Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 06:15:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 23 24 26 27 ... 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Punoletni 5. oktobar  (Pročitano 46986 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
Ел то онај због кога се Чеда данас погубио на Првој? Smile
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Nisam gledao to na Prvoj sa Cedom, ali da, pominjan je Ceda u nimalo reprezentativnom kontekstu Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Ja upravo gledam.

IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Ej ovaj video da gleda DAbara obavezno, a filip fr definitivno.




Ма, јок, они би написали да је то онај плаћеник који измишља причу о трећем метку, и који руши званичну верзију и наратив о атентату на некадашњег председника Владе Србије..... 

Ја данас у раскораку са политичким дешавањима, зашто се Чеда у некој емисији на ТВ Првој изгубио?  Smile  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava

Ја данас у раскораку са политичким дешавањима, зашто се Чеда у некој емисији на ТВ Првој изгубио?  Smile  Smile  Smile  Smile


IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Covek misli da svaki put moz' da se izvuce na pricu "Bosna" i "Kosovo".

Napadnes ga da je bio saradnik mafije on prica o Bosni i Kosovu  Smiley 1

IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
                                            Ни сањали нисмо којим ће грађани, Срби даљим путем,
                                            режим Слобе је замењен за врли демократорски систем!
                                            Веровали смо у реч да не желе да будемо ничији одбор,
                                            шетали смо и подржавали грађанске протесте, Отпор Smile



                                            Били смо неми, истрпели ударце бича досовске шибе,
                                            шећеране, цементаре, отуђили од нас за тепсију рибе!
                                            Трагична фарса нас упозорава шта је била цака, штос,
                                            шта је легат, исход власти, политичке коалиције ДОС?
                                           
                                           
« Poslednja izmena: 09. Jan 2019, 18:56:02 od Odbojkaš »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
"Ko je ko o5.oktobra" :

IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate


ON JE ĐINĐIĆU U LICE REKAO DA ĆE BITI UBIJEN: Na sastanku u Krunskoj mu je saopštio i ko će biti EGZEKUTOR! Ali to nije sve... Zoranov drug iz gimnazije otkrio nešto što malo ljudi zna o Đinđiću...


POLITIKA
12.03.2019. 20:54h
Sve se to zbivalo u proleće 2000. godine, nekoliko meseci pred promene 5. oktobra za koje ja nisam znao da će se dogoditi, za razliku od Đinđića koji je znao. Jedna moja prijateljica koja je bila aktivistkinja Demokratske stranke rekla mi je - Slušaj ti znaš mnogo zanimljivih stvari, ne bi bilo loše da tebe vidi Đinđić, otkriva u jednom intervjuu profesor Fakulteta političkih nauka dr Miroljub Jevtić.

 

Njegovo svedočenje o prvom i jedinom susretu sa nekadašnjim predsednikom DS i premijerom Srbije, iako je dato u intervjuu od pre nekoliko godina, sadrži detalje o sastanku u Krunskoj o kome se malo zna.

 

"Pristao sam na sastanak sa Đinđićem jer sam ja kao patriota i čovek opredeljen za pozitivno kreiranje srpske politike uvek spreman da pomognem svima koji vrše vlast ili žele da vrše vlast. Takav je bio Đinđić. Imali smo sastanak kod njega, a ja sam znao da kad idem na sastanak sa ljudima nikada ne treba da eksponiram sebe. Ako eksponirate sebe onda ste gotovi. Jedino ako se služite autoritetima drugih jer niko ne voli da onaj drugi o sebi govori da je pametan", priča prof. Jevtić.

 

Kako kaže na taj važan susret poneo je knjigu svog mlađeg francuskog kolege, Aleksandra del Vala.

