Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Roze i lutke su i za dečak: knjiga koja je savetima za roditelje i vaspitače  (Pročitano 38426 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
Stari, konzervativni nacin vaspitanja, ko u Austro-Ugarskoj, hebi ga, drzavi treba poslusnih radnika, vojnika, koji ne postavljaju pitanja kad treba da ih se sutne u rat ili kad moraju da rade po deset sati na dan, zato im se od malena lomi slobodna volja i stvar poslusna masa gde se svako nauci svojoj ulozi i gde svako mora da zna svoje mesto u drustvu, da se ne postavljaju pitanja zasto neko ima a vecina nema...
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
Izumi i dostignuća generacija odgajanih na ''konzervativni, zastareo i pogrešan'' način :


























































Izumi i dostignuća generacija odgajanih ''na pravi način'', u eri tzv. političke korektnosti i liberalizma :





















« Poslednja izmena: 26. Dec 2016, 21:24:22 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 489
Svet i ljudska civilizacija ne pamti veću pošast od neoliberalnih globalista. Teško će se izvući iz ralja ovog ološa...

Ova vest je samo deo agende stvaranja "novog čoveka". Homoseksualci se još kako mogu stvoriti vaspitavanjem na određen način.
Budući da neoliberali mrze sve što ima veze sa tradicijom i istorijom, organskim i biološkim datostima, trude se da to anuliraju i unište. Taj "novi čovek", odrastao na kompjuteru i "gedžetima", uz minimalni fizički i emotivni kontakt sa drugim ljudima će biti upravo to na šta se cilja: tikva bez korena, krpa koja nema naciju, pol, rasu, istoriju, religiju, državu, porodicu, zajednicu, prirodno okruženje...jednostavno, postaće bitanga, koja slepo sluša.

....................................................

Дететово право на властити пол
Аутор: Зоран Миливојевићнедеља, 25.12.2016. у 10:00

Промоција „родно неутралног васпитања” је повод да укажемо на опасности и могуће негативне последице које оно носи. Поједностављено, овај приступ васпитању је заснован на једној тачној и две погрешне претпоставке. Прва, тачна, јесте да свако дете има способност да развије особине супротног пола, то јест мушког или женског рода. Друга је да ће оно само, када дође време за то, да „осети” и определи се да буде мушко или женско. Трећа је да родитељи немају право да се мешају у тај процес и да „насилно” уклапају дете у друштвену улогу и идентитет који су у складу са његовим биолошким полом и хромозомима.

У складу с тим неки родитељи, поносни на своју напредност, модерност и ненасилност, питају своје мало дете како да га обуку за вртић, да ли данас жели да буде мушко или женско.

Иако биологија има свој утицај, прецењује се идеја да је мушки или женски идентитет ствар биологије. Важнији су психосоцијални фактори. Дете од најранијег доба усваја мушку или женску друштвену улогу и са њом се поистовећује. Прво поистовећење је бити дечак или девојчица, то јест бити син или кћерка.

Колики утицај родитељи имају на родно опредељење детета видимо код оних родитеља који су добили дете које је, по њима, „погрешног” пола. Они према детету развијају суптилни психолошки однос у којем га одбацују јер није „исправног” пола, а показују љубав и прихватање када се оно понаша као дете супротног пола. Многа деца из оваквог односа израстају у више или мање „женскасте мушкарце” или „мушке жене”. То може, али не мора да буде повезано са њиховом истополном оријентацијом. Нека од њих развијају родну дисфорију јер осећају да је њихова душа заробљена у телу погрешног пола.

Осим породице, важан је и утицај шире заједнице. Још је пре 100 година Алфред Адлер, познати швајцарски психоаналитичар, упозоравао на „мушки протест” код девојчица, које желе да буду исте као мушкарци када схвате да су у одраслом друштву мушкарци привилегована категорија.

Као што родитељи својим односом и порукама утичу на дете да свој идентитет прилагоди свом биолошком полу, тако и родно неутрално васпитање утиче на децу да постану родно збуњена и неопредељена. Можемо претпоставити да ће оно допринети много већој заступљености трансродних особа када одрасту генерације тако васпитане деце. Садашња истраживања показују да је одрасли живот таквих особа веома тежак и несрећан, због чега је међу њима екстремно висока стопа самоубистава.

Главни задатак родитеља јесте да прихвате и воле своје дете без обзира на то којег су пола – да га не збуњују и да му не оспоравају право да изграђује свој идентитет у складу са својим хромозомима. Равноправност брата и сестре је подлога друштва равноправних жена и мушкараца, при чему равноправност не значи брисање разлика између мушког и женског.

http://www.politika.rs/scc/clanak/370739/Spektar/Zivot-i-stil/Detetovo-pravo-na-vlastiti-pol
« Poslednja izmena: 26. Dec 2016, 21:37:22 od 8112kristal »
IP sačuvana
social share
"Како је дивно у нашој породици. Како се лепо дружимо. Ко нема велику породицу не зна шта пропушта. Правите децу!" др Андреј Фајгељ, отац четворо деце
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Vidis, hkj... zato sto ti ne vidis, ne znaci da naucna otkrica ne postoje...  Smile

A i u tom periodu koji ti navodis... muskarci su nosili nocne kosulje iliti spavacice, pantalone nisu nosili do polaska u skolu i igrali su se lutkama...

Jbt... pa i u egipatskim grobovima su nasli lutke za igru decaka i devojcica...
« Poslednja izmena: 26. Dec 2016, 22:33:10 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
Naravno da vidim. Izašao novi Samsung.

