Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 16:45:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ranjen pevač Aca Lukas  (Pročitano 13813 puta)
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia ispo iz modu
Citat
Наркоман је наркоман без обзира коју врсту музике слуша. А ти си телетабис како год окренеш па таман да слушаш и палминог миљеника.

Meni je apsolutno sve jedno da li se neko šmrče kokain ili heroin, da li pije rakiju ili duva ili čita kosovski zavet sve je to droga.

Aca Lukas napuni koncert sa 20 000 ljudi tako da ne verujem da je u pitanju dug jer bi ga lako isplatio



'леба ти јеси ли хрват?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.19
Lukas tvrdi da nije napadnut zbog dugova i da „nije u kandžama mafije"! Čitava estrada stala u odbranu „kralja splavova"

Folk pevač Aleksandar Vuksanović - Aca Lukas, koji je preksinoć ranjen ispred svoje zgrade na Novom Beogradu u Gandijevoj ulici 66, pušten je juče iz Urgentnog centra na kućno lečenje. Kako Press saznaje iz policijskih izvora, Lukas, koji je bolnicu napustio oko 11 sati s nogom u zavojima, zna identitet napadača, ali iz straha za svoju bezbednost ne želi da ga otkrije policiji.
- Lukas je imao prostrelnu ranu na butini, koja je očišćena i sanirana, i s obzirom na to da tokom noći nije bilo komplikacija, konzilijum je odlučio da pevač može biti pušten na kućno lečenje - rekao je izvor Pressa blizak policiji, i dodao: - On je Urgentni centar napustio juče u pratnji verenice Sonje Šašić i bez ličnog obezbeđenja. Tokom jučerašnjeg policijskog saslušanja Aca nije hteo da otkrije na koga sumnja da je pokušao da ga ubije. Inspektori koji su ga saslušali u bolnici neposredno posle ranjavanja ubeđeni su, međutim, da on zna ko je napadač.
Sagovornik Pressa navodi da je pevač bio izuzetno uznemiren prilikom saslušanja jer se plaši za svoju i bezbednost svoje porodice.

Policija na tragu

- On nije hteo da otkrije na koga sumnja, kao ni eventualne razloge zbog kojih je neko pucao na njega, ali tvrdi da napad nema veze s bilo kakvim dugovima. Policija neprekidno radi na slučaju i već je na tragu osobe koja ga je ranila. Inspektorima bi ipak bilo daleko lakše da je Aca hteo da kaže na koga sumnja i navede eventualne motive zbog kojih je neko pucao na njega - zaključuje izvor Pressa.

Ostavite me na miru!

Naš izvor, koji se zatekao u Urgentnom centru prilikom Lukasovog izlaska, tvrdi da je pevač bio neopisivo ljut na medije koji su plasirali informaciju da je ranjen „u sačekuši" i zbog navodnih kockarskih dugova.

- Rekao je da prosto ne može da veruje čime se sve pojedine novine bave i da bi najviše voleo kada bi ga sada ostavili na miru - zaključuje sagovornik Pressa.

Reakcije poznatih:

Ceca: Potresena sam

- Jako sam potresena, i važno mi je samo da se Aca što pre oporavi. To mu od srca želim. Svaki drugi komentar u ovom momentu bio bi suvišan, navodi Ceca Ražnatović.

Mira: U šoku sam!

- Ovo što se dogodilo Aci jeste užasno, i još jedan dokaz da niko nije nedodirljiv i da svako može na svakoga da digne ruku. Užasnuta sam. Nakratko sam se čula sa Acom i poželela mu da se što pre vrati normalnom životu, kaže  Mira Škorić.

Đani: Aca je neuništiv

- Naš musketar Aca je neuništiv. Hvala bogu da je dobro i oporavljaće se u našem klubu koji ćemo uskoro otvoriti sa Oliverom Mandićem. Čuli smo se, bio je super raspoložen - rekao je Saša Ćurčić.

Džej: To je naš život
- Krivo mi je što se to desilo mom drugaru Aci, ali, jebi ga, svakome može da se desi, to je naš život. Ceo život smo na ulici. Nikad se ne zna, svakome može na glavu cigla da padne, kaže Džej Ramadanovski.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ovo je samo pokazatelj da ova zemlja je sve samo ne sigurna za zivot.
Одакле ти то?  Smile

Генерално, заболе ме за коцкара и наркомана.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.19
U kandžama mafije!

BEOGRAD - Ranjeni pevač Aleksandar Vuksanović, poznatiji kao Aca Lukas, napustio je juče Klinički centar oko 11 časova u pratnji verenice Sonje Šašić. Pridržavan od dvojice pripadnika bolničkog obezbeđenja, on je s nogom u gipsu i očiju skrivenih sunčanim naočarima odmah seo u crni džip, ne želeći da daje izjave novinarima.