 

"Knjiga se zove "Bosna, Kosovo, Čečenija - ratovi protiv Evrope" i izašla je 2000. i nikada nije prevedena na srpski. Znajući da je Đinđić ozbiljan političar smatrao sam da je važno da on zna neke činjenice. Tu knjigu sam poneo jer je moj prijatelj Aleksandar del Val napisao u toj knjizi jednu groznu rečenicu. Groznu da groznija nije mogla biti. Ja francuski govorim jako, jako dobro a ovo ne pričam da se hvalim nego da vam kažem da sam razumeo poruku. Kad sam pročitao tu rečenicu ja sam se sledio", kaže Jevtić.

 

Prema njegovim rečima Aleksandar del Val u toj knjizi, "koja je inače namenjena Francuzima a ne Srbima, kaže kako je celokupna zapadna politika, politika SAD i EU okrenuta ka potpunoj fizičkoj eksterminaciji Srba."

 

"Umro sam od straha kada sam to pročitao. Znajući da je francuski jezik veoma bogat pomislio sam da taj glagol koji je upotrebljen može da ima neku nijansu koja bi mi pomogla da to prevedem drugačije. Pogledao sam milion rečnika koje imam kod kuće ali sve se svodilo na to - upotrebljen je glagol da Srbe treba uništiti. Del Val daje odgovor zbog čega je to tako. To je, kako on piše, zbog činjenice da Amerika ima neverovatno veliki interes u islamskom svetu zbog koga moraju da zadovoljavaju apetite muslimana. Dakle na prostoru Balkana je izuzetan dokaz da oni mogu da oni učine nešto u korist muslimana je Srbija, upravo jer je to mala i nemoćna zemlja. I na račun Srbije se mogu zadovoljavati apetiti muslimana. A rezultat zadovoljavanja muslimana je nestanak Srbije", ispričao je u dahu Jevtić.


FOTO: PRINTSCREEN/ YOUTUBE
Naglašava kako nije znao da će Zoran Đinđić biti ubijen niti je, kako kaže, mogao tim rečima da mu tako nešto kaže.

 

"Rekao sam mu - Ako ste zainteresovani da dođete na vlast Amerikanci će od vas isklučivo tražiti da uradite stvari koje će dovesti do uništenja Srbije.
 Ne bude te li to radili, Amerikanci će vas ubiti. Budete li radili to - ubiće vas Srbi. Kad sam mu ja to ispričao on se iznervirao i rekao:
"Ma to nije važno."
Kad je to uradio ja sam poludeo. Došao sam u situaciju da mu udarim šamar zbog tako neodgovornog ponašanja. Ali normalno da nisam smeo da to uradim.

 

- Dobro gospodine Đinđiću, rekao sam mu.

 

Zatvorio sam knjigu i pomislio kako se radi o jako neozbiljnom čoveku.

 

On mi je pružio pristupnicu DS, ja sam uzeo, ljubazno rekao da ću razmisliti i otišao sam. To je bio prvi i jedini put da smo se sreli", rekao je Jevtić.

 

Ističe da je Đinđića gledao od 5. oktobra i prepoznao da radi sve ono što želi Amerika.

 

"To je budilo veliku mržnju u srpskom narodu. Đinđić u jednom trenutku shvata ono što sam mu govorio, pravi Kopernijanski obrt, počinje potpuno drugačije da se ponaša. Slede donatorska večera za obnovu Hrama Svetog Save, uvođenje veronauke u škole... U poslednjem intervjuu za Večernje novosti Đinđić kaže: "Postojao bi rizik da na talasu rešavanja iračke krize, u rešavanju odnosa Zapada sa muslimanskim i arapskim zemljama postanemo - moneta za potkusurivanje. Moja je namera je da svetu kažemo da nismo ničiji žeton u rezervi, kojim bi neko namirivao svoje druge dugove".

 

I posle nekoliko dana je ubijen", ispričao je prof. dr Miroljub Jevtić.

 

RUŽICA STRAHOVALA DA ĆE ZORAN BITI UBIJEN

 

Ovde bi trebalo podsetiti i na reči pisca Momr Kapora koji je na poseban način video Đinđića.

