Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:06:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Samouverenost?  (Pročitano 10874 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 134
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Pozdrav svima. . Napravio sam account na forumu samo da bih otvorio temu i podelio ovo sa vama. Mislim da nije cak ni toliko jednostavno poceti ali pokusacu od pocetka :P
Moj problem pocinje od osecanja. Imam osecaj da imam prenaglasena osecanja i da sam previse emotivan. Naravno, to  znam samo ja. Vremenom sam naucio da kontrolisem i filtriram osecanja, da ostanem fokusiran ali da sam u potpunosti uspeo ne bih bio ovde i pisao ovaj post. Druga stvar je inituicija i mislim da je u mom slucaju posebno izostrena, jer bez nekog preteranog razmisljanja mogu da shvatim i osetim kako se osobe do mene osecaju i kakve namere imaju. Neki ce reci da je to dobro, mozda i jeste, ali kada takva osecanja umete da kontrolisete.
Tako dolazimo do glavnog problema. Iz moje perspektive ne mogu najbolje da procenim da li je to samopouzdanje,stidljivost ili jednostavno neki kompleks koga ja jos nisam svestan - zato sam ovde.
Kada pogledam svoj zivot iz druge perspektive doslovno se divim samom sebi, sto inace nije slucaj.
Sa 7 godina sam napravio prvi sajt, odlican sam bio u skoli, bavim se sportom godinama,imam drugove koji su tu godinama. Kada se pogledam u ogledalo shvatim da skroz pristojno izgledam(citaj lep sam:D) ali jednostavno ne mogu da verujem u to. Jednostavno ne mogu da poverujem u svoje sposobnosti iako bih trebao, znam to. Znam da sam inteligentniji od ljudi iz svoje sredine(skola,sport,familija) ali jednostavno ne mogu da poverujem u to. Treniram karate i ovo znaju samo osobe koje me vidjaju svaki dan na treningu: Najbrzi sam, najkreativniji, najizdrzljiviji i bukvalno najspretniji ali kada moje JA treba da se suprotstavi sa necim tudjim JA sve pada u vodu. Jednostavno me guse osecanja, ona gore pomenuta, nemam kontrolu. Previse razmisljam i jednostavno - ne verujem.
Ovako izgleda moj kontrolni iz matematike: Predpostavka je da sam ucio, da znam za najvisu ocenu. Drug iz odeljenja koji u zivotu nije cuo za ocenu manju od 4 sedi u klupi i gleda u jednu tacku, smeska se i veruje da ce uraditi kontrolni za 5. U tom trenutku, ja znam isto koliko i on, mozda i vise. Sedim, prelistavam svesku jer sam nesiguran, u poslednjem minutu odmora shvatam da mozda nisam nesto dobro uradio u pripremi, doslovno prestajem da verujem da znam za tu peticu. Od tog trenutka, kontrolni radim napamet, ne razmisljam i radim ga bukvalno mehanicki. Bojim se da krenem da razmisljam jer znam da me tu ponovo ceka osecaj da nesto nisam dobro dok sam se spremao za taj kontrolni.
Mogu da pricam sa devojkama, nemam nekih problema i ranije se sve zavrsavalo u moju korist, ali sam juce prisao devojci u koju sam zaljubljen mesecima, a do tog trenutka sam bio ubedjen da i ona ima slicna osecanja za mene. Zapravo, kad pogledam: ja znam da sam lep, inteligentniji od nje, imam 1000 razloga da se osecam dobro dok stojim preko puta nje ali u trenutku kada sam osetio da je nezainteresovana(Osetio!) jednostavno gubim kontrolu. Mogu da razmisljam, jedva da pricam nekako, ali sama osecanja me guse i bukvalno umirem u sebi,iako sam joj se mozda svidjao.
Onda se opet mislima vratim nazad da proverim sta nije u redu, i shvatim da sam ja ustvari sjajan lik i da bih trebao da budem mnogo ponosniji i samouvereniji nego sto jesam, ali jednostavno to ne mogu da budem.


Sve sto si napisao je subjetivno i subjektivno! Prilike kao sto su kontrolni, prilaz devojkama i tvoje ponasanje u njima je prirodno jer u tim situacijama se poljulja sampouzdanje, pojacava nesigurnost(da ti se to ne desava ne bi bio normalan)! Pitanje ako si tako dobar kako si tako los u tim situacijama i ako si tako los kako si dobar u drugim situacijama.  Smile Uvek se gleda kompletna licnost!