Posle ranjavanja, koje se dogodilo preksinoć oko 19.30 časova ispred njegovog stana u Gandijevoj 66 u Novom Beogradu, Lukas je proveo noć u Kliničkom centru, gde mu je sanirana prostrelna rana na desnoj butini. Tokom boravka u bolnici, ispitali su ga pripadnici MUP Srbije, ali zasad nije poznato da li je policiji otkrio ko stoji iza ovog napada. Njegov menadžer Bane Obradović ranije je izjavio da pretpostavlja da je na meti maskiranog muškarca najverovatnije bio Lukasov luksuzni „porše“, ali da ga je pevač omeo u toj nameri iznenadnim izlaskom iz stana.

Prema saznanjima Kurira, u toku je intenzivna potraga za napadačem, za kojeg se sumnja da je emisar takozvane Kekine grupe. Provereni su Lukasovi poslednji kontakti putem mobilnog telefona i na osnovu njih policija je vrlo brzo suzila krug potencijalno osumnjičenih, od kojih su neki već privedeni na informativni razgovor.

- Imamo indicije da je Vukasovića neko pozvao neposredno pre napada i da je on zbog toga izašao iz stana. Istraga je u ovom trenutku usmerena ka rasvetljavanju njegove povezanosti sa članovima Kekine grupe, kojima duguje pare. Dakle, ispitujemo da li je pucnjava možda povezana sa eventualnim dugovanjem za drogu ili kocku. Sva dosad prikupljena saznanja ukazuju na to da je u pitanju opomena zbog nečega, jer da je iko imao nameru da ga likvidira, to bi i uradio - kaže za Kurir izvor blizak istrazi.

Sam Lukas gostovao je u utorak na televiziji Košava, neposredno pre nego što je na njega pucano, i tom prilikom odbacio napise u pojedinim medijima da je „u kandžama mafije“.

- Ja sam čovek umetnik i nemam veze s mafijom, niti sam u bilo kakvim kandžama. Tokom akcije „Sablja“ 2003. godine bio sam u zatvoru kako bi se skrenula pažnja s nekih drugih stvari, iako svi znaju da sam tada nastradao na pravdi Boga - rekao je on u intervju za emisiju „Ćirilica“, autora Milomira Marića.

Popularni folker nikad nije krio svoje probleme s drogom i kockanjem, ali je u poslednje vreme tvrdio da se tih poroka rešio. U više navrata javno je komentarisao svoja poznanstva sa beogradskim podzemljem. Poznat je po bliskim vezama sa pokojnim vođama „zemunskog klana“ i mnogim drugim „žestokim momcima“, kao i skandaloznim izjavama zbog kojih su mu zamerale mnoge kolege.


Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Znaci, Kurir vs. Press...
Baraba vs. Posten gradjanin...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC Wildfire S
Citat
Krivo mi je što se to desilo mom drugaru Aci, ali, jebi ga, svakome može da se desi

Džej kraljina... Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Aca Lukas za „Blic” nakon ranjavanja
Ne verujem da su napadači hteli da me ubiju
Autor: A. Ž. A., S. M. | Foto:V. Lalić | 05.02.2009. - 07:34


BEOGRAD - Dobro se osećam. Hvala Bogu, nije mi ništa. Pustili su me iz Urgentnog centra i dobro mi je - rekao je juče za „Blic” Aca Lukas na koga je preksinoć, ispred zgrade u kojoj stanuje u Gandijevoj ulici, za sada nepoznati napadač ispalio dva metka od kojih mu je jedan prošao kroz desnu butinu. Na sreću, ni kost, niti veći krvni sud nisu oštećeni pa je popularni pevač juče prepodne pušten na kućni oporavak. Urgentni centar napustio je vidno raspoložen, u pratnji dvojice prijatelja.

