Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:58:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Samoubistvo je za vas:
Hrabrost
Kukavičluk
Nešto drugo
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 59
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Samoubistvo: Hrabrost ili Kukavičluk?  (Pročitano 165340 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
zanimljivo je da je coveku u prirodi da se bori za opstanak a samoubistvo ga na neki nacin odvaja od prirode i zivotinja i zrtvovanje je posebna hrabra vrsta samoubistva
Sve sto se odvija u prirodi ne moze da se odvaja od prirode. Kod zivotinja ne postoji samoubistvo posto
one nemaju svest.
Kada covek svesno gubi svoj zivot bez spoljnog uticaja to je samoubistvo bez obzira sto ga neko naziva
"zrtvovanje". Zato su hrabrost i zrtvovanje apsolutno nespojive situacije. " hrabrost umiranja " ne postoji, postoji strah od umiranja i nedostatak straha od umiranja. U nedostatku straha od umiranja prepoznajemo zelju za samoubistvom ( ili samozrtvovanjem ) sto je rezultat poremecaja zdravog razuma sa jedne strane i svesnost da nemamo kontrolu nad svojim zivotom/smrcu sa druge koja je zdrav razum.
Citat: gottago
Ja i Silvanus smo negde pricali o tome. On se slozio da zrtvovanje nije samoubistvo. Nasao mi je i neki citat iz Svetog pisma.
A izvini molim te, ko je Silvanus da svesnu zelju za gubitkom sopstvenog zivota ne naziva samoubistvom ?

Zrtvovanje nije samoubistvo ? To znaci da se oni koji prate Hrista/Istinu ne razlikuju od onih koji prate islam.
Isus je govorio u parabolama a ne prostim jezikom, kada je on rekao " I koji ne uzme krst svoj i ne pođe za mnom, nije mene dostojan. " on ne poziva na samoubistvo, nego da covek moze biti u Hristu/Istini samo ako
svesno prihvati da je sve Bozija Volja ( bas kao sto je to i bila Isusova smrt ), u sledecem stihu rekao je
" Koji čuva dušu svoju, izgubiće je; a koji izgubi dušu svoju mene radi, naći će je. " to ne znaci
da ljudi treba da ginu za Hrista/Istinu nego Ko ima ego izgubice zivot/dusu, a ko shvata da je Gospod nasa dusa/zivot nece ga izgubiti. " Naci ono sto je nasa dusa/zivot " je proces koji oni koji ce biti spaseni moraju da prodju, niko se ne radja shvatajuci da je Gospod Bog vlasnik tog zivota/duse.
" Gle, sve su duše moje, kako duša očeva tako i duša sinovljeva moja je, koja duša zgreši ona će poginuti. "
Da li ima nekoga ko ne shvata da svaciji zivot/dusa pripada Gospodu Bogu koji ih je stvorio, zajedno sa svim sto je stvoreno ?   Smile
« Poslednja izmena: 10. Feb 2010, 18:37:48 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111
Citat
Zrtvovanje nije samoubistvo ? To znaci da se oni koji prate Hrista/Istinu ne razlikuju od onih koji prate islam.
Kakve veze ima vera sa samoubistvom ???????????????????????????????????????????????
I ako je to tacno onda je i Isus bio musliman i on se zrtvovao tj i on je izvrsio samoubistvo.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Citat
Zrtvovanje nije samoubistvo ? To znaci da se oni koji prate Hrista/Istinu ne razlikuju od onih koji prate islam.
Kakve veze ima vera sa samoubistvom ???????????????????????????????????????????????
I ako je to tacno onda je i Isus bio musliman i on se zrtvovao tj i on je izvrsio samoubistvo.
Cemu nerviranje, stres, ovakva reakcija, zar jedan, dva upitnika nije dovoljno ?
Muslimani samoubice se ne zrtvuju za nista, oni su bolesni ljudi koji ubijaju sebe i druge ljude koji im nisu nista ucinili.
Isus se nije zrtvovao, on je zrtva svog Oca, takozvano "jagnje Bozije".
Jovan 3:16 " Jer Bogu tako omile svet da je i Sina svog Jedinorodnog dao, da nijedan koji Ga veruje ne pogine, nego da ima život večni. "
Interesuje me zasto pokazujes interes ucestvovanja u diskusijama oko necega sto se nalazi u bibliji, kada
ne znas sta se u njoj nalazi ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111
Zato sto volim da citam kad lupate.Mesate veru i samoubistvo bez razloga.Sta vera misli o samoubistvu je sasvim druga prica.
Ovo nije tema sta vera misli o samoubistvu...