Uvek prvi savet porazgovaraj sa pshihologom, pogotovo danas to nije nikakav problem a imas i besplatne telefone za pomoc. Drugi savet je:
- zrtvuj jedan kontrolni gde ces prici opusteno i samo razmisljajuci resiti (ako nemas smetnje(nisi retardiran) - resit ces nesto) i vidi rezultat, znaci spremi se uci, daj sve od sebe i razmisljaj, nema nista napamet
- posto si mlad pridji devojci za koju mislis da bi mogao imati sanse po izgledu i intelektu i daj sve od sebe, trudi se i sta god mislis da misli svojom pricmo i ponosanjem je u bedi da ti se svidja i da su tvoje namere iskrene
- izrazavaj svoje misljenje, koristi cinjenice i ako mozes dokaze, i izvuci iskustvo i daj sve od sebe da se kontrolises

Dakle mlad si pa mozes sebi da prisutis da vezbas sapouzdanje ali i da vezbas zivot! Kad je u pitanju duh nema instant resenje " e uradi ovo i bice dobro", tu se vidi trud, znanje, intelekt, energija, motivacija, iskrenost i na kraju uspeh! 



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
ti imas i visak samouvjerenosti...  Smile a losa je stvar..sto je to izgleda "nepotkovana" samouvjerenost... Smile

da bi se nekome svidio..ponekad nije dovoljno biti lijep i pametan..i pun para... Smile
a ponekad je samo dovoljno biti jednostavan..normalan..

.biti pametan i misliti da si pametan..posebno misliti da si pametniji od drugih...
to su dve tri razlicite stvari.... Smile

imas  koliko hoces ljudi... koji misle da su i pametni i da su pametniji od drugih...
ni jedan nije dobro prosao u zivotu...(sem ako  tu nije umjesao svoje prste..splet sretnih okolnosti)i
i sto je najgore od svega... i dan danas misle da su pametni... Smile
a ne mogu da shvate da ih je bash ta... samouvjerenost...u sopstveno znanje i sopstvene sposobnosti i zivotne vjestine....kostala previse...

pamet iako je imas.. treba znati koristiti...

a donekle...tvoj probllem je...i sto ti...uglavnom... previse razmisljas..

mozak je kao i svaka druga masina...ako radi vise nego sto bi trebao..pregreje se...i pokvari se...

previse trosis i vremena i memorije radne...na razmisljanje... o drugim ljudima... i na neka umisljena takmicenja...sa tim nekim ljudima...

eto...stanes ti pred ogledalo i vidis da si ljep...zanimljivo.. Smile
ljep si onda kad ti to kaze u jednom danu...najmanje tri zene... Smile
a da pri tome ni jedna od njih..nije... tvoja majka..baka ili sestra... Smile
jer koliko god da si samouvjereni .. francuski strucnjak... za guranje penisa u vaginalnu duplju...... nadimka- zan ru  ...
one ce ti reci da si lijep... Smile

i da ti kazem...jos nesto..znam ja i takvih koliko hoces..
koji imaju potrebu da budu bolji od drugih..i koji se uvijek i u svemu takmice...
a nikad  ne pobjede... Smile
a ne pobjede nikad...samo..zbog  jednog razloga...jer se uglavnom takmice sami sa sobom...  Smile

i shvati... i pomiri se sa tim...mnogi su... i ljepsi..i bolji..i pametniji...od tebe  Smile
i tako je i sad..a tako ce biti i uvijek... Smile

Smile

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
Nokia X6
sve je to dobro buraz al si glup, nije uvreda nego misljenje na osnovu tvojih ispovesti samo to mogu zakljuciti, dzabe ti sve, i to da si inteligentan baci u vodu, jer ocigledno nisi cim na kontrolnom to radis, i lose prolazis, lose se adaptiras na nove uslove a to je ujedno i inteligencija.
IP sačuvana
social share
Chelsea the champions europe
ako radis isto sto je uradio i on onda nisi nista bolji od njega
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
SonyEricsson W800i
sve je to dobro buraz al si glup, nije uvreda nego misljenje na osnovu tvojih ispovesti samo to mogu zakljuciti, dzabe ti sve, i to da si inteligentan baci u vodu, jer ocigledno nisi cim na kontrolnom to radis, i lose prolazis, lose se adaptiras na nove uslove a to je ujedno i inteligencija.
Ovo je glupost. Pre bih rekao da je mozda inteligentan-pametan, ali dzabe je coveku inteligencija ako je neiskoriscena.
A sto se tice ovog iz teme, previse razmisljas, i previse imas visoko misljenje o sebi. Mozda je tacan dobar deo toga sto kazes, ali dzabe sve to ako se ne koristi. Dzabe ti lepota, dzabe ti pamet ako nemas rezultate, ako se ne trudis dovoljno. Nista samo nece doci. Kada se dovoljno budes potrudio stici ce i rezultati, a samim tim ce ti se i samopouzdanje pojacati.
Citat
i shvati... i pomiri se sa tim...mnogi su... i ljepsi..i bolji..i pametniji...od tebe
Velika istina koja vazi za svakoga, od jaceg uvek ima jaci, kao sto ima i slabijih, ali ne treba se opterecivati time i takmiciti se sa drugima. U se i u svoje kljuse, das sve od sebe, i kako bude - bude.
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.5.17
mob
I-mate 30 Pro
Upis... Smile
« Poslednja izmena: 13. Maj 2015, 22:43:10 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:06:51
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Samouverenost

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.