- Ne poznajem napadače, prvi put sam ih video. Kada sam izašao iz svog stana i krenuo ka kolima, video sam dvojicu mladića sa kapuljačama kako se motaju oko mog „poršea kajena”. Pretpostavljam da su hteli da mi ukradu auto. Čim su me videli, zapucali su. Prvi metak me je promašio, a drugi pogodio u butinu. Lopovi su odmah pobegli. Ne verujem da su nameravali da me ubiju. Verovatno su se uplašili kada su me videli i pucali su samo da bi me onesposobili - ispričao je Lukas za „Blic”.
Nakon pucnjave, iako ranjen, Lukas se sam popeo do svog stana u visokom prizemlju i pozvao Hitnu pomoć.
- Policajcima koji su došli na uviđaj ispričao je: „Ne poznajem čoveka koji je na mene pucao. Bio je visok, mršav i na glavi je nosio kapuljaču. S njim je bio još jedan.” Držao se dobro - kaže „Blicov” izvor koji je bio na licu mesta.
Lekarima Hitne pomoći Aca rekao je da je dobro i da može da hoda, ali su ga oni ipak na nosilima odneli do vozila.
- Aca ni u jednom trenutku nije pokazivao znake straha niti je kukao da ga boli rana. Držao se iznenađujuće dobro pa se čak i šalio. „Džeju se ovo nikada ne bi desilo jer ima brze noge”, dobacio je lekarima - kaže naš sagovornik.
Dok je ležao u bolnici, Lukas je dao izjavu policiji, koja pokušava da identifikuje napadača i utvrdi zašto je pucano na poznatog pevača.
- Lukas je rekao da ništa ne zna, kao i da ne poznaje napadača. Obećao je da će pomoći u istrazi. Tvrdi da se ni s kim nije zamerio, da ne duguje novac i da su svi problemi u vezi droge i kockanja davna prošlost - kaže sagovornik „Blica” iz MUP Srbije.
Iako je Lukasova izjava bila štura i u njoj nije rekao nešto čime bi usmerio istragu, policija ispituje detaljno njegove privatne, ali i poslovne kontakte, kao i mogućnost da ga je ranio kradljivac automobila. Lukas je ranjen preksinoć u 19.30 sati kada je izašao iz zgrade i pokušao da uđe u svoj džip. Te večeri krenuo je na sastanak sa Sašom Ćurčićem, bivšim fudbalerom Partizana, i pevačem Oliverom Mandićem da bi se do detalja dogovorili i potpisali papire u vezi otvaranja kluba u Ulici Zmaja od Noćaja.
- Čuli smo se ubrzo posle napada. Rekao sam mu „slušaj musketaru, oporavićeš se ti u mojoj diskoteci”, na šta se nasmejao. Biće dobro, izašao je iz bolnice. Noga mu je u gipsu, ali se oporavlja. Nas trojica musketara, Aca, Oliver i ja prebrodićemo sve. Najvažnija je dobra atmosfera i Aca će se izlečiti - rekao je juče za „Blic” Saša Ćurčić, Acin prijatelj s kojim je trebalo da sastane preksinoć.
Planirali su da s pevačem Oliverom Mandićem, u njegovom lokalu otvore klub po uzoru na njujoršku „Diskoteku 54”.
Ćurčić nije video Lukasa posle ranjavanja, a prema nekim informacijama, trebalo je da se sastanu juče po podne zbog kluba.
- Nemojte da me pitate o njegovim privatnim stvarima. Ne pitam za to, niti me to zanima - kratko je rekao Ćurčić.
Ni ostali Lukasovi prijatelji ne mogu da veruju da je ranjen, a ne naziru ni mogući motiv napada.
- Nije mi ni na kraj pameti ko bi mogao da puca u Acu. Ne bi me iznenadilo da se sve ovo desilo pre nekoliko godina dok je bio u ozbiljnim kockarskim dugovima, ali sada kada se smirio… Stvarno mi nije jasno kome bi mogao da smeta - rekao je za „Blic” Lukasov blizak prijatelj.
I njegov menadžer Bane Obradović tvrdi da nema govora o tome da je Lukas napadnut zbog dugova.
- Ono što se desilo Lukasu, može se dogoditi svakom od nas. Naišao je u trenutku kada su mu krali kola i zbog toga su pucali na njega. I to je razlog. Neistina je da ga jure dužnici. On jeste imao dugove, ali je glavnica vraćena. Drugo, Aca odlično zarađuje i sva preostala potraživanja isplaćuje na vreme - kaže njegov menadžer i dodaje da je popularni pevač izuzetno zadovoljan tretmanom koji je imao u Urgentnom centru i požrtvovanošću lekara.
- Odlično se oseća i neko vreme će morati da miruje dok rana ne zaraste - kaže Obradović.

Nije imao obezbeđenje
U trenutku napada Aca Lukas je bio sam, iako se u poslednje vreme uglavnom kretao u društvu telohranitelja, a tvrdio je da mu je obezbeđenje neophodno.
- Oko mene je previše publiciteta da bih mogao sam i mirno da idem ulicom. Mnogo ljudi stalno nešto hoće, a ne mogu svima da izađem u susret. Inače, nemam strah da neko želi da me ubije. U suprotnom, odselio bih se. Ipak, kada sve sagledam, obezbeđenje mi je neophodno jer mnogo je danas psihopata i raznih drugih likova - nedavno je rekao Lukas.


