Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Putovanja avionom po nižim cenama  (Pročitano 19593 puta)
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
nikako  ne  mogu  da  neadjem  neku  turistichku  agenciju  preko  koje  bih  mogla  da  otputujem  sada  u  septembru  2006.  u  neki  od  evropskih  gradova [npr.  Prag,Bech....] po  povoljnoj  ceni,a  da  to  bude  putovanje  na  6,7  dana [ili  vise]..
[b][/b][u][/u]HELP,please?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

ko zna zasto je to dobro

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 5560
Zastava ZEMUN
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6630 bl6c n818gb
u celom svetu postoje lou cost kampanije samo mi branimo jat.te ovo te ono.pa dokle vise da nas peglaju.zadnjih par godina sam imao "srece" pa sam putovao u tursku egipat itd avionom.avioni su stari ko biblija , informaciju za poletanje dobijate 24h pred put.jos nisam imao prilike da poletim na vreme kasnjenja su od 1-6h.jat ovde sve probleme oko satnice poletanja prebacuje na agencije ko da su piloti , stjuardese i tehnocko osoblje iz turistickih agencija.jatov obrok u avionu kosta jat oko 100din?????pusti te nas malo da blejimo po svetu za male pare?!!!!!!?!!!!kumica zivi u svedskoj za 2godine obisla je ceo svet pa ko je ovde lud///
IP sačuvana
social share
Don't take life to seriously, you're not going to survive it anyway
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
JEFTINO U EVROPU

Za 20-30 evra uskoro će moći da se leti do Beča ili Londona, a Press vam otkriva kako sve to izgleda

Sistem je tako razrađen da letovi postoje bukvalno na tri sata, do 21 sat

Dešava se da pilot, "usput", skokne da pokupi nekog, al' ko mari

BEOGRAD - Zahvaljujući letovima jeftinih aviokompanija mladi Englezi provode lude vikende u drugim zemljama, jer su im cena karte, plus provod, jefiniji od provoda u njihovoj zemlji. Slično je i u drugim zapadnoevropskim zemljama, a na radost mnogih, i u Srbiju od jeseni stižu niskobudžetne aviokompanije. Za 20 do 30 evra u proseku moći ćete da "skoknete" do Beča ili egzotičnog Lisabona, a ako budete imali sreće to vas može koštati i 0,99 evra! Nema sumnje da će se jeftin avioprevoz i ovde "dobro primiti".
Zainteresovani će, po svoj prilici, biti mlađi i poslovni svet kome neće smetati da karte rezerviše i plaća preko interneta. Evropske zemlje spojene su velikim brojem ovih letova, a pred početak našeg uključenja u takozvano lou kost nebo. Press vam otkriva neke nepoznanice u vezi sa ovakvim putovanjima. Iskustva drugih su neprevaziđena.
Bojana Janković-Nišić naučni je saradnik na Imperijal koledžu u Londonu. Tokom prošle i ove godine letela je više od 30 puta avionima jeftinih aviokompanija i kaže da mnogi poslovni ljudi koriste ove linije. Letovi su najčešće na kratkim destinacijama što je idealno za biznis. Iskustva su joj uglavnom dobra, mada kaže da je aviokompanija "Rajaner" ubacila "milion" stolica u avione, tako da u toku leta nema pomeranja napred-nazad pa se, na primer, posle tri sata sedenja desi da se "ukočite".
- Mojim prijateljima na putu iz Italije u Englesku desilo se i da je kapetan "usput" stao da pokupi nekog! Šta ćeš, dešava se - kaže ona.
S druge strane, neke niskobudžetne kompanije rade po vrhunskim principima, poput kompanije "Flajbi", gde se ne može ni naslutiti da je u pitanju lou kost. Njihovi avioni imaju izuzetno udobna sedišta sa jastučićima i mlade, veoma ljubazne stjuardese i stjuarde.
U evropskim zemljama sistem letenja jeftinim kompanijama je tako razrađen da letovi postoje bukvalno na tri sata, sve do 21 sat. Veliki broj poslovnih ljudi ujutru njima leti na sastanke, a već uveče su kod kuće na večeri.
- U mojoj bivšoj firmi svi direktori su se prebacili na ovaj sistem letenja. Niko više i ne koristi biznis klasu - kaže Bojana.
Marko Stamenković takođe živi u Londonu i kaže da je zahvaljujući jeftinim letovima i radnička klasa u Engleskoj počela da ide na odmor u inostranstvo.
- Na lokacijama gde se koriste manji aerodromi mnogi se žale da je to uništilo lokalnu kulturu, jer dolaze pijani Englezi da pokazuju svoje roze pozadine i kupuju kuće i stanove. Za neke gradove ovde ljudi ne bi ni čuli da nije jeftinih kompanija. Dešavalo mi se da me ljudi pitaju: "Kol'ko je pivo u Beogradu? U redu, a je l' postoji jeftina kompanija do Beograda? - objašnjava Marko.
Tom svetu, kako on kaže, uglavnom je važno da je 20 piva, plus karta, manje nego 20 piva u Velikoj Britaniji, pa ponekad i ne znaju gde su bili.
Ivan Mihajlović živi u Kelnu i objašnjava da se od lou kosta na može očekivati previše.
- Ako želite udobnost, onda zaobiđite lou kost letove, i gotovo. Let sa jednom rumunskom aviokompanijom preporučio bih samo avanturistima i onima sa dobrim stomakom. Leteo sam tri puta s njima, i sva tri puta je kapetan utripovao da pilotira borbenim avionom usred akcije - objašnjava Ivan.
Ali Srbima željnim inostranstva, izmučenim frustracijama i još mnogo čim, ne bi trebalo to da smeta. Samo da se konačno krene.
GORDANA TADIĆ

