Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:31:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Reinkarnacija da ili ne???  (Pročitano 26903 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
covjek ne moze nikako u iducem zivotu biti zaba, jer nema ni emotivni ni duhovni pa ni materijalni plan zabe. I nije um najbitniji vec je LJubav prema Bogu najbitnija, i ako je covijek previse vezan za um dolazi do njegovog "prosipanja". Emocija predstavlja ogromnu kolicinu zgusnutih informacija, dok su u umu one daleko razrijedjenije. Covjek koji je u proslom zivotu gusio ljubav radi volje i intelekta u u ovom zivotu se radja kao duhovni siromah.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
LG 4X HD
pokushah ovde i na nekim drugim temama da nadjem odgovor na jedno pitanje ali nisam mogao,pa onda reshih da ga postavim vernicima
prvenstveno costi jer se on izgleda najvishe razume u crkveno vidjenje stvari.

Dakle,nailazim na dva potpuno kontradiktorna crkvena/biblijska scenarija covekovog nastanka na zemlji,

Po jednoj verziji (costa jednom citirao) covek je na zemlju dospeo 6-og dana postanka sveta i ide optprilike ovako
"I bog stvori coveka da zivi i razmnozava se na zemlji(ne u raju),da vlada zivotinjama...itd"

Po drugoj verziji o kojoj se i na ovoj temi raspravljalo covek je dospeo na zemlju tako sto su Adam i Eva izbacheni iz raja.

Koja je od dve verzije tachna?slozicete se nadam se da obe ne mogu da budu.
Da li je raj,sa sve Adamom i Evom postojao pre nastanka sveta u tih 6 dana ili kasnije????
Ako je raj postojao pre nastanka sveta onda shestog dana Bog nije morao da stvara coveka jer su Adam i Eva vec postojali,a ako je raj i dogadjaji koji su odigrani u njemu  bio kasnije onda Adam i Eva nisu prvi ljudi na zemlji vec oni koje je Bog stvorio pomenutog 6-og dana?

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Da li na kojoj Zemlji je stvoren covek??? Da li si procitao materijalna zemlja ... Cisto sumnjam.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1726
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
arlekin

Na foru 'copy-paste' evo iz Svetog Pisma, s'početka:

"Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji. I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih. I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji. A stvori Gospod Bog čoveka od praha zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovek duša živa. I nasadi Gospod Bog vrt u Edemu na istoku; i onde namesti čoveka, kog stvori."
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
LG 4X HD
@ decky
 prochitao,obe verzije se odnose na covekovo pojavljivanje bash na materijalnoj zemlji,a raj nije predstavljen kao materijalno vec duhovno mesto

Citat
Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom

Citat
I nasadi Gospod Bog vrt u Edemu na istoku; i onde namesti čoveka, kog stvori
a ovde izgleda kao da je raj na zemlji i ima fizichke (jer istok je fizichka odrednica,a ne duhovna)granice van kojih su Adam i Eva izbacheni.
Adam i Eva su pocheli da se razmnozavaju tek kada su se nashli na materijalnoj zemlji,ne u raju.Ne pishe vladajte,mnozite se i napunite raj nego zemlju?
Da li je Bog stvorio njih u raju ili na materijalnoj zemlji?Ako ih je stvorio u raju gde treba da vladaju zivotinjama da li to znachi i da te zivotinje idu u raj posle smrti?

Naravno,apsurdna je i pomisao da su ljudi gospodari svim zivotinjama na zemlji,a i interesantno je da je jedna zmija prevarila svog "gospodara" i koshtala ga zivota u raju.
Sa druge strane,da Eva nije napravila tu greshku,mi danas josh uvek ne bi bili ovde (na materijalnoj zemlji) zar ne?Vec bi Adam i Eva i dalje bili u raju.
a ako se ovo nastajanje sveta odnosi na nastanak raja a ne materijalne zemlje,kada se i kako to dogodilo?






 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Mogli bi sad da tupimo i da intelektualno objasnjavamo sta je duhovno a sta materijalno. Ali celu pricu o Adamu i Evi trebas da shvatis kao hiperbolu a ne bukvalno a vreme u Bibliji ne linearno kao sto ga crkva prikazuje nego globalno i sveobuhvatno. Na kraju moeas da shvatis da su Bibliju pisali i prepisivali (ovo je bitno) ljudi a ne Bog. Bez obzira sta Biblija kaze ja stvaranje coveka shvatam kao duhovno stvaranje a Adamov pad kao transformaciju ka materijalnom. To je jedino shvatanje koje meni drzi vodu. Sa dtuge strane evo ti jos jedan paradoks. Kaze se Bog je stvorio svet za sedam dana. Zasto bi Bog merio svoj minuli rad u danima kada je on vecan i beskrajan i njemu vreme kako ga mi merimo ne pretstavlja nista. Ako gldeas na sve bukvalno u Bibliji nacices strasno mnogo ovakvih stvari. Izmedju ostalog naci ces i homoseksualne odnose - koje zvanicna crkva ne proznaje - i mnogo drugih zanimljivih stvari.