„Nisam u kandžama mafije”
Samo nekoliko sati pre nego što je ranjen, Aca Lukas je u intervjuu televiziji Košava odbacio napise u pojedinim medijima da je „u kandžama mafije”.
- Ja sam čovek umetnik i nemam veze s mafijom, niti sam u bilo kakvim kandžama - rekao je Lukas u intervju za emisiju Ćirilica.
On je podsetio da je tokom akcije „Sablja” bio u zatvoru kako bi se „skrenula pažnja sa nekih drugih stvari” i naglasio kako „svi znaju” da je tada „nastradao na pravdi Boga”. Lukas je rekao da je ispred diskoteke „Dionis” u Bijeljini, u kojoj je pevao tokom jeseni prošle godine, bilo pucnjave, da bi se potom u medijima pojavila informacija da je pucnjava na njegovom koncertu.
Lukas, najpopularniji pevač folk muzike, koji je nedavno održao koncert u prepunoj „Areni” je od samog početka karijere intrigantna ličnost, jer je jedna od retkih estradnih zvezda koja je otvoreno pričala o svojim porocima - drogi i kockanju. Činio je to, kako je govorio, da bi mlade ljudi čiji je idol „odvratio od tog puta za pakao”. U akciji „Sablja” je i uhapšen zbog, kako je tada navedeno, „veza sa vođama zemunskog klana”, a osuđen je na četiri meseca zatvora jer je kod njega nađen pištolj za koji nije imao dozvolu. Posle izlaska iz zatvora, dve godine je sa tadašnjom suprugom Natašom živeo kod nje u Nemačkoj. Izvesno vreme živeo je i u SAD. Pevao je i u Buenos Ajresu na svadbi Dragana Ilića, kuma Sretena Jocića, a društvo su mu pravile Svetlana Ražnatović i Mira Škorić. Pričalo se da su svo troje odlično plaćeni za to gostovanje. Po povratku u domovinu, u javnosti su isplivale priče da su njegova dugovanja preuzeli ljudi iz kriminalnih krugova, ili veoma bliski njima, ali za to nije bilo nikakve potvrde. On sam nikada nije negirao da je pevao na proslavama ljudi „s one strane zakona”, između ostalog, i u diskoteci „Madona” Marka Miloševića i da je za to dobio koliko je tražio. Nije krio ni da je napravio kockarske dugove, ali je isto tako govorio da ih uredno vraća. Prošle godine imao je saobraćajnu nesreću. U noći između 29. i 30. juna na putu Bar - Sutomore izbegao je direktan sudar i udario u zid. Srećom, on i trojica putnika, prošli su bez povreda.
Lukas tvrdi da se oslobodio poroka, kocke i droge i da se emotivno smirio. Sada je veren je sa Sonjom Šašić. Nedavno su se vratili s Maldiva, gde su bili na vereničkom putovanju i planiraju venčanje. Iz prethodna dva braka ima troje dece.

REAKCIJE LUKASOVIH PRIJATELJA

MIRA ŠKORIĆ:
Najbitnije je da je dobro
- U šoku sam zbog onoga što se desilo. Ostala sam bez teksta. To je strašno. Najbitnije za mene i ostale koji ga volimo jeste da je on dobro. Čuli smo se telefonom odmah nakon pucnjave i bio je vedar i pozitivan. Jak je on. Postalo je strašno opasno živeti u ovom gradu. Svaki dan čovek čuje neke jezive stvari - kaže pevačica Mira Škorić, bliska prijateljica Ace Luksa.
DŽEJ RAMADANOVSKI:
Potresen sam
- Aca mi je drug i naravno da me potreslo to što mu se desilo. Vidi, i on i ja smo ceo život na ulici i u javnom životu. Za ovih 20 godina u kafani letele su i flaše i meci oko naših glava. Šta ćeš, dešava se. Dobro je da nije gore. Važno je da se ipak ništa strašnije nije desilo i da je Aca dobro - kaže folk pevač Džej Ramadanovski, Lukasov dugogodišnji prijatelj.
ACO PEJOVIĆ:
Poslao sam mu poruku
- Sam čin kada neko na nekog puca je užasan. Užasava me i sama pomisao na to, pogotovo što je Aca moj prijatelj. Zanemeo sam kada čuo šta se dogodilo. Uzeo sam mobilni i poslao mu poruku: „Brate, uz tebe sam”. Nemam razloga da se osećam nebezbedo, ali je grozna ta situacija u kojoj svako na svakoga može da puca na ulici - kaže folk pevač Aco Pejović.
GOCA TRŽAN:
Opet se puca po ulicama
- Već godinu dana govorim da su se devedesete godine, nažalost, vratile. U svakom smislu. I u muzici i kulturi uopšte i finansijski, ali i kada je reč o kriminalu. Opet se puca po ulicama. To što se dogodilo Aci svakodnevno se dešava i drugim ljudima. Mislim da je krajnje vreme da neko ozbiljno stavi prst na čelo i zapita se kuda ide ova naša država - kaže Goca Tržan, pop pevačica.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Aca Lukas pušten iz bolnice na kućno lečenje
Shvatio sam opomenu

Četvrtak - 05.02.2009
„Dobro sam prošao, znam da mi je ovo bila opomena“, rekao je preksinoć u polušali na svoj račun Aleksandar Vuksanović (41), poznatiji kao Aca Lukas, koga je za sada nepoznati napadač ranio u nogu.

Lukas je juče napustio Urgentni centar oko 11 sati, na sporedni izlaz, da bi izbegao medije. U njegovoj pratnji nije bilo lično obezbeđenje koje ga je preksinoć pratilo u stopu. Dok je skakutao na nepovređenoj nozi, umesto štaka, pridržavali su ga radnici obezbeđenja ove medicinske ustanove. Iza njih, u pratnji bila je Acina verenica Sonja Šašić, koja prethodne noći nije viđena u Urgentnom centru. Dok se spuštao niz stepenice ka parkiranom džipu, pored koga je upucan dan ranije, pevač je pravio bolne grimase i bio je vidno nervozan. Kada je primetio objektiv našeg fotoreportera, povikao je, držeći se za vrata od automobila: „Klošari jedni novinarski, jeb..u vam mater ja“. Zatim je ušao u džip i uputio se u stan u Gandijevoj 66, ispred čije zgrade je prethodno veče ranjen.
Kako saznajemo, Lukas je noć proveo budan u apartmanu na odeljenju hirurgije Urgentnog centra. Nije imao vremena za spavanje od prijatelja koji su opsedali bolnicu do ranih jutarnjih sati. Bio je veseo i ponašao se kao da mu se ništa nije dogodilo.
- Šalio se sa svojim prijateljima, pričao na mobilni telefon. Rana ga nije mogla boleti, jer je dobio lekove protiv bolova. Njemu je metak samo prošao kroz mišić - ispričao nam je juče jedan od lekara.

