba da mi stigne ploča, pa imam još jedno pitanjce. Moram li da reinstaliram win, ili je dovoljno da deinstaliram nForce 560 drivere i da ubacim nove za AMD790? Kako bi to uticalo na rad windowsa? Pitam jer prvi put radim ovako nešto, a ako je moguće izbegao bih reistalaciju windowsa, jer koristim dosta softvera za posao, a taman sam sve sredio, uklopio, podesio...
Obavezno reinstaliraj sistem. Radi se o drugom chipsetu, pa samim tim i kontroleru za HDD i magistrale.
« Poslednja izmena: 04. Dec 2008, 10:17:42 od Harmon26 »
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 372
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 6280
2xWD VelociRaptor 300GB!! I tata bi sine Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 115 116 118 119 ... 910
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.