Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 30 31 33 34 ... 61
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Put u rat - Pronađen Kuran iz vremena pre Muhameda  (Pročitano 66497 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1963
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
Ja se svojim banovima ponosim, jer pokazuju dvostruke standarde nadleznih i da je srece, da ih je jos vise ; ) Opet ti se omakla greska od logiku, bre!!2

Ne brini, nekad boldujem ono sto je bitno ali uglavnom ne...citaj, uci i pazi : )

Poyy!!2
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7038
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Ja se svojim banovima ponosim, jer pokazuju dvostruke standarde nadleznih i da je srece, da ih je jos vise.
Ne kaže naš narod džabe: Čega se pametan stidi, time se budala ponosi.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1963
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
Ja se svojim banovima ponosim, jer pokazuju dvostruke standarde nadleznih i da je srece, da ih je jos vise.
Ne kaže naš narod džabe: Čega se pametan stidi, time se budala ponosi.  Smile
Kada ti to kazes, to samo dize moj ponos jos vise ; ) to samo znaci da je put prav i jak, jer drma tvoje/vase pseudonacne i kvaziracionalne fundamente ; )

Bicemo u kontaktu...boldujem hehe xexe
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
mob
Samsung S7


Citat
Analiza matematike kao apstraktne nauke i apsolutne istine, je moja licno. Kao sto sam naveo primere koji potvrdjuju moje reci. Moje misljenje je da ako kazes rec "Kreator"i Tvorac, onda se podrazumeva da se radi o nekome ko je svesno, sa svojom mashtom, inteligencijom i stvaralacko-kreativnom stranom svoje licnosti uradio nesto.
i to je sve potpuno okej, sve dok si svestan da je to samo tvoje mišljenje, a ne da to predstavljaš kao nekakvu činjenicu,kao što si radio ranije

Citat
AKo visa sila nema svoju svest i inteligenciju, onda mozemo iduci tvojom logikom da kazemo, pa kojim se to obrascima rukovodila ta iskonska sila kad je stvarala elementarne cestice.
opet, nije to ''moja logika'' nego logika. otkud znam čime se rukovodila

Citat
Apstraktni koncepti koje je ljudski um u stanju da shvati i da prihvati kao takve, znaci date same po sebi su elementarni za poznavanje bilo koje prirodne oblasti (pa cak i nekih drustvenih pojava)

Dakle koncepti kao sto su prebrojavanja, nista, naporedo, paralelno, krug, itd. Moramo razlikovati koncepte koje smo razradili tokom evolucije, a koji su nam pomogli da prezivimo u losim uslovima.
3) dobro, i šta sa ovim?

U al si se pretrgao da udarish repliku na moje pisanje.

Prvo si trazio da kazem svoje misljenje i kad sam to uradio ondi si me ogradio, da je to samo moje. A nisi dobro procitao dalje da sam svoje misljenje potkrepio primerima i time sam zapravo pokazao da je moje misljenje tacno, sto ce reci, preslo je u tvrdnju. Sa dokazima. (Cinjenicu)

Ne to je tvoja logika. Ti pises ovde kako je ta sila mogla da bude i nesvesno bice (energija) ali onda se gubi smisao da je je nesto kreirano jer onda moras da imas dizajn.

Ono sto ja tvrdim je da postoje apstraktne stvari koje nisu kreirane niti zahtevaju bilo kakvu inteligenciju nego predstavljaju jedini moguci poredak stvari. Kao sto su krug, nula, prebrojavanje itd. Kad uvidish da za te apstraktne stvari ljudi imaju naziv ili stvari po sebi onda ces shvatiti da za njih nije potreban, cak je i nemoguce da se naprave drugacije nego sto jesu. Bog je nepotreban u tom slucaju.


3) Pa jel umes da nastavish diskusiju ili si iscrpeo sve sto tvoja mashta moze da prozivede na osnovu tvog licnog izbora da ne naucish nove chinjenice o prirodi.

Pitanje za tebe:

Koja je razlika izmedju deteta i odraslog coveka u nivou znanja ?