Kako „Alo!“ saznaje, Lukas ni preksinoć ni juče nije mogao policiji da da odgovor ko je pucao na njega niti koji su razlozi.
U kratkom izveštaju policajcima je rekao da nikome ništa ne duguje. S druge strane, čaršijom kruži priča da ga je upucao neko od poverilaca jer je bio revoltiran Lukasovom odlukom da kupuje kafić, a na sve strane duguje.
Podsećanja radi, folk pevač je ranjen preksinoć oko 19 časova dok je ulazio u svoj „porše kajen“ ispred zgrade u Gandijevoj 66, u Novom Beogradu. Prema rečima očevidaca, napadač je peške pobegao ka Bežanijskoj kosi, a Lukas je uspeo da se dovuče nekih dvadesetak metara od parkinga do svog stana u prizemlju zgrade. Jedan od komšija čuo je metež u hodniku i treskanje vrata. Odlučio se da pokuca na vrata i pita ga da li je dobro. Čovek se uplašio kada je video Lukasa krvave noge i odmah pozvao Hitnu pomoć.
 
„Porše kajen“ Zver od 80.000 evra

Cena novog luksuznog džipa „porše kajen“, koji je u poslednje vreme omiljeni statusni simbol srpskih biznismena i estradnih zvezda, u zavisnosti od vrste motora i opreme u salonima automobila u Srbiji kreće se od 62.000 do 80.000 evra. Postoje i verzije koje se rade po specijalnoj narudžbi čija cena ide i do 130.000 evra. Ova „zver“ na četiri točka istovremeno je na listi od nekoliko najpoželjnijih među kradljivcima automobila.
 

Sonja Šašić, verenica
Ja ću ga negovati kod kuće


Pošto će Aca Lukas morati duže da miruje jer mu je desna butina u zavoju, interesovalo nas je ko će ga negovati.
- Pa naravno da ću ga ja negovati kod kuće. Pa ko će drugi! - rekla nam je Sonja Šašić, Lukasova verenica, dodavši da je to sve što će reći za novine.
 

Urgentni centar
Bacao koske pacijentima


Kada je Hitna pomoć dovezla popularnog pevača do Urgentnog centra, parking ispred ove ustanove gotovo da su blokirali brojni džipovi, priča jedan od očevidaca.
- Video sam kako ga provoze. Gomila ljudi se tiskala oko njega, najviše obezbeđenje i policija, a tu je bio i Oliver Mandić i još nekoliko njegovih bliskih prijatelja. Lukas je bio svestan, nekako se unezvereno trzao, kao da ima tikove, ali se trudio da očuva duh. Bacao je „koske“ ljudima oko njega koji su mu govorili da se drži. Čuo sam policajca koji mu je rekao: „Aco, ne brini ništa, nećemo te pustiti samog“. Na nozi je imao nešto kao gips. Zatim su ga uveli u lift - priča očevidac i dodaje da u grupi nije primetio njegovu verenicu Sonju Šašić.
 

Saša Ćurčić priča o nesreći svog prijatelja
„Malo su ga upucali“


Vest o nesreći folk pevača Ace Lukasa posebno je pogodila njegove prijatelje i poslovne partnere Sašu Ćurčića Đanija i Olivera Mandića. Uprkos ovom incidentu, kako „Alo!“ saznaje, pomenuti trojac sinoć je potpisao ugovor o otvaranju diskoteke „54“, koja bi trebalo da počne sa radom 14. februara.

- Ma, kakvo odustajanje! Nastavljamo da radimo i da se pripremamo za veliko otvaranje, na Dan zaljubljenih, za moj rođendan. Šta je, bre, malo su ga upucali, ništa strašno! Ima da ga izlečimo u našem klubu. Daćemo mu da svira bubnjeve i odmah će da se oporavi - kaže za „Alo!“ Saša Ćurčić.
On dodaje da je za nesreću saznao u trenutku dok je sa Mandićem čekao folk pevača, kako bi potpisali ugovor o zajedničkoj saradnji:
- Lukas je naš treći musketar! Znam da je on jak, a posle svega ovoga, biće još jači. Nisam išao da ga posetim dok je ležao u bolnici, bio je Oliver i kaže da je Aca odlično raspoložen i da se sve vreme smejao. Ma, lafčina je to! - zaključuje Đani.
Glavni i odgovorni urednik TV „Košave“ Milomir Marić uradio je intervju sa Acom Lukasom nekoliko dana pre pokušaja atentata. U razgovoru sa njim popularni pevač izneo je mnogo detalja iz svog života. Mi smo pokušali da saznamo da li je Marić iz svega uspeo da izvuče zaključak zbog čega bi neko želeo da puca na Lukasa.
- Mogu vam samo reći da je na Acu pucao njegov bivši život. Ja sam veliki obožavalac ovog pevača i bilo mi je izuzetno zadovoljstvo da ga ugostim u svojoj emisiji - počinje priču za „Alo!“ Marić.
Kaže da prati njegov estradni život od samog početka.
- Takva kontroverzna ličnost kakav je Lukas privlačila je mnoge oko sebe, od mafije do političara. On je meni u emisiji objašnjavao kako je upoznavao pojedine ljude, šta se sve dešavalo između njih, koliko je bio dužan i zašto. Sada kada je konačno izašao iz kandži mafije, njemu se ovo dešava. To samo govori da oni ne žele da ga puste, da tim ljudima odgovara da Lukas bude zavisan od njih. Sonja Šašić je uspela da ga digne i sada je Aca strejt, ne duguje nikome ništa, a oni žele da ga ponovo uvuku u svoje kandže. Stvarno mi je žao što mu se ovo desilo - rekao je novinar.
 