Citat
A i u tom periodu koji ti navodis... muskarci su nosili nocne kosulje iliti spavacice, pantalone nisu nosili do polaska u skolu i igrali su se lutkama...

Jbt... pa i u egipatskim grobovima su nasli lutke za igru decaka i devojcica...

Emmm... kada se kaže lutka, misli se (ili se bar mislilo nekad, u onom užasnom sistemu u kome sam ja odrastao...) prvenstveno na ovo


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne, ne vidis... ali nema veze...

I meni je zaista iluzorno pricati o nekim starim dobrim vremenima... jer se ona daleko razlikuju od onoga sto mi mislimo...

Npr. tada je bilo normalno da se devojcice od 10 ili 12 godina podvode i regularno rade u bordelima... velika tekovina zapadnog sveta...

I na kraju... sve to sto mi smatramo "tradicionalnim" je samo jedan mali deo kulture... jer evropsko-americka nije sve...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
Nema šta da pričam o iluzijama, tu su rezultati i činjenice. Pre pola veka ljudi su uz pomoć šestara,lenjira i kompjutera jačine današnjih digitrona išli do Meseca. A danas se vrhunac nauke svodi na kompresovanje veličine telefona i dizanje milijardera do stratosfere da mogu da se krešu u bestežinskom stanju.

Imalo je i to prošlo vreme svojih užasa, tu nema sumnje. Ja sam skoro bio napisao jedan sočan post o generaciji X koja pljuje po milenijalsima. Ali fora je što iako te prošle generacije nisu bile cveće, one jesu pičile napred i napravile nešto sebi. Nešto konkretno. A danas se prave novi polovi i virtuelni svetovi.

Citat
Npr. tada je bilo normalno da se devojcice od 10 ili 12 godina podvode i regularno rade u bordelima... velika tekovina zapadnog sveta...

Sreća pa su druge kulture uvek bile pametnije i nikada nisu imale ništa slično tome. Oh wait... Azija i Afrika prepune toga.

Citat
I na kraju... sve to sto mi smatramo "tradicionalnim" je samo jedan mali deo kulture... jer evropsko-americka nije sve...

Ti se stalno hvataš za tu priču o (lošoj) tradiciji. Samo zato što si videla tekstove Milivojevića i Dveri koji ti se nisu svideli i u kojima se često pominje tradicija pa ko veli čim neko nije otvoren za sve glupave ideje koje se danas plasiraju društvu, on je tradicionalista koji živi u prošlosti.

Prvo, nema to veze sa tradicijom nego sa razumom. U ovom slučaju, dečaci nema šta da se ljube i maze, i nema šta da se igraju ženskim igračkama. Nebitno da li smo u paleolitu ili 21. veku i da li se nalazimo u Polineziji ili na Aljasci.
A drugo, šta mene briga za druge kulture? Mene ne zanimaju žutaći iz Pi Ćkovca koji žive u zemunicama i vade leševe iz grobova da bi se slikali sa njima i kojima je to vrhunac života i prosvećenosti. Mene zanimaju uspešniji i sposobniji, i šta mogu da naučim i preuzmem od njih.

P.S. Uostalom, što rekoh na drugim temama... Ako su te ''nove stvari'' - pričam dakle o toj zadrtoj ravnopravnosti svega i svačega i menjanju ljudske prirode u toku dve generacije - tako dobre, nek mi neko pokaže rezultate. Neka napravi eksperiment u kome će dečaci i devojčice biti jedno, u kome će životinje i biljke biti ravnopravne ljudima, u kome nema ograničenja i poretka i gde svako može da radi šta hoće... Pa nek mi javi kako je prošlo.
« Poslednja izmena: 27. Dec 2016, 00:24:09 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
pocito sam sve  Smile nemam nikakvo misljenje...  Smile
ali imam jedan kratak komentar
za sve zabrinute  po netu..
nek idu malo brisat pasinu i prat kupatilo ili nek idu brat baje  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
Social engineering.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
Izumi i dostignuća generacija odgajanih na ''konzervativni, zastareo i pogrešan'' način :

Hebote Hkj, al si izmeso slika, skrolujem cisto da vidim ko je to postavio  Smile

Mislim, tu je sad i parna masina, telegraf, dobro, avion si postavio. Opet nisu svi bili tako vaspitani nego jedan manji, onako imucniji deo je ipak imao neke privilegije i nesto slobode da razvije kreativnost. Vecina je morala da izgradjuje industrijsko drustvo i pored toga da sluzi za vreme rata. Opet kazem, oni imucniji su imali prilike za boljim obrazovanjem, za sirenjem horizonta i sa malo vecim slobodama, sto donosi opet kreativnost. Obican covek je radio od jutra do mraka u fabrici i to je to, jos je morao da se veseli kad dodje recimo prvi svetski rat. Zato i jedan Tesla nije uspeo u Srbiji, ali ni u Austro-ugarskoj vec je morao preko. Amerika naravno ima svakakvih mana ali ima tu jednu prednost da ipak na neki nacin podrzavaju indvidualnost i tu se Tesli posrecilo, nije morao da ima ogromnu kintu, pedigre poreklo i slicno da bi neko obratio paznju na njega.
Pogledas Azijate, oni su bolesnici sto se tice hijerarhije i danas vidis jedino u cemu su uspesni je kopiranje, kreativnost je nula bodova...
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.