Pitanje je mozda malo retoricko jer u tvom slucaju nema razlike jer si ti odlucio da ne ucish.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
mob
Samsung S7
Ja se svojim banovima ponosim, jer pokazuju dvostruke standarde nadleznih i da je srece, da ih je jos vise.
Ne kaže naš narod džabe: Čega se pametan stidi, time se budala ponosi.  Smile
Kada ti to kazes, to samo dize moj ponos jos vise ; ) to samo znaci da je put prav i jak, jer drma tvoje/vase pseudonacne i kvaziracionalne fundamente ; )

Bicemo u kontaktu...boldujem hehe xexe

Ja licno kod tebe nikad nisam nasao neku logiku. Sve sto ti umes je da priseresh nesto bezveze i da odleprsas sa mesta zlocina.

Kad bi bio iole posten ti bi izneo neke svoje stavove, misljenja, logicke premise, pa bi se mi obrusili na njih kao sokolovi na ovce. Ovde naravno ne mislim da si ti ovca, nego samo figurativno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows 7
Browser
Mozilla 11.0
SINTAKSA

Jedan čovek zagledan u svoje jednačine rekao je da je svemir imao početak.
Dogodila se eksplozija rekao je.
Prasak nad praskovima i svemir je rođen.
On raste rekao je. Čak je i izračunao dužinu njegovog života : Deset milijardi okretaja zemlje oko sunca.
Ceo globus mu je klicao.
Smatrali su da su njegovi proračuni nauka.
Niko nije pomislio da time što je odredio početak svemira taj čovek samo odražava sintaksu svog maternjeg jezika;
sintaksu koja zahteva početke, kao rođenje, i razvoje, kao sazrevanje, i kraj, kao smrt, da bi iznela činjenice.
Svemir ima početak i stari, uveravao nas je taj čovek , i on će umreti, kao što sve stvari umiru, kao što je i taj
čovek umro nakon što je matematički potvrdio sintaksu svog maternjeg jezika.

DRUGA SINTAKSA

Da li je svemir zaista imao početak ?
Da li je teorija o velikom prasku istinita ?
Ovo nisu ptanja, mada tako zvuče.
Da li je sintaksa koja zahteva početke, razvoje i završetke kao iznošenje činjenica, jedina sintaksa koja postoji ?
To je pravo pitanje.
Na primer, postoji ona koja zahteva da se raznovrsnost intenziteta uzme kao činjenica. U toj sintaksi ništa ne
počinje i ništa se ne završava; tako rođenje nije jasno naznačen događaj, nego posebna vrsta intenziteta, kao i sazrevanje, kao i smrt.
Čovek takve sintakse, pregledajući svoje jednačine nalazi da je izračunao dovoljno raznovrsnosti intenziteta da može autoritativno reći da svemir nikad nije imao početak i da nikad neće imati kraj, nego je samo prošao, i sada prolazi, i prolaziće kroz beskrajnu fluktuaciju intenziteta.
Taj čovek bi mogao s pravom zaključiti da je sam svemir trijumfalna kočija intenziteta u koju se čovek može ukrcati
da bi putovao kroz promene koje nemaju kraja.
Sve će on to zaključiti, i još mnogo više, možda nikada ne shvativši da samo potvrđuju sintaksu svog maternjeg jezika.

P.S.

Nema veze sa temom , ali pošto vidim da se na ovoj temi nešto piše , setio sam se početka jedne knjige, pa reko' ajde da to stavim ovde.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
Citat
U al si se pretrgao da udarish repliku na moje pisanje.
pa uglavnom u onom postu nisi napisao skoro ništa što zahteva neko repliciranje,niti si ikakvo pitanje postavio.recimo prvi pasus samo,isro si nešto o pismenosti i nepismenosti,pokušao kao nekako da se izvadiš nekakvim izgovorima i to je to msm šta da repliciram na to keve ti.tako da sam to ''ignorisao''.
onda si rekao ovo ''Moj mozak je kreativna alatka, svesna svojih ogranicenja ali i mogucnosti/potencijala. Te potencijale smo dobili rodjenjem. Kako ces ti te potencijale razviti, zavisi od mnostva posrednih cinilaca, kao sto su roditelji, skola i okruzenje, ali kasnije posle 14 godine zavisi i od tvoje volje i zelje da nesto uradish od svog zivota.'' na šta nemam neku primedbu ( s tim što bih samo dodao da nismo samo potencijale dobili rođenjem već i bukvalno sve drugo), slažem se.
i to je to