HAPŠENJA NA ESTRADI

Džej rekorder
Istorijat naše estradne scene obiluje primerima o neprimerenom ponašanju pevača. Podugačak je spisak estradnih zvezda koje su na rukama osetile stisak policijskih lisica - Svetlana - Ceca Ražnatović, Džej Ramadanovski, Peđa D’Boj, Aca Matić, Sinan Sakić, Era Ojdanić...
Era Ojdanić je 2008. godine zajedno sa svojim harmonikašem Velimirom Životićem priveden u hrvatskom mestu Veliki Poganac jer nisu imali dozvolu za rad.
Predrag Jovanović, bivši ukućanin „Velikog brata“, proveo je izvesno vreme u pariskom zatvoru zbog trgovine narkoticima.
Aca Matić je 1972. godine odležao godinu i po dana u požarevačkom zatvoru „Zabela“ zbog neplaćenog poreza.
Sinan Sakić je uhapšen 2004. na aerodromu u Cirihu. Prva informacija koja je prostrujala bila je da je priveden zbog 10 grama kokaina, koji su mu navodno nađeni u džepu. On je to demantovao, tvrdeći da je priveden jer nije imao radnu dozvolu za pevanje.
Svetlana - Ceca Ražnatović uhapšena je u vreme policijske akcije „Sablja“ i u pritvoru je provela 121 dan. Prvo se sumnjičila za kontakte sa zemunskim klanom, da bi se protiv nje povela istraga zbog navodnih mahinacija sa transferima fudbalera FK Obilić i nedozvoljenog držanja oružja, koja do danas nije završena.
Džej Ramadanovski je najpre proveo šest i po godina u popravnom domu. Više puta je u Italiji hapšen zbog šibicarenja. Pre dve godine je proveo mesec dana u pritvorima u Stokholmu i Malmeu zbog 1,75 promila alkohola u krvi.
Goga Sekulić je sredinom 2005. godine provela dan na ispitivanju u hrvatskoj policiji u Koprivnici pošto je utvrđeno da je „audi kvatro“ koji je vozila ukraden.
 

E. A.

Izvor: Alo
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
ekskluzivno: aca lukas za „Blic”
Mafija nije otkupila moje dugove
Autor: Simonida Milojković | Foto:V. Lalić | 06.02.2009. - 05:00


BEOGRAD - Stajao je na metar i po, dva od mene. Imam utisak da je bio u panici kada me je ugledao. Video sam da drži pištolj, povikao sam: Šta je?! Pucao je. Prvi metak me je promašio, a drugi pogodio u nogu. Ja sam čak onako ranjen potrčao za njim. Počeo je da beži, sapleo se… Nisam više mogao da trčim za njim jer je noga počela da me boli. Otišao sam kući i pozvao hitnu pomoć - priča Aca Lukas ekskluzivno za „Blic“ dva dana nakon što je ranjen ispred svog stana u Gandijevoj ulici u Beogradu. Odlaže štake i kroz smeh kaže: „Mogu i bez ovoga, super se osećam.“

- Pročitao sam i to da poznajem napadača, ali krijem njegovo ime. Kako da ne! Verovatno se legitimisao, rekao: “Zdravo, ja sam taj i taj, sad ću da pucam u tebe!” Odvratne su mi te glasine o tome da sam ja u kandžama mafije. Mediji su više pisali o ovome nego o mom koncertu u prepunoj “Areni”. Tužno je to što sam interesantniji kada sam ranjen.

Da li ste saznali ko je pucao na vas?
- Nemam predstavu. Ovih dana razni tabloidi pišu gluposti, dovode me u vezu sa klanovima. Jedini klan za koji sam čuo jeste “Kju Kluks Klan”.

A zemunski klan?
- Dovode me u vezu i sa zemunskim i nekim novobeogradskim… To su gluposti! Ja poznajem puno ljudi. Dugova više nemam, iako bi mnogi voleli da ih imam. A i da ih imam - moji su. Siguran sam da je na mene pucao klinac koji je hteo da mi ukrade kola.

