Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 28 29 31 32 ... 61
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Put u rat - Pronađen Kuran iz vremena pre Muhameda  (Pročitano 66732 puta)
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
Citat
Ja sam zivo bice, nastalo kroz milijarde godina genetskih promena i evolutivnih promena prouzrokovane prilogodjavanju jedinke/grupe na okruzenje
dakle,kreacija jednom rečju
Citat
Kreator jesam nekoliko stotina kompjuterskih programa za koje pouzdano znam da i dan danas rade onako kako sam ih dizajnirao.
ovo i jeste i nije tačno. ''kreator'' si u tom smislu da ih jesi (ako jesi,ali pretpostaviću da jesi,poverovaću ti for the sake of argument) ti kreirao/napravio i to je to; ali nikako nisi (kao i bilo ko drugi) pravi kreator u pravom, suštinskom ( i prema tome jedino bitnom) smislu, odnosno nisi ono što stoji iza te tvoje sposobnosti/umeća da praviš kompjuterske programe,a to su tvoje osobine/intelekt/talenat (koji se kao i sve ostalo stiče rođenjem) zahvaljući kome si bio sposoban to da uradiš tj ''kreiraš'',dakle to sa tobom nema nikakve veze te stoga nemaš nikakve zasluge/odgovornost/ za to. i ovim se ponovo uvodi u priču tvoje gotovo potpuno nerazumevanje stvarnosti i nesposobnost da sagledaš stvari onakvima kakve zaista jesu, da sagledaš samu suštinu svega, a ne da tako ograničeno posmatraš sve, ''ja sam kreiro taj i taj program i to je to'' uopšte se nikad ne pitajući ''hej ali šta stoji iza svega toga, šta je u srži svega toga'';dakle samo se zaustavljaš na prvom,najlakšem ''odgovoru'' i time mašiš poentu svega i istinu.
a tvoje ničim izazvano insistiranje na mom obrazovanju odnosno,po tebi, nedostatku istog, ne bi trebalo ni da komentarišem, jer ti blage veze nemaš da li sam ja obrazovan ili ne,na stranu to što obrazovanje nije nimalo bitno i na stranu što si ti po svemu sudeći taj koji je neobrazovan jer recimo nemaš elementarno poznavanje pismenosti (a kud ćeš ''važnije'' obrazovanje od toga) da shvatiš da se ne piše ''odpadnik'' nego ''otpadnik'' i ima još gomila primera koji su me uverili u to da si nepismeniji možda čak i od ajfija;no,ponavljam, sve to je meni nebitno i to svakako ne znači da si tupan,svakako nisi zbog toga tupan,već samo kažem,kad si već pomenuo obrazovanje smehotresno je da neko ko je očigledno neobrazovan govori nekome za koga nema nikakvih razloga/dokaza da je neobrazovan da je neobrazovan.
mada sam možda malo otišao u off sa ovim objašnjenjem oko ''kreatora'' jer se to tiče teme slobodne volje,ali nema veze,sve je to relativno povezano

Citat
Kreacija nisam
ovim pokazuješ da ne znaš da je kreacija sinonim za stvorenje/stvar.kreirati=stvarati, kreacija=stvorenje/stvar. a nadam se da si bar svestan toga da si stvorenje :S
Citat
jer ne postoji inteligencija u evoluciji.
za ovo nemaš nikakvih dokaza, kao što nema ni dokaza da postoji, to je nešto što je potpuno nesaznatljivo/nedokučivo

Citat
Nisam. Stvorio sam se od mamine jajne celije koja je bila oplodjena od strane mog oca.
upravo

Citat
Ovo nije pitanje, ali zahteva poznavanje termina kao sto su kreator i visa sila. Dakle odnosi se na inteligenciju, odnosno energiju koja poseduje svest o sebi  i o okolini. Dakle inteligentni dizajner.
to ti misliš da termini ''kreator'' i ''viša sila'' apsolutno jebeno moraju da podrazumevaju da je u pitanju nekakva inteligencija/svest. ja ne mislim da je to slučaj zato što mi (pogodi šta?tako je) zdrav razum govori da kreator/viša sila/prvi uzrok bla bla bla mogu ali uopšte ne moraju biti svesni,niđe veze,zašto bi,po tebi,morali?!?  Smile

Citat
Odgovor na ovo pitanje je veoma prost. Matematika kao apstraktna nauka nam otkriva koncepte i ustrojstva kao univerzanih istina koje su nezavisne od mesta nastatanka i okruzenja.
iii evo gaaa oooopet jebeno pozivanje na nauku i to ni manje ni više nego matematiku.skoro da si gori od ajfija kad se poziva na bibliju (a suštinske razlike između vas rekao bih da nema,za njega je biblija ono što je za tebe nauka,dakle obojica ste teški zaslepljeni fanatici).zato  kao što rekoh nema nikakve svrhe  ''diskutovati'' sa tobom jer ja zapravo ni ne diskutujem sa tobom nego sa ''naukom'';a ne želim to, želim da diskutujem sa tobom, blusonikom,odnosno ____ (kako se već zoveš), zanima me šta ti misliš o nečemu, nezavisno od nauke,znači zajebi i nauku i religiju i šta kaže ovaj i šta kaže onaj..ali to je nažalost nemoguće s tobom

