Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 16:43:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rusija vs SAD-military power??  (Pročitano 17657 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
ne prizivaj ime Njegovo za džabe

Ne prizivam za džabe. Ono je bio iskreni vapaj Smile

na ovoj temi neka se kače slike,članci,video zapisi o jačini i veličini obe strane,a i napravio sam temu da vidim na čijoj bi ljudi strani bili
razumeš sada

I šta misliš time da postigneš?
Imaš li pojma koliko kompleksno pitanje postavljaš i koje nije ni malo lako odgovoriti.
Izvodiš neke suve podatke koji idu iz krajnosti u krajnost i želiš da ti to bude polazna osnova za neku konstruktivnu raspravu.
Prije svega bilo kakav konvencionalni napad jednih na druge završio bi se nuklearnim vatrometom i time sve nas koji to posmatramo sa strane poslao u kameno doba.
Drugo, kakve veze imaju Voren Bafet i Oleg Deripaska sa sukobom Rusije i Amerike?
Treće, dobar dio podataka koje si izložio nisu tačni.

ja mislim kada bi bila samo kopnena borba da Rusiji nema premca,ali malo više je toga u igri

Ajde molim te to obrazloži.
I čega je to "malo više" u igri?
ajde da čujem koji podatak nije tačan,a kada sam rekao da je malo više toga u igri mislio sam na moranricu i vazduhoplovstvo gde SAD prednjači,a ja kao nisam svetan da bi izbio 3 svetski kada bi ove dve strane došle u sukob,i ako nemaš ništa pametno oladi malo
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
ajde da čujem koji podatak nije tačan

Da krenem od onoga što je relevantno

Nuklearne Glave
SAD-9.960 od kojih je 5,735 funkcionalno
Rusija-16.000 od kojih je 7.200 funkcionalno

Podaci za 2008

SAD - 4.075 operativnih + 1.260 u rezervi US nuclear forces 2008
Rusija - 5.192 operativne + 8.000 u rezervi Russian nuclear forces 2008

Za artiljeriju, moguće je da si brojao aktivnu i onu u rezervi tako da se dolazi do približno istog broja.

Artiljerija
SAD-5.178
Rusija-30.045

Za SAD nemam podatke, znam da operativnih samohotki imaju 950 (M109 A6 Paladin),

Podaci za Rusiju:
vučena artiljerija - 12.765 od čega je oko 7.550 aktivno
samohotke - 6.000 od čega je oko 3.500 aktivno
VBR - 4.500 od čega je oko 900 aktivno
Minobacači - 6.600 od čega je oko 2.600 aktivno
Rusija

Ratni Brodovi
SAD-1.886
Rusija-701

U slučaju SAD, oni nemaju toliko brodova koliko si naveo. Njihov cilj je da imaju flotu od 313 brodova, međutim kako sada stvari stoje (finansijska kriza + miroljubivi Obama) to će im malo teže ići. Link

Podaci za SAD
12 nosača aviona (10 klase Nimitz, 1 klase Kitty Hawk i 1 klase Enterprise)
10 nosača helikoptera (7 klase Wasp, 3 klase Tarawa)
22 krstarice (22 klase Ticonderoga)
53 razarača (53 klase Arleigh Burke)
oko 30 fregata (sve klase Oliver Hazard Perry)
18 nuklearnih podmornica sa balističkim projektilima (sve klase Ohio)
53 napadne nuklearne podmornice (45 klase Los Angeles, 5 klase Virginia, 3 klase Sea Wolf)

Podaci za Rusiju
1 nosač aviona (Admiral Kuznjecov)
7 krstarica (2 klase Kirov, 3 klase Slava, 2 klase Kara)
21 razarač (8 klase Udaloj, 12 klase Sovremenij, 1 klase Kašin)
8 fregata
49 korveta
13 (15) nuklearnih podmornica sa balističkim projektilima (3 klase Tajfun (Severstal i Arhangelsk su po nekim izvorima u rezervi), 6 klase Delta III, 6 klase Delta IV)
21 napadna nuklearna podmornica
oko 15 patrolnih (dizelki)

Podaci za rusku ratnu mornaricu su razlikuju na različitim sajtovima. Rusi imaju ogroman broj osrednjih patrolnih raketnih brodova.

