Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Родитељи, шта вам гледају деца  (Pročitano 23993 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46930
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Nokia 
Citat
Jel ovo dole trovanje ili ne?
Па кад су те Брин&Пејџ цензурисали,мора да јесте. Smile И то, big.  Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Što je akcenat samo na novim crtanim filmovima. Šta je sa traumama i nepopravljivom štetom nas što smo odrasli na Hi-men-u, Transformensima, Nindža kornjačama, Tom i Džeriju, Popaju, Dušku dugoušku, Patku Dači, Ptici trkačici i ostalim crtaćima prepunih nasilja.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 
@sandra80

Sporan stih glasi>

You teach me and I'll teach you tj. na srpskom Učim te dok učiš me, a ne mucis me. Ja kapiram da ljudi ne vole Pokemone ali ovakva glupost govori samo o analizi doticne.

Uvodna Pokemon pjesma ne navodi ni na kakvo nasilje. Samo se istice ambicija za slavom i uspijehom... istrajnost i zrtva da se  postigne zivotni cilj, a sve to kroz zabavu, avanaturu i igru sa Pokemonima. 

 

ajde  Smile

kao nisam znala, zato sam i rekla da nema veze sa vezom. Gubi smisao, i nije tacna recenica. Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.16
mob
Qtek 小米
Sve.. sve.. ali Teletabise mi ne dirajte...

To je ubedljivo jedini program koji kod mene izaziva privremeno uginuce mozga... i zato ih neizmerno volem... Smiley
Citat
Где су она стара времена, добри стари џез и Том и Џери.


Jesu li to oni crtaci u kojima Dzeri bar jednom tesko ozledi ili totalno dezintegrise Toma.
Koliko znam... u tim crtacima sve vrca od nasilja i vredjanja ostalih likova. Smiley

Одговор је већ дат.  Smile

Pored svega što ste naveli ja bih da se osvrnem još i na to da se gubi maštovitost, sve se svodi na par stvari (ubijanje i ostalo)... A i sami likovi gube na lepoti crta lica, sad su kockasti i bitno je samo da se kreće i govori, nije bitno kako izgleda ni crtani lik ni svet oko njega. Nekada je to sve bilo puno lepše, interesantnije, maštovitije, prepuno boja i nadahnjujućih melodija u pozadini.

Naravno, najbitnije je to što danas crtani likovi decu navode na nasilje i samopovređivanje.
Citat

Додао бих да се некада знало за јасну границу између добра и зла, између слабијег и јачег.
Хумор је био доста дубљи, а дијалога конкретно у Том и Џерију није ни било, тако да нема ни ружних речи.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
Sreća pa je Radio difuzna agencija namjenski dodjelila jednu nacionalnu frekfenciju televeziji Hepi/Koštava kako bi "djeca imala svoju tv, obrazovala se, učila..." Tad je objavljeno da je frekfencija data pod uslovom da 12h pripadne Hepiju koji će prikazivati sadržaj isključivo namjenjen djeci, a da će tek poslije 19h ići sadržaj za odrasle. Tako je tv BK tada najbolja naša stanica ostala bez nacionalne frekfencije.
Ako neko gleda danas ovu tv, vidjece da Hepi nema više ni 6 sati programa, a pola od toga čine reklame za igračke i kvizovi čija je jedina funkcija da navuku djecu da im daju pare.

Nije toliki problem što postoje ovakvi crtaći, nego što nemamo alternativu. Nekada davno u onoj groznoj SFRJ, pu pu, program od 8-16 je bio rezervisan za djecu. I bilo je tu najmanje crtaca, uglavnom su to bile obrazovne emisije kakvih danas nema: Opstanak, Mitovi i legende, Kocka, kocka kockica, Priče iz nepričave, Metla bez drške, Tragom ptice dodo i sl.

Tv Sa je subotom pravio blok dječijeg programa od 9-14 gdje su  najbolji novinari i klinci zajedno uredjivali program: bilo je tu crtaća, emisja, priča o problemima i sl. Nedeljni zabavnik da se i ne pominje, počeću plakati.

Pred spavanje smo svi gledali crtac, ali i Laku noc djeco.

Onaj grozni komunistički režim je tražio da crtaći imaju neku poruku da bi bili pušteni pa smo gledali: Seksualno obrazovanje, Život moje telo - ctać koji je objašnjavao ljudsku biologiju, Posle 2000  -  ili kako se ono već zvaše onaj crtać koji je djeci objašnjavao istoriju nauke i nova naučna otkrića i sl.

Kao što rekoh blago, blago današnjoj djeci, moji klinci imaju 8 dječijih kanala, ali eto nemaju ni jedan omiljeni crtać, niti ima  i jedna tv gdje bi čovjek mogao da pusti klince da gledaju bez straha za njihov zdrav razum i minimum svijesti.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9605
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ако се не варам ТВСА је 90% образовног програма преузимао са РТБ, тако да нисмо били ускраћени за емисије које си већ набројала... Додао бих још и "Мали програм", "Muzzy in Gondoland", "Коларићу Панићу", "Поштар Аца"... или "Луткомендија" и "Форе и фазони" са ТВНС... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Pored svega što ste naveli ja bih da se osvrnem još i na to da se gubi maštovitost, sve se svodi na par stvari (ubijanje i ostalo)... A i sami likovi gube na lepoti crta lica, sad su kockasti i bitno je samo da se kreće i govori, nije bitno kako izgleda ni crtani lik ni svet oko njega. Nekada je to sve bilo puno lepše, interesantnije, maštovitije, prepuno boja i nadahnjujućih melodija u pozadini.

Znaci, OK je kada se dvoje lepih tuku, ali nije kada se dvoje ruznih tuku...

I ona je diplomirala? Smile


Gde je ona tema - Srbija i deficit znanja.

Ja bih rekla - Srbija i deficit zdravog razuma... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.16
mob
Qtek 小米

Hi im Muzzy, Big Muzzy !  Smile
« Poslednja izmena: 19. Feb 2011, 00:41:00 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
a
  Smile
oni su mi ok,tu do 7-8 godina
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.