Treba znati:

1. bukiranje i debukiranje karata isključivo preko interneta
2. plaćanje, takođe, putem kartice
3. karte ne postoje, na šalter se donese referens broj
4. na čekiranje treba da se dođe najmanje sat i po pre poletanja, u slučaju kašnjenja nema vraćanja novca
6. sedišta u avionima nisu numerisana, seda se redom kako se u avion ulazi
7. leti se na manje, periferne aerodrome, ponekad udaljene i do 150 kilometara od velikih na koje sleću redovne kompanije
8. prevoz sa tih aerodroma je obezbeđen
9. ako se na vreme rezerviše, karta može da košta i manje od jednog evra. Što je datum bliži putovanju, karta je sve skuplja
10. nema hrane i pića uključenih u cenu karte, ko ih želi, plaća
11. prtljag do 20 kilograma, a ručni do osam kilograma
12. ponekad je tesno, jer neke kompanije dodaju puno sedišta
13. nema vraćanja novca ako putnik otkaže let
14. ako aviokompanija otkaže let, putnik dobija novac, ali kompanija nije dužna da ponudi alternativni let
15. nema ekonomske i biznis klase, sva sedišta su isto vrednovana

Najveće zablude:

1. putuje uglavnom siromašan svet
2. putnici ne znaju da se ponašaju u avionu
3. nije važno kada se dolazi na čekiranje
4. toleriše se kašnjenje na ukrcavanje
5. članovi posade su neljubazni
6. zabranjeno je unošenje hrane u avion
7. cena karte uvek je ista za određeni let
8. aerodromska taksa se ne plaća

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Spain
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
ali nikako da prorade letovi za Španiju  Smile
IP sačuvana
social share
"Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine." - Beket
"Uz velikog coveka cesto idu i velike greske." - Man
"Prava pravda je savest." - Igo

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Danas sam rezervisala kartu za Stuttgart iz Beograda preko Germanwings kompanije.  
Zanima me da li i preko ove kompanije karte ne postoje vec se dolazi sa brojem pod kojim si registrovan na site-u. . .  
Takodje me zanima da li avioni polecu sa aerodroma Nikola Tesla?
Unapred se zahvaljujem na pomoci
Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Letio sam za Bozic u Spaniju, karta jedan pravac Njemacka-Spanija 30 €, sve cisto uredno, aerodromi veliki, lijet ugodan i Madrid predivan
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Kako i gde da kupim ili rezervišem karu do Kelna, letom Germanwings-a
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Pa na njihovoj web stranici: google. Sasvim jednostavno. Sada kako stoji sa BG-om i lijetovima kao i placanje i ostalo, znam kako je iz Njemacke
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Danas sam rezervisala kartu za Stuttgart iz Beograda preko Germanwings kompanije. 
Zanima me da li i preko ove kompanije karte ne postoje vec se dolazi sa brojem pod kojim si registrovan na site-u. . . 
Takodje me zanima da li avioni polecu sa aerodroma Nikola Tesla?
Unapred se zahvaljujem na pomoci
Pozdrav
Internet ce kazati da li lijete sa kojeg aerodroma. A karte nema, sve internet, placa se karticom (viza, eurocard), uzmu jos nekih 5-10 € za taksu na cijenu lijeta. Mogu se podatci isprintati i pokazati sluzbenici na salteru ili jednostavno na dan lijeta, prije check samo pokazati osobni dokument, sve je vec u kompjutoru kod njih. Malko paziti na stranici jer kad se klikne "OK" onda je kasno. Znam da jedan nije sacekao da se stranica ucita pa je nervozno dva puta kliknuo "OK" pa mu dva puta skinuli novac
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.