Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:58:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Reinkarnacija da ili ne???  (Pročitano 26910 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Ma sta ste se uhvatili tih zaba - puzevi su mnogo ukusniji  Smile Smile Smile

@iljusin; rekoh nemoj da se potresas, tvoj izvor, covek koji je rekao ono sto si napisao, je rekao da je sprecen odlazak Hrista u Aziju, pretpostavljam da je mislio na sirenje hriscanstva u Aziji i njegovog prihvatanja. Ja sam samo dao primere da uticaj Hriscanstva u Aziji postoji od najranijih dana i da nije najuticajnija religija ali da je prihvacen. Najbolje uporiste hriscanstva danas u Aziji su Juzna Koreja i Japan. U Koreji je manje ili vise 50% stanovnistva hriscansko.

@glviki

Secas se svega - samo ne svesno - sto vise budes radila na sebi vise ces se secati. Ne secas se svesno jer to secaje ne moze da ti pomogne na putu samo-ostvarenja, i samim time je nebitno za tvoj spiritualni razvoj. Secanje, na koje ti aludiras,  cak i da ga imas bi bilo secanje na tvoj zemaljski materijalni zivot - totalno nebitno. Secanje koga nemozes da izgubis je secanje tvoje duse koje je posledica tvog samo-razvoja i puta ka ostvarenju. Ovo poslednje je bitno to nikada ne gubis. Svako tvoje iskustvo koje si imala tokom materiajlnog zivota koje je doprinelo tvom razvoju ostaje zabelezeno ali samo u vidu samog tvog razvoja - sam dogadjaj koji je do toga doveo je sam po sebi nebitan.

Apropo zivotinja - ljudski spirit ne moze nikad da dobije zivotinjski materijalni oblik jer bi to narusilo njegov prirodni balans a ne bi doprinelo nicemu. Ni coveku ni zivotinji. To je deo cvetne slike o karmi koju predstavlja hinduizam i budizam koji je nazalost posledica potpunog pogresnog razumevalja ciklusa transformacije energije onako kako sam ga opisao u prethodnim postovima.

Opet naglasavam - ovo sve je hipoteza obojena mojim licnim bojama - da li drzi vodu ili ne - mozemo da diskutujemo. Zato smo i ovde valjda.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia the best
sjajno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

357 kume, 357...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 1503
OS
Windows NT 4.0
Browser
Internet Explorer 5.5
koliko sam ja shvatio, inteligencija je bitna kod osoba koje putem neke vrste meditacije, tj. regresije pokusaju da se prisete nekih detalja iz proslih zivota. dalaj lama je ziv primer osobe koja je uspela vise puta da se reinkarnira i trebalo bi da se seca svojih proslih zivota.

btw. piletina ja ipak najukusnija od svega...
« Poslednja izmena: 16. Jul 2006, 15:10:39 od Dionis6 »
IP sačuvana
social share
Be sociable - have a Pepsi
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Моја потресеност је равна нули,а човек који је у питању је исти онај с којим си се сложио по питању мисли-старац Тадеј...Добривоје Младеновић је само приређивач и у старчевим мислима нема удела.Његово име сам навео,као и назив књиге да би се знао извор,т.ј. да би могло да се провери ако има неких проблематичних места у наведеном тексту,или делова који су предмет дискусије...нешто као фуснота...али унапред...

поздрав

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Cool brate iljusine - no frks at all - i moj je komentar bio onako vise zanimljivosti i informacije radi nego bilo sta drugo.

@Dionis

Samo da izbegnemo mesanje pojmova, meditacija i regresija (hipnoticka) su dve dijametralno suprotne stvari. Hipnozu ne bi nikome preporucio. Isti autor koga sam svo ovo vreme parafrazirao ma par stvari o tome. Meditacija je proces razvijanja svesnosti (osim ako ne zaspis dok to radis  Smile) - hipnoticka regresija je procesa potpunog gubitka svesti. Nasa svest, kao sto je iljusin to lepo priredio pre par postova,  pretstavlja nasu najvecu snagu i odbrambeni mehanizam. U procesu hipnoze mi gubitkom svesnosti dozvoljavamo bilo kojoj spiritualnoj energiji da ima uticaja na nas. Ne zelim sad da idem u detalje - ali cak i da se tokom regresije setis svih delova tvojih naziovi poroslih zivota to te nece pomeriti na tvojoj lestvici licnog razvoja ni jedan promil. A ruku na srce moze smnogo toga da navuces na sebe sa cime se kasnije nije bas mnogo lako nositi. Stvari nisu bas tako dramaticne kau u filmu Isterivac Djavola, da ne ispadne da propagiram takve stvari, ali se moze napraviti blaga paralela.

