Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 19 20 22 23 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Retro Flash - igre iz davnina!!! - sve o starim igrama za pamcenje  (Pročitano 158708 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Nokia 1800
našao sam neke raptor remix-e i oduševio se  Smile Smile Smile





ko je igrao, znaće  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
našao sam neke raptor remix-e i oduševio se  Smile Smile Smile





ko je igrao, znaće  Smile

Нисам играо али те схватам.  Smile Ја тако наснимам СОР ремикса на телефон и слушм их у свакој прилици...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Serijal Final Fight





Jedan od najbogatijih žanrova na arkadnim mašinama definitivno su tabačine. Ideje za ovakav tip igara gotovo su nepresušne, te ne čudi impozantna brojka novih naslova koji su se pojavljivali svake godine. Krajem devedesetih godina prešlo se na 3D izvođenje, pa je klasičan 2D beat ’em up žanr polako počeo da se gasi. Jedan od njegovih blistavijih izdanaka je serijal Final Fight, koji poseduje bukvalno sve klišee ovog žanra, ali je ipak uspeo da ostavi dublji trag.

Originalni Final Fight (www.romnation.net/srv/roms/56075, 3,96 MB) iz 1989. godine bio je veoma popularan i u tadašnjoj Jugoslaviji, jer gotovo da nije bilo luna-parka bez mašine sa ovim naslovom. Radnja je smeštena u fiktivni Metro City početkom 1990. godine. Negativci iz Mad Gear bande haraju gradom, a jedini ko može da im se suprostavi jeste novi gradonačelnik Mike Haggar. Njegova ćerka biva oteta od strane zlikovaca i Mike sa svojim prijateljima Codyem, koji je inače u vezi sa kidnapovanom devojkom, i Guyom kreće u spasilačku misiju. Tokom igre priča potpuno pada u zaborav i jedino je važno umlatiti što više gangstera kojih ima k’o pleve. Izvođenje je klasično, statična pozadina, skrolujuć ekran i igrač koji se kreće s leva na desno. Svaki lik poseduje sopstveni profil udaraca i stil borbe. Haggar je najsnažniji, ali prilično trom, dok je Guy okretan i brz. Final Fight se može igrati udvoje, što može biti presudno zbog količine neprijatelja na kasnijim nivoima. Na svakom levelu mogu se pronaći health boosteri u vidu hamburgera ili pečene piletine. Takođe, moguće je pokupiti i hladno oružje, koje se može kratkotrajno koristiti. Igra je podeljena na šest lokacija, a po dobrom starom običaju na kraju svake čeka vas megastrašni boss.

Na nastavak se čekalo do 1993. godine kada se pojavio Final Fight 2 (www.romnation.net/srv/roms/53798, 812 KB), ali samo na SNES platformi. Priča se nadovezuje na onu iz originala. Ostatak poražene Mad Gear bande ovog puta kidnapuje Guyevu verenicu Renu. Pošto je Guy nestao u akciji, Renina mlađa sestra Maki poziva Haggara u pomoć i on dolazi sa svojim priljateljom Carlosom, specijalistom za borilačke veštine. Novine u odnosu na prvi deo su, pored novih likova, neprijatelja, bosseva i poteza, dodatak trećeg tastera za izvođenje specijalnog poteza, kao i podešavanje nivoa težine.

Poslednji oficijelni nastavak (www.romnation.net/srv/roms/53799, 1,69 MB,) izašao je 1995. godine, takođe samo za SNES. Pošto su konačno uništili Mad Gear bandu, Metro City može da odahne, barem nakratko, pošto su tu novi negativci, ovog puta pod imenom Skull Cross Gang. Treći nastavak sadrži najviše likova. Pored Haggara tu je i povratnik Guy, kao i pridošlice u liku policajke Lucie i uličnog borca Deana. Poslednji nastavak doneo je i najviše promena. Pre svega, tu je mod za dva igrača, u kome je drugi borac kontrolisan nezavisno do strane kompjutera. U opcijama se, pored težine, može podesiti i jačina saborca. Dodat je i novi potez u vidu udarca iz naleta, koji se može koristiti i u skoku. Takođe, pored specijalnog udarca tu je i super udarac, koji se može izvesti samo kada se skala na dnu ekrana napuni. Uz sve nove poteze i oružja likovi mogu izvesti sopstvene spektakularne kombo udarce.


