Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 37 38 40 41 ... 61
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Put u rat - Pronađen Kuran iz vremena pre Muhameda  (Pročitano 66574 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1963
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
Nemam muku, imam jednu jabuku, mnogo dobra, neprskana. To ti projektujes sebe na druge, psihologija je cudo : )
Manje se bavi kvazinaukom i potrazi malko problem svesti, srusice ti se kula od karata koju su izfanatazirao ali na duge staze pomaze : )
Javi se kad ponovo poželiš da vas poprskam...nikakve tvoje floskule ne mogu da promene činjenicu da si uhvaćen u laži, Kristal. Pre ili kasnije, to će se desiti ponovo.
Ne znam zasto imas potrebu da prskas samog sebe? : ) Na muci si.
Tvoje lazi o poreklu svesti ostaju...

A abenaz te tovari i rastavlja na stastavne delove, nije da to ne radim i ja, nego sam skroman, pa se ne hvalim ; )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7043
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Ne znam zasto imas potrebu da prskas samog sebe? : ) Na muci si.
Tvoje lazi o poreklu svesti ostaju...
Više ne razumeš ni šta pišeš ni šta piše.

A abenaz te tovari i rastavlja na stastavne delove, nije da to ne radim i ja, nego sam skroman, pa se ne hvalim ; )
Samo ponavljaš ono što je Makros ranije s pravom konstatovao za tebe, toliko si ograničen i istrošen da ne umeš ni samostalno rečenicu da smisliš.
« Poslednja izmena: 06. Nov 2015, 09:58:13 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
predraže, ako ti je to pravo ime, da bi ti dokazao da ''definisati'' i ''dovesti u postojanje'' NISU jedna te ista stvar,potrebno je navedeš SAMO JEDAN,maaaaji,majuuušan primerčić BILO ČEGA što postoji ali nije definisano.
sad, naravno da znam da ovo,kao ni sve prethodno što sam pisao, do tvog zatrovanog zakržljalog mozgića nema nikakve šanse da dopre, ali zabavno mi, što reče kristal, da te ''tovarim'' koristeći najosnovniju logiku i nešto što bi skapirao i maloumnik i tako pravim budalu od tebe jer nisi kadar da nešto tako prejednostavno skapiraš   Smile

blusonik, kao što rekoh, nezahvalno je i nemoguće odrediti šta je nastalo prvo, zato što su najverovatnije nastali istovremeno,kao što već onom mučeniku pokušah da objasnim, svest ne postoji bez reči i reč ne postoji bez svesti

po stoti put napominjem (iz nekog razloga me ne mrzi a trebalo bi valjda  Smile ) pod pojmom ''reč'' ne podrazumevam samo jebeno nekakvo banalno shvatanje i definiciju te reči,tipa SAMO pisane, ili pak SAMO izgovorene reči; već pod time podrazumevam POJAM/POJMOVE,definicije,nazive,svee aaa

tako da pretpostavljam da je i to jedan od razloga što ne možete da skapirate to,  jer kad vam se kaže ''bez reči ne postoji ništa'' odma odvalite neku megaglupost tipa ''xaxa,šta, jabuka nebi postojala kad ja nebi znao da je to jabuka?!?'' pri čemu ne shvatate da da,naravno da jabuka ne bi postojala ako ti nikada ne bi čuo za taj pojam,ali ne bi postojala ZA TEBE;jabuka,kao i sve druge reči i pojmovi,postoje SAMO ZA ONE KOJI SU ČULI ZA JEBENU JABUKU. KAKO može da postoji ZA TEBE neko ili nešto ZA ŠTA TI NISI ČUO/ČEGA TI NISI SVESTAN?!? zaista moraš biti jebeni degenerik pa da ne ukapiraš ovo,jedini razlog što se ja i dalje kao ''trudim'' da vam objasnim je taj što mi je zaista PRENEVEROVATNO da ne trolujete, tj da STVARNO niste u stanju to da skapirate,znam da ste zatrovani lažima i nebulozama,ali BAŠ OVOLIKO zatrovani..  Smile zaista mi je teško da poverujem..
enivej, više neću pisati na ovu temu i pokušavati da vam objasnim nešto tako preočigledno, bar ne vama dvojici,eventualno nekome ko nije toliko zadrt i ograničen i ko je u stanju da pažljivo sluša i misli svojom glavom
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
mob
Samsung S7
Jel mozes da nazoves nesto sto ne postoji?

Ne mozes! Tj. mozes, ali to nece doci u postojanje samo zato sto si ga ti nazvao.