Citat
Isus se nije zrtvovao, on je zrtva svog Oca, takozvano "jagnje Bozije".
To nijedan zivi stvor ne zna.Ali Isus se zrtvovao.Prema tome on je izvrsio samoubistvo.
Sad da li mu to Bog dozvolio ili mu rekla baba vanga to neka objasnjava biblija.
On se zrtvovao tj izvrsio samoubistvo.
« Poslednja izmena: 10. Feb 2010, 19:06:34 od jasikasi »
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.78
mob
Mitsubishi 111
koliko ja znam isus nije ubio sebe direktno vec je kako je ranije navedeno zrtva boga za covecanstvo. A ono sto si ti  onoeyepheelYU za zivotinje i samoubistvo nije tacno. Ispada da neko vrsi samoubistvo zbog svesti a da zivotinje ne pate pa kako da ne, ali ima neceg u tome i slaze se sa onim sto sam naveo da samoubistvo coveka odvaja od zivotinje a sta onda imas protiv tog mog odgovora. i jos nesto ako si hriscanin dobro znas da su pred bogom svi jednaki i muslimani i hriscani a muslimani nisu zivotinje vec ljudi sa pogresnim vaspitanjem. Za koje velik deo svet misli da je pravilno a tvoje nepravilno, ja se ne slazem za njima(osim sa ovim 2.  Smile) ali to je oper stvar moga. U stvari muslimani nisu neljudi vec pogresno, poneavljam, po nama, vaspitane osobe zato ti da si rodjen u turskoj i ti bi mrzeo srbe i boga zato cuti i raduj se sto nisi
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
Kako bre brate zrtvovanje moze da bude samoubistvo  Smile

