Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:38:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rusija vs SAD-military power??  (Pročitano 17656 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Dobro zboris wesssko, na kvarno se uvek igra. Rusi bi trebali konacno da zesce eksploatisu i razviju Sibir. Moze tamo da se stvori citava "ledena civilizacija", da se nasele ljudi jos, pronadje se odgovarajuci transport i sve. To bi ih ekonomski totalno ojacalo. Vojska bi tu mogla mnogo da ima posla u izgradnji kako civilnih tako i vojnih stvari, naravno sve na zdravim ekonomskim racunicama.
Toliko tu posla ima. Jedino da se malo izbore sa mafijom - ali eto poslo i za policiju i specijalne snage, "spijunazu" (elektronsko prisliuskivanje, posmatranje), kriminalistiku itd. Rusi bi mogli da jos vise razviju tehnologije za hladne oblasti, komunikaciju, razne druge sisteme, rudarstvo, naftu... tamo ima zivih mocvara punih  gasa i nafte koja pliva po povrsini - nije zgodno zapaliti cigaru Smile

Ogromni resursi koje valja iskoristiti i odbraniti. Onaj pijani Jeljcin za malo da sve to proda, covece Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
 Pa narvno kad su mu trpali dolare u dzep....ja licno smatram da je u Rusiji buducnost!!!amerika je  sadasnjost koja polako klizi u istoriju!!! da je debeli alkos ostao na celu rusije vec bi ovo sto sam prethodno napisao bila istina!!!spala bi Rusija na moskovsku knezevinu iz 10 veka!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
tema je dosta zanimljiva,jer iako je bila slicna(Rusija-NATO,na kojoj sam rado ucestvovao) na Politickom forumu,vredi da se i ovde postavi jer mislim da su ljudi na ovom forumu mnogo merodavniji i bolji za diskutovanje o takvoj temi(na politici sve sami magarci koji baziraju svoje price na recima nazovi-politicara i ocajnih izvora)

sto se tice toga da Rusiji na kopnu nema premca,tu se apsolutno slazem sa Igorom.mada je glupo mesati oklopnjake i tenkove u jednu grupu,cak i tako,ovi podaci nisu tacni.
NATO u najboljem slucaju ima 10.000 tenkova,Rusija ima 22.000.(ajde,neka vam bude i 20.000(rezerva ne znaci-disfunkcionalno i iseceno)) tenkova a 40.000 oklopnjaka/transportera od kojih je 80% ili amfibijsko ili sa dobrom zastitom,ili velikom pokretljivoscu, ili jakim naoruzanjem(za tu vrstu)...
i zato nema sta tu da se obrazlaze.
medjutim,ima jako puno gresaka i napumpavanja u onim podacima.

Indija nije saveznik SADa,vec sve vise joj okrece ledja i jasno i glasno izjasnjava da nece trpeti njene budalastine.
koristi vecinom Ruska oruzja,ima jake ekonomske i politicke veze  sa njom,Rusi su im napravili "licni" Suhoj samo za Indijsko trziste,sada im prave podmornice i nosace aviona,zajedno imaju nekoliko ugovora i organizacija i zajedno prave i pravice balisticke(a mozda i jos neke) rakete...
Kina je takodje Ruski najjaci saveznik i kao sto rece @Laser,nema sta da se dalje pita,ako se to uzme u obzir(Kinezi imaju doktrinu mrava i orzja su im ocaj,ali ipak su medju vojno-najjacim zemljama...)

dalje-nije tacno da amerika ima 9000 nuklearnih raketa,jer je drsticnim smnjivanjem(tu su se zajebali) za vreme 90ih taj broj pao na svega 2500,dok Rusija ima ne 16.000 nego oko 10.000 nuklearnih raketa,koliko aktivnih ne znam,al znam da se sve mladje od SS-20 ne moze oboriti anti-raketnim merama i da imaju dovojlno materijala i masina za jos 100.000... Smile

