Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:02:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Samoubistvo je za vas:
Hrabrost
Kukavičluk
Nešto drugo
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 59
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Samoubistvo: Hrabrost ili Kukavičluk?  (Pročitano 165046 puta)
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Mislim da je u nekoliko postova doslo do nerazumevanja pojmova Zrtvovanje i Licno zrtvovanje ili  Samozrtvovanje

Gledajuci na neke druge primere Samoubistva mislim da sve zavisi od stanista gledenja,

1-Pocevsi od Japanskih Nindji najnize klase Ronina ,Kada mu je zadatak dan ceo njegov zivot se svodi na izvrsenje tog zadatka i on je spreman da se licno zrtvuje i da svoj zivot u cilju izvrsenja tog zadatka ali ako je uhvacen on ce izvrsiti samoubistvo da bi sacuvao informaciju o tome ko ga je poslao i da bi sacuvao svoju cast.

2-Kod Tajnih Agenata RAF-a za vreme drugog svetskog rata kapsula sa cijanidom je bila standarni deo opreme,
Ti uvek imas izbor da je ne uzmes ali svi su upozoreni na muke koje te cekaju kad padnes u ruke Gestapu i razlog je davno dokazan da pri mucenju svaki covek ima tacku "lomljenja".Dakle ukoliko uzmes sacuvaces informaciju,izbegnuces mucenje i osnovna skola u tvome gradu nosice tvoje ime ili ces umreti u bolu kao kukavica davajuci neprijatelju vitalnu informaciju.

3-Kod Vikinga je samozrtvovanje deo kulture i jedino ces uci u Raj ili Valhalu ako umres u nasilju ,ratu i borbi.
Samoubistvo je kukavicluk i radije da dignes ruku na sebe cak i ako si tesko bolestan moras izazvati drugog i umreti od tudje ruke jer to je za njih jedini put.

4-Kod Samuraja postoji Hara -kiri ili ceremonija samoubistva koja je zadnji nacin da bi sacuvao svoju cast,
Pre izvrsenja Hara -Kirija moras da dovedes sve svoje afere pri kraju i da zbrines svoju porodicu ukoliko je imas,
Drugi uslov je imenovanje sekundanta koji ce biti svedok toj ceremoniji i koji ce te asistirati ukoliko ne uradis dobar posao ili ukoliko oklevas.

5-Kod Maja neka deca velikasa su privilegovana i odgajana u najvecem raskosu da bi bila zrtvovana na oltaru
kada porastu.
Znam da zvuci okrutno ali to je za njih bila velika stvar i ponos ,cak su se radovali i iscekivali dan kada ce biti zrtvovani Bogovima.
Dakle ovo tesko mozemo da nazovemo samoubistvom i ako spada u samozrtvovanje.
Jer kao poput malih bombasa za vreme drugog svetskog rata u Srbiji deca su navedena na to od odraslih .

6-Svaki SS oficir je bio treniran da ubije svoju porodicu i da izvrsi samoubistvo.

7-Na zapadu samoubistvo je bekstvo od realnosti u sledecim slucajevima,
Prvo ukoliko je razlog nastalo zbog medjuljudskih odnosa proizaslih iz na primer ljubavi,ljubomore,maltretiranja.
Drugo ukoliko je nastalo zbog nekih psiholoskih problema kao na primer sizofrenije ili Hronicne Dipresije
(navodno  jedna u 500 osoba na svetu  pati od ovoga)
I Trece zbog nepravilnog koriscenja raznih substanci poput Alkohola i Droge.