Vazduhoplovi
SAD-18.169
Rusija-7.331

Podaci za SAD
USAF ima oko 7500 vazduhoplova
USMC ima oko 360 borbenih aviona
USN ima oko 3700 vazduhoplova

Podatke za Rusiju što se vazduhoplova tiče nije ni malo lako odrediti jer postoji više sajtova koji daju različite podatke (kao npr. za jedan tip aviona 3 sajta daju tri različita broja koja se razlikuju za po stotinu).

Oklopna vozila (tenkovi)
SAD-29.920
Rusija-48.270

Podaci za SAD
oko 8.000 M1 Abrams

Podaci za Rusiju
preko 22.000 od kojih je oko 6 do 7.000 aktivno (aktivni T-90, T-80 i T-72BM)

Problem Rusa je u velikom broju različitih tenkova što predstavlja logističku noćnu moru.

Da stanemo malo sad sa podacima.

Što se tiče liste saveznika - malo si pogriješio - Indija svakako nije saveznik SAD. Znam da trenutno koketiraju ali Indijci su već sa Rusima "u krevetu" duže vrijeme i to je mnogo jača i ozbiljnija veza  Smile
Brazil takođe je veoma nezavistan od Amerikanaca - ne sjećam se kad su ih zagnji put pratili u sulude pohode po svijetu.

a kada sam rekao da je malo više toga u igri mislio sam na moranricu i vazduhoplovstvo gde SAD prednjači

S obzirom da je mnogo propatila u 90-im Rusija nije u mogućnosti da vodi ofanzivni rat protiv NATO-a ili SAD trenutno (dakle čisti konvencionalni rat bez upotrebe bilo kakvog nuklearnog naoružanja).
Da bi napao Rusiju sa ciljem da naneseš što veću štetu treba ti ogromna vojna sila. Da bi se to izvelo treba da se spremi i nagomila vojska, mornarica kao i avijacija što je moguće bliže Rusiji a šanse da se to izvede neprimijećeno od Rusa su ravne nuli. Da koriste svoje grupe nosača aviona mnogo je rizično zbog ruskih napadnih nuklearnih podmornica kao i zbog Tu-22M3. F/A-18 nemaju veliki domet i sjajne manevarske sposobnosti tako da bi imali poteškoća da se primaknu ruskoj obali i izvrše napad. USN bi trebala da izvrši napad sa velikim brojem krstarećih projektila sa velike distance.
Lovci i USAF-a bi morali da koriste baze u Evropi i na Aljasci, dakle nemaju veliki izbor što se tiče pravca napada i Rusi sigurno znaju kako da ih dočekaju.
Svi strateški važni ciljevi u Rusiji su više nego dobro branjeni PVO sistemima (inače najboljim u svijetu) a ostatak lovačkom avijacijom.

Ovo su samo "obrisi od jednog od mogućih scenarija" koji mi padaju na pamet u ove kasne/rane sate (imam nesanicu  Smile ). Moje lično mišljenje je da bi mi svi otišli u k...c kad bi došlo do bilo kakvog sukoba između ove dvije sile. Tako da sad možemo da razvijemo 1000 mogućih scenarija koji čisto sumnjam da će nam donijeti bilo šta korisno.
Kao što sam ti prije rekao, procijeniti stvarnu vojnu moć jedne od ove dvije države i rezultate njihovog potencijalnog konflikta nije lako uraditi, jer treba uzeti u obzir više varijabli a koje ti ponovo na kraju ne mogu dati konačan i tačan odgovor.
Porediti same brojke i TT karakteristike naoružanje ne koristi ničemu jer (npr. jedna važna) informacija dobijena od obavještajne službe ili jedna moja taktička greška može svu moju (dotadšnju) prednost (brojčanu ili tehnološku) da pretvori u sasvim negativnu situaciju (poraz).