Tehnicki jeste samoubistvo, jer zrtvovanjem ubijas samog sebe.
Medjutim kod zrtvovanja umires za plemenit cilj, zato se ne smatra grehom
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
Citat
A izvini molim te, ko je Silvanus da svesnu zelju za gubitkom sopstvenog zivota ne naziva samoubistvom ?
jedan čika iz mog komšiluka.
Citat
Isus je govorio u parabolama
mislis da je tada postojala parabola ?  Smile
Citat
...svesno prihvati da je sve Bozija Volja ...
da, mozda je i zrtvovanje bozija volja.
Citat
Zato su hrabrost i zrtvovanje apsolutno nespojive situacije.
ajde ! 
Citat
U nedostatku straha od umiranja prepoznajemo zelju za samoubistvom ( ili samozrtvovanjem )
izvini, ali malo lupaš. ako nekome uleti bomba u sobu,  da bi spasao porodicu on se baci na bombu, bomba ubije samo njega, a porodica prezivi.
znači, to ne znači da on nema straha, već je hteo da spasi svoju porodicu. da mu npr. roditelji gledaju unuke kako odrastaju.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: jasikasi
Zato sto volim da citam kad lupate.Mesate veru i samoubistvo bez razloga.Sta vera misli o samoubistvu je sasvim druga prica.
Ovo nije tema sta vera misli o samoubistvu...
Neko ko kaze da je " Isus izvrsio samoubistvo " ima smelosti da kaze da drugi ljudi " lupaju " ?
Vera je motiv zbog kojeg se neki ljudi odlucuju na samoubistvo, to je jasno svakom ko ima razum i nije bio u komi dok je ceo Svet o tome bio obavesten izvestajima o islamskim samoubicama/ubicama.
Mene licno takodje ne zanima sta bilo koja vera/religija misli o samoubistvima, bavim se cinjenicama koje vaze za sve i koje precizno definisu samoubistvo.
Citat
To nijedan zivi stvor ne zna.Ali Isus se zrtvovao.Prema tome on je izvrsio samoubistvo.
Sad da li mu to Bog dozvolio ili mu rekla baba vanga to neka objasnjava biblija.
On se zrtvovao tj izvrsio samoubistvo.
Tako je niko ne zna sta se desilo ( da li se desilo ) u Judeji pre nekih 2000 godina, ali postoji prica,
po toj prici dizajner ubistva Isusa je Gospod Bog, odgovorni za ubistvo su jevreji, a izvrsioci
ubistva su rimski vojnici.
Opet ponavljam, ne posedujes elementarno poznavanje jevandjelja sto tvoje ucesce u diskusiji o njemu cini pateticnim.
Citat: stojan111
koliko ja znam isus nije ubio sebe direktno vec je kako je ranije navedeno zrtva boga za covecanstvo. A ono sto si ti  onoeyepheelYU za zivotinje i samoubistvo nije tacno. Ispada da neko vrsi samoubistvo zbog svesti a da zivotinje ne pate pa kako da ne, ali ima neceg u tome i slaze se sa onim sto sam naveo da samoubistvo coveka odvaja od zivotinje a sta onda imas protiv tog mog odgovora. i jos nesto ako si hriscanin dobro znas da su pred bogom svi jednaki i muslimani i hriscani a muslimani nisu zivotinje vec ljudi sa pogresnim vaspitanjem. Za koje velik deo svet misli da je pravilno a tvoje nepravilno, ja se ne slazem za njima(osim sa ovim 2.  Smile) ali to je oper stvar moga. U stvari muslimani nisu neljudi vec pogresno, poneavljam, po nama, vaspitane osobe zato ti da si rodjen u turskoj i ti bi mrzeo srbe i boga zato cuti i raduj se sto nisi
Covek izvrsi samoubistvo zato sto izgubi svest o vaznosti zivota, zivotinje nemaju svest o zivotu, one samo imaju zivot i nisam cuo puno pokusaja da neko tvrdi da su zivotinje "izvrsile samoubistvo". Rekao sam ti da covek nije odvojen od prirode posto je deo prirode, a naravno da je odvojen od zivotinjskog sveta svojom svescu. Srbin sam, nisam "hriscanim" i svakom razumnom, svesnom coveku je jasno da su pred Bogom svi ljudi
jednaki. Gde si ti video da je bilo ko rekao da su muslimani - zivotinje ?, Samo sam rekao da su muslimani
ubice/samoubice - bolesni ljudi, to kaze i vecina muslimana.
Vrlo dobro znam sta sam ja i zasto sam ja to sto sam.
Citat: Makros_Crni
Medjutim kod zrtvovanja umires za plemenit cilj, zato se ne smatra grehom
Koji plemeniti cilj svega ti ? Ako je nekome sudjeno da umre, ako ne umre danas kada je neko zbog toga dao svoj zivot, umrece sutra. Covekovo telo je dom Boziji, bilo koje unistavanje Bozijeg doma je greh.
Da bi Bog nekome mogao da oprosti bilo koji greh, taj neko mora da bude ziv, posto je Bog samo Bog zivih. Ne moze Bog da oprosti greh onima koje je ubio zbog tog greha.
Bilo jevrejska zapovest " Ne ubij " ili ta ista zapovest koju je konvertovao Isus " Voli bliznjeg svog kao sto volis sebe " iskljucuje samoubistvo, posto se ni za jednog samoubicu ne moze reci da je voleo sebe.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Simply the cool

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7

Koji plemeniti cilj svega ti ? Ako je nekome sudjeno da umre, ako ne umre danas kada je neko zbog toga dao svoj zivot, umrece sutra. Covekovo telo je dom Boziji, bilo koje unistavanje Bozijeg doma je greh.
Da bi Bog nekome mogao da oprosti bilo koji greh, taj neko mora da bude ziv, posto je Bog samo Bog zivih. Ne moze Bog da oprosti greh onima koje je ubio zbog tog greha.
Bilo jevrejska zapovest " Ne ubij " ili ta ista zapovest koju je konvertovao Isus " Voli bliznjeg svog kao sto volis sebe " iskljucuje samoubistvo, posto se ni za jednog samoubicu ne moze reci da je voleo sebe.
hoces reci, uzmimo situaciju da ce jedno dete da umre u nekakvim okolnostima, a onaj ko bi ga eventualno spasio ce umreti umesto njega. dakle Bog bi dozvolio da njega spasi (da se za njega zrtvuje) covek sa egom...? a ne bi dozvolio da se covek od istine nadje u takvoj situaciji da zrtvuje sebe za zivot deteta?
IP sačuvana
social share
sve sto treba da uradis da bi bio srecan je da se odreknes svega
samo tako ce ostati ono sto ima istinsku neunistivu vrednost
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111
@Markos Crni..Napisao sam brate..Objasnio sam na sta sam mislio