Citat
Prvo si trazio da kazem svoje misljenje i kad sam to uradio ondi si me ogradio, da je to samo moje. A nisi dobro procitao dalje da sam svoje misljenje potkrepio primerima i time sam zapravo pokazao da je moje misljenje tacno, sto ce reci, preslo je u tvrdnju. Sa dokazima. (Cinjenicu)
jel može,ako ti nije problem, da kopiraš/citiraš gde i kako si potkrepio neku svoju tvrdnju bilo kakvim dokazima pošto nisam to primetio? btw mišljenje ne može da pređe u tvrdnju i obrnuto,mišljenje je mišljenje a tvrdnja je tvrdnja,dve potpuno različite stvari
Citat
Ne to je tvoja logika.
i sad ja treba da kažem ''ne nego je logika'' i onda ti opet '' ne nego TVOJA logika'' i tako u nedogled?
Citat
ali onda se gubi smisao da je je nesto kreirano jer onda moras da imas dizajn.
da ali samo u tvojoj ograničenoj,užoj verziji definicije ''kreator''/''kreacija''.ja imam širu definiciju ''kreatora'' te zato on po meni može da bude i neživo biće/energija/sila.i otud (između ostalog) nerazumevanje i neslaganje između nas, jer imamo gotovo potpuno nekompatibilne definicije gotovo svega,a kao što sam i ranije pominjao sto puta,za bilo kakvu diskusiju o bilo čemu neophodno je koliko toliko uskladiti definicije, to je bazično, kako bi se znalo na šta se misli, ko šta podrazumeva pod nečim. u suprotnom se sve svodi (kao što se do sada svodilo, ne samo u ''duelima'' između mene i tebe već i kod drugih forumaša) na ''ja u klin ti u ploču''

Citat
Ono sto ja tvrdim je da postoje apstraktne stvari koje nisu kreirane
nisu kreirane po tvom shvatanju pojma ''kreacija'',odnosno nije niko (verovatno) imao nekakav plan i izradio njihov nacrt,dizajnirao ih il kako već to zamišljaš  Smile ali su ''kreirane'' u tom smislu što su dovedene u postojanje i to svešću/rečima,jer ih (zamisli :O ) u jednom trenutku nije bilo a potom (!) su se pojavile/ bile ''kreirane'' od strane reči/svesti
Citat
Kad uvidish da za te apstraktne stvari ljudi imaju naziv ili stvari po sebi onda ces shvatiti da za njih nije potreban, cak je i nemoguce da se naprave drugacije nego sto jesu.
''stvari po sebi'' ne postoje. sve što postoji postoji za nekog odnosno u ovom slučaju, u ovom univerzumu (ili bar ovoj planeti), za ljude,odnosno njihovu svest. za sve je potreban naziv jer bez naziva ništa ne postoji. ako se ne ''slažeš'',daj primer nečega što postoji bez naziva/reči (javi kada konačno shvatiš da je to nemoguće i koliki je to zapravo paradoks)

Citat
Koja je razlika izmedju deteta i odraslog coveka u nivou znanja ?

Pitanje je mozda malo retoricko jer u tvom slucaju nema razlike jer si ti odlucio da ne ucish.
pa ako je retoričko onda neću odgovoriti na njega, na retorička pitanja se ne odgovara  Smile
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Linux
Browser
Chrome 45.0.2454.94
Cudno je kako (mi) ljudi, cak i na ovom forumu tezimo sukobljavaju misljenja.

Misljenja o perifernoj i apstraktnoj temi, a koja nisu nuzno ni skroz suprotna.

Al nadjemo ono u cemu se razilazimo, i insistiramo.. to nas najvise motivise..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows 7
Browser
Mozilla 11.0
Meni se to gadi , ne posećujem forume nešto mnogo , ali ovaj toliko odiše nekom mržnjom i frustracijom da bi mogao da promeni ime u "Mržnja forum" , a da početna strana bude ilustracija neke nakaze kako ludački proždire burek.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.11.1
Browser
Safari 601.2.7
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 30 31 33 34 ... 61
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.