Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rumunija u EU: 30 milijardi evra za razvoj  (Pročitano 15841 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12;
mob
Nokia E50
Citat
zidare plaćam 35€ dnevno
Majstore ili fizikalce?
Jer za majstora je malo,a za fizikalca puno... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
zidare plaćam 35€ dnevno

koliko im je radno vreme....8 ili 12 sati?

Na građevini se zna, radno vreme je od 7 do 17 časova tj. 10 sati. Narvno, pauza za ručak pola sata i par pauzica za ladno pivce, sve skupa radi se 9 sati na građevini.
ma pitam zato sto ovde kod nas na gradjevini zidari rade 12 sati i imaju dve pauze po pola sata ali im je dnevnica 50 evra

Ne znam, mnogo je to. Građevinarstvo je pasji posao, iz iskustva znam da se maksimalno šljaka do ručka, već posle podne ljudi se premore i otaljava se šljaka na rutinu do 5 sati.

12 radnih sati je mnogo, fizikalija je to teška.


@ cg_ac

imam ekipu majstora sa kojima radim godinama, trebaće mi limar, jer je ovaj iz moje ekipe otišao u Krasnojarsk na godinu dana. Karići još imaju posla po Rusiji, nisu oni pukli kao što se priča po čaršiji. Smile


@ niko79

svaki zidar je majstor. Radnici tzv. fizikalci imaju 20 € dnevnicu.

Da li je 35 € malo? Kako se uzme, tržište određuje cenu radne snage. Mene i ljude koje angažujem plaća investitor, tako da bih ja platio i veće dnevnice, ali to poskupljuje ukupnu cenu koju plaća naručilac posla.
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1.1
Citat
imam ekipu majstora sa kojima radim godinama, trebaće mi limar, jer je ovaj iz moje ekipe otišao u Krasnojarsk na godinu dana. Karići još imaju posla po Rusiji, nisu oni pukli kao što se priča po čaršiji.

Ssss znam oni su mi kumovi  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia E
Citat
zidare plaćam 35€ dnevno

koliko im je radno vreme....8 ili 12 sati?

Na građevini se zna, radno vreme je od 7 do 17 časova tj. 10 sati. Narvno, pauza za ručak pola sata i par pauzica za ladno pivce, sve skupa radi se 9 sati na građevini.
ma pitam zato sto ovde kod nas na gradjevini zidari rade 12 sati i imaju dve pauze po pola sata ali im je dnevnica 50 evra

Ne znam, mnogo je to. Građevinarstvo je pasji posao, iz iskustva znam da se maksimalno šljaka do ručka, već posle podne ljudi se premore i otaljava se šljaka na rutinu do 5 sati.

12 radnih sati je mnogo, fizikalija je to teška.


@ cg_ac

imam ekipu majstora sa kojima radim godinama, trebaće mi limar, jer je ovaj iz moje ekipe otišao u Krasnojarsk na godinu dana. Karići još imaju posla po Rusiji, nisu oni pukli kao što se priča po čaršiji. Smile


@ niko79

svaki zidar je majstor. Radnici tzv. fizikalci imaju 20 € dnevnicu.

Da li je 35 € malo? Kako se uzme, tržište određuje cenu radne snage. Mene i ljude koje angažujem plaća investitor, tako da bih ja platio i veće dnevnice, ali to poskupljuje ukupnu cenu koju plaća naručilac posla.
Sto ce reci iz svega ovoga da si ti jedan najobicnji matrapaz kod koga se radi od jutra do sutra  aplata kad plati investitor, puna vas je bre Srbija imamo vas za izvoz a te nadrukane cene mozes drugome da prodajes na vecoj kolicini radova se obaraju satnice narocito kad ide preko "posrednika" (matrapaza)! pauze za pivce kog zezas bre ti kakav alkohol u radno vreme Smile
Mozda mozes da prodajes maglu nekom ko gradjevinu nije video ni jednom, ja taj lebac jedem od 16-e godine! a sto ne kazes da taj posao neces dobiti nego ces ga kupiti! Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung Galaxy IIs
Kakve veze sve ovo ima sa tim što će Rumunija dobiti 30 milijaredi eura ( a mi ako se radikalni i Duh Sekire pitaju ništa  Smile)
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Impozantan novac
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
SonyEricsson k800i i D820
Svaka cast za Rumuniju....

