Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 04:20:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rasizam i rasisticke reci  (Pročitano 20633 puta)
27. Jul 2015, 21:02:29
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
Browser
Chrome 43.0.2357.130
Pre neki dan Hulk Hogan je otpusten od strane WWE-a

http://www.hollywoodreporter.com/news/hulk-hogan-fired-wwe-reports-810894

Ne samo da je otpusten i njegove majice i ostali suveniri povuceni iz prodaje(sto je normalno kada WWE otpusti nekog) vec je jednostavno izbrisan iz celokupne istorije i oduzet mu je status iz "Kuce Slavnih" kao i da nikada nije postojao(iako je nemoguce da jednostavno izbrises najvecu legendu americkog rvanja ikada).

Razlog: Nasli su mu snimak od pre neke godine gde kaze "N rec" tj "Nigga".

Ne bih da ulazim koliko je opravdano, WWE je ipak kompanija koja je u poslu obrcaja novca pa to sto imas rasistu za zaposlenog dosta steti istoj pa su morali da reaguju nekako. Mene interesuje sledece:

Da li je zaista toliko uvredljivo koristiti rec "Nigga"(ili npr za nase uslove i podneblje "Ciganin" kada se radio o predstavnicima Romske populacije)? Crnci(ili ako cemo politicki korektno Afro-Amerikanci  Smile ) tu rec koriste izmedju sebe i to im ne smeta nimalo.

I da li je uopste rasizam ako nikog ne diskriminises zbog toga? Jer ako cemo po predrasudama svi ih imamo makar u nekoj meri ali je pitanje ko bi delovao na osnovu istih.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.6.3
mob
I-mate 30 Pro
Ako tamo izbije nesto to ce da bude katastrofa...totalna katastrofa...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 43.0.2357.93
Samo crnac sme da kaze crncu nigga.. koliko sam ja shvatila. Recimo policajac crnac ne sme da kaze presrupniku crncu da je crnja. Tu se izgubio kriterijum. Meksikanci kad ih nazivaju crnjama to im je normalno jer oni latinose zovu isto nekako pogrdno zaboravila sam.

Ali beli covek svima njima moze da se obraca samo sa "ser".. u zvanicnom obracanju ili kad neko moze da cuje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
zaskon je takav...i jasno je definisan..nije dozvoljeno koristiti bla bla... i kraj price...

i siguran sam..da ce za par godina..recimo deset-dvadeset..ta rijec biti potpuno zaboravljena...i nece ni postojati...
recimo to mozes da vidis i po ovim jezicima novim..hrvatski-bosnjacko-bosanski itd...

gdje populacija koja zna recimo da(lupam posto jos  uvijek ja  ne znam sta je zrakomlat ili vrtomlat pretpostavljam da je to helis) da  jbn helikopter..ne moze da se zove zrakomlat...i njima samim, je to smjesno... Smile i pitaju se kojoj budali je to palo napamet... Smile

ali drze do sebe...i sami korisite tu rijec...i evo vec nakon desetak godina...
skoro da niko u hrv. ne koristi rijec helikoipter...
i za dvadeset godina skoro pa  niko nece ni znati sta je helikopter... Smile
ali ce svi znati sta je zrakomlat ili vrtomlat...ili bilo kakav jbn  mlat... Smile

bio je svoijevremeno jedan kod nas.. koji je te neke mlatove stalno pominjao.. Smile
pa smo ga svi napali...cak i neki hrvati...i zajebavali ga tri mjeseca...pa vise nikad nije pomenu nikakve mlatove... Smile

Smile

da se vrnemo temi... Smile
ne smatram da je nekakva rijec izliv rasizma..generalno...ljudi svasta pricaju..nekad blebecu bezveze..nekad baljezgaju...a nekad se sale i zafrkavaju....

mada u nekoj ljutnji ili afektu kad odredjena osoba neke nacije -..vjere ili boje...dodje u sukob sa pripadnikom svega drugacijeg...e tada moze da naleti neka zabranjena rijec..
ali ne toliko  iz neke lose namjere da ga uvredi ili dotuce verbalno...
..nego mnogo vise...zato sto je nekad prije mnogo upotrebljavao tu rijec......i tako...

kao sto sam vec jednom pisao imam jako dobru prijateljicu..muslimanku..i znamo se citav zivot...
x puta smo zafuntali....pa sve skrpili jedno drugome...

