Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Psihijatrija Industrija Smrti ( Psychiatry Industry of Death ) Prevedeno  (Pročitano 13604 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
Sve zavisi koja duševna oboljenja su u pitanju. Jer, nigde se ne pominju psihoze. Meni se lično dopada ideja da ne postoji hereditarnost (naslednost), ali praksa kaže drugačije. Predispozicije postoje, direktna naslednost ne. Psihoze su najteži duševni poremećaj, neizlečiv i bez rasvetljenog uzroka. Deluje mi neverovatno da postoje plemena i društva u kojima nema psihotičnih ljudi.

Postoje plemena bez psihoza, ali recimo tamo ne idu deca 12 i vise godina u skolu gde moraju da 6 sati sede mirno, da uce gomilu stvari i da su svakodnevno izlozeni borbi za konkurenciju u znanju, izgledu, bogatsvu, trendovima...
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.7.3
Browser
Safari 534.53.10
mob
I-mate 30 Pro
Pravi raj za kreativnost.... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 15.0.874.106
Odakle ti ta informacija da nema psihoza u tim plemenima? Može neka referenca, link...?
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
Sve zavisi koja duševna oboljenja su u pitanju. Jer, nigde se ne pominju psihoze. Meni se lično dopada ideja da ne postoji hereditarnost (naslednost), ali praksa kaže drugačije. Predispozicije postoje, direktna naslednost ne. Psihoze su najteži duševni poremećaj, neizlečiv i bez rasvetljenog uzroka. Deluje mi neverovatno da postoje plemena i društva u kojima nema psihotičnih ljudi.

   Ja ne mogu na licnom primeru da potvrdim, jer jednostavno, nisam upoznao niti jedno od drustava koje sam spomenuo.

   Recimo, mnogo sam saznao iz knjiga Gabora Matea. Iako nemam dodira sa ovakvim temama svakodnevno, njegove knjige spadaju u red onih koje otvaraju neke potpuno nove mogucnosti i poglede, o pogubnom uticaju kapitalizma i organizacje drustva danas, kao i posledice koje takvo ponasanje nosi sa sobom. Problem stresa, vrlo pronicljivo razradjen. Koliko sam shvatio, kljucnu ulogu u razvoju dusevnih oboljenja igra okruzenje.

Robert Sapolski o sizofreniji:

He describes schizophrenia as a disease of thought disorder and inappropriate emotional attributes

Insert iz filma Zeitgeist:Moving Forward, deo o "Mit o genetici":



p.s. Samo za dodam, Zak Fresko, opisuje svoj zivot medju urodjenicima u juznim morima, pa kaze i to kako muskarci kada priacaju sa zenama, ne zagledaju zeni u dupe i sise, vec je gledaju direktno u oci! Zasto je to tako? On tvrdi da je to zato sto od malena rastu zajedno, deca uz odrasle i ono sto je najbitnije rastu nagi, ne znaju za fetise! Takodje tvrdi da ne postoje pomovi kao sto su silovanje, obljuba i slicno....
   
« Poslednja izmena: 14. Feb 2012, 19:40:30 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 15.0.874.106
Pazi, niko ne spori da društvo ima ogroooooman uticaj kako u formiranju nečijeg karaktera, tako i mentalnog oboljenja (logično). Niti iko spori da je kapitalizam savršeno tle za razvoj devijantnih oblika ponašanja. Naprotiv! Ali mi je istinski teško da poverujem, na stranu priče o hereditarnosti, da postoje društva u kojima ne postoje oboleli od psihotičnih poremećaja. Ja, svakako, nemam iskustva (ličnog, iako moje kolege imaju) u radu sa psihozama, ali mi se ipak čini prilično nemogućim.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia zvrr
Moguće da u takvim društvima osobe s težim psihičkim poremećajima bivaju... eliminisane...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
Pazi, niko ne spori da društvo ima ogroooooman uticaj kako u formiranju nečijeg karaktera, tako i mentalnog oboljenja (logično). Niti iko spori da je kapitalizam savršeno tle za razvoj devijantnih oblika ponašanja. Naprotiv! Ali mi je istinski teško da poverujem, na stranu priče o hereditarnosti, da postoje društva u kojima ne postoje oboleli od psihotičnih poremećaja. Ja, svakako, nemam iskustva (ličnog, iako moje kolege imaju) u radu sa psihozama, ali mi se ipak čini prilično nemogućim.

     Zaista, tesko je shvatiti da tako nesto zaista postoji. Ali, mozda se u njihovim slucajevima radi o dosta blazim oblicima psihoza, sa dosta redjim pojavljivanjem kod ljudi, koje se vode pod "prihvatljive", jer misljenja sam da dusevne bolesti, odnosno njihov intezitet i zastupljenost zavise pre svega od drustvenog uredjenja. Setimo se da su Evropljani doneli na americki kontinent neke, za urodjenike tada, sasvim nove bolesti, na koje ovi jos uvek nisu razvili imunitet. Dakle, do tada nisu znali za oboljenja, za koja su znali Evropljani, mozda ova analogija moze da se prebaci i na nivo dusevnih oboljenja!?
« Poslednja izmena: 14. Feb 2012, 22:42:37 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia zvrr
Nije baš analogija sasvim ispravna. Smiley Duševne bolesti nisu zarazne, pa osoba ne može steći imunitet prema njima kao što osoba stekne imunitet prema boginjama i sl. Biće ovo što rekoh, kad članovi takvih društava prepoznaju neke teže psihičke simptome kod članova svoga plemena, eliminišu ih...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.46
Sve zavisi... da li duševna oboljenja posmatraš kao društvenu pojavu i kao takvoj joj pridaješ socijalne uzroke ili ih vidiš kao deo biološkog modela, odnosno kao nešto što je uslovljeno vrstom (ljudskom) a ne društvom. A fora je u tome što oba faktora verovatno utiču na to, plus još neki dodatni a jako važni kao što su lična istorija, kapaciteti, inteligencija i tako dalje.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
Nije baš analogija sasvim ispravna. Smiley Duševne bolesti nisu zarazne, pa osoba ne može steći imunitet prema njima kao što osoba stekne imunitet prema boginjama i sl. Biće ovo što rekoh, kad članovi takvih društava prepoznaju neke teže psihičke simptome kod članova svoga plemena, eliminišu ih...

   To je tipicno zapadnjacko posmatranje stvari i pristup medicini. Pri lecenju, razdvaja se um i telo, a to je vrlo pogresno.
   Zapravo emocije i nas imunitet su usko povezani. Potiskivanjem besa, zdravog besa (koji nam sluzi da se odbranimo kada smo fizicki ugrozeni), otvaramo vrata i "pustamo" opasnost ka nasem telu. Slicno se desava i sa imunim sistemom (koji takodje ima ulogu da nas stiti od negativnih spoljnih faktora), dakle, potiskujuci bes (emocijama oslobadjamo odredjen hormon, ne mogu tacno da se setim imena), potiskujemo imuni sistem.

Sve zavisi... da li duševna oboljenja posmatraš kao društvenu pojavu i kao takvoj joj pridaješ socijalne uzroke ili ih vidiš kao deo biološkog modela, odnosno kao nešto što je uslovljeno vrstom (ljudskom) a ne društvom. A fora je u tome što oba faktora verovatno utiču na to, plus još neki dodatni a jako važni kao što su lična istorija, kapaciteti, inteligencija i tako dalje.
Moze malo jasnije!?
Mogu da se slozim da ni nauka nije tu bas najjasnija, sto ne znaci da nece biti.
« Poslednja izmena: 14. Feb 2012, 23:02:46 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.