Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 13:06:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Psiholog/Psihijatar  (Pročitano 41878 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;
Procitah, i ne mogu da se oduprem utisku ( koji nije samo intuicija, vec je zena napisala ocigledne simptome) da bolujete od shizofrenije.
Ne znam kako psihijatar to ranije nije primetio..
Ladiomil je izuzetno efikasan preparat, ali neki ljudi ne reaguju na njega...tada se vrsi zamena nekim drugim anksiolitikom, ali u konkretnom slucaju ne mislim da se radi samo o depresiji, a pomoglo bi dosta kad bih znao tacnu dijagnozu.
S druge strane, ovo sto ste napisali na forumu od reci do reci treba da ispricate neuropsihijatru, jer su simptomi paranoidne shizofrenije ocigledni, a halucinacije, prividjanja, i slutnje mogu se ukloniti jedino lekovima.

Sto se tice neposredne veze izmedju maltretiranja vaseg muza, i vase bolesti, ne postoji, jer je shizofrenija bolest sa endogenim uzrokom. Egzogeni momenti, te traumaticne, tragicne i stresne situacije( svi vidovi zlostavljanja, odbacivanja, diskriminacije, omalovazvanja etc.) mogu uticati na progresivnost bolesti.

Gledano sa aspekta coveka, u vasoj porodici postoji problem komunikacije,  i o tome cete slusati razne psihologe, sociologe, psihijatre, komunikologe pa i nestrucne "babe preko puta" koji ce vam puniti glavu mnogim cesto nerazumljvim objasnjenima, i koristiti nejasne termine pokusavati da nauce kako da vaspitavate svoje dete, ili kako da uspostavite harmonicne odnose. Univerzalan savet ne postoji, ali ja kao medicinski radnik insistiram na razgovoru. Razgovor, razgovor, razgovor!!
Nikako agresija, galama, psovke, i nasilje jer to umnogome pogorsava odnose i porodicni status.
Razumem da vam nije lako da zivite u porodici u kojoj su poremecni odnosi, ali dijada otac-sin je takva da dete ima potrebu da mu se suprotstavlja, i takvo ponasanje u zrelim godinama tumacim kao nauceno u porodici. Pretpostavljam da vas sin ima izmedju 25-30 godina, jos uvek zivi sa vama, i nezadovoljan je svojim zivotom, te da ima ociglednih problema sa autoritetom.

Sto se tice vaseg straha sta ce reci okolina ukoliko odete na lecenje, mislim da nije nista u poredjenju sa tim sta moze da se desi ukoliko vasa shizofrenija ( ukoliko sam u pravu) napreduje, te pocnu shizofrene epizode. To je jedan pakao koji bez odgovarajucih lekova niste u stanju da kontrolisete a anskiolitik koji pijete vam nece biti od neke pomoci, kao sto nije bio do sada.
Pravac kod psihijatra.
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
У случају да заиста имате схизофренију, која је и мени прва пала на памет, није ни чудо што вам лек не помаже, јер управо ладиомил појачава психотична стања код схизофрених болесника.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
da li moze neko da mi kaze neki sajt gde mogu da se posavetujem sa nekim psihijatrom preko interneta.

zelela bih da mi neko kaze na koji sajt mogu da odem da me posavetuje neki psihijatar


[Edit by Livingston: Pisanje poruka zaredom je protiv pravila Burek Foruma, jer se na taj nacin narusava tok diskusije, a preglednost i kvalitet teme znacajno smanjuju.]
« Poslednja izmena: 18. Okt 2007, 21:07:58 od Livingston »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
da li moze neko da mi kaze neki sajt gde mogu da se posavetujem sa nekim psihijatrom preko interneta.

Напиши шта те мучи, помоћићемо ти сигурно.
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
ja imam puno problema jedan od njih je svadja izmedju roditelja i trauma iz detinjstva i nasilja u porodici,a imam i zdravstvenih problema za koje mislim da su ogromni nedostatci tj anomalije npr. krivu kicmu,imam 20 godina nemogu da nadjem posao pa sve me to gusi imam crne misli i nemam nade za bolje sutra,stoga vas molim da mi nekako pomognete. unapred zahvalna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 
Vidi ovde, može i telefonom.

Imaš i Stetoskop, gde možeš da postaviš pitanje lekaru.

Ipak, najbolje bi bilo da sa nekim direktno porazgovaraš. Smile
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


tezi nemogucim da bi ostvario moguce!!!

