Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rts: ldp pokušao političku trgovinu sa javnim servisom  (Pročitano 9603 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One

Mislim da grdno gresis... povod za razmisljanje su pristalice LDP-a koje su u vecini umislile da su pripadnici neke urbane partije, kvazi-elita koja ima odgovore na sva pitanja, iznad svih drugih su i oni su bogomdani. Vi bi trebali da ste neki pokret, subkultura a ne zagovornici politicke opcije... gomila fensera koji su svi ultra moderni likovi koji zive negde u 2050 godini i nakon Srbije uredili su cak i nedostatke demokratije u USA.

Ponekad ovde ima stvarno smesnih stvari za procitati  Smile



I ja se slažem da ima smešnih stvari ovde.  Smile

Ne trepnu ni okom, a ti me ubroja u LDP-ovce  Smile
Samo zato što sam mišljenja , ubedjenja da je RTS očajno loš, odnarodjen... Smile
E svašta.... Smile Smile Smile

Pa tema je o zakulisnim radnjama LDP-a u vezi sa RTS-om... ako ti se diskutuje o samom RTS-u, izvoli na Film, rado cu ti se prikljuciti  Smile

I mislim da bi u mozgice jednog velikog broja ljudi trebala da dosegne cinjenica da sve drzave TV iako javni servisi gradjana u sustini uvek jesu pro-vladine, bez izuzetka. Samo, kada se govori o jednom temi onda se uzimaju primeri i iz EU i ostatka sveta a kada ne odgovara potkrepljivanju stavova onda se zanemaruju.

Da ne ulazim u to da BBC i dan danas vrti prastare Mucke pa i serije starije od njih, po milioniti put. I sad ako mi kazes "jedno su Mucke drugo je Bolji zivot" skacem kroz prozor  Smile Govorimo o domacoj produkciji a ne kvalitetu, posto su em razliciti zanrovi em se o ukusu ne raspravlja. A RTS emituje i nove serije, produkcija radi i opet, ostalo je stvar ukusa.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Izvini, ali sta treba da emituju? Smiley
obrazovni, dokumetarni program, dečiji program, istraživačko novinarstvo, putopisi...šta to beše... Smile Smile Smile

Promovisanje turističke ponude Srbije,pozitivnih vrednosti  i ideja u srpskom društvu, srpskog društva u celini, popravljanje pomalo iskrivljene slike o nama ( u čemu uveliko učestuju i novinarčići sa RTS-a) izgleda da je po "kolegijumu"  uloga  b92, Pinka,Fox- a ili Jagodinske Palme   Smile

dokumentarni imas, posebno subotom i nedeljom... eto.. cak i u top programu koji se postavio... "Kvadratura kruga", ubedljivo najbolja dokumentarna emisija u Srbiji i okolini... ubedljivo...
Sto se tice turisticke ponude, subota-nedelja... Sarenica...
Obrazovni je zaista malo losiji, ali ubace svaki dan bar neku emisiju, a sad ce i raspust, tako da ce ubaciti nesto novo...
Sto se tice Srbije, uopste... imas Beogradsku hroniku i Srbija danas... kao i jutarnji program, koji je i dalje najgledaniji Smiley

Nemoj molim te, pomisliću da si profesionalno vezana za RTS, čim ovako pišeš  Smile jbg. živ sam čovek, u ovom sveopštom ludilu,  imam i ja pravo na malko paranoje  Smile Smile Smile
Mislim da je besmisleno dalje polemisati u ovom pravcu kako ti pokušavaš...postovao sam današnju programsku šemu RTS 1...ti sama razluči, bez moje pomoći i sugestija, koliko tu ima  repriza i to na "borbenom kanalu"  Smile
O čemu onda dalje da pričamo...
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One
Jeste, postovao si programsku semu, i?

Ajde sad konkretno a ne navodjenje "8 kic termina" a pojam kica nije isti za svakoga (da dovedemo Bjelicu ona bi nasla i kemp, o objasnila razliku  Smile).