@pg/niks-cekaj,neka je i samo 70% tenkova u Rusiji aktivno(brojka od 7000 je nerealna),to je 10.000 relativno modernih i dobro naoruzanih tenkova,od toga verovatno vecinom T-80 koji je ravan Abramsu.
sta tebi garantuje da je svih osam soma Abramsa u Americi aktivno?
znas li bre ti kolko su skupi,teski i komplikovani Abramsi za odrzavanje i uopste-za upotrebu?  Smile
i kada su prodavali Egiptu(preko crnog trzista) ni Egipcani nisu u pocetku hteli da ih uzmu,jer znaju da ce ih kostati bogatstvo i pri kupovini i dok ih imaju,a zato dodje lik sa RPG-om i gotovo.jebes ti Cobam(n) oklop,visoku tehnologiju i sve ostale gluposti sto lupetaju o njemu...
ima jos mnogo gresaka u ovim podacima,al sada nemam vremena da pisem o tome.
« Poslednja izmena: 05. Feb 2009, 19:17:32 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
hkj  hvala na textu,nego ove podatke sam našao i novinama FHM  Smile,i meni je malo čudno SAD kao gotiva sa Indosima  Smile,nego Ambrams M1A1 je veoma skup a i nije nešto toliko prejak,npr kupola je preuzeta od današnjeg njemačkog Leoparda (naslednik Panzer IV Tigra),inače nemci imaju naljbolji tenk a Argentinci najbrži čini mi se negde oko 100 km na sat.
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 779
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
Ovde se i ne  "ocekuje" , valjda , direktna konfrontacija  izmedju te dve vojne sile, osim u nekoj situaciji slicnoj onom "desavanju" iz `99 -tih oko Pristinskog aerodroma kada je V.Klark naredio onom britanskom generalu "...da zapocne
III WW..."  . Smile Smile
Madaa, ko ce ga znati ...?
Suvise je "slucajnosti u zavodjenju demokraCIA-e..." , sto vec neko rece,  u reonu Kaspijskome... Smile
IP sačuvana
social share
Ausvic , Buhenvald , Treblinka su "Nemacka Industrija Smrti" , a Jasenovac , Jadovno  - "Rucni rad Neovisne Drzave Hrvatske" ..., [b]
A EUropo zdaj...? "Nema alternativu" -  jel`te?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
ja sam vec napisao ono sto sam imao....nikoga ameri nece napasti ako pri tome nisu sigurni u dominaciju na svi poljima(kopno,more,vazduh...itd) i da pri tome prodju sa minimalnim gubicima,ali zato shalju ovu balavurdiju iz nato-a da ratuje za njih,jer nato i postoji da ameri nebi gubili na ljudstvu i trhnici suvise...a sa druge strane stara evropa(Engleska,francuska,nemci...) isto tako nece vise da ratuju da bi ameri vozili kola koja trose 15-20 litar nafte...i onad oni posalju gruziju estoniju letoniju madjare.hrvate bih...itd...da ratuje umesto njih po vukojebinama afganistana,iraka...itd,i tu dolazimo do paradoksa cele nase price oko ulaska u nato...dakle mi bi isli da ratujemo u avganistan...a na kosovo necemo...znaci pored svoje bede i nesrece ides da ratujes za amere..a oni ti za uzvrat naprave front u sopstvenoj zemlji....a u takvoj situaciji se mora ici u rat hteo ne hteo jer ne zove te otadzbina(ko nju jebe) nego velika amerika...i sada ko je tu lud?

sto se tice rusije...jedini nacin na koji mogu da je poraze je taj da je uniste iznutra...tj.pocepaju na vise regiona...oni bi uzeli "skromno" samo sibir i sve njegove blagodeti...pa i Olbrajtova je rekla svojevremeno da je "nepravedno" da rusija raspolaze tolikim resursima,a da oni nemaju nista...da bi Sibir trebalo proglasiti "zajednickom regiom" svih na svetu!!! kao shatro park prirode.!!!..strasno...!!!

pa sto onda kaliforniju(zitnicu cele amerike) ne proglase zajednickom regiom...nego su je oteli od meksika...meksiko lipsava od gladi da bi zivelo 250 mil. debila u SAD!!!i sta su im dali za uzvrat....naravno nista...pa cak ni zrno zita sa sopstvene teritorije koju su im anektirali...u fazonu sta ce to vama...!!!