Konstantin MILUTINOVIĆ


svet kompjutera
   
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Znas me,znam te

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 84
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.27
mob
SonyEricsson k8001
                                             Outrun

   Igra je izbacena 1986. Razvili su je Yu Suzuki i Sega-AM2. Arkadna voznja u kojoj je poenta proci kroz sve checkpointove pre isteka vremena. Pored vaseg virtuelnog ja, u obliku mladica, sedi devojka sa kojom delite auto sto lici na Ferrari Testarossu, iako Sega nije imala u to vreme licencu za Ferrarijeva vozila.
   Inovativna grafika i zvuk, kao i hardver specijalno napravljen za igru (kabina sa porketnim sedistem, volanom i papucicom za gas) doneli su igri veliki uspeh. 17 godina posle izbacen je Outrun 2, pa 2006 Outrun 2006 Coast to Coast.
   Iako postoje mnoge varijacije na ovu igru, ona je jedina koja se zasniva iskljucivo na checkpoint rezimu igranja. Na putevima srecete jos 5 vrsta vozila: kamion, Bubu iz '72., Chevrolet Corvette '71., Porsche 911 '85. i BMW 325i Cabriolet E30 '85. Prilikom priblizavanja checkpointu vozac nailazi na grananje puta u 2 smera sa razlicitim okruzenjima.
   Kucna varijanta igre, koja je postojala za Commodore 64, ZX Spectrum, Amstrad CPC i Atari ST, dolazila je sa kasetom originalne muzike iz igre, koja je postojala u kabinama.
   Poddelovi igre su: Turbo Outrun 1989., Outrunners, Outrun 2 SP, kao i neoficijalni dodaci: OutRun Europa, Battle Out Run, i Out Run 2019. Postoji i specijalna igra Outrun za manje poznate Segine 3D kacige.


ma ovo moj komp. ne podrzava Smile
IP sačuvana
social share
Znas me ,znam te
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ако сте заборавили легендарног Shinobia-a ево нешто да вадс подсјети. Игра за коју се заиста може рећи да има душу.  Smile










IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Hold your colour

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1705
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
LG GT350
imam link sa oko 800 ovakvih igrica zajedno sa emulatorom.ko zeli neka se javi na pm.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
imam link sa oko 800 ovakvih igrica zajedno sa emulatorom.ko zeli neka se javi na pm.


ја имам око 880 на диску

скинуо сам са торента 928, додао још чувени  CD са 256  игара и појединачно скинуо још неких 20-30 наслова. Онда сам направио микс, обрисао ромове који не раде, обрисао непотребне дупликате (дупликате којe вриједи имати сам сачувао), подјелио игре према жанровима (табачине, симулације, платформе, пуцачке, РПГ); те сам створио солидну коклекцију која се покреће најновијим верзијама кеге и генса... Оба емулатора имају своје предности и недостатке, па сам их упарио да извучем максимум.  Smile Мислим да има 878 уникатних игара.  Smile Још да кажем да је генс на српском а биос за 32х и CD долазе у оквиру кеге...  Smile
« Poslednja izmena: 05. Nov 2009, 22:46:52 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 531.9
super mario je definitivno najbolja igrica ikada
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Hold your colour

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1705
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
LG GT350
imam link sa oko 800 ovakvih igrica zajedno sa emulatorom.ko zeli neka se javi na pm.


ја имам око 880 на диску

скинуо сам са торента 928, додао још чувени  CD са 256  игара и појединачно скинуо још неких 20-30 наслова. Онда сам направио микс, обрисао ромове који не раде, обрисао непотребне дупликате (дупликате којe вриједи имати сам сачувао), подјелио игре према жанровима (табачине, симулације, платформе, пуцачке, РПГ); те сам створио солидну коклекцију која се покреће најновијим верзијама кеге и генса... Оба емулатора имају своје предности и недостатке, па сам их упарио да извучем максимум.  Smile Мислим да има 878 уникатних игара.  Smile Још да кажем да је генс на српском а биос за 32х и CD долазе у оквиру кеге...  Smile

ja sam stavio 800 ali ima i vise.Ali sve su strasne,samo 1 igricu ne mogu naci,ali ni ne znam joj ime.to ti je dobro,nego meni svih 256 je u tih 800+ igrica.ali vrh je vratiti se u djetinjstvo kada je jos sega bila velika.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
От тих 800 колико имаш већина су спортске симулације. Симулације бокса, тениса, фудбала, бејзбола, кошарке... На десетине таквих игара које апсолутно не вриједе. 90 до 2000 су штанцали сваке године по један такав наслов... рецимо 10 ФИФа, НБА, НХЛ... Никада нисам волио овај жанр нити ми је јасно зашто га људи толико експлоатишу ?
« Poslednja izmena: 08. Nov 2009, 20:53:37 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 19 20 22 23 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.