A naveo si i Bolji zivot na koji si vec dobio sasvim konkretan i korektan odgovor.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10


Pa tema je o zakulisnim radnjama LDP-a u vezi sa RTS-om... ako ti se diskutuje o samom RTS-u, izvoli na Film, rado cu ti se prikljuciti  Smile

I mislim da bi u mozgice jednog velikog broja ljudi trebala da dosegne cinjenica da sve drzave TV iako javni servisi gradjana u sustini uvek jesu pro-vladine, bez izuzetka. Samo, kada se govori o jednom temi onda se uzimaju primeri i iz EU i ostatka sveta a kada ne odgovara potkrepljivanju stavova onda se zanemaruju.

Da ne ulazim u to da BBC i dan danas vrti prastare Mucke pa i serije starije od njih, po milioniti put. I sad ako mi kazes "jedno su Mucke drugo je Bolji zivot" skacem kroz prozor  Smile Govorimo o domacoj produkciji a ne kvalitetu, posto su em razliciti zanrovi em se o ukusu ne raspravlja. A RTS emituje i nove serije, produkcija radi i opet, ostalo je stvar ukusa.

Sad si ti moj virtualni druže kontradiktoran u vlastitom postu. Ako ti je dospelo do mozga da su "sve drzave TV iako javni servisi gradjana u sustini uvek  pro-vladine, bez izuzetka"  Smile Smile onda ne vidim tvoju potrebu da se nešto preterano  buniš nad "zakulisnim radnjama ldp-a", naravno,sve u svetlu činjenice da je LDP ovako ili onako, vlast u ovoj zemlji...
Sad ako ti imaš nešto ideološki protiv njih, molim lepo...samo mi nije jasno na osnovu čega mene ubroja u LDP-ovce Smile
Na osnovu toga što ne "mirišem" Tijanića i ovakav RTS... Smile Smile
« Poslednja izmena: 26. Maj 2009, 13:33:30 od fabio_kanavaro »
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Izvini, ali sta treba da emituju? Smiley
obrazovni, dokumetarni program, dečiji program, istraživačko novinarstvo, putopisi...šta to beše... Smile Smile Smile

Promovisanje turističke ponude Srbije,pozitivnih vrednosti  i ideja u srpskom društvu, srpskog društva u celini, popravljanje pomalo iskrivljene slike o nama ( u čemu uveliko učestuju i novinarčići sa RTS-a) izgleda da je po "kolegijumu"  uloga  b92, Pinka,Fox- a ili Jagodinske Palme   Smile

dokumentarni imas, posebno subotom i nedeljom... eto.. cak i u top programu koji se postavio... "Kvadratura kruga", ubedljivo najbolja dokumentarna emisija u Srbiji i okolini... ubedljivo...
Sto se tice turisticke ponude, subota-nedelja... Sarenica...
Obrazovni je zaista malo losiji, ali ubace svaki dan bar neku emisiju, a sad ce i raspust, tako da ce ubaciti nesto novo...
Sto se tice Srbije, uopste... imas Beogradsku hroniku i Srbija danas... kao i jutarnji program, koji je i dalje najgledaniji Smiley

Nemoj molim te, pomisliću da si profesionalno vezana za RTS, čim ovako pišeš  Smile jbg. živ sam čovek, u ovom sveopštom ludilu,  imam i ja pravo na malko paranoje  Smile Smile Smile
Mislim da je besmisleno dalje polemisati u ovom pravcu kako ti pokušavaš...postovao sam današnju programsku šemu RTS 1...ti sama razluči, bez moje pomoći i sugestija, koliko tu ima  repriza i to na "borbenom kanalu"  Smile
O čemu onda dalje da pričamo...

RTS je javni servis.
Mnogo bolji nego sto je bio 90-ih, ali losiji nego sto je bio 80-ih.
Budzet HTV je nekoliko puta veci od RTS, a BBC nekoliko desetina, da ne kazem stotina puta...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One


Pa tema je o zakulisnim radnjama LDP-a u vezi sa RTS-om... ako ti se diskutuje o samom RTS-u, izvoli na Film, rado cu ti se prikljuciti  Smile

I mislim da bi u mozgice jednog velikog broja ljudi trebala da dosegne cinjenica da sve drzave TV iako javni servisi gradjana u sustini uvek jesu pro-vladine, bez izuzetka. Samo, kada se govori o jednom temi onda se uzimaju primeri i iz EU i ostatka sveta a kada ne odgovara potkrepljivanju stavova onda se zanemaruju.