Rusi po meni treba samo da kuliraju jer njima nije frka,imaju vode koliko hoces,ribe u toj istoj vodi....o ostalim resursima necu ni da govorim,pa ako dodje stani-pani bice bar nesto da se jede!!!

u rusiji je buducnost...zapad propada na temeljima komunizma(SAD su komunisticka zemlja od 1913 god..znaci i pre rusije)...to sto rusiju nije dokrajcilo njih hoce sto posto!!!! Smile Smile :wave:pozzz....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1585
Zastava Kruševac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia N93
Onaj četvoronožni robot je mnogo jeziv Smile Ima pokrete kao živo biće i bukvalno kao da se uplašio kad se okliznuo na ledu Smiley 1
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Ubaci Kinu na stranu Rusije... to je dovoljno da zaključimo ko je jači Smile
...
Saveznici
SAD-Velika Britanija,Izrael,Australija,Indija,Japan.Brazil,Kanada,Meksiko,Kuvajt.
Smiley 1 Smiley 1
Pa Kina bi mozda pristala ako bi im se ukazala prilika za Tajvan, ako ne, trazli bi Kinezi delove Sibira za "uslugu"

ja sam vec napisao ono sto sam imao....nikoga ameri nece napasti ako pri tome nisu sigurni u dominaciju na svi poljima(kopno,more,vazduh...itd) i da pri tome prodju sa minimalnim gubicima,ali zato shalju ovu balavurdiju iz nato-a da ratuje za njih,jer nato i postoji da ameri nebi gubili na ljudstvu i trhnici suvise...a sa druge strane stara evropa(Engleska,francuska,nemci...) isto tako nece vise da ratuju da bi ameri vozili kola koja trose 15-20 litar nafte...i onad oni posalju gruziju estoniju letoniju madjare.hrvate bih...itd...da ratuje umesto njih po vukojebinama afganistana,iraka...itd,i tu dolazimo do paradoksa cele nase price oko ulaska u nato...dakle mi bi isli da ratujemo u avganistan...a na kosovo necemo...znaci pored svoje bede i nesrece ides da ratujes za amere..a oni ti za uzvrat naprave front u sopstvenoj zemlji....a u takvoj situaciji se mora ici u rat hteo ne hteo jer ne zove te otadzbina(ko nju jebe) nego velika amerika...i sada ko je tu lud?

sto se tice rusije...jedini nacin na koji mogu da je poraze je taj da je uniste iznutra...tj.pocepaju na vise regiona...oni bi uzeli "skromno" samo sibir i sve njegove blagodeti...pa i Olbrajtova je rekla svojevremeno da je "nepravedno" da rusija raspolaze tolikim resursima,a da oni nemaju nista...da bi Sibir trebalo proglasiti "zajednickom regiom" svih na svetu!!! kao shatro park prirode.!!!..strasno...!!!

pa sto onda kaliforniju(zitnicu cele amerike) ne proglase zajednickom regiom...nego su je oteli od meksika...meksiko lipsava od gladi da bi zivelo 250 mil. debila u SAD!!!i sta su im dali za uzvrat....naravno nista...pa cak ni zrno zita sa sopstvene teritorije koju su im anektirali...u fazonu sta ce to vama...!!!

Rusi po meni treba samo da kuliraju jer njima nije frka,imaju vode koliko hoces,ribe u toj istoj vodi....o ostalim resursima necu ni da govorim,pa ako dodje stani-pani bice bar nesto da se jede!!!

u rusiji je buducnost...zapad propada na temeljima komunizma(SAD su komunisticka zemlja od 1913 god..znaci i pre rusije)...to sto rusiju nije dokrajcilo njih hoce sto posto!!!! Smile Smile :wave:pozzz....
Svasta, Amerika komunisticka, mozda zato sto imaju tolko zvezdica na zastavi il je neka alternativna istorija  Smile Smile

