Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 09:15:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 53
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Saturn  (Pročitano 126573 puta)
11. Jul 2006, 16:10:34
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Saturn

     Princip: muški
     Obrt: 28-29 godina
     Domicil: Jarac-Vodolija
     Egzaltacija: Vaga


Razmislite, zašto je baš njemu dato da vlada DESETOM kućom horoskopa, kućom ambicija, a samim tim i onih želja koje ćemo poput neke “plave zvezde” za sebe hvatati i pružati ka njoj ruke još iz kreveca, koji je uvek prikazan ČETVRTOM kućom, dakle onom koja se nalazi tačno preko puta desete. To je i slika dečijeg oka zagledanog bilo u roditeljski lik pun iskustva, koji baš zbog samog tog iskustva želimo da oponašamo, osvojimo, uzmemo za uzor, ili zagledanog u plavetnilo neba. Visoko gore. Tamo žive nade. Tamo je vrhunac, tamo je kako astrolozi kažu Zenit.
Zato pogledajte Saturn u svojim horoskopima. On ima odgovor uvek na to “gde su nestale želje”, i on će vam uvek reći kako i na koji način da ih povratite. Ne Jupiter, niti Venera. Sve što je servirano daleko je od zanosa i strasti.

A Saturn je sve vreme tu. I verujte da samo on vas može vratiti u stanje uzbudjenosti koje ne pamtite možda još od dana kada je trebalo da krenete na fakultet, da se preselite u novi grad, da otputujete… stanete pred oltar.

Svaki aspekt Saturna sa Venerom donosi mnogima zabranjene i tajne ljubavi, koje što su više nemoguće bivaju jače i fatalnije.

Saturn sa Marsom koji ima prirodu takvu da se stalno kreće, je  strast osobe koja se u svojoj zemlji možda oseća skučeno i živi, ali bukvalno živi svakikm danom za dan kada će otići. To je i onaj sportista koji još ne igra u reprezentaciji, ili još nije stao na teren Vimbldona, i čini se da će sagoreti od želje pre nego li je dočeka. Da, zato ovaj aspekt  često imaju sportisti u svojim horoskopima.

Saturn sa Mesecom je osoba čiji je život istinski a ne foliranstki težak, pun sudbinskih udaraca, konkretnih situacija sa kojima se hrabro i polumučenički izborila, to su zato ljudi koji se ni ne žale puno, sami nose svoje breme, ali ne prestaju da žele poput deteta i to svakodnevno. To su oni koji će vam reći da ih ništa ne obvraduje kao “sitnice”, poziv drage osobe, prijatna atmosfera i dečiji smeh i sl…

Ovim tekstom sam htela da bacim jedno novo svetlo na Saturna, koji tačno je stalno donosi neke restrikcije, sputavanja, ograničavanja, zabrane… ali sad bar znate zašto. Da biste bar to što vam brani tada istinski poželeli i shvatili da sve prave vrednosti su one koje se dobijaju trudom, čekanjem ili jendostavno - jakom, neprikosnovenom željom.

Sanja Peric






« Poslednja izmena: 01. Sep 2006, 14:08:02 od andjela pizelly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Moj Saturn je u Vagi, 8.kuca.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 256
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
montenegrina, Vaga je znak Saturnove egzaltacije, tako da ti daje vecinu dobrih osobina. Sklonost za politiku, u svakom slucaju veliku ambicioznost i brz uspon u javnosti, ukoliko do njega dodje. Ali bez obzira na dobre ili lose elemente u horoskopu, brak moze biti tezak, sa gubicima. Mozda imas prestrog sud o ljudima. E sad, u 8. kuci, to mi se ne dopada, mozda neke hronicne bolesti   Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Samo da vas podsjetim ,da je Satrun jos uvjek u sazvezdju Lava(na 15 st je danas)  i da bi bilo dobro,Lavovi ili oni koji imaju planete u sazvezdju Lava da procitaju jos jednom ,divan  tekst Sanje Peric. Smile
« Poslednja izmena: 12. Avg 2006, 12:47:32 od andjela pizelly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Još malo o Saturnu... Smile


