Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 03:07:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Reinkarnacija da ili ne???  (Pročitano 26789 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
LG 4X HD
Dugo nisam uchestvovao na ovim temama pa nisi upoznat sa mojim stavom koji je ipak lepo sazet u poslednjoj recenici tvog posta.
Upravo je to bila poenta svih mojih ranijih postova,odgovore ne treba traziti u knjizi(ne samo u knjizi vec i u veri kao takvoj) vec u samom sebi.
Sto se tiche Isusa,nishta tu mene ne zbunjuje,mada sam se tako izrazio da bih ukazao na neshto sto je meni jasno (bar ja verujem)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
odgovore mozemo traziti u sebi samima, ali je dobro pitanje da li cemo ih zaista i naci ?  Smile
onaj ko je radoznao svakako ce se prosetati i po svijetu koji ga okruzuje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Moja stavka o knjizi u coveku je naravno hiperbola. Naravno da treba ici po svetu, naravno da treba citati knjige, a Bibliju posebno. Ono sto imamo u sebi je vise knjiga pitanja nego knjiga odgovora. Na zalost mnogi ljudi nikad ne uporedjuju knjige sa prasnjavih polisa sa pitanjima koja su u njima samima. Nikad ne dovode nista u pitanje nego samo prihvataju ono sto im se servira - da li u Bibliji ili na televiziji ili u Mikijevom zabvniku. Nasa unutrasnja knjiga ima jedno vrlo bitno pitanje za sve - ZASTO? Ne postoji sramota, ne postoji moral ili dogma koja ima pravo da coveku uskrati na bilo koje pitanje koje pocinje tom reciju. Na zalost cesto je coveko ostavljeno da sam nadje odgovor, da sam baulja kroz mracne hodnike neznanja i gluposti, da se sam suocava sa svojom gluposcu i sazreva prihvatajuci je  i menjajuci svoje ustaljene puteve i stavove. Zivot je fenomenalno dobar ucitelj ko je dovoljno hrabar da mu bude ucenik.

A apropo toga da li cemo naci odgovore. Ja sam ubedjen da da. Mi smo fenomenalne emotivno/spiritualne tvorevine kojima nista ne fali. Mi dolazimo na ovaj svet  u savrsenom stanju ali bez svesti o svojoj savrsenosti. Mi smo sami sebi najveci neprijatelji i jedina prepreka ka svesnoj savrsenosti, na putu ka svim odgovorima na sva pitanja, cak i na ona koja nikad nismo sebi postavili jer smo bili previse osioni, uplaseni ili gordi.

I da citramo Bibliju - Pokucaj, otvorice ti se. A nesto jos lepse od Koelja(parafrazirano): Kada covek krene ka svom zivotnom cilju, ceo univerzum ce se saviti u teznji da mu pomogne na tom putu. 
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1678
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
"ne kazem da je nedostojno ili pogreshno,ne ulazim u to uopshte.samo mi iz onoga sto pishe i sto si ti citirao nije jasan redosled dogadjaja ni okolnosti pod kojim su se dogodile a ni smisao,a ja nisam spreman ni sposoban da verujem u neshto sto ne mogu da shvatim i shto mi deluje toliko kontradiktorno.ja ne mogu da verujem u to samo zato shto sam se sticajem okolnosti rodio kao pravoslavac,mogao sam se roditi i kao budista."

Logično razmišljaš.
Ne znam šta da ti kažem.

Meni je pomoglo kada sam ukapirao kakva je jevrejska logika po tom pitanju.
Naime, kada sam se zapitao zašto je onakva i onolika razlika između 2 Hristova rodoslova
(1. u sv. jevanđelju po Mateji a u 2. kod sv. jevanđelja po Luki)
i onda sam, Bogu hvala, iskopao da jevrejima (što je i Apostol Mateja)
nije bitan realan hronološki redosled već legalan redosled.
A grcima (kao što je Jevanđelist Luka) i nama (i latinima i ...) - jeste.
Npr. ako bi neki jevrej hteo da napiše ... rodoslov moje familije, moguće je da bi zapisao
mog dedu, pa mog ujaka, pa moje dete, tj. preskočio bi moju majku i mene, jer mu je kriterijum
uticaj i ugled osobe a ne ... linearan pristup.

Iz te perspektive sam ukapirao i Božije stvaranje svega vidljivog i ne vidljivog
zapisan od strane Jevreja u početku Svetog Pisma, gde se npr. prvo pominje stvaranje svetla i tame,
a kasnije stvaranje Sunca, kao da je to odvojiva rabota.

