Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rts: ldp pokušao političku trgovinu sa javnim servisom  (Pročitano 9604 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One
Prvo meni nije jasno u kom je kontekstu RTS javni servis i šta to u Srbiji znači. Ako je javni servis, onda bi trebalo da služi društvu, tj građanima a ne vladi ili državi. Ako je državni medij, onda to opet ima poptunu drugu dimenziju od termina javnog servisa. Ako je opet produžena ruka parlamenta ili vlade koji pomaže da se mere koje donosi parlament lakše sprovedu u praksi, to je onda potpuno treća stvar i ne odgovara terminologij "javnog". Recimo, ako vlada oće da sredi stanje u policiji i sudovima, onda i RTS krene sa određenom kampanjom vezanom za tu problematiku i sl.

A sta gospodina tu zbunjuje?

Kazem, pogledaj BBC. Ne razumem vas probel javnog servisa, jel treba svaki dan po jedan gradjanjin da dobije pola sata na tv da kenja o cemu mu god drago... onda bi verovatno sluzio grajdanima.

A tom logikom moze i ovako - servis gradjana ili vlade? Vecina gradjana je dala podrsku ovoj vladi, vlada ima naklonost servisa, znaci servis radi za vecinu gradjana. naravno da se ne moze ovako pravdati, ali tako i ti dajes logiku da li je javni ili drzavni servis.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Nemoj da si bukvalista, naravno da ne treba RTS da intervjuiše sve punoletne građane Srbije, nego se ovde ne razume da vladu biraju političke partije, a ne građani. Zato ti sad imaš vladu koja vrlo verovatno nema većinsku podršku građana, a očekuješ da ti javni servis ima provladinu orjentaciju. Nemam ja ništa protiv da RTS bude javni servis, šta više, meni to paše i te kako. Problem je što javni servis treba da služi narodu tj društvu, dok podrška vladi može samo da bude u kontekstu onoga što je od koristi tom društvu. Sad, ako predpostaviš da narod neki put ne mora da zna dal nešto što se radi za 2-3 godine može da ispadne super, kao i da vlada nije nepogrešiva, jednostavno je nelogično da javni servis ima provladine stavove. Zato i kažem da je bolje da RTS bude jedna od državnih poluga koja pomaže u sprovođenju zakona i mera koje donosi država ili preciznije rečeno parlament. Ali onda ne stoji odredinica javni servis.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Apple 5
Mislim da iza svega stoji licna netrepeljivost Cede i Tijanica,stim da se ovaj prvi malo preracunao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Говор мржње у Скупштини

Почетак седнице Скупштине Србије обележио је наставак полемике о медијској афери насталој обелодањивањем покушаја политичке трговине Јавним сервисом Србије и говору мржње посланика ЛДП-а према генералном директору РТС-а Александру Тијанићу.

Жустру дебату на почетку заседања парламента покренула је председница Скупштине Србије Славица Ђукић-Дејановић обавештењем да је добила писмо којим јој генерални директор РТС-а Александар Тијанић тражи да се супротстави урушавању парламента и одреди према тврдњама посланика ЛДП-а Ивана Андрића да је, "Тијанић ратни злочинац и хушкач".

"Суштина писма, које је мени упућено и о коме је јавност поприлично обавештена је да господин Тијанић, како он каже, који ни из пера, ни из калашњикова никада није пуцао и да квалификације које су овде изнете иду на штету достојанства његове личности и Скупштине. Користим прилику да заиста у својим обраћањима водимо рачуна о томе да достојанство Скупштине негујемо", навела је председница Скупштине Србије.

Реаговао је лидер ЛДП-а Чедомир Јовановић негирајући да је било политичке трговине РТС-ом при формирању власти у Београду.

"ЛДП никада није помислила да уценама нешто тако решава и те проблеме отклања", истакао је Јовановић.

Јовановић је, међутим, потврдио да је са Демократском странком било разговора о "либерализацији медија" и да је тражено од ДС-а да пристане на реализацију оне политике која ће земљу приближити Европи, а наше друштво демократизовати.

"Александар Тијанић је само грешка у једном систему, производ читавог низа погрешних односа", рекао је лидер ЛДП-а.

Томислав Николић оценио је да ЛДП и Владан Батић давањем кворума уцењују власт у Скупштини.

Шеф посланичке групе "Напред Србијо" Томислав Николић посебно је критиковао квалификације, које је на рачун директора Јавног сервиса изрекао Иван Андрић.

"Када сте га постављали знали сте шта радите - постављате енергичног човека, дрског, неваспитаног, који ће да створи јаку и добру телевизију, али који ће једног дана да вам се отме. Направио је неколико српских серија најгледанијих у историји, на које сам поносан иако са Тијанићем никада нисам имао добар контакт", рекао је Николић.

Лидер напредњака нагласио је да говор мржње није "само када говори Томислав Николић или Велимир Илић или било ко у овој сали".

"Говор мржње је и када говорите ви из ЛДП-а. Вама је изгледа дозвољено све - ви можете сваког да увредите, сваког да оцрните. Кога ви прогласите да не ваља тај мора да се сели", нагласио је Николић.