Onaj četvoronožni robot je mnogo jeziv Smile Ima pokrete kao živo biće i bukvalno kao da se uplašio kad se okliznuo na ledu Smiley 1
Terminator, tebra, jos kad ga usavrse i postane tisi i malko brzi, pa mu montiraju neku pragu na ledja, strava.  Smile Smile Smile
Iovako mi nije svejedno kad ga gledam, ko da je ziv, jebote
« Poslednja izmena: 19. Feb 2009, 19:37:07 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Ubaci Kinu na stranu Rusije... to je dovoljno da zaključimo ko je jači Smile
...
Saveznici
SAD-Velika Britanija,Izrael,Australija,Indija,Japan.Brazil,Kanada,Meksiko,Kuvajt.
Smiley 1 Smiley 1
Pa Kina bi mozda pristala ako bi im se ukazala prilika za Tajvan, ako ne, trazli bi Kinezi delove Sibira za "uslugu"

ja sam vec napisao ono sto sam imao....nikoga ameri nece napasti ako pri tome nisu sigurni u dominaciju na svi poljima(kopno,more,vazduh...itd) i da pri tome prodju sa minimalnim gubicima,ali zato shalju ovu balavurdiju iz nato-a da ratuje za njih,jer nato i postoji da ameri nebi gubili na ljudstvu i trhnici suvise...a sa druge strane stara evropa(Engleska,francuska,nemci...) isto tako nece vise da ratuju da bi ameri vozili kola koja trose 15-20 litar nafte...i onad oni posalju gruziju estoniju letoniju madjare.hrvate bih...itd...da ratuje umesto njih po vukojebinama afganistana,iraka...itd,i tu dolazimo do paradoksa cele nase price oko ulaska u nato...dakle mi bi isli da ratujemo u avganistan...a na kosovo necemo...znaci pored svoje bede i nesrece ides da ratujes za amere..a oni ti za uzvrat naprave front u sopstvenoj zemlji....a u takvoj situaciji se mora ici u rat hteo ne hteo jer ne zove te otadzbina(ko nju jebe) nego velika amerika...i sada ko je tu lud?

sto se tice rusije...jedini nacin na koji mogu da je poraze je taj da je uniste iznutra...tj.pocepaju na vise regiona...oni bi uzeli "skromno" samo sibir i sve njegove blagodeti...pa i Olbrajtova je rekla svojevremeno da je "nepravedno" da rusija raspolaze tolikim resursima,a da oni nemaju nista...da bi Sibir trebalo proglasiti "zajednickom regiom" svih na svetu!!! kao shatro park prirode.!!!..strasno...!!!

pa sto onda kaliforniju(zitnicu cele amerike) ne proglase zajednickom regiom...nego su je oteli od meksika...meksiko lipsava od gladi da bi zivelo 250 mil. debila u SAD!!!i sta su im dali za uzvrat....naravno nista...pa cak ni zrno zita sa sopstvene teritorije koju su im anektirali...u fazonu sta ce to vama...!!!

Rusi po meni treba samo da kuliraju jer njima nije frka,imaju vode koliko hoces,ribe u toj istoj vodi....o ostalim resursima necu ni da govorim,pa ako dodje stani-pani bice bar nesto da se jede!!!

u rusiji je buducnost...zapad propada na temeljima komunizma(SAD su komunisticka zemlja od 1913 god..znaci i pre rusije)...to sto rusiju nije dokrajcilo njih hoce sto posto!!!! Smile Smile :wave:pozzz....
Svasta, Amerika komunisticka, mozda zato sto imaju tolko zvezdica na zastavi il je neka alternativna istorija  Smile Smile

Onaj četvoronožni robot je mnogo jeziv Smile Ima pokrete kao živo biće i bukvalno kao da se uplašio kad se okliznuo na ledu Smiley 1
Terminator, tebra, jos kad ga usavrse i postane tisi i malko brzi, pa mu montiraju neku pragu na ledja, strava.  Smile Smile Smile
Iovako mi nije svejedno kad ga gledam, ko da je ziv, jebote


zato jer imaju centralizovan bankarski sistem od 1913...a to je odlika komunizma,i zvezde na zastavi nisu slucajno!!! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
Звезде представљају савршенство и налазе се на много застава у свету.
« Poslednja izmena: 19. Feb 2009, 23:20:25 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:38:59
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.