Tako nekako.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
LG 4X HD
ok,kapiram

@ decky

ja mislim da knige sluze kao putokaz i naravno treba ih chitati..i "putovati" i videti sve shto mozesh da vidish u cilju sakupljanja informacija.
ali odgovor kao i pitanje cesh naci u sebi,kao shto su ga nashli i ti koji su pisali te knjige,jer oni su svoje odgovore pronashli u sebi.I "Alhemichar" (jel da?) koji si parafraziro je knjiga koja govori o tome,bar sam je ja tako skapirao mada sam je chitao pre 10 god.
I "Sidarta" recimo.Da rezimiram,smatram da cesh odgovor naci tamo gde je i pitanje postavljeno,ako je pitanje iz dushe samo u dushi svojoj odgovor mozesh naci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Da pogodio si parafrazirao sam Alhemicara. A odgovor na sve sto si rekao je -DA, naravno  Smile Smile

To je sustina. Knjige su iskustva drugih, mogu da nas inspirisu i daju snagu ali ne da nam serviraju recept za nas put, jer nas put je samo nas i niciji drugi. Ako ja na primer ili bilo ko drugi dosegne Boga, i vrati se i napise 100 knjiga o tome - citanje tih knjiga te nece ni milimetar pribliziti k Bogu ali ce ti dati snage da nastavis traganje za sopstevim odgovorima. Sidarta je najbolji primer, nadasve divna knjiga.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Ericsson T65
Sta se sve ovde prosipa od pojedinih diskutanata, i kakve su to teorije...

@arlekin

Raj, kako pise u Bibliji je bio vrt koji je Bog nacinio na istoku. Dakle doslovno je vrt, iako je tada cela zemlja bila jedan zeleni vrt, ali ovaj vrt koji je Bog nacino za ljude je bio poseban. Poseban je zato jer je na tom mestu Bog otvoreno kontaktirao sa Adamom i Evom, jer tada jos nisu bili pali u greh. Dakle dublji smisao raja, je blazerno stanje u kome je bio tada stvoreni covek ovde na zemlji. A Adam i Eva kada su isterani iz raja, podrazumeva i takodje isterivanje iz toga vrta na istoku, a jos dublji smisao ima za to gubitak blazenog stanja, besmrtnosti i pad u smrtno stanje u kakvom se nalazi danasnji covek, jer Bog je povuako svoju blagodat sa coveka kada se ovaj isprljao grehom. Nadam se da je ovo pomoglo. Znam da bi iamo opet pitanja, ali nisam u stanju tako brzo dogovarati jer namam sad stalnu internet vezu. Pozdrav!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
evo probacu josh jednom da vam objasnim tu shemu sa reinkarnacijom. ovog puta uzecu za primer costu koji je chovek (vishe,manje ... u stvari manje , mnogo manje:D:D) zamislite costu koji se moli u crkvi. shta costin um kaze o sebi : ja sam costa,hriscanin sam i molim se hristu u crkvi. u crkvu sam ushao pre 15 minuta,zulja me leva cipela. iz crkve izlazim za 10-ak minuta ,idem kroz park pravo kuci. costin um je vezan za tu sliku coste- ljudskog bica i on sebi ne moze da dopusti veliku slobodu. costin um moze da dopusti da ce costu kad izadje iz crkve , u pomenutom parku, napasti i ujesti neko kuche. ali costin um ne moze da dopusti sebi da ce kad izadje iz crkve costa postati kuche i ujesti nekog za nogu. tu slobodu costin um nema.
a zamislite sad kad bi costa pomislio da vishe nije costa nego hrist. to je prosto nemoguce. jednostavno za costu bi to bilo nezamislivo bogohuljenje . za costin um hrist mora uvek da bude "neko drugi" ,bolji od coste. zato je hrist za costu postao propast a ne spas.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Јел'вам познат овај стил...



Случајеви

Једном се Орлов прејео папуле и умро. А Крилов је сазнао за то и такође умро. А Спиридонов је умро сам од себе. А Спиридоновљева жена је пала с креденца, па и она умрла. А Спиридоновљева деца подавила се у вештачком језеру. А баба Спиридонова се пропила и завршила на улици. А Михајлов је престао да се чешља и добио шугу. А Круглов је нацртао даму са бичем и полудео. А Перехрестов је телеграфски добио четири стотине рубаља и толико се узохолио да су га најурили из службе.

Све добри људи, али им се није дало.

22. августа 1936. 

Данил Хармс

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
jeste iljushine ,samo harms je to napisao za ljude koje je pobio staljin i njegovi ,shto ti nazalost nisi razumeo ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 03:07:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.