Претходно, Независно удружење новинара Србије осудило је покушај политичке трговине РТС-ом и необразложене оптужбе посланика Андрића на рачун Генералног директора Јавног сервиса Србије.

Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 6230
Sta vama tu nije jasno? ciganche bi da se propoveda njegov liberalizam.
Oni bi ni manje ni vise u drzavi u kojoj je 50% stanovnistva nepismeno ili polupismeno da uvodi vrednosti koje ni on licno ne razume. On bi da nova vrednost bude nova politika prema centralistickoj Bosni. tata ga ispljuvao pre 35 godina a za dva rata, par miliona zivota da se predje Drina, jer je eto neko na nekom kongresu 1878-e mislio da je bolje da Srbi zive pod drugom carevinom. A imali vec svoju zemlju. I sad bi ciganche da to preko noci ispravi da Tijanic propoveda na TV kako mi Srbi treba da razmenjujemo zvale sa balijama i da im se izvinjavamo.
Isto ciganche bi da Tijanic predje preko set vekova gubitka Kosova i preko noci kazemo: jebi ga, nismo znali bre Shiptari da ste tako pametni, evo vama nase zemlja.Da usvojimo vrednosti evrope a ne zna da te vrednosti jedva trpe sve zemlje koje su novousle. da su to teske stege, koje jeste da su civilizovane ali ne mozes preko noci nametnuti neke kazne, neko ponasanje, nesto sto za naseg je coveka prava okupacija.Navikao da ne radi, da zdere, da mu partija daje a sada odjednom: sikter bato snadji se. Da bi se to srpovodilo moras bar jos pola miliona ljudi da uposlis.
Ja ne vidim ko bi to mogao da radi a da ne bude dozivljen kao Milanovic ili Mitevic. Sa one druge strane.

@Anea
osamdesetih je bilo para imao si centre izzvestavanja iz Moskve, Vasingtona, pariza, Londona, Pekinga.
Mogao si se u bilo kom trenutku ukljuciti i to je naravno delovalo drugacije.
Bilo je para. ne zaboravi da te emislije danas placas, jer jos nisi platio sta ti je Goran Milic servirao.
Direktan prenos Klej-Frejzer je prenosilo pet set drzava u evropi, medju kojima i Jugoslavija.
Bert Lankaster je bio u stabu Kleja a nas je komentator stigao do njega u onoj ludnici.
O kojim vremenima ti pricas? Idemo na cas u Moskvu tamo je nas komentator taj i taj, posle par minuta idemo nacas u vasington tamo je onaj drugi, idemo na cas u Pariz. I to skoro svako vece u 19:30.
Ti su svi komentatori mogli da stignu u vrhove vlasti tih zemalja da izvestavaju.


Ciganche nije shvatio ni Bajdenovu posetu. Administracija je Obamina. Obamina je zelja da ispravi stvari. Pa ga je poslao: idi bato i ispravi sta si ukenjao tamo.
Srbin naravno ocekuje da se Bajden pokloni, prizna tezak poraz imperijalizma itd, prizna Srbiju do Tokija.
Prvi korak je ucinjen.Sta znas, ako nastavis da kenjas moze da pritisne dugme i da ti cokule odlete do Tokija.

Zato taj konflikt je licni konflikt Chede sa samim sobom.Bolje da cuva svojih 5% ko malo vode na dlanu. Moze Tija Lija da i to oduzme.
« Poslednja izmena: 27. Maj 2009, 01:04:07 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Poslednji put kad je neko rekao da nema vremena, ispalo je da nije imao sta da kaze a kada je nasao vremena, zaboravio na koju temu je ostao duzan odgovor

Ovo je baš kvarnjak  Smile ispod pojasa, ali veliki sam ja momak, izdržaću... Smile
Izvoli, stojim na raspolaganju...da se uveriš kako nemam šta da kažem  Smile
Moram da priznam, da sam maksimalno upregao sav svoj skormni intelktualni potencijal da u tvom pisaniju pronadjem, razaberem nesto  dovoljno zanimljivo, vredno komentara, to krucijalno  pitanje zbog kojeg sam "pobegao" ,no ne uspeh da pronadjem, mora da mi dioptrija losa a i godine više   Smile naravno, izuzev onog pitanja o "programskoj semi" za koje si me pozvao da zajedno  raspravljamo na "Filmu",ne na ovoj temi....prema tome   Smile
 Rekoh već fascinira visina sa koje pišeš a pogotovo "konkretni ikorektni " odgovori koje nudiš ako si na to mislio, da surazlog mog "bega"  Smile Nit su Srbi Englezi, nit je RTS BBC, nit su Mućke Bolji život al dobro, ljudi su u stanju  svaku glupost da opravdaju, ponude, smisle nekakav odgovor  Smile

Citat: vasabilink=topic=440763.msg7126061#msg7126061 date=1243358618
Mislim da iza svega stoji licna netrepeljivost Cede i Tijanica,stim da se ovaj prvi malo preracunao.