Mada me bas zanima kako ce nasi crkveni umnici da ti odgovore na pitanje. Ja ne mogu - nisam strucnjak za bibliju - nisam cak ni za Mikijev Zabavnik (propusto sam par epizoda)  Smile Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
LG 4X HD
Citat
stvaranje coveka shvatam kao duhovno stvaranje a Adamov pad kao transformaciju ka materijalnom.
da,ovo zvuchi ok,mada ne objashnjava potpuno jer stvaranje zemlje je predstavljeno kao stvaranje materijalnog a ne duhovnog.
ali kao shto si rekao,bibliju su pisali ljudi.kako razgranichavash ono shto se u bibliji treba uzeti kao hiperbolu a sta kao bukvalno,da li se moze recimo hristovo vaskrsenje gledati samo kao hiperbola a ne neshto shto se stvarno dogodilo.
Mozda je orginalni zapis podrazumevao njegovo vaskrsenje kao nastavak njegove vere i uchenja i posle njegove smrti a ne kao njegovo bukvalno fizichko ustajanje iz mrtvih.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1726
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja ipak mislim da su Adam i Eva ... žvaćkali voćke (i voćku onu).

Ne kapiram zašto je ... pogrešno ili ... nedostojno ili ... šta ja znam,
to što su stvoreni kao fizičke (materijalne) i duševne
i duhovne osobe?
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
LG 4X HD
ne kazem da je nedostojno ili pogreshno,ne ulazim u to uopshte.samo mi iz onoga sto pishe i sto si ti citirao nije jasan redosled dogadjaja ni okolnosti pod kojim su se dogodile a ni smisao,a ja nisam spreman ni sposoban da verujem u neshto sto ne mogu da shvatim i shto mi deluje toliko kontradiktorno.ja ne mogu da verujem u to samo zato shto sam se sticajem okolnosti rodio kao pravoslavac,mogao sam se roditi i kao budista.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
@arlekin

Apropo bukvalnosti jos malo. Novi zavet dobrim delom govori o istorijskim dogadjajima. Ako kriticki gledas stivo napisano u 4 jevandjelja nacices na mnogo kontradiktornosti. 3 jevandjelja su slicna po stilu pisanja dok se Jovanovo izdvaja i po informacijama koje daje (neke se ne nalaze u ostala 3) i po stilu pisanja. Novi zavet nije pisan na Aramejskom (jeziku Hrista) vec na Grckom koji je bio jezik populisa (narodni jezik) - jezik onih koje je trebalo probratiti (nesto kao Engleski danas). Ipak istorijski dogadjaji su prozeti dozom jake propagande. Trebalo je predsatviti Mesiju kao cudotvorca i istinskog Bozijeg sina. Pored svega toga i ovaj materijal je tesko cenzurisan na Nikejskom saboru. Ako mozes procitaj Tomino jevandjelje i ostale tkzv gnosticko-hriscanske spise iz svitaka Mrtvog Mora (dead see scrolls) - primetices znacajnu razliku u stilu pisanja i jasnosti onoga sto se prenosi tekstom (to je bar moja licna impresija.

Apropo Hristovog vaskrsnuca - shvati ga simbolicno - telo ne moze da vaskrsne jer je njegovo mesto na zemlji - od praha nastalo u prah se vraca. Imam jednu dobru knjigu o zivotu svetog Jovana krstitelja koja recimo tvrdi da je Hristovo telo bilo izvadjeno iz groba i spaljeno po pravilima i ritualima bratstva kome je pripadao. Zbunjen??? Nadam se ne  - ali se nadam da sam ti probudio radoznalost. Bitno je a ne zaboravis da su sve svete knjige pisane od strane ljui sa ciljem da privole druge ljude da im se prodruze u nekoj borbi, stremljenjima ili idejama. A zbog cega bi se inace knjige pisale. One su samo slika ljudske nesavrsene prirode. Jedina lnjiga koja ti je potrebna se nalazi u tebi samom a ne na prasnjavim policama. Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:31:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.