U Njemackoj naprimjer firmasi prognoziraju da ce sve manje premjestati svoje firme u te istocne zemlje, jer im se ne isplati vise kao prije, standart raste i kod njih pa tako da ce u nekoliko godina ako i dalje ovako ide ovim putem nece biti vise povoljno jednoj njemackoj firmi da se seli tamo....

Ja kao informaticar u Njemackoj zaradjivam 4 puta onoliko koliko System, naravno bruto...radim 40 sati u tjednu. Samo vam zelim reci da ovdje na zapadu nije tako da se radi nesto vise nego tu u Srbiji, kao sto neki pricaju...

Srbija kada udje u EU, daleko ce bolje proci po meni nego jedna Rumunija ili Bugarska...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung Galaxy IIs
Svaka cast za Rumuniju....

U Njemackoj naprimjer firmasi prognoziraju da ce sve manje premjestati svoje firme u te istocne zemlje, jer im se ne isplati vise kao prije, standart raste i kod njih pa tako da ce u nekoliko godina ako i dalje ovako ide ovim putem nece biti vise povoljno jednoj njemackoj firmi da se seli tamo....

Ja kao informaticar u Njemackoj zaradjivam 4 puta onoliko koliko System, naravno bruto...radim 40 sati u tjednu. Samo vam zelim reci da ovdje na zapadu nije tako da se radi nesto vise nego tu u Srbiji, kao sto neki pricaju...

Srbija kada udje u EU, daleko ce bolje proci po meni nego jedna Rumunija ili Bugarska...

Zavidim ti. Ako pogledamo odnos cene/plate ti prolaziš još bolje.
Veliko je pitanje da li će Srbija ući u EU 11. je blizu.
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Ericsson T28
Sada mi postaju jasnije neke stvari oko fondova EU, ja nisam znao da se prava lova dobija kada se postane clan EU. Nama u Bosni daju bezveznih 400 000 000 evra, a neko je izracunao da nam je potrebno oko 100 milijardi dolara da dodjemo do one tacke na kojoj smo bili prije rata.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Ljudi koji rade moj posao na zapadu imaju monoooogo više, ali ja nisam tamo.

А што не одеш Станко? Већ сам те више пута питао, ниси ми одговорио.
По твојој "модерној" идеологији ти си ионако "случајно рођен овде", је л' тако, тако је! Често су твоји по форумима тако нешто причали.
Друго, ти причаш како је Србија шворц, јадна, бедна, Срби су губитници, и за све су криви (истина, досетио си се имена и презимена, па сам те ономад лепо спустио Smile ).
Што бре живиш међу губитницима? Иди тамо негде где мислиш да је боље, промени идентитет, осећај се к'о човек Smile

Узгред, веома ми је драго што препознајеш либералне тековине, познате и као "европске вредности" у свом потпису. А те тековине су
1. Инсистирање на систему вредности - пример: Черчилов отпор Хитлеру. И још ми нико не рече да ли је просечан Енглез живео боље 1940. него 1938. Smile
2. Себичан интерес појединца - пример: успех капитализма. А ја наравно могу да гледам ствари из свог угла. Ја знам како ја живим и знам званичне статистике. Што би ме било брига што неко није успео у животу?!? Је ли Станка брига што неко треба у 50-ој да добије отказ?! Smile

Али Станко то не разуме. Њега посао не може да чека Smile Још је Недић 1941. установио да Немачка има посла за све.  Smile Па иди па се ради.
Лепо рече у једном филму Цвијановић, иначе "жути" - Ко се ради не боји се глади Smile

п.с. Слободно задржи моје речи у потпису. Преко форума ионако никог нећеш моћи да (раз)увериш, а можда ми баш то буде одговарало приликом сеирења Smile
« Poslednja izmena: 05. Maj 2008, 08:45:16 od Duh Sekire »
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.