U grčkoj mitologiji Saturn je bio Hronos, bog vremena...
Jedna od astroloških ironija je da predivna planeta Saturn, svakako jedan od najlepših prizora u našem Sunčevom sistemu, stoji u vezi sa iskušenjima i ispaštanjima u životu. Saturn, "Veliki Učitelj", je planeta Karme i dužnosti, i gde se on nađe u horoskopu, postojaće ograničenja naše slobode izbora, sve dok ne podmirimo dug ili steknemo razumevanje nečega o sebi što u ranijim vremenima nismo želeli da prihvatimo, bilo da se to odnosi na ovaj ili bilo koji drugi život.
Ova planeta predstavlja kočnicu. Iskušava nas i suočava sa našim strahovima i slabostima. Zato je Saturn tradicionalno neprijatna i teška planeta. Ako je snažno zastupljen u horoskopu, vaš sadašnji život nije ni lak ni jednostavan. Sreća vam nije baš previše naklonjena - može doći samo kao rezultat velikih ličnih napora ili pregnuća. Ako vodite stalan život, mora da ste u prošlosti bili ozbiljna osoba, verovatno sa nekim autoritativnim položajem. To će imati uticaj na način vašeg življenja sada - ne možete izbeći neke naglašene probleme.
Isto važi i ako je ovo život reakcije. Karma u obliku teških vremena, nepogodnih okolnosti ili nedostatka mogućnosti će vas usmeriti da duševno sazrite. Tako to može biti izvanredna prilika za napredovanje, za poboljšanje i samousavršavanje - iako Vam se može učiniti da se sudbina urotila protiv vas. Premda Saturn može stvoriti izvesnu predodređenost za dobrobiti, on takođe može biti uzrok određene inhibiranosti u personalnosti. On stvara osećaj krivice: idealan način za prevazilaženje Karme!.
Saturn upravlja oblikom, disciplinom, odgovornošću, organizacijom, ambicijom, sposobnošću ostvarivanja karijere, ograničenjima, tugovanjima i zakašnjenjima. Saturn upravlja teorijom i naucnim zakonitostima, starijim osobama, strpljenjem, tradicijom, konvencionalnošću, ortodoksnošću i valjanim korišćenjem vremena. Saturn predstavlja načela istinitosti, reda, vremena, mere, dovoljnosti, kontrakcije, učvršćivanja, mudrosti i starenja. Njegovo delovanje je sporo i trajno. Tip Saturna poseduje ogromnu ličnu snagu koja ruši sve oko sebe pa i samog sebe. Puno aspekata Saturna pojačava oštroumnost i istrajnost, ali i dalje ostaje konzervativna nota. Izrazito loš uticaj Saturna stvara povučenog samotnjaka, mračnih i praznih razmišljanja, sklonog pesimizmu i mizantropiji.
Saturn je "naredbodavac" horoskopa. Tamo gde vam je Saturn u Natalnom Horoskopu - tamo se osećate ponajmanje sigurnim i nastojite da to na bilo koji način nadoknadite, rizikujući da odaberete baš onaj pogrešan. Saturn opisuje vaš "unutrašnji sistem za kočenje", vaša ograničenja, strahove i barijere; stvari kojih se plašite, kao i način na koji nastojite da obezbedite disciplinu i suzdržanost u svojoj životnoj sredini.
Osetićete udarni osećaj Saturna svaki put kada prođe preko jedne od planeta ili kritičnih tačaka za vašu sudbinu. To je period kada ste blokirani raznim, iznenadnim preprekama. Tada ćete imati negativnih pojava u pogledu posla i zdravlja, može se pojaviti i problem koji već godinama stoji skriven. Pošto se ovo ne može izbeći, situaciju treba posmatrati kao da je došao period u kome su vam se najzad "otvorile oči". Moraćete da preuzmete svoje obaveze i odgovornosti i da se suočite sa ovim preprekama kao sa izazovima. Kada ovaj period prođe, moći ćete slobodno da odahnete ali uz saznanje da ste sada mudriji i jači. Pod budnim okom Saturna Vi ste postigli trajne rezultate i najzad ste odrasli.
Saturn će proći kroz svaki znak zodijaka barem jednom, pre no što Vi napunite 30 godina. U stvari, kada se Saturn vrati na svoje polazno mesto u vašem horoskopu, kada Vi imate oko 28 godina, to je obično period kada u svom životu formirate porodicu i karijeru. Posmatrajte kako se Saturn kreće u svako doba, u tom pravcu će se kretati i Vaš život i Vi ćete se tako formirati...
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


This is me...then

Zodijak
Pol Žena
Poruke 7354
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Andjela znam...meni je na 16 st lava.Ucitelj je tu da nas preusmeri,pa iako se naucimo iz svojih gresaka,saturn ce nagraditi.
IP sačuvana
social share
Wanna love me,wanna touch me,think twice 'cause you gotta long way to go
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 84
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Meni je saturn u Vagi u desetoj kuci, koliko sam razumela gore ispisano trebalo bi da da odlicne predispozicije za uspeh u poslu i sl. ... samo sto se kod mene nesto i nije pokazao  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Meni je Saturn u znaku device u šestoj kući 20 16 13

Poduzetan i efikasan, dobar radnik, često sklonost depresiji.
U šestoj kući, zdaravstveni problemi, problemi kod zapošljavanja.

Andjela je li ovo tačno?  Smile

Mom dragom u znaku device u dvanaestoj kući 12 29 43 R

U dvanaestoj kući, obično teški životni udesi, bolest, zatvor, mentalne institucije ili naporan rad u državnim institucijama.
Retrogradan; govori da je srž problema u duboko usađenom egoizmu, osoba se mora transformirati prema višoj socijalnoj i duhovnoj svijesti.

A ovo?  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


This is me...then

Zodijak
Pol Žena
Poruke 7354
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Makishon
ti si vredna osoba,mogu odmah to da ti kazem.saturn u 6 daje sposobnost za tezak i uporan rad,jer 6polje nije samo polje bolesti,vec i svakodnevnog zivota,posla,predstavlja cak i kucne ljubimce.ti si fanatik rada,ali ako ti je saturn lose postavljen moze oznacavati i materijalne gubitke od strane podredjenih na poslu.moze ti doneti dugo cekanje na posao,nezaposlenost.A jos ti je u devici,radis puno,i detaljista si u poslu,nista ne ostavljas nezavrseno.
U 12polju moze doneti kostobolje nogu,stopala,jer je 12 polje analogno ribama,ali nije uvek toliko lose koliko se misli za ovu poziciju,moze doneti i namerno osamostavljivanje u nekoj dalekoj zemlji Smile
IP sačuvana
social share
Wanna love me,wanna touch me,think twice 'cause you gotta long way to go
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Uh,sad mi je lakše  Smile Tačno je volim rad, red i disciplinu.  Smile
I tačno je da sve detaljišem ama baš sve ...  Smile
A kako da znam kada je Saturn (i planete uopšte) loše postavljen?  Smile
Može mali čas o tome?  Smile
« Poslednja izmena: 12. Avg 2006, 19:10:29 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 53
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 09:15:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.