8-Samoubistvo jeste izlaz iz patnje kod ljudi koji pate od Terminalnih bolesti ,kao sto je Rak,Dimenzija,Ajzenhaulerova bolest,Skleroza kostiju i tako dalje,
Ljudi koji pate duhovno i koji su u velikom fizickom bolu se danas sirom sveta bore za pravo da okoncaju svoj zivot ,na zalost ovo je legalno samo u Svajcarskoj i jos par zemalja.
Ovu vrstu samoubistva ne treba smatrati kukaviclukom jer su u nekim slucajevima non stop u nepodnosljivom bolu .           Zasto nebi uzeli inekciju Morfijuma u miru svoje kuce okruzen prijateljima i zauvek zaspali srecni i bez bola ukoliko je to njihov izbor.
« Poslednja izmena: 11. Feb 2010, 02:40:27 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
ala ti nalupa...
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
Hahaha, pa nacisti su pili cijanid zato sto ih je cekala giljotina ili dozivotni zatvor.. Smiley

A i njima je bilo jasno sta su pociniliu Sank Peterburgu ili Staljingradu... Smiley

Evo jedna dobra pesma... za opustanje... pa se smiri malo



« Poslednja izmena: 11. Feb 2010, 02:47:39 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
greska izbrisi post admine...
« Poslednja izmena: 11. Feb 2010, 03:08:52 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
.
« Poslednja izmena: 11. Feb 2010, 03:01:32 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: JAS!
hoces reci, uzmimo situaciju da ce jedno dete da umre u nekakvim okolnostima, a onaj ko bi ga eventualno spasio ce umreti umesto njega. dakle Bog bi dozvolio da njega spasi (da se za njega zrtvuje) covek sa egom...? a ne bi dozvolio da se covek od istine nadje u takvoj situaciji da zrtvuje sebe za zivot deteta?
Ne, rekao sam da covek ne moze da spase zivot sebi ili drugom, posto je to ( kao i sve drugo sto se desi ) u kontroli Boga. Ima jako puno primera gde su ljudi gledali kako neko umire/gine a da nisu prstom mrdnuli, isto tako ima jako puno onih koji su izvrsili samoubistvo zrtvovanjem a nisu nikoga spasili.
Svi ljudi su zrtve Bozije Volje bez obzira kako su izgubile zivot, samo sto mi samoubistvom zovemo smrt koja nije
izazvana spoljnim faktorom, nego delovanjem zrtve. Mi prepoznajemo odgovornost za neciju smrt a ne uzrok te odgovornosti, zato za samoubistvo ili samozrtvovanje niko ne snosi odgovornost.
Samo sam hteo da kazem da je "plemenitost" koja nekoga vodi u samoubistvo radi nekog drugog - emotivna fantazija, a racionalno to je samo svesno oduzimanje svog zivota, bez obzira na efekat koji to i takvo samoubistvo izaziva.
Citat: gottago
jedan čika iz mog komšiluka.
Nisam pitao gde ta osoba zivi, nego "sta/ko je on ?" da negira nesto sto je svaki narod na ovoj Planeti definisao kao samoubistvo.
Citat
mislis da je tada postojala parabola ?  Smile
Ne mislim, znam da je postojala mnogo pre nego se Isus pojavio, jedino sto je sve sto je Isus rekao bilo u parabolama ( recima koje imaju preneseno znacenje ), za razliku od svih drugih ljudi koji parabole koriste retko. Nije tema, niti ima bilo kakve svrhe da ti to objasnjavam, posto ni meni ni tebi to nikako ne koristi.
Citat
da, mozda je i zrtvovanje bozija volja.
Pa naravno da jeste, kada bi se svi zrtvovali za nekoga, onda bi mogli da se upitamo " da li je ? "
Bozija Volja se i vidi u cinjenici da se nekome neke stvari desavaju a nekome ne. Neko dete se rodi pa umre, a neko prozivi da bi mogao da bude iskoristen, neko se rodi u blagostanju/bogatsvtu, a neko u bedi/siromastvu,
neko se rodi inteligentan, a neko bez inteligencije..... Sve to i sve ostalo su stvari nad kojima covek nema kontrolu.
Citat
izvini, ali malo lupaš. ako nekome uleti bomba u sobu,  da bi spasao porodicu on se baci na bombu, bomba ubije samo njega, a porodica prezivi.
znači, to ne znači da on nema straha, već je hteo da spasi svoju porodicu. da mu npr. roditelji gledaju unuke kako odrastaju.