Stoji, medjutim ja sam ubedjenja da se iza tog "ličnog" krije interes, novac...nažalost  "lično" u velikoj meri opredeljuje trošenje ne malih milionskih sredstava ( evića Smile) na javnom servisu, te je stoga itekako bitna pozicija gen. direktora.
Ako razumevamo ko je "gospodin dečijeg izraza lica i nadimka" koji je Cedin,njegove partije, glavni sponzor i promoter, čime se bavi  Smile, da upravo zbog tog "ličnog" nema pristupa "kolaču" koji se na RTS-u deli, već 2/3 pripada njegovom nekadašnjem učeniku, koji se u trenutno najjačoj političkoj stranci vinuo jako visoko(zahvalljujuću upravo novcu, odnosno medijima kojim gospodari), onda ni malo ne čudi ovakav zahtev LDP-a, da se Tijanić pomeri, odnosno da se promeni preraspodela "kolača" tj. da se politički takmac ( DS ) za promil oslabi ( u finasijskom smislu)....a sa Tijanićem, njegovom tvrdoglavošću i tim " ličnim " što ima s pomenutim gospodinom dečijeg izgleda i nadimka, to je nemoguće....
Interes i samo interes....prema tome ne treba nikoga da čudi ovakva inicijativa LDP-a. Tijanić je političkom odlukom, a ne javnim konkursom, došao na RTS, tako će i otići  Smile
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
osamdesetih je bilo para imao si centre izzvestavanja iz Moskve, Vasingtona, pariza, Londona, Pekinga.
Mogao si se u bilo kom trenutku ukljuciti i to je naravno delovalo drugacije.
Bilo je para. ne zaboravi da te emislije danas placas, jer jos nisi platio sta ti je Goran Milic servirao.
Direktan prenos Klej-Frejzer je prenosilo pet set drzava u evropi, medju kojima i Jugoslavija.
Bert Lankaster je bio u stabu Kleja a nas je komentator stigao do njega u onoj ludnici.
O kojim vremenima ti pricas? Idemo na cas u Moskvu tamo je nas komentator taj i taj, posle par minuta idemo nacas u vasington tamo je onaj drugi, idemo na cas u Pariz. I to skoro svako vece u 19:30.
Ti su svi komentatori mogli da stignu u vrhove vlasti tih zemalja da izvestavaju.


Ciganche nije shvatio ni Bajdenovu posetu. Administracija je Obamina. Obamina je zelja da ispravi stvari. Pa ga je poslao: idi bato i ispravi sta si ukenjao tamo.
Srbin naravno ocekuje da se Bajden pokloni, prizna tezak poraz imperijalizma itd, prizna Srbiju do Tokija.
Prvi korak je ucinjen.Sta znas, ako nastavis da kenjas moze da pritisne dugme i da ti cokule odlete do Tokija.

Zato taj konflikt je licni konflikt Chede sa samim sobom.Bolje da cuva svojih 5% ko malo vode na dlanu. Moze Tija Lija da i to oduzme.

Sve ja to znam. Meni ne trebas da objasnjavas nista.
Ali, treba nekim drugima... npr.  fabio_kanavaro
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Sve ja to znam. Meni ne trebas da objasnjavas nista.
Ali, treba nekim drugima... npr.  fabio_kanavaro

Baš u tvom stilu...potceni sagovrnika,inteligenciju, maksimalo...al ne marim, ne bih se menjao za pamet  Smile i to Vas dvoje zajedno  Smile Smile Smile

Daj bre, priče ovih metuzalema , koji su jednom nogom već u grobu, a ne razlikuju kapacitet od trenutne prozvodnje  Smile, o 80-tim, Londonu, Parizu i Moskvi, uopšte ne impresioniraju....shuplje su !!! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 6230
Ako neko kaze da je rts isto sto u vreme Slobe, taj je zlonameran.
Kakav god da je Tijanic je skupio jake profesionalne novinare oko sebe.
Problem partija je da oni bi da uredjuju svoje nastupe, a ovaj ne da. Pa tako se i zgrazavaju da prisustvuju.
Nema nato ispostava, nema papinih lokatora, nema Sorosevih televizija nema svetskih zavera.
A na to su skupljali poene od nepismenih glasaca.
Cim dignes malo nivo tv-a, evo golog Chede, svinjara, a tek ostalog sljama da ne govorimo.
Pa se sada svi bune. Daj bre tu petu kolonu. da se stoka zadovolji.
U mesto da gledam kvalitetan sport na drugom kanalu, gledam svinjarevu svraku kako skida cipele i Gocu lize mindzu kako dize noge. A tek onu ujdurmu od Urangutanovog procesa da ne pricam.
Sve ja to placam iz svog dzepa.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Ja sam zlonamerniji, još je bio i bolji u vreme Slobe. Političke emisije su bile isto ili skoro isto sranje, al zato je bio bolji filmski program, bio Garažni Geto i neke druge emisije kojih danas nema. Tijanić mi daje neke krševe od filmova, Mitević mi davao Rubljova ... nemoj zajebavati Shkorpion. Ne košta puno da se najme ti filmski klasici, al ne da vlast da bi još više zatupljivali narod nego Sloba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.