i ako nemaš ništa pametno oladi malo

Očigledno da nemam ništa pametno čim se s tobom prepirem.
Ovo mi izgleda kao npr. ti i ja se svađamo koliko ima zrnaca pijeska u pustinji  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung sgh-550i
Malo je cudna tema-nisu uvek brojevi vazni.
Da su samo brojevi bili vazni Crvena armija bi 1941. za par meseci stigla do Berlina, a ne Vermaht do Moskve (uz hiljade unistenih vozila i aviona i stotine hiljada zarobljenika).
Ne vidim cemu ovakvo nabrajanje uopste sluzi.
IP sačuvana
social share
Sivi soko, sivi soko, sivi soko, ću-ću-ću. Sivi soko, soko sivi, sivi soko, šubi-dubi-du!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
naravno da ove brojke ne mogu da u potpunosti odluče ishod,za ishod borbe važni su i položaj,strategija,klima,obučenost,hrabrost,lojalnost itd.Temu otvorih da ljudi iznose još podataka kao što rekoh
evo npr. američkog robota

BIg Dog
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung S7
Ja rekoh jednom......ajde opet cu........

Necu rasprave, vodite kvalitetne i cinjenicne diskusije bez svadja.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Meni se cini da Ameri vec godinama, a u vreme Busha pogotovo, sve vise prilaze Rusiji (Sirenje Nato-a, Gruzija, Irak,Avganistan). Oni i dalje od Rusije prave "cudoviste boljsevizma" kao po inerciji.
Mislim da ce im se to osvetiti jer realnost ipak vise nije takva i sve manje ljudi ce da guta takvu vrstu price. No takvo gurkanje i bockanje ipak Rusiju nervira iako je "hladna" i posmatra situaciju. Da nij dosao Putin ko zna sta bi bilo. Rusi moraju biti pametni, treba im jos vremena da ekonomski osnaze skroz. Posle toga do sukoba tesko da moze da doce (kao i sada, u stvari, sto je dobro)

Iako su kopnena zemlja, mislim da bi trebali ipak da razvijaju zesce mornaricu i vazduhoplovstvo - ali imam neki osecaj da oni to vec rade i da ce nesto da izleti iz rukava iznenada, a u tom slucaju i broj, raspored i kvalitet svakojakih saveznika bi mogao da se menja.
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 243
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Jao ljudi, oni nikad nece zaratiti... a kad bi zaratili... Interkontinentalne rakete su cudo. Da li bilo ko od vas misli da bi se rusija iskrcala u s.ameriku ili da bi amerikanci stali na rusko tle? Sta je vama?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
gsilni, nije nama nista, vec moze biti onim usijanim glavama koje vode i politiku i citvau pricu vezano za ratove. Nikad se ne zna da li ce nekom mamlazu od generala, vrhovnog komadanta ili predsednika ili grupe mocnika, pasti upravo takva ideja.

Da li ti mislis da ljudi koji vode svetsku politiku da su to odgovorni i svesni, miroljubivi ljudi?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Ko to još misli. Sve same psihopate.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
ja mislim da brdo podataka nije tacno....za ameriku stoje podaci koji ustvari ukljucuju ceo NATO pakt!!!Za rusiju su priblizno tacni....mada ima dosta odstupanja u pojedinim brojkama!!!Drugo...Rusiju napadaju(indirektno) jos od raspada sssr-a....cecenija...dagestan...ingusetija...gruzija...kako to bas uvek oko kaspijskog jezera???moje misljenje je da Amerika nema muda da napadne Rusiju(i uopste bilo koju jacu zemlju)napadaju sirotinju uglavnom),a ruski resursi im trebaju,dok sa druge strane Rusija nema pretenzije na americko tle(koji ce im ku..c),oni bi najradije videli rusiju u gradjanskom ratu gde bi se ona sama podelila na republike...i naravno sibir bi bio nezavistan od moskve...i onda bi oni doterali svoje mirotvorce u isti...i onda eto nafte,zlata,gasa,uranijuma.itd...i onda....znate sve!!!VEC VIDJENO KOD NAS Smile pozzz!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 16:43:23
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.