Citat
To je zrtvovanje da se razumemo kad legnem da bombu ja znam da cu da se ubijem ali primorala situacija.
To bi moglo mozda nekako u neku ruku da se izdvoji kao samoubistvo samo ako sam to iskoristio kao sansu da se roknem.Znaci planirao sam da se roknem ispala prilika i ja sam iskoristio ali kazem mozda.

Citat
Neko ko kaze da je " Isus izvrsio samoubistvo " ima smelosti da kaze da drugi ljudi " lupaju " ?
Prvo ti imas problema :
Idemo korak po korak,posto ti lepo znas da presipas iz supljeg u prazno svaku recenicu..pa mi dodje da ti crtam.Objasnjavacu ti ko detetu:
Biblija je jedan pojam samoubistvo drugi.Ti si taj koji je povezao ta dva , a tema nema veze sa tim.Pa si me pitao sto se uplicem u raspravu oko biblije ako je nisam procitao.
Ja sam razlikovao samoubistvo od zrtvovanja,ne na osnovu biblije vec zdravog razuma.Napomenuo sam ti da me briga kakvo je misljenje vere o tome(jer to nije tema) a i kako moze da se poveze samoubistvo koje je stvaran pojam od pojma koji nijedan zivi stvor nije potvrdio?


Citat
Vera je motiv zbog kojeg se neki ljudi odlucuju na samoubistvo, to je jasno svakom ko ima razum i nije bio u komi dok je ceo Svet o tome bio obavesten izvestajima o islamskim samoubicama/ubicama.
Ako se neko ubije zbog necega sto nijedan zivi stvor nije potvrdio..On mora da ima problema u glavi.
I sam si reko da je samoubistvo cin bolesnog a ne zdravog uma.

Citat
Tako je niko ne zna sta se desilo ( da li se desilo ) u Judeji pre nekih 2000 godina, ali postoji prica,
po toj prici dizajner ubistva Isusa je Gospod Bog, odgovorni za ubistvo su jevreji, a izvrsioci
ubistva su rimski vojnici.
Dolazimo do poente price.Ako ja znam da ce da me razapnu ako radim nesto sto radim i to svesno radim..Jel to nije zrtvovanje?A po tebi je zrtvovanje jednako samoubistvu...

Citat
Opet ponavljam, ne posedujes elementarno poznavanje jevandjelja sto tvoje ucesce u diskusiji o njemu cini pateticnim.
Kad sam ja reko da posedujem elementarno znanje jevandjelja..Znam po neke sitnice sa TV i iz price.
I ne razumem sto mi to nabijas na nos.


Citat
Covek izvrsi samoubistvo zato sto izgubi svest o vaznosti zivota, zivotinje nemaju svest o zivotu, one samo imaju zivot i nisam cuo puno pokusaja da neko tvrdi da su zivotinje "izvrsile samoubistvo". Rekao sam ti da covek nije odvojen od prirode posto je deo prirode, a naravno da je odvojen od zivotinjskog sveta svojom svescu.
Prosvetli me i kazi mi sto je na primer bitan moj zivot? Ja na primer mislim da nisam vredan za nista....Eto mozda sam pojedinac ali ne volim sebe.I ne smatram sebe nesto previse bitnim da postojim.Ali ti bolje znas od mene pa mi odgovori.Sto je moj zivot Vazan ?
I covek je deo prirode ali je odvojen od nje.


Citat
Koji plemeniti cilj svega ti ? Ako je nekome sudjeno da umre, ako ne umre danas kada je neko zbog toga dao svoj zivot, umrece sutra. Covekovo telo je dom Boziji, bilo koje unistavanje Bozijeg doma je greh.
Kako mozemo da znamo da li je nekom nesto sudjeno ako ne znamo da li sud postoji ?
Ti si sam sebi kontradiktoran.
« Poslednja izmena: 10. Feb 2010, 23:42:55 od jasikasi »
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 59
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:58:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.