Strah je emocija koja coveka sprecava da nesto uradi, strah ili postoji ili ne postoji.
Taj covek koji skace na bombu ne zna da li ce taj skok spasiti zivote njegove porodice, on u tom momentu moze samo da pretpostavlja da hoce, sve zavisi od bombe, ali njegov skok na bombu predstavlja samoubistvo, bez obzira na to da li ce jos neko da izgubi zivot ili ne.
Citat: jasikasi
Prvo ti imas problema :
Idemo korak po korak,posto ti lepo znas da presipas iz supljeg u prazno svaku recenicu..pa mi dodje da ti crtam.Objasnjavacu ti ko detetu:
Biblija je jedan pojam samoubistvo drugi.Ti si taj koji je povezao ta dva , a tema nema veze sa tim.Pa si me pitao sto se uplicem u raspravu oko biblije ako je nisam procitao.
Ja sam razlikovao samoubistvo od zrtvovanja,ne na osnovu biblije vec zdravog razuma.Napomenuo sam ti da me briga kakvo je misljenje vere o tome(jer to nije tema) a i kako moze da se poveze samoubistvo koje je stvaran pojam od pojma koji nijedan zivi stvor nije potvrdio?
Nemam nikakav problem, ne presipam iz supljeg u prazno.
U jevandjelju je opisano samoubistvo Jude, koji se obesio zbog grize savesti, i opisano ubistvo apsolutno nevinog Isusa, coveka koji nije prekrsio nikakav zakon ili imao bilo kakav greh. U prici o Isusu on je poslednja jevrejska zrtva koja je ispunjenje Bozije Volje, on nije sam sebe ubio niti je imao mogucnost da izbegne svoju smrt sto je odmah i rekao svojim ucenicima " Otada poče Isus kazivati učenicima svojim da Njemu valja ići u Jerusalim, i mnogo postradati od starešina i od glavara svešteničkih i književnika, i da će Ga ubiti, i treći dan da će ustati. " Nigde u toj prici nema govora o Isusovom "samozrtvovanju"
Citat
Ako se neko ubije zbog necega sto nijedan zivi stvor nije potvrdio..On mora da ima problema u glavi.
I sam si reko da je samoubistvo cin bolesnog a ne zdravog uma.
Da, ponavljas to sto sam ja rekao.
Citat
Dolazimo do poente price.Ako ja znam da ce da me razapnu ako radim nesto sto radim i to svesno radim..Jel to nije zrtvovanje?A po tebi je zrtvovanje jednako samoubistvu...
Nista sto je Isus radio nije bilo za smrtnu kaznu, niti bilo kakvu kaznu. " Reče Mu Pilat: Šta je istina? I ovo rekavši iziđe opet k Jevrejima, i reče im: Ja nikakve krivice ne nalazim na njemu. "
Ako neko svesno radi nesto sto nije protiv zakona a neko ga zbog toga ubije, jel' to za tebe samoubistvo ?
Citat
Kad sam ja reko da posedujem elementarno znanje jevandjelja..Znam po neke sitnice sa TV i iz price.
I ne razumem sto mi to nabijas na nos.
A kada sam ja rekao da si ti rekao da posedujes znanje jevandjelja ? Ja znam da ti nemas elementarno znanje jevandjelja, a ocigledno je da volis da se bavis necim o cemu pojma nemas.
Ko je i gde pricao da je Isus izvrsio samoubistvo " samozrtvovanjem " ?
Citat
Prosvetli me i kazi mi sto je na primer bitan moj zivot? Ja na primer mislim da nisam vredan za nista....Eto mozda sam pojedinac ali ne volim sebe.I ne smatram sebe nesto previse bitnim da postojim.Ali ti bolje znas od mene pa mi odgovori.Sto je moj zivot Vazan ?
I covek je deo prirode ali je odvojen od nje.
Tvoj zivot je bitan zato sto je morao da postoji i zato sto postoji, bez obzira sta ti o njemu mislio.
Ti nisi jedini kome tvoj zivot ima znacaj.
Covek nije odvojen od prirode, bez obzira sto jedini u prirodi ( u prirodi ove Planete ) ima svest, covek je zivotom neodvojivi deo prirode, a to sta covek misli, zna, veruje je irelevantno, za neraskidivu vezu coveka i prirode je samo bitno sta covek radi.
Citat
Kako mozemo da znamo da li je nekom nesto sudjeno ako ne znamo da li sud postoji ?
Ti si sam sebi kontradiktoran.
Sudbina je sve sto se desi a to je sve sto postoji za coveka i sve druge forme zivota.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
@Alex616