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
Procitah, i ne mogu da se oduprem utisku ( koji nije samo intuicija, vec je zena napisala ocigledne simptome) da bolujete od shizofrenije.
Ne znam kako psihijatar to ranije nije primetio..
Ladiomil je izuzetno efikasan preparat, ali neki ljudi ne reaguju na njega...tada se vrsi zamena nekim drugim anksiolitikom, ali u konkretnom slucaju ne mislim da se radi samo o depresiji, a pomoglo bi dosta kad bih znao tacnu dijagnozu.
S druge strane, ovo sto ste napisali na forumu od reci do reci treba da ispricate neuropsihijatru, jer su simptomi paranoidne shizofrenije ocigledni, a halucinacije, prividjanja, i slutnje mogu se ukloniti jedino lekovima.

Sto se tice neposredne veze izmedju maltretiranja vaseg muza, i vase bolesti, ne postoji, jer je shizofrenija bolest sa endogenim uzrokom. Egzogeni momenti, te traumaticne, tragicne i stresne situacije( svi vidovi zlostavljanja, odbacivanja, diskriminacije, omalovazvanja etc.) mogu uticati na progresivnost bolesti.

Gledano sa aspekta coveka, u vasoj porodici postoji problem komunikacije, i o tome cete slusati razne psihologe, sociologe, psihijatre, komunikologe pa i nestrucne "babe preko puta" koji ce vam puniti glavu mnogim cesto nerazumljvim objasnjenima, i koristiti nejasne termine pokusavati da nauce kako da vaspitavate svoje dete, ili kako da uspostavite harmonicne odnose. Univerzalan savet ne postoji, ali ja kao medicinski radnik insistiram na razgovoru. Razgovor, razgovor, razgovor!!
Nikako agresija, galama, psovke, i nasilje jer to umnogome pogorsava odnose i porodicni status.
Razumem da vam nije lako da zivite u porodici u kojoj su poremecni odnosi, ali dijada otac-sin je takva da dete ima potrebu da mu se suprotstavlja, i takvo ponasanje u zrelim godinama tumacim kao nauceno u porodici. Pretpostavljam da vas sin ima izmedju 25-30 godina, jos uvek zivi sa vama, i nezadovoljan je svojim zivotom, te da ima ociglednih problema sa autoritetom.

Sto se tice vaseg straha sta ce reci okolina ukoliko odete na lecenje, mislim da nije nista u poredjenju sa tim sta moze da se desi ukoliko vasa shizofrenija ( ukoliko sam u pravu) napreduje, te pocnu shizofrene epizode. To je jedan pakao koji bez odgovarajucih lekova niste u stanju da kontrolisete a anskiolitik koji pijete vam nece biti od neke pomoci, kao sto nije bio do sada.
Pravac kod psihijatra.


ej dare posle ovakvog posta ja odlucih da te pitam hoces li biti moj psihiatar ,ovaj sadasnji  nije bas na mestu hihi?
da i molim te pomenuo si endogene i egzogene uzroke ...sta to znaci?Izvini mozda je glupo pitanje ali neznam bas sve nase reci  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;
 Smile
Neka...ja sam uvek za neke ekstremnije ali najbolje metode lecenja, tipa institut ili neka psihijatrijska bolnica...neki to ne razumeju, ali posle 2 meseca takvog terapijsko-hospitalnog lecenja, covek izadje potpuno normalan Smiley

Pazi, psihicke bolesti i poremecaji se dele na endogene i egzogene. Najprostije receno endogeni su oni sa unutrasnjim uzrokom; pa tu spadaju recimo genetske predispozicije, potisnuta osecanja, itd itd, a egzogeni uzroci su spoljasnjeg porekla, znaci neki stresovi u porodici,kockanje, trauma posle saobracajnih nesreca, overdoziranje, fizicko zlostavljanje, bakterije itd itd..
Nadam se da je malo jasnije  Smile
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
ja imam puno problema jedan od njih je svadja izmedju roditelja i trauma iz detinjstva i nasilja u porodici,a imam i zdravstvenih problema za koje mislim da su ogromni nedostatci tj anomalije npr. krivu kicmu,imam 20 godina nemogu da nadjem posao pa sve me to gusi imam crne misli i nemam nade za bolje sutra,stoga vas molim da mi nekako pomognete. unapred zahvalna.

Ух. Ипак је Livingston у праву.
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 
Od ovog Dareta mnogi bi lekari profitirali. Šta ti je lobi....

Ma u tim ustanovama i zdrav bi poludeo.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 13:06:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.