pa cak i u zezanciji..i gluposti ja nju nazovem balikurom...ona mene gnjusobom cetnickom... Smile
na primjer .x puta sam je pitao fonom....balinkuro.. hoces  ici poslepodne  u parkic s klincima... Smile
ili tako nesto slicno ona meni i tako dalje... Smile

i ona prva bi...nekome jebala mater...kad bi neko "njen" meni bilo sta rekao...
kao i ja bilo kome... ko bi njoj  tako nesto.. bilo ko... rekao... Smile

dok bi nas recimo ...za takave rijeci.... zakon kaznio..i jedno i drugo... Smile

Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 43.0.2357.93
Npr kad mi Srbi kazemo jedni drugima "ubicu te" u zajebanciji ili kad se naljutimo pa ti dodje stvarno glavu da mu izbijes, stranci to ne razumeju. Ne mozes da im objasnis kako bi "I will kill you" ili "I'll murder you" ikad bila zajebancija. Gledaju te belo. Mislim na ove severne cudake npr.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3056
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.107
mob
LG G3
Pa cak ni Eminem ni u jednoj pesmi ne spominje rec Nigga,to ti je kao kad ja komsiji iz zgrade kazem da je upisanko jer se upsiao na basketu kad smo bili klinci,ali da mu kaze neko ko ga ne zna onda bi dobio batine,itso tako i crnje mogu sebe da nazivaju crnjama,ali kad im belac kaze da su crnje onda hoce da se  Smile

Isto ko kod nas za cigane,sluzbeno moras da h nazivas romska nacionalna manjina,ja sam jednom ispred sudije rekao ciganštura pa sam umalo popio debelu kaznu  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.6.3
mob
I-mate 30 Pro
Dobro on je njihov... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
ove cigane ja sto znam...trubace... Smile  isim ima ih kamara... ali jedna posebna grupica.... Smile
sto oko nove godine i slicnih manifestacija dobro paze da ne nalete na mene...ili nekog od moje bagre za opijanje... Smile

i sto se sjebu kad na nekoj svadbi slucajno vide mene... Smile
oni nemaju nista protiv kad ih zovem ciganima..pa i kad 20 puta zaredom ispred nekog objekta u teget plavim odjelima...
posve mokri... od piva i raznog alkohola...trube sindjelica....iks puta zaredom  Smile

boli njih taki kako ces ih zvati..samo nemoj da ih tuces i plati im...mozes da ih zoves i pavijanima .. Smile
mada ja to nikad ne radim..
ja ih uvijek zovem bracom ciganima... Smile

ali zakon je nesto drugo....i zakon to ne dozvoljava...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3056
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.107
mob
LG G3
Ganferi su mi nekad davno bile najbolje musterije,ode pere soferke ceo dan uvece zove,za dva keta i to izbaci soma dinara a sve u apoenima od 10,20 i 5 din,presedne mi sema dok prebrojim sta mi dao  Smile isto tako mogao si da ih kratis uvek,nikad ne provale,a i kad provale ne smeju nitsa da kazu  Smile A koliko putsa su mi nudili zene ili sestre da ih ureme za ket  Smile Niko brze ne sakupi stope din od gancija u krizi  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


No lord shall stand before myself

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7465
Zastava Sahara
OS
Windows
Browser
Chrome 40.0.2214.115
mob
Nokia 
Meksikanci kad ih nazivaju crnjama to im je normalno jer oni latinose zovu isto nekako pogrdno zaboravila sam.


Wetbacks



Isto ko kod nas za cigane,sluzbeno moras da h nazivas romska nacionalna manjina,ja sam jednom ispred sudije rekao ciganštura pa sam umalo popio debelu kaznu  Smile

a ljuba alicic pjeva "ciganin sam al najlepsi" i pun kurac cigana a i ostalih pjeva o ciganima a ne romima,vrlo riietko se koristi "romi"

a to za hogana nema smisla iako je meni drago cisto zbog Iron Sheika





halk hogan holivud blonde đabroni ju no gud mader faker aj fajk jor es aj fak jor vajf linda aj fak jor doter end aj fak jor san


p.s. remember Kramer Smile
« Poslednja izmena: 27. Jul 2015, 23:34:55 od godfucker »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 04:20:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.