Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 36 37 39 40 ... 61
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Put u rat - Pronađen Kuran iz vremena pre Muhameda  (Pročitano 66559 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
I dalje uličarskim govorom pokušavaš da nadomestiš nedostatak znanja i sposobnosti da racionalno zaključuješ.
Ako sam ti napisao da stvari (kako si sam dokazao) postoje nezavisno od svesti moram li da navodim neku posebnu stvar?

Ali, da ti udovoljim i još jednom pokažem kako je stav koji iz nekog razloga i dalje zastupaš pogrešan.
Tastatura na kojoj kucam ove poruke postoji bilo da si  ti svestan tog postojanja ili ne.
« Poslednja izmena: 06. Nov 2015, 02:57:04 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
nije pogrešan nego ga ti ne razumeš, i nije ''stav''

Citat
Tastatura na kojoj kucam ove poruke postoji bilo da si  ti svestan tog postojanja ili ne.
dakle, ove reči su u tvom briljantnom umu dokaz da nešto postoji bez reči?!?!?
i TI nekome da kažeš da je iracionalan?!?

Citat
Ako sam ti napisao da stvari (kako si sam dokazao) postoje nezavisno od svesti moram li da navodim neku posebnu stvar?
da, to je bilo pitanje,što si,tupan kakav jesi,upravo i uradio,POMOĆU REČI/SVESTI  si ''objasnio'' kako nešto postoji BEZ reči/svesti.
upravo tako,samo si napisao da stvari postoje nezavisno od svesti, a nisi ni prismrdeo da to dokažeš, zato što i sam znaš da ne možeš, da je to nedokazivo, i otud tvoji otužni pokušaji nekakve ''logičke'' zavrzlame na prethodnoj stranici (na kojoj si me praktično pitao ''da li je svest postojala pre svesti'' i time utripovao još da sam JA dokazao da bez svesti išta postoji.žalosnosmešno);tvoj mozak odnosno zdrav razum,inteligencija,pamet,kako hoćeš,ti govori da nema ničega bez svesti/reči, ti to znaš, ali nećeš/ne smeš sebi da priznaš zbog svog prefanatizma prema ''nauci'' i njenim dogmama.
sad kad razmislim, vi naučni fanatici ste možda gori i od religijskih  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
nije pogrešan nego ga ti ne razumeš, i nije ''stav''
Jeste stav zato što ti je to polazna premisa u zaključivanju, a to da je pogrešan si sam demonstrirao.
Naravno, ne čudi da ti ne poznaješ značenje reči oko kojih se raspravljaš.

ove reči[/b] su u tvom briljantnom umu dokaz da nešto postoji bez reči?!?!?
i TI nekome da kažeš da je iracionalan?!?
Tako je, ali kako je već više puta demonstrirano da ti ne umeš logički ispravno da zaključuješ, te tebi to ne može, u ovom trentku biti jasno.

POMOĆU REČI/SVESTI  si ''objasnio'' kako nešto postoji BEZ reči/svesti.
upravo tako,samo si napisao da stvari postoje nezavisno od svesti, a nisi ni prismrdeo da to dokažeš, zato što i sam znaš da ne možeš, da je to nedokazivo,
Nije nedokazivo nego ti usled ograničenosti ne razumeš dokaz. A dokazao si sam.
Pokušavaš da staviš znak jednakosti izmedju definisati i dovesti u postojanje, ali osim same tvrdnje da su te dve stvari  isto, jedino što nudiš su etiketiranje drugih i ponavljanje onoga što nisi dokazao ukrug. Dakle logička greška argumentum ad nauseam.

i otud tvoji otužni pokušaji nekakve ''logičke'' zavrzlame na prethodnoj stranici (na kojoj si me praktično pitao ''da li je svest postojala pre svesti'' i time utripovao još da sam JA dokazao da bez svesti išta postoji.žalosnosmešno);tvoj mozak odnosno zdrav razum,inteligencija,pamet,kako hoćeš,ti govori da nema ničega bez svesti/reči, ti to znaš, ali nećeš/ne smeš sebi da priznaš zbog svog prefanatizma prema ''nauci'' i njenim dogmama.
sad kad razmislim, vi naučni fanatici ste možda gori i od religijskih  Smile Smile

Nema kod tebe pragmatizma, lažna premisa koju zastupaš je upravo jedna od osnova svih oblika misticizama.
I nema ovde nikakve zavrzlame nego kao što si nesposoban da shvatiš da se npr. "ne vidi" ne piše zajedno i da prihvatiš da si pogrešio, tako i u ovom slučaju nisi sposoban ni da shvatiš dokaz niti da prihvatiš da grešiš.

Da li želiš jednostavniji primer koji demantuje tvoj stav? Možda ukapiraš?
« Poslednja izmena: 06. Nov 2015, 11:49:26 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1963
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
e moi Predragunj!!!1 Nikad od tebe telektualac!!!2 covek te rastavio na sastavne delove : )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
e moi Predragunj!!!1 Nikad od tebe telektualac!!!2 covek te rastavio na sastavne delove : )
E moj Kristal, nikad od tebe čovek. Samo od muke ponavljaš ono što ti je Raven_Claw kazao kad sam te raskrinkao kao lažova. I od toga dana ti ne možeš da se smiriš.

Кристал, размонтиро те човјек на саставне дијелове.
« Poslednja izmena: 06. Nov 2015, 07:02:30 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1963
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
e moi Predragunj!!!1 Nikad od tebe telektualac!!!2 covek te rastavio na sastavne delove : )
E moj Kristal, nikad od tebe čovek. Samo od muke ponavljaš ono što ti je Raven_Claw kazao kad sam te raskrinkao kao lažova. I od toga dana ti ne možeš da se smiriš.

Кристал, размонтиро те човјек на саставне дијелове.
Ma jok, nego upada u oci da vrdas, ne znas gde si : )
Pa Rejven je tvoj saborac i ideolog : )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Ma jok, nego upada u oci da vrdas, ne znas gde si : )
Pa Rejven je tvoj saborac i ideolog : )
Šta jok? Toliko si odlepio od muke da i kad ti se navede citat misliš da možeš da lažeš i da tvoje reči posle onoga vezanog za Entonija Flua išta vrede. Mada nikad nisu ni vredele.
« Poslednja izmena: 06. Nov 2015, 07:19:00 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1963
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
Nemam muku, imam jednu jabuku, mnogo dobra, neprskana. To ti projektujes sebe na druge, psihologija je cudo : )
Manje se bavi kvazinaukom i potrazi malko problem svesti, srusice ti se kula od karata koju su izfanatazirao ali na duge staze pomaze : )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Nemam muku, imam jednu jabuku, mnogo dobra, neprskana. To ti projektujes sebe na druge, psihologija je cudo : )
Manje se bavi kvazinaukom i potrazi malko problem svesti, srusice ti se kula od karata koju su izfanatazirao ali na duge staze pomaze : )
Javi se kad ponovo poželiš da vas poprskam...nikakve tvoje floskule ne mogu da promene činjenicu da si uhvaćen u laži, Kristal. Pre ili kasnije, to će se desiti ponovo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
mob
Samsung S7
@abenaz

Citat
upravo tako,samo si napisao da stvari postoje nezavisno od svesti, a nisi ni prismrdeo da to dokažeš,

Sta proizvodi reci? Svest. Sta je bilo prvo, rec ili svest? Svest.

Svest je nastala prva. Pa je ta svest izmislila reci.

Svest je enitet koji postoji bez reci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 36 37 39 40 ... 61
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.