Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 21:50:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rasizam i rasisticke reci  (Pročitano 20614 puta)
Zvezda u usponu


Rasut na komade

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1468
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.130
mob
Alcatel OT Telenor Smart
Дакле, кад мајмун мајмуну каже да је мајмун то је океј ал кад човек мајмуну каже да је мајмун то је већ сасвим друга прича (ако сам добро укапирао)
IP sačuvana
social share
Bibo, ergo non desinimus
И покварен сат два пута дневно покаже тачно времe
Нема горег муслимана од потурченог Србина

Кажеш зло не постоји? Итекако постоји, и рођено је између 20. јануара и 20. фебруара.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Glavata majmunčina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 39.0
presedne mi sema dok prebrojim sta mi dao  Smile

Kad sa'vata me ziza
pripadne mi muka
za pajdo sam čekicao
i po osam čuka

 Smile
IP sačuvana
social share
Udri gudru na veselje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0.5
juče čuh da je informer osuđen što je šiptare nazvao šiptarima., a sami sebe tako nazivaju. to je isto kao kada bi se mađari ljutili što ih zovemo mađari, a ne hungari.

elem jedna od najpopularnijih grupa engleske sub kulture



i ruska obrada

IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1497
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 43.0.2357.130
Američkoj javnosti se obraćaju mediji, jedino telo ovlašćeno da formira i razbija skrupule svim slojevima društva. Edukacija i kultura ne igraju nikakvu bitnu ulogu, pa onih (aproksimativnih) 2 odsto obrazovane, kulturno emancipovane populacije pada u zapećak - mimo nezaustavljive mase polusažvakanih vesti i popularnog pristupa medijima uopšte.

Najveći jaz je među zajednicama, etničkim i kulturnim, koje u Sjedinjenim Državama dele neshvatljive razlike i gotovo apsurdna količina mržnje. Nove generacije amerikanaca rastu na teritoriji S.A.D. u nepomirljivim okolnostima po opstanak lokalne zajednice, grada, metropole, okruga ili države. Animozitet samo uvećava prisutnost (pre)plaćenih koledža, koji u kontrastu sa državnim obrazovnim ustanovama stvaraju segregaciju kod mladih u veoma ranom dobu, kada formiraju ličnost i postaju svesni američkog društva.

Kada simboli podela među čitavim slojevima društva dovedu do eskalacije, kao poslednjih meseci na ulicama američkih gradova, prst se ponovo upire u kvazi-odgovorne figure javnog života te njihovu ulogu u stvaranju javnog mnjenja, tj. svesti čitave američke javnosti. Najveći kamen spoticanja u očima te javnosti više nisu presudne, materijalne razlike među pojedincima i njihova uloga u društvu podržana od strane pravosudnih struktura, već pogrdne reči i osude koje navode na linč. Ostrašćena masa, razjarena arhivskim snimcima nekih ranijih sukoba usled nerazjašnjenih ili zaraškanih okolnosti počinje da traži provokatore u redovima slojeva društva koje smatra konkurentnim i odgovornim za sopstveni (uslovno rečeno) neuspeh u društvu.

U sličnim okolnostima, najveća količina licemerja dolazi od strane onih koji ne odustaju u nameri da bilo koga osude. Iako je S.A.D. zemlja njenih državljana, insistiranje na rasnim kolokvijalizmima ubira podršku potlaćenih i svih onih koji se tako osećaju. Nauštrb osvrta na stvarne, nagomilane ili svakodnevne probleme, točak rase i etničke pripadnosti se zavrti još nekoliko puta, nauštrb žrtvovanih ljudskih života i pokaže na još jednog lažnog krivca i poslednje u nizu skretanja pažnje od krucijalnih razlika među zajednicama koje čine američko društvo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.6.3
mob
I-mate 30 Pro
Tacno...oni su genetski rasisti...ima istine u tome...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.130
Da razjasnimo za početak tu kurcosviračku priču oko upotrebe reči ''cigani'' :

U većem delu Evrope Romi su poznati kao "Cigani" (francuski: Tsigane ("Cigan"); albanski: Cigan ("Cigan"), Maxhup ("Madžup"), Gabel ("Gabel"); makedonski: Цигани; bugarski: Цигани ("Цигани"); češki: Cikáni ("Cikani"); holandski i nemački: Zigeuner ("Cigojner"); danski: Sigøjner ("Sigejner"); litvanski: Čigonai ("Čigonai"); ruski: Цыгане ("Цигање"); mađarski: Cigány ("Ciganj"); grčki: Τσιγγάνοι ("Ciganoi"); italijanski: Zingari ("Cingari"); rumunski: ţigani ("Cigani"); srpski: Цигани; poljski: Cyganie ("Ciganie"); portugalski: Cigano ("Cigano"); španski: Gitano ("Hitano") i turski: Çingene ("Čingene")). U Iranu ih zovu کولی ("Kauli"), u Indiji Lambani ("Lambani"), Lambadi ("Lambadi"), ili Rabari ("Rabari").

U engleskom jeziku se za Rome koristi naziv "Gypsy", za koji se smatra da je izveden od imena "Egipat", zbog nekadašnjeg verovanja da su Romi bili starosedeoci Egipta.

Većina Roma sebe oslovljava po generičkom imenu Rom, što u prevodu znači "čovek" ili "muž/suprug", dok za pripadnike drugih naroda Romi koriste naziv "gadžo".


https://sh.wikipedia.org/wiki/Romi


Dakle, kao što vidite, pola faking sveta cigane zovu cigani. Samo Srbiju svi drkaju da cigane zovu Romi, što je inače u zadnje vreme kod nekih preraslo i u ''Romuni'', kao aludiranje na Rumuniju, drevnu cigansku zemlju po ciganskim Deretićima. Elem, ako mogu cigani sebe da zovu cigani, a mene kao ne-cigana da zovu gadžo, mogu i ja da njih zovem cigani.

Npr kad mi Srbi kazemo jedni drugima "ubicu te" u zajebanciji ili kad se naljutimo pa ti dodje stvarno glavu da mu izbijes, stranci to ne razumeju. Ne mozes da im objasnis kako bi "I will kill you" ili "I'll murder you" ikad bila zajebancija. Gledaju te belo. Mislim na ove severne cudake npr.

Baš me čudi koji su to stranci bili, pošto u svakom drugom engleskom ili američkom filmu, seriji, emisiji, stand up komediji... može da se čuje fraza ''My wife/brother/father/sister/boss... is gonna kill me''

Tako da reci ti tim strancima da ne jedu govna.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.130
A što se tiče crnaca i te njihove isfolirane osetljivosti na reč nigga... to je obično sviranje kurcu. Slično kao i ovo sa ciganima i šiptarima u zadnje vreme.

Fora je u tome što se mnogi crnci stalno razbacuju tom rečju i forsiraju je, i onda kada im se to obije o glavu, onda sledi kuknjava o rasizmu i glumljenje uvređenog nevinašca :



Uostalom, RavenDark će još bolje i detaljnije to da objasni, on ima posla s takvima svakog dana.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.6.3
mob
I-mate 30 Pro
Sve ste pomenuli osim smisla...

Zasto se to dogadja...sto se albanci vredjaju kad im kazes siptar...ili cigani... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.130
Pravo ti kažem, ne znam a i ne zanima me. Dok sam u svojoj zemlji,cigane ću zvati ciganima i šiptare šiptarima. Ako im to smeta, slobodno nek se spakuju i nađu bolju zemlju. Niko ih ne tera da žive u Srbiji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.6.3
mob
I-mate 30 Pro
I tako se to nastavlja...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 21:50:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.