Vredjanje je zabranjeno pravilnikom foruma! Ako nastavis postoji mogucnost banovanja sa istog!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
Citat
Nisam pitao gde ta osoba zivi, nego "sta/ko je on ?" da negira nesto sto je svaki narod na ovoj Planeti definisao kao samoubistvo.
ja ti rekoh da je Silvanus jedan covek.
koji svaki narod? jos se nisu dogovorili ni oko eutanazije.
Citat
Ne mislim, znam da je postojala mnogo pre nego se Isus pojavio,
a kako se zvala na njegovom jeziku ?
Citat
Taj covek koji skace na bombu ne zna da li ce taj skok spasiti zivote njegove porodice,
pa kad skace na bombu, normalno je da legne na nju, da mu bude ispod stomaka. okolina uvek prezivi.
Citat
ali njegov skok na bombu predstavlja samoubistvo,
ne nego zrtvovanje. on se ne samoubija zato sto je u depresiji, nego za spas svoje porodice.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: gottago
ja ti rekoh da je Silvanus jedan covek.
koji svaki narod? jos se nisu dogovorili ni oko eutanazije.
A ja inace nisam znao da je Silvanus "jedan covek" ?
Da li tebi ovaj forum sluzi kao vid zabave u kojoj apsolutno ignorises sta te neko pita, konstantno, pa onda cekas da vidis reakciju ?
Svaki narod u kojem postoje ljudi koji sami sebi oduzimaju zivot ima svoju rec za samoubistvo cija je definicija
identicna sa definicijama koje imaju ostali narodi.
Eutanazija je "pomoc pri samoubistvu". Moze biti pasivna i aktivna i to samoubistvo je legalno u;
Non-active euthanasia, or assisted suicide, is legal in three US states;

    * Oregon
    * Washington
    * Montana
    * New Hampshire is currently considering a bill on assisted suicide

Active euthanasia, commonly referred simply as euthanasia, is only legal in:

    * the Netherlands
    * Belgium

Assisted suicide is also legal in:

    * Albania
    * Luxembourg

Switzerland does not punish doctors who perform euthanasia.
Citat
a kako se zvala na njegovom jeziku ?
Odakle ti pomisao da ja govorim aramejski ?
Citat
ne nego zrtvovanje. on se ne samoubija zato sto je u depresiji, nego za spas svoje porodice.
Odakle ti pomisao da je depresija jedini motiv samoubistva. Depresija je poslednja stvar na umu islamskog samoubice/ubice, a prva je euforija/ushicenje o " susretu sa alahom, rajom i devicama ". Skakanje na bombu je samoubistvo, skakanje u zaklon od bombe je pokusaj spasavanja zivota. Kada bi taj covek skocio prema svojoj porodici da ih svojim telom nekako zastiti to ne bi bilo samoubistvo.
Ako pokusas da pronadjes definiciju samoubistva mozda ti postane jasno, ovakvo besomucno isticanje tvojih osecanja prema nekoj situaciji ne vodi nikuda.
Ja ti ne namecem svoje misljenje, nego ti objasnjavam sta je samoubistvo po definiciji, sve reci su nastale zbog
objekata, situacija koje predstavljaju.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 59
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:02:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.