 

Momo je imao prijatelje na različitim strana...

 

Za njegovim stolom su sedeli oni za koje nebiste pomislili da bi se mogli naći zajedno u prijateljskom razgovoru.



FOTO: PRINSCREEN
"Zoran Đinđić je bio izuzetno lep i pragmatičan čovek, pristojan i druželjubiv. Opsednut politikom. Sa njim se moglo razgovarati samo o politici, tako da se naš razgovor završavao posle nekoliko rečenica. Dok je još bio u opoziciji Đinđić je svraćao sa Ružom kod mene kući. Sedeli su baš za ovim stolom. Ruža je inače dobra prijateljica moje žene. Na jednoj večeri u mojoj kući u čast Igora Mandića bili su i Đinđić sa Ružom i Milorad Vučelić koji je u to vreme bio na vlasti. Tada mi je zaista bilo čudno da se opozicija i pozicija nađu za istim stolom, zajedno jedu, pričaju."

 

Poslednji put Momo i Zoran su se videli na jednoj donatorskoj večeri gde se prikupljao novac za igradnju Hrama Svetog Save.

 

"Zoran je tada bio na štakama. Pozdravili smo se ali nismo dugo pričali jer je on imao obavezu prema gostima. Moja žena je razgovarala sa Ružicom do jutra. Ruža je još tada strepela da će Zoran biti ubijen. Ako me pitate ko ga je ubio, ubio ga je Zapad jer je on u to vreme promenio politiku prema Kosovu i Metohiji."

 

"NIJE IMAO PRIJATELJE"

 

Ono što se malo zna o Đinđiću, nešto o čemu se nije mnogo ili čak nikad govorilo, u jednom intervjuu je izneo jedan od najuglednijih profesora Fakulteta političkih nauka u Beogradu Dragan Simeunović.

 

On i Đinđić su bili u čuvenoj Devetoj beogradskoj gimnaziji.

 

"Puno uglednih ljudi je završilo Devetu gimnaziju. Bila je veoma stroga. Tadašnji direktor Velimir Milošević je bio čovek koji je pre toga bio upravnik zatvora. U to vreme su gimnaziju zvali Bastilja", priča prof. Simeunović.


FOTO: DRAGANA UDOVIČIĆ
Ističe kako se o Zoranu Đinđiću mnogo toga pisalo i pričalo.

 

"Mnoge knjige su napisane. Stvoren je kult ličnosti i mnogo je neistina ipsričano o njemu. Najsmešnije mi je kad čujem od ljudi kako su bili prijatelji sa njim. Zoran je bio veoma specifičan. On nije zapravo imao prijatelje. On je bio čovek koji je imao mnogo poznanika, ne verujem da je imao ijednog pravog prijatelja. Zoran je imao jednu emotivnu distancu prema ljudima. Bio je veoma pametan i bio bi odličan profesor. A to je i voleo...", ispričao je Simeunović.

 

Napominje kako je Đinđić "proleteo kroz gimnaziju".

 

"Ali ne zbog pameti... Dosta ljudi je pametno oko nas... Zoranova glavna osobina je bila njegova socijalna inteligencija. On nije poštovao autoritete na jedan njegov specifičan način... On je sa nastavnicima odmah bi na "Ti", što je meni bilo nezamislivo", rekao je prof. Dragan Simeunović.

 

Kurir.rs/Priredio: P.L./Foto: EPA, Foto: Dragana Udovičić, Foto: Youtube

 


 

 

 

POGLEDAJTE BONUS VIDEO:

Na linku - https://www.kurir.rs/vesti/politika/3219665/on-je-djindjicu-u-lice-rekao-da-ce-biti-ubijen-na-sastanku-u-krunskoj-otkrio-je-i-ko-ce-biti-egzekutor-ali-to-nije-sve-zoranov-drug-iz-gimnazije-otkrio-nesto-sto-malo-ljudi-zna-o-djindjicu
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 23 24 26 27 ... 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 06:15:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.