O Dalaj Lami - pa vidis teoretski on bi trebao da pretstavlja formiranu dusu koja je na zemlji da bi pomogla drugima da dosegnu svoje ostvarenje. Neka vrsta materijalnog andjela, Bozijeg poslanika ili kako god hoces da ga zives (the enlightened one je cest naziv na engleskom) . Ne vidim kako bi njegova svesnost o njegovim materijalnim zivotima doprinela na bilo koji nacin njegovoj misiji na zemlji. Licno ne verujem da se on bilo cega seca. Takodje obrati paznju da sam poceo recenicu sa 'teoretski'. Po meni Dalaj Lama je samo covek kao i svi mi ostali, tragac za svojom prirodom i ispunjenjem i sa veoma teskim zivotom na zemlji. U sustini to nema nikakve veze sa reinkarnacijom o kojoj pricamo. Ako ga budes upoznao mozes ga pitati da li se seca, verujem da ce biti iskren i da ce precutati tvoje pitanje. Moras shvatiti da je tibetanski Lamaizam veoma konzervativna forma budizma. Puni su rituala, legendi, fantasticnih prica sa ciljem da sebe mistifikuju i tako ostvare uticajnu ulogu u drustvu. Manje vise kao bilo koja organizovana religija na Zemlji. Samim tim svaki Dalaj Lama mora da bude prosvetljen, i savrsen jer bi se u suprotnom celo ustrojstvo Lamaizma i hijerahija urusili. 
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

357 kume, 357...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 1503
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
hipnoticka regresija je procesa potpunog gubitka svesti. Nasa svest, kao sto je iljusin to lepo priredio pre par postova,  pretstavlja nasu najvecu snagu i odbrambeni mehanizam.

znaci, bolje je sam pokusati da se prisetis svojih proslis zivota putem meditacije nego regresijom.

Moras shvatiti da je tibetanski Lamaizam veoma konzervativna forma budizma.

i zele da prosire svoj uticaj na susedne zemlje i sire...
IP sačuvana
social share
Be sociable - have a Pepsi
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Njaaaa! Opet krivo - cilj meditacije nema nikakve veze sa "proslim zivotima" - ko sto rekoh - svesnost o fizickim proslim zivotima nam ne sluzi nicemu. Nasa svesnost razvijena tokom svih vremeneskih i zivotnih ciklusa na Zemlji je ono sto ostaje. Ta svesnost nije znanje o tome da li smo bili kovac, musketar ili Paja Patak nego svesnost koja definise koiko smo zaista naucili o svojoj pravoj prirodi, i cilju kome stremimo. Ta svesnost nema veze sa onim sta smo radili nego sta smo naucili dok smo radili. Mislim da je sad malo razumljivije.

Meditacija ili molitva ili slicne aktivnosti nas priblizavaju nasoj pravoj prirodi i samim tim su samo aktivnost za podizanje svesnosti o sebi. Cak i kad bi pri tome dosli do saznaja sta smo radili u svojim proslim fizickim zivotima to bi bila samo distrakcija od pravog cilja meditacije. U celoj prici se dolazi do toga da je za nas i nas razvoj poajm reinkarnacije totalno nebitan. Ono sto je bitno je sta sa sobom uradimo za zivota i ne treba da tracimo vreme na price sta smo bili i sta cemo biti - treba da se skoncentrisemo na sadasnji trenutak i radimo na tome sta smo SAD. Ko sto rece jedna prosvetljena dusa - ceo nas zivot se odigrava SADA - u sadasnjem trenutku - najveci izvor nase patnje je sto nas mozak nepresatano procesira proslost i buducnost. Ako zaustavimo nas mozak u sadasnjosti - patnja prestaje jer nema ocekivanja, nade, neispunjenih potreba, straha. To je cilj meditacije.

IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@decky999

Da se osvrnem na moj poslednji post i tvoju nedoumicu. Nisam ja rekao da je srce ne bitno. Vera se prihvata srcem, a potvrdjuje razumom. Ono sto sam ja hteo da kazem sa onim mojim poredjenjem je to da ne mozemo verovati ni srcu ni razumu nego Bogu, jer srce i razum nisu predmeti verovanja nego alati za spoznaju Boga. Onaj ko spozna istinu, njega nece ubediti nista suprotno cak i ako mu se to doima u srcu dobrim i logicki razumno. Dakle da se opet vratim na dalekovod. Onaj ko je spojen na dalekovod i hidrocentralu (Crkva i Hristos) taj svetli stalno. Onaj ko nije spojen, a njemu se moze uciniti da i on i oko njega svetli od svetlosti koja dolazi sa strane. I tu je onda zabluda, jer onda se nasem razumu cini da je zlatno i ono sto nije zlatno.

Pozdrav!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
problem zabe: sedite vi kuci i slushate zabu kako krekece. dosadi vam pa je uhvatite i bacite u lonac Smile medjutim ,ta zaba ste vi u nekom od prethodnih ili buducih zivota. bash ta ista zaba u loncu,ne neka druga. kako? prvo vas muchi pitanje kako ste od ljudskog bica postali zaba , a drugo josh vaznije kako to da u isto vreme budete zaba i covek.
problem je bash u vremenu. ne postoji vreme kao neki apsolut. vreme je funkcija uma,i to ne bilo kog nego razlikujuceg(diskriminishuceg) uma. to je onaj um koji vam govori ja sam taj i taj ,covek a ne zaba . medjutim ,prava je istina da bez vas ,takvih kakvi ste, nema ni vremena ni proshlosti ni buducnosti, ni baba ni zaba.svoju pravu sushtinu mozete da otkrijete ili SADA ili nikad .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Bas tako Messerschmit - SADA ili nikad. Sa tako malo reci rekao si strasno mnogo  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:58:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.