Mozes dakle samo da nazoves stvari koje vec postoje.

Da bi uopste mogao da nazoves neku stvar koju prvi put vidis, moras da imas ideju sta ta stvar predstavlja. Da bi imao ideju morash da mislish. Da bi mislio moras da imas mozak, da bi imao mozak mora da postoji materija od koje je sazdan.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
Citat
Jel mozes da nazoves nesto sto ne postoji?
naravno da možeš pobogu, evo sad ću ti,s po kurca, navesti par primera: pljiki,kljiki,kljuco,švrč itd itd,kapiraš valjda.dakle ove stvari odnosno bolje reći nebuloze kojima sam dao naziv-ne postoje,odnosno,ako ćemo baš skroz naskroz precizno,postoje ALI SAMO U MOJOJ MAŠTI (bar dok se ne dokaže da postoje u materiji,a šanse da se to desi su od 0 do minimalne)

DOK,sa druge strane, ne može nešto da postoji a da nema svoj naziv/reč/ime/pojam/definiciju, a ako misliš da može,ne vidim drugi način da skapiraš da ne može do da staviš prst na čelo i udubiš se introspektivno u to (pošto ja tu više ne mogu biti od pomoći jer ne vredi,ponavljam ko mučenik ''dokaži bez svesti/reči BILO ŠTA'' i svi to ignorišete,tkd..)

Citat
ali to nece doci u postojanje samo zato sto si ga ti nazvao.
naravno da neće, ja to nikad nisam ni tvrdio, ta izjava je, kao i u slučaju predragoona,posledica tvog potpunog nerazumevanja onoga što govorim.dakle nije dovoljno samo reći ''ćiribu-ćiriba,neka postojiiii hmmm ____ VOILA! ETO GA!!'' i to nešto će početi da postoji (van naše imaginacije), već mora da postoji u materiji,nikada nisam ni rekao da materija nije bitna,naprotiv,već da materija ne postoji bez energije (u ovom slučaju ''frekvencije''-reči) niti energija postoji bez materije (mada je ovo drugo već diskutabilno kao što pokazah u onom primeru,odnosno to nešto može da ''postoji'' ali samo u našoj mašti,ne van nje, tako da to nije pravo ''postojanje)

Citat
Mozes dakle samo da nazoves stvari koje vec postoje.
i mogu da postoje samo stvari sa nazivom,to ide u oba smera.
to ''već postoje'' je prilično..banalno..jer koji je dokaz da IŠTA postoji ako BAR jedna osoba nije svesna toga?
ili,da pokušam ovako, šta to postoji (podrazumeva se ZA TEBE), a da ti toga nisi svestan? kako ne kužiš koliko je to besmisleno? zato što čim kažeš ''postoji to i to'' TIME ZAPRAVO DOKAZUJEŠ DA SI TOGA SVESTAN, zato je postojanje (materija) i definisanje (reči/svest) neodvojivo. da li ti je sad bar malo jasnije?

Citat
Da bi uopste mogao da nazoves neku stvar koju prvi put vidis, moras da imas ideju sta ta stvar predstavlja. Da bi imao ideju morash da mislish.
tako je rođo, a da bi ''imao ideju'' ili ''mislio'' MORAŠ DA IMAŠ REČI/SVEST. nije dovoljno imati mozak,i životinje imaju mozak pa šta im to vredi kad ne znaju de je levo odnosno nemaju reči pa tako ni ne mogu biti ničega ni svesne A AKO PAK NEKAKO I MOGU- MI NIKADA I NIKAKO NE MOŽEMO TO DOKAZATI ZATO ŠTO BI ONDA NJIHOVA ''SVEST'' OPERISALA NA POTPUNO DRUGAČIJI NAČIN OD NAŠE,POTPUNO,ZA NAS,NESHVATLJIVO,JER MI JEDINO POMOĆU REČI MOŽEMO BITI NEČEGA SVESNI.
misliš pomoću REČI pobogu a ne pomoću mozga,bez obzira što se te reči odnosno svest (navodno) nalaze u mozgu
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 12.16
mob
Samsung 
Jel je ovo onaj kojeg ne pominjemo ostavio sledbenike na forumu?


Ljudi su hodali po vazduhu dok nisu smisli reč zemlja i tako ovu našu plenetu doveli u postojanje. Od tog trenutka hodamo po zemlji.

Bakterije i virusi nisu postojali dok ih nismo otkrili i imenovali. Pre toga se umiralo od isključivo od starosti, oružja i nesrećnih slučajeva. Nije bilo bolesti pošto nepostojeće stvari ne mogu biti uzrok ničemu.