Citat
Postoje nezavisno od bilo cega
''bilo čega'' znači postoje i nezavisno od svesti (o njima),a za to, u najboljem slučaju nema dokaza tako da to ne možeš da tvrdiš jer tvoja naukica obožava dokaze.
btw ovim bismo mogli da započnemo temu o svesti ali tek mi se o tome ne isplati diskutovati s tobom haha
mada naravno možemo ako oćeš,da probam pa šta bude  Smile
« Poslednja izmena: 04. Nov 2015, 13:00:39 od abenaz »
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Akan,

ajd sto mi ne odgovori, ali evo opet, ukratko.

Odredjeni pasusi u Kuranu, se mogu shvatiti siroko. I ovako i onako.

Ali ih to  ne kvalifikuje kao naucno znanje.

Nauka nije samo opsta izjava, nego detaljno objasnjenje i dokazi. To sto u svetim knjigama i raznih izjava ih ne cini prethodicom naucnog otkrica.
I sad od tih raznih izjava izaberes one koje se poklapaju sa savremenim otkricima, a ignorises prevazidjene, i eto kao sveta knjiga je mjerodavna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.11.1
Browser
Safari 601.2.7
mob
I-mate 30 Pro
Kuran je stariji od nauke...

Sve religijske knjige jesu..
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
mob
Samsung S7
I sad cemo opet kilometarski da raspravljamo o mogucnostima izbora i o tome sta sam ja odabrao da radim u zivotu i da li sam imao uticaja na to.

Nisam nepismen, i otpadnik je rec koja mi se potkrala u brzini kucanja i svakako mi postenje nalaze da priznam svoje greske u kucanju, kao i greske iz razloga sto vec 10 godina ne citam srpsku literaturu, a godine su tu pa se polako zaboravlja gramatika i pravopis srpskog jezika. Kao sto mozes primetiti ni ti nisi bash reprezentativan primerak pismenosti, jer si zaboravio na upotrebu interpunkcije, kao i upotrebu velikog slova.

No, ako se manemo prozivanja na pravopisne greske i na osnovu toga zakljucimo ko je obrazovan, a ko ne, ja sam zakljucak o tvom obrazovanju izvukao iz tvog opusa.

Analiza matematike kao apstraktne nauke i apsolutne istine, je moja licno. Kao sto sam naveo primere koji potvrdjuju moje reci. Moje misljenje je da ako kazes rec "Kreator"i Tvorac, onda se podrazumeva da se radi o nekome ko je svesno, sa svojom mashtom, inteligencijom i stvaralacko-kreativnom stranom svoje licnosti uradio nesto.

Da, ja licno sam tvorac tih programa, koje sam dizajnirao u svojoj glavi pre svega, pa onda koristeci alate pretvorio u CODE i na kraju kompajlirao u dll ili .exe ili sta god.

Moj mozak je kreativna alatka, svesna svojih ogranicenja ali i mogucnosti/potencijala. Te potencijale smo dobili rodjenjem. Kako ces ti te potencijale razviti, zavisi od mnostva posrednih cinilaca, kao sto su roditelji, skola i okruzenje, ali kasnije posle 14 godine zavisi i od tvoje volje i zelje da nesto uradish od svog zivota.

AKo visa sila nema svoju svest i inteligenciju, onda mozemo iduci tvojom logikom da kazemo, pa kojim se to obrascima rukovodila ta iskonska sila kad je stvarala elementarne cestice.

Apstraktni koncepti koje je ljudski um u stanju da shvati i da prihvati kao takve, znaci date same po sebi su elementarni za poznavanje bilo koje prirodne oblasti (pa cak i nekih drustvenih pojava)

Dakle koncepti kao sto su prebrojavanja, nista, naporedo, paralelno, krug, itd. Moramo razlikovati koncepte koje smo razradili tokom evolucije, a koji su nam pomogli da prezivimo u losim uslovima.

... moram sad da palim, ali nastavice se...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Kuran je stariji od nauke...

Sve religijske knjige jesu..

Starije jesu, ali nemaju puno veze sa savremenom naukom koja pociva na detaljnim dokazima.

Tadasnja nauka iz doba religije je bila amaterska,  ljudi se bavili Alhemijom, Zodijakom i slicno. Tj. bila je sarlatanstvo, carobnjastvo...
Neki od antickih naucnika )ovi koje pamtimo) su zapravo i kvalitetni, ozbiljni - na cije se radove i moderna nauka oslanja.
Ali oni su bili u malo manjini.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.11.1
Browser
Safari 601.2.7
mob
I-mate 30 Pro
Kako nemaju kad se ta nauka razvila kroz crkvu...prvi naucnici su birani iz redova crkve...to su i danas i tad bili najobrazovaniji ljudi...i ne samo to...moze svasta da se kaze za njihj..