Nije bila sačekuša?
- Da je bila sačekuša znali bi za moje kretanje. Ja sam te večeri potpuno neplanirano izašao. Moglo je da se desi da ne izađem uopšte. I šta bi onda bilo? Čekali bi celu noć? Tako se sačekuše ne prave, koliko ja znam.

Zbog čega u tom trenutku niste imali obezbeđenje koje inače ide sa vama?
- Pa upravo zato što nisam planirao da izađem iz kuće. Neki papir mi je stigao iz Nemačke na adresu moje majke, pa sam krenuo da ga uzmem.

Priča se da je reč o nekom zaostalom dugu koji još niste vratili pa su vam pucali u butinu da bi vas opomenuli.
- Vidi, to je tako nelogično da nemam reči. Da sam nekome dužan on bi gledao da budem što zdraviji da bih radio, zaradio i vratio pare. Zar ne? Ne bi me ranio da ne mogu da radim. Drugo, nikada nisam nikome rekao: “Ko ti j..e mater, neću da ti vratim pare”. Nisam ni imao takve dugove. Kada sam pre nekoliko godina bio u kockarskim problemima ljudi koji su mi tada pomogli su moji prijatelji. I njima sam to vratio jer su mi pomogli kao drugari. A sve što se priča su budalaštine koje šire mali miševi i ološ koji nema svoj život nego se bave mojim.

Jeste li čuli da se priča da u istoj zgradi u Gandijevoj živi Novak Buha, brat Ljubiše Buhe Čumeta, koji je navodno otkupio vaše dugove pa sada radite za njega?
- (smeh) Čovek živi u Surčinu! To su budalaštine. Ja radim samo za sebe i isključivo za sebe! Novaka Buhu poznajem odlično i dobar mi je prijatelj, a ta priča je takva budalaština! To su gluposti. Ti koji to pričaju su bednici. Jeste, imao sam dugove. Moji su, pa šta!

A to da vam je mafija dala novac da vratite dugove, pa sada njima dugujete…
- Ma, kakva mafija?! Pa ja ću na kraju shvatiti da je Kosovski boj bio: trojica protiv trojice. Mi Srbi smo takvi mitomani da ću stvarno da pomislim da nije bilo hiljade i hiljade vojnika sa obe strane, već da je Kosovski boj bio tri na tri. Gledajte film “Goti”, to je mafija.

 
Niste krili da ste se družili sa Legijom i Spasojevićem?
- Družio? Poznavao. A poznajem i dan danas. A ko ne poznaje nikog iz tog miljea? I pevao sam im. Pevao sam svakome ko bi došao da me sluša ili ko je platio da pevam na privatnoj proslavi. Ja sam pevač, to mi je posao. A koji pevač nije pevao? Cela estrada peva. I šta sad, ja sam taj?! To su gluposti koje me više i ne pogađaju. Pogodilo me je samo to, u ovoj situaciji kada sam ranjen, što se niko nije zapitao:”Ljudi, zašto pucaju na umetnike, zašto pucaju na sportiste…” Ubili su Harisa Brkića, niko nije pisao o tome. U ovoj zemlji se puca na sve i na svakoga. Tako je mogao da izađe i bilo ko drugi iz te zgrade i da njega rane, ako su njegova kola krali.

Da li ste vi kriminalac? I da li se bavite nekim ilegalnim poslom?
- Pa valjda znaš ko sam. Da li uzimaš intervju od Ace Lukasa estradnog umetnika ili..? Jedini problem koji sam imao sa zakonom jeste što sam za vreme akcije “sablja” nosio pištolj bez dozvole. I tada sam namešten, al’ nema veze. Eto, četiri meseca sam robijao zbog oružja bez dozvole, a je l’ vidiš šta mi se desilo kada ne nosim više oružje bez dozvole?!

Osećate li se bezbedno posle ovoga ili imate strah?
- Nemam razloga ni pre ni posle ovoga da se osećam bezbedno, jer u ovoj zemlji niko ne može tako da se oseća. Ni ti, ni ja, niti bilo ko. Ako neko hoće da nešto pametno zaključi to je da se, posle ovoga, ni jedan građanin ne može osećati bezbedno. Pišu o kandžama mafije, ljudi se usmeravaju u pogrešnom smeru. Kakva mafija?! Nema mafije u ovoj zemlji. Ulice su pune razbojnika, ljudi na ivici dna, taloga… Deca koja nemaju pare da sebi kupe patike idu ulicom, nose pištolje, pucaju u ljude... O tome treba pisati. Jesam li ja kriv što je neko u mene pucao? Jesam li zbog toga u kandžama mafije? Pucali su na mene slučajno. Što imam dobar auto? Pa, šta, je l’ treba da vozim fiću da niko ne bi pucao na mene?! Ja radim svoj posao i plaćam porez, a vidim da ga za džabe plaćam.

Tvrdite da nije zbog dugova?
- Ne! A sve i da sam dužan i da su zbog toga na mene pucali, zar je normalno da se u ovoj zemlji puca na ljude? I šta sada ako kažem: da imao sam dug, jedan veliki dug, hoće li neko onda da odobri što je pucano na mene i da kaže: “Pucaj, bravo majstore!” Ja nisam kriv što sam upucan sve i da sam dužan, a nisam. Ne živimo valjda na divljem zapadu? Ali narod je takav, pa traži krivicu u Aci Lukasu: “Jeste, i treba da bude upucan!”. Na stranu što ništa nisam kriv. Nemam u glavi ni jednu situaciju da sam napravio nekada nešto zbog čega bi mi se ovo desilo.