Da ne ulazim u to da BBC i dan danas vrti prastare Mucke pa i serije starije od njih, po milioniti put. I sad ako mi kazes "jedno su Mucke drugo je Bolji zivot" skacem kroz prozor  Smile Govorimo o domacoj produkciji a ne kvalitetu, posto su em razliciti zanrovi em se o ukusu ne raspravlja. A RTS emituje i nove serije, produkcija radi i opet, ostalo je stvar ukusa.

Sad si ti moj virtualni druže kontradiktoran u vlastitom postu. Ako ti je dospelo do mozga da su "sve drzave TV iako javni servisi gradjana u sustini uvek  pro-vladine, bez izuzetka"  Smile Smile onda ne vidim tvoju potrebu da se nešto preterano  buniš nad "zakulisnim radnjama ldp-a", naravno,sve u svetlu činjenice da je LDP ovako ili onako, vlast u ovoj zemlji...
Sad ako ti imaš nešto ideološki protiv njih, molim lepo...samo mi nije jasno na osnovu čega mene ubroja u LDP-ovce Smile
Na osnovu toga što ne "mirišem" Tijanića i ovakav RTS... Smile Smile

Ne, nisam ni malo kontradiktoran. Koja je LDP vlast? Pojasni mi malo, ja se inace ne razumem u politiku... jel vlast ono kada skupstinska vecina (u kojoj nije LDP) napravi Vladu (u kojoj nije LDP)?  Smile

Drugo, svaka TV (nacionalna) jeste (da ponovim) uvek u velikoj meri provladina, ali tu nema zloupotrebe. To je uglavnom princip autocenzure (koji je rasprostranjem svuda, kako na tv tako i u pisanom novinarstvu). Niti ko sta trazi niti vrsi pritisak, prosto se zna da tako treba. Ali i to nije u meri da bi se reklo da sve drugo na tv nema prostora osim vladinih stavova.

Trece, ja vec odgovorih ali izgleda da treba da ti se crta. Tema jesu zakulisne radnje LDP-a a ne lik i delo Tijanica. Kada tako krenes na Tijanica i RTS (o Tijanicu vec rekoh da je govedo ali teski profesionalac) deluje da razvodnjavas sustinu teme, a ako to radis odvlacis nas od LDP-ovih necasnih rabota... pa me pitas zasto mislim da si za LDP. Ako nisi, izvinjavaj, a lepo rekoh, prica o samom RTS-u treba da se odvija na delu Film.

Cetvrto, ne odgovori na pitanje o programskoj semi?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10

RTS je javni servis.
Mnogo bolji nego sto je bio 90-ih, ali losiji nego sto je bio 80-ih.
Budzet HTV je nekoliko puta veci od RTS, a BBC nekoliko desetina, da ne kazem stotina puta...




Pa obzirom na način i kontraverze koje ih prate u tošenju tog novca, budzeta, izgleda da im je i to previše  Smile
Koliko me sećanje služi, parateći iz medija, čini mi se da je baš poslanik LDP-a, Gladan Blatić  Smile ex ministar pravde, podnosio neke krivične prijave protiv Tijanića, upravo baš zbog ugovora o otkupu serija i filmova, nezakonitosti i malverzacija prilikom sklapanja istih...
I koliko me sećanje služi,nismo još dočekali epilog tih krivičnih prijava od strane državnih organa,verovatno što se kao posrednik utom celom mutnom  poslu navodno krilo preduzeće našeg vodećeg medijskog tajkuna, inače visokopozicioniranog člana DS, milog nam gradonačelnika...
Prema tome, u Srbiji ne može ništa bez zakulisnih radnji...a Tijanić je dovoljno pametan i lukav da zna, dok god finasijski interesi moćnika nisu ugroženi, on je siguran,spokojan, može da se bahati  Smile
E zato je moja malenkost, ovako "zapenila"...ne zbog toga što me LDP-plaća  Smile
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10