To si ti mnogo naivan ako mislis da su tad ljudi bili glupi a mi smo mnogo pametni sad...

U odnosu na situaciju i okolnosti u kojima su se nalazili to je bilo i vise nego primereno za to vreme...

Sto se danasnje nauke tice...to ni sa mozgom nema veze...a kamoli sa crkvom...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1963
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
Citat
btw ovim bismo mogli da započnemo temu o svesti
Mozes i s njim, a moze i Предрагуњ da nesto nabaci na temu svesti : )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Kako nemaju kad se ta nauka razvila kroz crkvu...prvi naucnici su birani iz redova crkve...to su i danas i tad bili najobrazovaniji ljudi...i ne samo to...moze svasta da se kaze za njihj..

To si ti mnogo naivan ako mislis da su tad ljudi bili glupi a mi smo mnogo pametni sad...

U odnosu na situaciju i okolnosti u kojima su se nalazili to je bilo i vise nego primereno za to vreme...

Pa dobro to je tacno.
Prvobitne skole i nauke u Srednjem Vijeku su bile pod pokroviteljstvom  i inspiracijom Crkve, kao i sve zivo.

Ne mislim da su bili glupi, nego se samo ozbiljna nauka nije uoblicila tada. Trebalo je vremena da razviju tu kompleksnu stvar.
I pametan covjek sazrijeva, prvo bude pametno dijete. Tako i nauka.

Iz neozbiljne Alhemije i potrage za zlatom i eliksirima mladosti se razvila ozbiljna hemija.
Al su prvo prackali u blatu, u  pogresnom smijeru, pametni ljudi.. ali nije lako otkriti nesto novo, i ici u dobrom smijeru.

...

Ok je danasnja nauka, sta joj fali.

Mozda nemas povjerenja u sistem, vidis u novinama svakakve kontroverzne vijesti o nauci.
Opet ne znaci da je posrnula.

Al da ne valja nauka ne bi ti mogao da se zajebavas na internetu, preko foruma, youtubova i dr.  
« Poslednja izmena: 04. Nov 2015, 13:51:16 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1963
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
Slagvorte, da li znas sta bi bilo sa danasnjom naukom, kada bi iz nje izbacili novac/interes, kao clan ne/jednacine?
Drugo, to sto je nauka na papiru "hladna", ne znaci da je tako i u realnosti. Pa na univerzitetima imas citave garniture profesora/naucnika, koji brane svoje teze/teorije i na sve ostalo sto moze da to ugrozi, stavljaju putacu.

Ova tehnologija, koja postoji je nastala i odrzava se na nivou da podrzi ekonomski sistem koji trenutno postoji i prema tome se sputava dalji razvoj. Ti i ja niti imamo tehnologiju koju bi mogli da imamo, niti bi nam dali da je kosritimo, a u prave informacije i ono do cega se doslo tek nemamo uvid.

p.s. Zar mislis da se moze postati dekan nekog prestiznog univerizteta, a da nemas veze sa odredjenim strukturama?
« Poslednja izmena: 04. Nov 2015, 13:59:59 od 856kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Chrome 46.0.2490.80
Drugo, to sto je nauka na papiru "hladna", ne znaci da je tako i u realnosti. 

Pa dobro, oko ovoga se slazemo. Nije bas idealno da sve sto se otkrije da se najbolje i primjeni. A i ne otkriva se koliko bi moglo.

Ljudi su subjektivni i sebicni, pa tako i naucnici.
Ja to znam i iz prve ruke sa fakulteta, oko ljudi koji su voljni da puno uce, i inteligentni su - postoji zesca otimacina ko ce koju titulu da ima, i koji posao da radi (ima licencu). Jer titula i posao, tehnologija znaci pare - prezivljavanje.*

Samo sto ti to mnogo drasticnije i negativnije shvatas.

...

*E sad, to je sto se tice ljudi koji jesu voljni da uce. Oni su manjina u svakoj drzavi, i uopste civilizaciji.
Vecina raje je lijena i ne zeli puno intelektualno od zivota. Zele pivo i rostilj i televiziju, nauka i nedostatak znanja ima bas i ne smeta. 
Tj. ljudi koji odbijaju cak i ovo dostupno znanje i informacije koje je ogromno, cak i ako je ono malo u odnosu na to sakriveno.
Ne vidim da oni zasluzuju neko sazaljenje, niti ga traze.

O cemu onda pricamo, ko je onda zakinut za sta od elita.

Da 60% populacije navaljuje iz sve snage na znanje (univerzitetsko ili neko nekonvencionalno), pa da pricamo.
Ljude ne zanima puno  Smile , od osnovne skole (ili eto biblioteka, interneta) pa nadalje.
« Poslednja izmena: 04. Nov 2015, 14:06:10 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 28 29 31 32 ... 61
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.