Lukasa ponovo saslušavaju u policiji

BEOGRAD - Ko je i zašto, u utorak uveče na parkingu u Gandijevoj ulici ranio popularnog folk pevača Aleksandra Vuksanovića - Acu Lukasa još nije utvrđeno, a policija detaljno ispituje sve njegove privatne i poslovne kontakte i najavljuje novo saslušanje pevača. Razgovarano je s Lukasom, stanarima zgrade u kojoj živi i ispred koje je ranjen, njegovom verenicom i poznanicima, ali njihove izjave i zapažanja za sada nisu pomogle u rasvetljavanju napada i hapšenju osumnjičenog.Lukas u svojoj prvoj izjavi policiji, koju je dao još u bolničkom krevetu, tvrdio da ne poznaje napadača i da su davna prošlost problemi i dugovanja u vezi poroka - droge i kocke.
- Iako Lukas tvrdi da ranjavanje nije povezano s njegovom porocima i dugovima, već iza svega stoji kradljivac kola, istraga ne odbacuje mogućnost da je u popularnog pevača pucano zbog nekih neizmerinih obaveza iz „pređašnjeg” života - kaže sagovornik „Blica” blizak istrazi.
I Lukas je u medijima pomenuo da mu jedno vreme dug bio veći od pola miliona evra, ali manji od milion. Pominjalo se da su neki ljudi, povezani s krimi-krugovima, otkupili taj dug, kao i da je zauzvrat u obavezi da im daje zaradu od koncerata, koja inače nije mala za prilike u Srbiji. Među onima koji su, navodno otkupili njegov dug pominjao se i vođa jednog od beogradskih klanova, ali i osobe koje su nekade bile povezane s moćnim „zemunsko-surčinskim” gangom. Pričalo se i da se Lukas u Gandijevu iz Krunske ulice, pre nešto više od tri meseca preselio da bi bio pod „budnim okom” jednog od tih ljudi, koji u blizini takođe ima stan.
A. Ž. Adžić

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung Galaxy Nexus
    Lukas: Moji klanovi - muzika i Zvezda!
Petak, 6. februar 2009. 11:47    

Folk pevač Aca Lukas odlučno demantuje da je oružani napad na njega posledica nekih dugova iz prošlosti i tvrdi da ne pripada nijednom kriminalnom klanu.

"Jedini klanovi kojima pripadam su klan muzičara i klan navijača Zvezde, rekao je Lukas u intervjuu "Pressu", tri dana posle ranjavanja.

On kaže da je jedino dužan Elektrodistribuciji, jer šest meseci nije platio struju i tvrdi da su ga napali kradljivci automobila.

“Ne znam zbog čega ljudi nagađaju i lupetaju o mojim dugovima i nekakvim vezama s mafijom. Sve svoje poroke javno sam priznao, ništa nikad nisam krio, i što bih sad krio ime čoveka koji je mogao da me ubije?", pita se jedan od najpopularnijih pevača na Balkanu.

Lukas je ljut na pojedine medije koji su ga dovodili u vezu sa nekim pripadnicima "surčinskog" i "novobeogradskog klana", a na špekulacije da je napad na njega opomena, odgovara: "Jedina opomena koju sam dobio bila je opomena i ukor pred isključenje u osmom razredu osnovne škole, a jedini intervju koji tim povodom dajem jeste upravo ovaj i ne pada mi na pamet da sad od ovog pravim cirkus”.

Lukas kaže da to što peva o žestokim momcima ne znači da je i on takav.

"Ljudi su pomešali pesme i stvaran život. To što se u nekim mojim pesmama priča o žestokim momcima ne znači da sam ja jedan od njih, niti da se družim s njima. Marina Tucaković mi piše gotovo sve tekstove, a ona sigurno nije pripadnik nijednog klana. Pa i Oliver Dragojević peva o galebovima, pa ne verujem da se privatno druži s njima!".

On je ponovio da se večeri kad je ranjen sišao do parkinga i video čoveka koji stoji pored njegovog automobila, verovatno pokušavajući da ga obije. Odlučno demantuje pojedine medijske špekulacije da krije identitet napadača.

"Primetio sam da je reč o nekom klincu i pomislio da mogu da ga uhvatim na delu. Kad me je video, očekivao sam da će da pobegne, međutim, dečko je odjednom, verovatno iz straha, izvadio pištolj i zatražio da mu dam ključeve. Pošao sam ka njemu misleći da samo hoće da me uplaši, a on je zapucao dvaput. Jedan metak me je pogodio u butinu, drugi me je, na sreću, promašio. Odmah je pobegao. Da sam imao pištolj, verovatno bih mu uzvratio u samoodbrani. Napadača nikada u životu nisam video", kaže Aca Lukas.

(MONDO)
 


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 16:45:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.