Nekom dokonom astronomu pade na pamet reč KEPLER 452B i istoimena planeta se stvori u orbiti oko neke udaljene zvezde...


Sa druge strane svuda oko nas se nalaze zmajevi, jednorozi, kiklopi, vampiri, vilenjaci...
Čim je neko izrekao ove reči i dao im značenje, ove stvorove je doveo u postojanje.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
mob
Samsung S7

misliš pomoću REČI pobogu a ne pomoću mozga,bez obzira što se te reči odnosno svest (navodno) nalaze u mozgu

A gde se te reci formiraju? U mozgu, kao posledica misljena.

"Svest se [navodno] nalazi u mozgu"

A gde se po tebi nalazi svest? Ako znas sta znaci rec "navodno"?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 12.16
mob
Samsung 
Šta je sa Bogom? Jel to znači da ni on nije postojao dok čovek nije smislio tu reč i dao joj značenje?
« Poslednja izmena: 06. Nov 2015, 18:24:25 od Makros_Crni »
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7043
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
predraže, ako ti je to pravo ime, da bi ti dokazao da ''definisati'' i ''dovesti u postojanje'' NISU jedna te ista stvar,potrebno je navedeš SAMO JEDAN,maaaaji,majuuušan primerčić BILO ČEGA što postoji ali nije definisano.
Netačno, dovoljno je da navedem značenje reči definisati. Ono što ti ovde radiš je pravljenje logičke greške postavljenjem verbalističkog pseudoargumenta, ali to kod onih koji za razliku od tebe poznaju logiku ne prolazi.

sad, naravno da znam da ovo,kao ni sve prethodno što sam pisao, do tvog zatrovanog zakržljalog mozgića nema nikakve šanse da dopre, ali zabavno mi, što reče kristal, da te ''tovarim'' koristeći najosnovniju logiku i nešto što bi skapirao i maloumnik i tako pravim budalu od tebe jer nisi kadar da nešto tako prejednostavno skapiraš   Smile
To koliko poznaješ logiku pokazao si pravljenjem mora logičkih grešaka (uz brojne faktičke i gramatičke). Vas dvojica ste odličan par da se uzajamno tešite...ti si potpuno zbunjen argumentom protiv sopstvenih stavova koji si sam izveo, a on je totalno poludeo od trenutka kada sam pokazao da je lažov. Sad, šta lud i zbunjen rade jedan drugom ostavljam vama.


enivej, više neću pisati na ovu temu i pokušavati da vam objasnim nešto tako preočigledno, bar ne vama dvojici,eventualno nekome ko nije toliko zadrt i ograničen i ko je u stanju da pažljivo sluša i misli svojom glavom
Ti si poslednja osoba ovde koja može da kaže da misli sopstvenom glavom... neuspešno kopiraš Ajfija i pokušavaš da odbraniš stav u koji na kraju sam nisi siguran i počinješ da se izvlačš... mora da postoji u materiji. Toliko si se nalupao gluposti da bi na kraju ipak priznao "prvenstvo postojanja". Ajfi je bio majstor prikrivanja sopstvenih stavova, ti si samo nevešti plagijator.
« Poslednja izmena: 06. Nov 2015, 20:42:06 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
mob
Samsung S7
@abenaz

Upravo si sam dokazao da reci nisu dovoljne za postojanje realnih predmeta.

Citat
navesti par primera: pljiki,kljiki,kljuco,švrč itd itd,kapiraš valjda.dakle ove stvari odnosno bolje reći nebuloze kojima sam dao naziv-ne postoje,odnosno,ako ćemo baš skroz naskroz precizno,postoje ALI SAMO U MOJOJ MAŠTI (bar dok se ne dokaže da postoje u materiji)

Kako ti - abenaz, pravish razliku izmedju stvari koje postoje u tvojoj mashti, od stvari koje postoje u prirodi?

Ocigledno si gore izneo dokaz da mozes da izmislish rec, cija materijalna manifestacija ne postoji u prirodi. Dakle sta je to sto tvom mozgu - svesti govori da predmet postoji u prirodi ili ne?

Radi ubrzanja ove nase diskusije odgovoricu umesto tebe: U vecini slucajeva ti taj predmet vidish!

Posto smo dokazali da pored reci koje definisu - vec postojeci predmet, moramo i da ga nekako detektujemo van sebe (van nase mashte, to jest), rec je suvisna da bi predmet postojao.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 37 38 40 41 ... 61
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.