Ne, nisam ni malo kontradiktoran. Koja je LDP vlast? Pojasni mi malo, ja se inace ne razumem u politiku... jel vlast ono kada skupstinska vecina (u kojoj nije LDP) napravi Vladu (u kojoj nije LDP)?  Smile

Drugo, svaka TV (nacionalna) jeste (da ponovim) uvek u velikoj meri provladina, ali tu nema zloupotrebe. To je uglavnom princip autocenzure (koji je rasprostranjem svuda, kako na tv tako i u pisanom novinarstvu). Niti ko sta trazi niti vrsi pritisak, prosto se zna da tako treba. Ali i to nije u meri da bi se reklo da sve drugo na tv nema prostora osim vladinih stavova.

Trece, ja vec odgovorih ali izgleda da treba da ti se crta. Tema jesu zakulisne radnje LDP-a a ne lik i delo Tijanica. Kada tako krenes na Tijanica i RTS (o Tijanicu vec rekoh da je govedo ali teski profesionalac) deluje da razvodnjavas sustinu teme, a ako to radis odvlacis nas od LDP-ovih necasnih rabota... pa me pitas zasto mislim da si za LDP. Ako nisi, izvinjavaj, a lepo rekoh, prica o samom RTS-u treba da se odvija na delu Film.

Cetvrto, ne odgovori na pitanje o programskoj semi?

Mnogo mi se druže praviš naivan  Smile a utisak je da se radi o veoma inteligentnom i obrazovanom čoveku. Šteta što sada nemam više vremena...pravo je zadovoljstvo polemisati s tako "jakim protivnikom"...možda drugom  prilikom   Smile
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One


Ne, nisam ni malo kontradiktoran. Koja je LDP vlast? Pojasni mi malo, ja se inace ne razumem u politiku... jel vlast ono kada skupstinska vecina (u kojoj nije LDP) napravi Vladu (u kojoj nije LDP)?  Smile

Drugo, svaka TV (nacionalna) jeste (da ponovim) uvek u velikoj meri provladina, ali tu nema zloupotrebe. To je uglavnom princip autocenzure (koji je rasprostranjem svuda, kako na tv tako i u pisanom novinarstvu). Niti ko sta trazi niti vrsi pritisak, prosto se zna da tako treba. Ali i to nije u meri da bi se reklo da sve drugo na tv nema prostora osim vladinih stavova.

Trece, ja vec odgovorih ali izgleda da treba da ti se crta. Tema jesu zakulisne radnje LDP-a a ne lik i delo Tijanica. Kada tako krenes na Tijanica i RTS (o Tijanicu vec rekoh da je govedo ali teski profesionalac) deluje da razvodnjavas sustinu teme, a ako to radis odvlacis nas od LDP-ovih necasnih rabota... pa me pitas zasto mislim da si za LDP. Ako nisi, izvinjavaj, a lepo rekoh, prica o samom RTS-u treba da se odvija na delu Film.

Cetvrto, ne odgovori na pitanje o programskoj semi?

Mnogo mi se druže praviš naivan  Smile a utisak je da se radi o veoma inteligentnom i obrazovanom čoveku. Šteta što sada nemam više vremena...pravo je zadovoljstvo polemisati s tako "jakim protivnikom"...možda drugom  prilikom   Smile

Poslednji put kad je neko rekao da nema vremena, ispalo je da nije imao sta da kaze a kada je nasao vremena, zaboravio na koju temu je ostao duzan odgovor
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Prvo meni nije jasno u kom je kontekstu RTS javni servis i šta to u Srbiji znači. Ako je javni servis, onda bi trebalo da služi društvu, tj građanima a ne vladi ili državi. Ako je državni medij, onda to opet ima poptunu drugu dimenziju od termina javnog servisa. Ako je opet produžena ruka parlamenta ili vlade koji pomaže da se mere koje donosi parlament lakše sprovedu u praksi, to je onda potpuno treća stvar i ne odgovara terminologij "javnog". Recimo, ako vlada oće da sredi stanje u policiji i sudovima, onda i RTS krene sa određenom kampanjom vezanom za tu problematiku i sl.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.